Вести

June 10, 2022

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Слот машините се најиграните онлајн казино игри. Слот машините се убави, лесни за играње и нудат најголеми исплати во онлајн коцкањето. Но, слотовите постојано се развиваат, со комплексна механика на играта и бонус функции кои се додаваат секој ден. 

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови

Како такви, играчите постојано истражуваат како да ја победат куќата додека играат автомати. Значи, ако сте еден од тие играчи, еве еден детален водич со вредни совети и трикови. 

Одете за високи стапки на RTP

Сите онлајн казино игри имаат RTP (Врати се на Player), а слот машините не се исклучок. Накратко, ова е теоретското враќање што играчите го очекуваат од играта. RTP обично се мери на скала од 1% до 100%. Но, кој е најдобриот RTP? Иако високиот RTP не мора да гарантира повеќе стапки на добивка, најдобро е да се обратите за нешто над 96%, што е индустриски стандард. Запомнете, колку е поголема стапката, толку помали се вашите часовни загуби. 

Определете ја нестабилноста

Друг критичен фактор при изборот на автомат е нестабилноста или „ниво на ризик“. Ова е мерка за тоа колку често автоматот плаќа. Ако играте слот со ниска нестабилност, можете лесно да креирате победничка комбинација, но да добивате помали победи. Слотови со висока нестабилност се токму спротивното. Играчите кои бараат нешто значајно и имаат доволно голема сума треба да се придржуваат до многу нестабилните игри. Но, ако сте буџетски играч, подобро е да играте игри со мала варијанса.

Погледнете ја фреквенцијата на удари

Фреквенцијата на удари и нестабилноста се донекаде поврзани. И двете можат да им помогнат на играчите да научат колку често машината плаќа. На фреквенцијата на удари се мери во проценти, со повисоки стапки што значи повеќе победнички сесии. Ако сте буџетски играч, размислете за стапките на удари повисоки од 30%. Сепак, ловците на џекпот ќе мора да се борат со пониски стапки, понекогаш помали од 10%. За жал, развивачите на игри често не ја означуваат оваа карактеристика на играта.

Играјте демо игри

Зошто треба да губите време да играте демо верзии на онлајн слотови? Звучи глупаво, нели? Слот машините се најлесните игри за играње. На играчите дури и не им треба претходно знаење за да ги играат овие игри. Но, бидејќи програмерите полнат повеќе функции во играта, можеби ќе треба да ги научите јажињата пред да играте слотови за онлајн казино за вистински пари. Покрај тоа, повеќето програмери не ја даваат фреквенцијата на ударот и нестабилноста. Значи, одиграјте неколку илјади рунди за да ги знаете овие суштински аспекти. 

Немојте да бидете измамени од бонусот за добредојде

Најдобрите онлајн казина ги пречекуваат играчите со неодолива бонус промоции. На пример, нови играчи во 10 облог добијте 100% до 300 долари плус 25 бесплатни вртења. Но, гледајќи внимателно, ќе сфатите дека казиното го додаде условот за „зло“ обложување, што го прави речиси невозможно да се повлече бонусот. Затоа, никогаш не земајте дополнително со барањата за повеќе од 40 пати играње, без разлика на големината на таа награда. Запомнете, секогаш можете да го прескокнете бонусот и наместо тоа да играте со вистински пари. 

Размислете за линиите за плаќање

Линиите за плаќање често се занемаруваат од играчите при изборот на автомат. Ова е бројот на линии на кои можете да креирате добитна комбинација. Линиите за плаќање можат да бидат вертикални, хоризонтални или дијагонални. Имајќи го тоа на ум, повеќе линиите за плаќање значат повеќе шанси за удар. Исто така, придржувајте се до фиксните слотови за плати бидејќи секогаш ќе играте со сите активни линии за плаќање. Повеќето казина нудат нешто од 10 до 50 фиксни линии за плаќање. 

Играјте игри само од реномирани програмери

Не сите развивачи на игри се еднакви. Агрегатори на содржина како што е NetEnt, Игдрасил, Betsoft, SG Gaming, и Microgaming лесно стојат главата и рамената над другите. Зошто? Прво, овие моќници инвестираат многу време и ресурси за да создадат многу забавни и наградувачки слотови. Покрај тоа, познатите програмери не ги измамуваат играчите затоа што имаат тешко стекната репутација што треба да ја заштитат. Друга работа е што имаат ограничувања за обложување погодни за играчите

Користете програми за лојалност на слотови

Кој рече дека бонусите за онлајн казино не се погодни за користење на онлајн слотови? Забелешка онлајн CasinoRank! Бонусите се најдобриот начин да го заштитите вашиот субсидирам во казиното. Казината нудат програми за лојалност, како што се бесплатни вртења и бонус готовина што гејмерите ги користат за да ги вртат ролните без да ги ризикуваат своите средства. Но, како што беше кажано претходно, прочитајте ги условите за бонус за да се уверите дека барањата за играње се издржани. Исто така, дознајте нешто за максималното ограничување на облогот користејќи ги парите од бонусот.

Употребете ја стратегијата „Hit-and-Run“

Заборавете на системите за обложување Martingale и D'Alembert. Удри-и-бегај е најефективната стратегија за онлајн казино. Оваа стратегија едноставно вклучува откажување додека е напред. На пример, играте слот машина со субсидирам од 200 долари. Потоа, среќата ви се насмевнува со првите неколку вртења и додавате 50 долари на вашата банка. Таму доаѓа стратегијата. Не чекајте наоколу работ на куќата да ве стигне. 

Заклучок

Совладувањето на овие стратегии за онлајн слотови е сигурен билет за успех. Иако резултатите од автоматите се чисто засновани на среќа, не ви е потребна ракетна наука за да го знаете тоа долниот дел од куќата е попријателски за играчите. Но, генерално, не штедете на ништо во онлајн коцкањето.

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести