Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Онлајн казина имаат различни бонус промоции за да ги намамат и одржуваат играчите среќни. Еден од најраспространетите бонуси за казино се бесплатните вртења. Ова се бесплатни бонус кругови за играчите да ја пробаат среќата на одреден слот или на целата библиотека со слот и да добијат исплата на среќен ден.

Но, колку и да изгледаат бесплатните бонуси за вртење, многу коцкари не успеваат да го извлечат максимумот од нив поради едноставни грешки. Значи, овој водич дискутира за некои корисни начини за искористување на бонуси за бесплатни вртења и за освојување вистински пари.

Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Кои се бонусите за бесплатни вртења во казино?

Како што сугерира името, а бонус за бесплатни вртења во казино е промотивна понуда за играчите бесплатно да ги вртат ролните од избраните слот игри. Повеќето казина ги нудат овие бонуси како дел од пакетот за добредојде или самостојни награди за нови и лојални играчи.

Тоа, рече, бонусите за бесплатни вртења може да доаѓаат како вртења без депозит или депозит. Со вртењата на депозитот, гејмерите мора да создадат сметка во казино и да направат минимален квалификуван депозит за да ги бараат вртењата на бонусот. Спротивно на тоа, играчите можат да бараат вртења без депозит без задолжително да депонираат ништо. Само креирајте сметка во казино и вртењата се сите ваши.

Совети како да им помогнете на играчите да ги искористат бесплатните вртења во казиното

Прво, од витално значење е да се забележи дека резултатите од автоматите се целосно засновани на среќа. Ова значи дека не постои стратегија за вртење без сигурност за да се намали работ на отворот најдобрите онлајн казина. Како и да е, подолу се дадени неколку совети како почесто да добивате вистински готовина од бонус вртења:

Проверете го RTP на играта

Бидејќи бесплатните вртења се играат на слотови, од витално значење е да се разгледа враќањето на играчот на автомат. RTP е шансите за исплата на слот игра. На пример, ако квалификациската слот машина има 95% RTP, максималниот износ што играчите можат да освојат од облог од 100 монети е 95. Очигледно, повисок RTP се претвора во повеќе можности за добивка. Препорачливо е да се игра онлајн слотови со најмалку 96% RTP, освен ако не се работи за игра со џекпот.

Изберете слотови со ниска варијанса

Друга критична карактеристика на автоматот што треба да се земе предвид пред да се играат бесплатните вртења е варијансата или нестабилноста. Слотови со висока варијанса се исплаќаат поретко, но во значителни износи. Ова значи дека бесплатните вртења на играчот најверојатно ќе се исцрпат пред да добијат исплата на таквите слотови. Значи, играјте ги бесплатните вртења на игра со мала нестабилност. Запомнете, гејмерите мора да извлечат максимум од дополнителните вртења што е можно побрзо.

Проверете го периодот на истекување на бонусот

По барањето на бонус вртења, повеќето казина ќе го специфицираат времетраењето на нивното користење во избрани игри. Со други зборови, гејмерите немаат цела вечност да играат користејќи ги овие награди. Поради оваа причина, најдобро е да одите на бонус вртења со најдолго време, давајќи им на играчите доволно време да ја имплементираат каква било стратегија што ја имаат. Најчестото времетраење на бесплатно вртење е седум дена.

Играјте со ниски барања за обложување

Допаѓа други онлајн казино бонуси, бесплатните вртења имаат барања за обложување. Ова е бројот на пати кога гејмерите мора да обложуваат вистински пари пред да ги повлечат добивките од парите од бонусот. Но, имајте предвид дека е можно да се најдат бесплатни вртења без обложување, иако гејмерите можеби ќе треба да копаат длабоко.

Да претпоставиме дека онлајн казиното им дава на новите играчи 200 бесплатни вртења со услов за обложување 30 пати. Потоа, играчот продолжува да освојува 30 долари од бесплатните вртења. Пред да ги уплатат добивките, тие мора да обложуваат 900 долари (30 x 30 долари). Значи, колку е помал условот за играње, толку поголеми се шансите да се добие исплата.

Практиката прави совршена

Откако ќе ги побарате вртењата на бонусот, не брзајте да ги играте. Наместо тоа, играјте ја бесплатната демо верзија на играта за да знаете како се исплаќа и табелата за плаќање. Повеќето казина им дозволуваат на гејмерите да играат бесплатни слотови, иако овие игри се достапни и на некои страници за прегледување. Играчите можат да го користат ова искуство за да ја знаат варијансата и RTP на играта, иако ќе бидат потребни илјадници вртења за да се заклучи било што.

Купувајте наоколу за најдобрите бонуси

Новите играчи не смеат да бараат ништо што им е фрлено од казиното само затоа што им се допаѓа брендот. Работата е што конкуренцијата за гејмерите е опасна во денешно време. Затоа, онлајн казина се обидуваат да се надминат едни со други нудејќи ги најдобрите зделки за бонуси. Можно е да се најде казино што нуди повеќе бесплатни вртења и пониски барања за обложување. Но, секогаш осигурувајте се дека страницата за коцкање е лиценцирана и регулирана од угледно тело.

Забавувајте се со бонус вртењата

Ова е навистина најдобриот совет што можат да го добијат коцкарите. Како и секој друг бонус за казино, бесплатните вртења имаат конци поврзани со нив. Понекогаш, наградата може да има неизмерно барање за обложување, што го прави речиси невозможно да се освојат вистински пари. Исто така, работ на слот-куќата ќе обезбеди играчите да не ја победат куќата на долг рок. Затоа, забавувајте се со вртењата и третирајте ги победите како обична среќа.

Ова се најдобрите начини за играчите да ја исцедат секоја паричка од нивните бесплатни бонуси за вртење. Изберете ја вистинската игра за да освоите вистински пари од бонус вртења. Практично е невозможно да се добие исплата на вистински пари од 10 бонус вртења кога играте многу испарлив слот. И што е најважно, забавувај се.

Што е бонус за бесплатен спин во казино?

Бесплатните вртења се бројот на кругови кои казиното им ги дава на играчите да играат слот машина бесплатно. Обично, бесплатните вртења се поврзани со одредена игра, иако е можно да се користат во целата библиотека со слотови.

Дали играчите можат да добијат вистински пари од бесплатните вртења?

Да, среќните играчи можат да освојат вистински пари од бесплатни кругови на слот во кое било регулирано казино. Сепак, гејмерите мора да ги исполнат условите за обложување пред да ги повлечат добивките од бесплатно вртење.

Како играчите можат да ги пресметаат барањата за обложување на бесплатно вртење?

Пресметувањето на барањата за обложување за бесплатно вртење е релативно едноставно. По добивањето на вртењата на бонусот, играчите мора да играат со која било добивка од бонусот повеќе пати пред да се уплатат. Затоа играчите мора да избираат бонус вртења со ниски барања за обложување.

Зошто играчите треба да ги читаат одредбите и условите за бесплатно вртење?

Условите и условите за бесплатно вртење се правилата кои регулираат како играчите ги користат бонусните вртења за да спречат злоупотреба. Ситните букви може да ги вклучуваат барањата за обложување, датумите на истекување, квалификациските игри и минималниот депозит. Значи, прочитајте ги и разберете ги Т&К за бесплатни вртења пред да ја побарате наградата.

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари

Бесплатните вртења се веројатно најраспространетите бонуси на онлајн казиното бидејќи овие бонуси се користат на слот машините, кои сочинуваат дел од библиотеката со игри во казиното. Овие награди можат да бидат во различни форми, при што повеќето играчи претпочитаат бонуси за казино без депозит без вртења.

Прикажи повеќе

Слот машините се најпопуларните онлајн казино игри во денешно време. Овие игри се лесни за играње, задоволувачки и често се квалификуваат за промоција на бонус за казино без депозит и депозит. И за да ги зголемите вашите шанси да ја достигнете главната награда, повеќето титули доаѓаат со бесплатни вртења во играта. 

Прикажи повеќе

Бонусите за бесплатни вртења се некои од најраспространетите онлајн казино промоции. Овие бонуси им нудат на играчите шанса да ги вртат ролните на автоматите без да ги ризикуваат нивните сметки. И ако играчите имаат среќа, тие можат да добијат вистинска исплата на пари од бонус вртења.

Прикажи повеќе