Што играчите треба да знаат пред да бараат бесплатни кредити за казино за спин

Бесплатни спинови

2022-12-13

Benard Maumo

Конкуренцијата за играчи на онлајн казино никогаш не била поцврста. Со новите и подобри онлајн казино сајтови што се отвораат секојдневно, операторите мора да останат чекор понапред нудејќи бонуси како бесплатни вртења. Овие бесплатни кредити за казино им даваат шанса на новите и лојални играчи бесплатно да играат наслови на слотови без да ризикуваат вистински пари. 

Што играчите треба да знаат пред да бараат бесплатни кредити за казино за спин

Но, ако сте нов играч, можеби ќе бидете во искушение да ги барате најголемите бесплатни вртења во светот на iGaming. За жал за вас, бонусните вртења може да имаат некои скриени термини што може да ги направат или прекинат бесплатните сесии. Затоа треба да го прочитате овој водич за бесплатно вртење на онлајн казино пред да барате бесплатни вртења на веб-страницата на казиното. 

Кои се бесплатните вртења на онлајн казино?

Самото име објаснува за што е овој бонус на онлајн казино. Бесплатните вртења се бесплатни кредити за игра што им се даваат на играчите на автоматите. Со други зборови, казиното може да ви дозволи да ја вртите автоматот неколку пати без да ги користите вашите скапоцени пари. Бесплатната и едноставна природа на оваа награда за бонус на онлајн казино ја прави привлечна за почетниците и искусни играчи. 

Во повеќето случаи, онлајн казино бесплатни вртења се даваат на нови играчи кои успешно го завршуваат процесот на пријавување. Многу казина често вклучуваат бесплатни вртења во нивните промоции за бонус за совпаѓање со депозит, а бонус вртењата може да се кредитираат на неколку рати. Понекогаш, лојалните играчи на казино можат да добијат и бесплатни вртења на слот машина што операторот сака да ја промовира.

Но, бесплатните бонуси за спин не се само самостојни награди за онлајн казино. Може да добиете и бонус вртења додека играте со повеќето слот машини. Сè што е потребно е да добиете најмалку три симболи за растурање за да влезете во бонусните кругови. Некои игри дури може да им овозможат на играчите да освојат повеќе бесплатни вртења откако ќе слетаат ист број скетери за време на бонусните кругови.

Водич за избор на бесплатни вртења на онлајн казино

Како што беше кажано претходно, почетниците играчи на онлајн казино се виновни за барањето било каква бесплатна промоција на вртење што изгледа добро со голо око. Но, не можете навистина да ги обвините затоа што сите коцкари имаат неизгаслива жед за победа. Поголемите бонуси обично се подобри за повеќето играчи на онлајн казино. 

Подолу се дадени неколку важни размислувања при изборот на кредит за бесплатен спин на онлајн казино:

Куќниот раб на автоматот

Куќниот раб е најлошиот кошмар за кој било играч на онлајн казино. Оваа стапка го претставува износот што го задржува казиното од секој бесплатен облог што го правите. Ако автоматот има 4% раб на куќата, куќата задржува 4 долари од секои можни 100 долари. Многу слот машини ја покажуваат стапката RTP (враќање до играчот) наместо работ на куќата. Значи, одземете го RTP од 100% за да го добиете работ на куќата.

Имајќи го тоа на ум, очигледно е дека понискиот раб на автоматот ќе биде поволен за вашите сесии за бесплатно центрифугирање. Работата е што работ на куќата директно влијае на просечната сума што ја губите на час. Ова значи дека играчите мора внимателно да ги одберат квалификациските слот машини за бесплатните кредити за вртење. 

Претпоставувајќи дека играте 500 вртења на час и секое вртење чини 5 долари на игра со 4% куќен раб. Во тој случај, вашата очекувана часовна загуба ќе биде 100 долари. Од оваа математика, можете безбедно да заклучите дека повисокиот раб на куќата доведува до повеќе загуби од слободното центрифугирање. За среќа, работ на куќата доаѓа само по илјадници кругови  сите онлајн казино игри. 

Барања за обложување

Не сте ги исполниле условите за обложување ако мислите дека работ на куќата е „ѓаволот“ во промоцијата за бесплатно вртење. Бесплатните вртења може да изгледаат како еден од оние бесплатни кредити за обложување додека играње на врвни онлајн казино сајтови. Но, ако погледнете повнимателно, ќе сфатите дека казиното вклучува игра преку барања. Ова е бројот на пати кога мора да играте користејќи ги кредитите за бесплатно вртење пред да ги повлечете добивките. 

На пример, промоцијата за бесплатно вртење може да има барања за обложување до 30 пати. Ако е таква ситуацијата, мора да играте со бонус кредити до 30x за да ги повлечете сите акумулирани добивки. Значи, ако барањето за играње преку е превисоко, не преземајте ги бесплатните вртења. Применете го истото размислување кога барате бонус за онлајн казино. 

Варијанса и фреквенција на удари

Промоцијата на бесплатен спин на онлајн казино може да има поволни барања за обложување, но варијансата/фреквенцијата на удари ќе определи колку често добивате. Варијансата или нестабилноста на автоматот е колку често се исплаќа играта и колку. 

Слот машините со ниска нестабилност се исплаќаат почесто, но во мали количини, додека обратното важи за високо нестабилните наслови. Накратко, играњето на слот со ниска нестабилност е идеално ако сакате да освоите нешто од круговите на вашите бонус спин. Но, сепак можете да освоите џекпот во многу нестабилен слот.

Значи, како можете да ја потврдите нестабилноста на автоматот? За почеток, играјте користејќи ги кредитите за бесплатни вртења за да знаете колку често се исплаќа играта. За да го обезбедите ова, можете да користите и други бонуси на онлајн казино како што се депозит за натпревар и бонуси без депозит. 

Но, бидејќи бонусите обично се ограничени, најдобро е да ја играте бесплатната демо верзија на слотот. Бесплатната демо верзија ви овозможува да играте илјадници кругови со виртуелни пари и да направите суштински заклучок. 

Други барања за бонус за бесплатен спин

Ако наградата за бесплатно вртење ги означува листите за проверка погоре, прочитајте ги условите за да го уверите периодот на важност. Сите онлајн казино бонуси имаат рок на важност, по што страницата ќе ја повлече промоцијата. Идеално, периодот за исполнување на барањата за обложување треба да биде реален. Не барајте бонус од 300 бесплатно вртење со еднодневен период за да ги задоволите барањата. Запомнете дека имате и други работи да правите освен да играте онлајн слот машини. 

Исто така, важно е да се потврди лимитот за обложување на кредитот за бесплатно вртење. Бонус за казино со повисоко минимално ограничување на облогот ќе ви овозможи многу побрзо да ги исполните барањата за играње. Но, од друга страна, вашите кредити за бесплатно вртење ќе се трошат побрзо. Значи, не треба да биде премногу ниско или превисоко. 

Ниту една стратегија не работи со бесплатни вртења

Можете јасно да видите како функционираат бесплатните вртења врвни онлајн казино апликации. Но, иако земајќи ги предвид карактеристиките како што се барањата за обложување, рабовите на куќата и варијансата на играта ги зголемуваат вашите шанси за добивање на исплата, од клучно значење е да се забележи дека слотови се игри на среќа. Претходен заклучок е дека ќе останете гледач и откако ќе ги вртите макарите.

За таа цел, препорачливо е да ги намалите вашите очекувања за добивање на исплата од кредитите за бесплатни вртења или облози со вистински пари. Усогласувањето на победничките симболи на автоматот е 50/50 работа. Па дури и се влошува затоа што куќата секогаш има раб. Значи, играјте слотови за забава и сметајте ги сите добивки од бесплатен вртење како бонуси. Запомнете, играјте на сите линии за плаќање!

Најнови вести

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt
2023-03-28

Црвениот тигар додава Megaways Engine во Blood Suckers на NetEnt

Новости