Вести

September 6, 2019

Видови слот машини

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Одете во кое било казино или најавете се во кое било онлајн казино што има онлајн слот машини и ќе видите низа различни игри. Слот машините не се разликуваат само според темата, ликовите или приказната, туку и начинот на кој играчите можат да добиваат бесплатни вртења, бонус игри и, се разбира, исплата.

Видови слот машини

Поминаа традиционалните автомати за вртење и добивка (иако некои казина сè уште ги имаат овие традиционални автомати, како и модернизирани верзии), а компаниите за игри развиваат широк спектар на забавни и интерактивни нови игри, комплетирани со екрани на допир, музика, бонус карактеристики, тркала што се вртат, сето тоа ќе помогне да се направи искуството со игри што е можно позабавно.

Класични и прогресивни слот машини

Класичната машина е без ѕвона и свирки и сè уште останува омилена за традиционалистите. Иконите се содржани на три ролни, кои се вртат за да одразуваат комбинација. Комбинациите, кои мора да бидат во централната линија за плаќање, резултираат со различни победи. Овие машини ќе ги препознаете со иконите цреша, „бар“ и „7“.

Прогресивните машини немаат фиксен џекпот - џекпотот расте како што играат повеќе луѓе. Овие игри обично имаат висок џекпот, поради природата на тоа како се пресметува џекпотот, а исплата може да се случи во секое време. Овие се обично најпопуларните машини кои привлекуваат толпи поради нивните прогресивни џекпот.

Повеќе платежни линии и дивини

За оние кои бараат повеќе шанси за победа од класичната машина, повеќекратните машини со платежни линии го нудат токму тоа. Во зависност од облогот на играчите, победничката линија за плаќање повеќе не е само единствена средна линија, туку комбинација од различни линии за плаќање, некаде од 2 до 10 линии.

Машините со диви животни се зголемија во популарност и може да резултираат со големи исплати. Овде, одреден симбол, во согласност со темата на играта, ќе биде „див“ и ќе се замени со победнички симбол. Ова може да му даде на играчот пристојни исплати, бесплатни вртења или бонуси, кои можеби не ги квалификувале без дивината.

Видео и 3D игри

Не е изненадување што со развојот на технологијата, игрите станаа помодерни. Игрите со видео слот нудат жива атмосфера, при што играчите се целосно вклучени во функциите, како што се собирање громови на грчкиот бог. Овие игри се исто така екран на допир, што повторно го потопува играчот во играта.

3D игрите придонесоа неизмерно за успехот на видео игрите. Овие игри обезбедуваат безброј линии за плаќање, бидејќи линиите за плаќање не се ограничени од физичката машина. Овие игри имаат и атрактивни и забавни бонус функции кои можат да се појават во секое време, како среќен леприкон кој магично се појавува во 3Д за да ви даде бесплатни вртења.

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести