Како да ги максимизирате бонусите за казино онлајн

Депозит бонус

2021-11-06

Повеќето сериозни играчи на казино имаат бесплатни резултати кои се високо рангирани на нивната листа за проверка. За посетителите на копнени казино, бесплатните пијалоци и неколку рунди за обложување би им се допаднале. Од друга страна, онлајн играчите добиваат некои од најдобрите бонуси за казино да изберете од.

Како да ги максимизирате бонусите за казино онлајн

Но, немојте да бидете изненадени кога знаете дека повеќето играчи имаат мал или никаков профит од бонуси на казино онлајн. Значи, каде би можеле да го сфатат сето тоа погрешно?

Научете ја очекуваната вредност

Учењето на очекуваната вредност на промоцијата е многу важно за да се направи нешто од неа. Тоа е затоа што играњето казино игри повлекува повеќе од само забава. На крајот на краиштата, никој не сака да губи.

Значи, да претпоставиме дека добивате бонус за совпаѓање на казиното од 100% до 200 долари. Во овој случај, добивате дополнителни 200 долари за депонирање на 200 долари. Сега, ова го прави вашиот вкупен субсидирам на онлајн казино да биде 400 долари. Одлично!

Но, иако ова звучи примамливо од добивање бонус од 100% до 100 долари, има уште повеќе. Во повеќето случаи, казината се вклучени во барањата за обложување. Ова во суштина се однесува на тоа колку пати играчот треба да ги искористи парите од бонусот пред да повлече какви било добивки од него.

Значи, ако и двата бонуси за совпаѓање имаат услов за превртување 20 пати, тоа значи дека играчот кој ќе добие 200 долари ќе мора да игра со 4.000 долари за да ја повлече сумата. Од друга страна, бонусот од 100 долари ви треба само да играте со 2.000 долари за да се искеширате. Кој победува?

RTP и House Edge

Не грижете се; за овие работи не треба професор по математика да пресметува. RTP во основа е износот што играчот очекува да го освои за секои 100 играни монети. Така, на пример, ако автоматот има 95% RTP, максималниот очекуван принос за секој облог од 100 долари е 95 долари.

Работ или предност на куќата е сосема спротивно од RTP. Во суштина, го добивате работ на куќата со одземање на RTP од 100%. Така, во примерот погоре, на казиното му се гарантираат 5 долари без разлика дали ќе победите или изгубите.

Но, како ова влијае на бонусот во казиното? Повеќето бонуси и бесплатни вртења се прикачени на одреден видео слот. Дури и да не е тоа, типот на автомат на кој ќе ги играте парите од доделениот бонус ќе одреди дали ќе заработите нешто за возврат.

Затоа, искористете ги вашите бесплатни вртења и бонус пари на автомат со висок RTP. Ова ви гарантира повеќе принос на долг рок. Најдобра практика е да избегнувате нешто под 96%.

Секогаш играј игри на маса

Ако имате среќа, условите за бонусот можеби нема да ве ограничат да играте игри на маса. Ако е така, тогаш заблагодарете се на вашите ѕвезди бидејќи онлајн слотови се најголемиот непријател на вашата банка.

Прво, онлајн слотови имаат ниски стапки на RTP. Искусните играчи ќе знаат дека повеќето не надминуваат 97%. Второ, и уште полошо, онлајн слотови се игри на среќа. Затоа, ниту една количина на вештина не може да ја победи предноста на куќата.

Тука стапуваат во игра игрите на маса како блек џек, покер, рулет и бакара. Првите две им овозможуваат на играчите да користат техники како сортирање на рабовите и броење карти за да ги наведнат резултатите во нивна корист. Кога користите оптимална стратегија, играчите на покер и блек џек можат да уживаат во предност од помалку од 1%.

Ниту Бакара не е фер лошо бидејќи играчите уживаат во предност од 1,06% на облогот за банкар и 1,24% на облогот на играчот. Сега споредете ги овие стапки со онлајн слотови и ќе се заколнете дека никогаш повеќе нема да ги вртите ролните.

Заклучок

Следниот пат кога ќе наидете на тие атрактивни казино бонуси на интернет, прво направете ги вашите пресметки. Тоа е затоа што некои казина ќе ја врзат вашата награда со онлајн слотови со RTP стапки помали од 95%. Затоа, пријдете претпазливо и искористете ги парите од бонус на игри на маса секогаш кога е можно. Со среќа!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости