Вести

July 12, 2022

Најдобрите слотови за чистење на барањата за обложување во 2022 година

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Дали некогаш сте побарале бонус за казино, но не сте биле во можност да ги искеширате вашите добивки поради барањата за обложување? Или, можеби, никогаш навистина не сте разбрале што се тие и мислите дека е збунувачки да ги пресметате? 

Најдобрите слотови за чистење на барањата за обложување во 2022 година

Во овој сеопфатен водич, ќе ја отпакуваме темата за барањата за обложување. Ќе ги споделиме нашите врвни совети со вас за да ги изберете најдобрите слотови за лесно да ги исчистите барањата за обложување. Прочитајте за да дознаете како да ги исчистите барањата за обложување и да ги дознаете најдобрите слотови што им обезбедуваат на играчите поголем процент на победа.

Што значи барањето за обложување?

Да почнеме со објаснување на концептот на барањата за обложување и неговата функција во светот на онлајн коцкањето. 

Облог - исто така наречен облог - се става на кој било онлајн слот, казино игра, бинго игра или покер игра. Ако барате бонус за казино, парите што ги добивате се плаќаат во бонус пари наместо во вистински готовина. Дополнително, сите добивки што ги добивате со користење на бесплатни вртења се плаќаат и во бонус пари. Парите од бонусот доаѓаат со додадено специфично барање за обложување и често се зачувуваат одделно во различен паричник. 

Мора да ги исполните условите за обложување за да направите повлекување готовина бидејќи не можете да повлечете пари од бонус. Многу почетници мислат дека овие термини звучат комплицирано, па дури и на искусните играчи понекогаш им е тешко да ги разберат. Услов за обложување е износот на пари, кој вообичаено е во опсег од 30x45x вашиот бонус, што играчот треба да го обложи за да му биде дозволено да ги искешира своите добивки. 

Вашите пари може да се користат како вистински пари откако ќе ги завршите барањата за обложување. Ако не ги исполните овие барања, за жал, вашите пари од бонус нема да се претворат во вистински пари за повлекување готовина и ќе бидат одземени како казна. 

Можете ли да ги избегнете барањата за обложување?

Едноставниот одговор на ова прашање е, не, не можете. Секогаш можете да го одбиете вашиот бонус ако не сакате да се справите со барањата за обложување, но ние не го предлагаме. 

Иако барањата за обложување ве ограничуваат на некој начин, тие ја зголемуваат вашата шанса да победите најновите слот машини би сакале да играте. Можете да откриете бонуси за онлајн казино кои имаат барања за обложување полесно да се пополнат. 

Алтернативно, може да барате бонус без барања за обложување како на пр враќање на готовина или можете да истражите казино што не нуди бонуси за обложување: погледнете нашата листа овде.

Како можете да ги пресметате барањата за обложување?

Клучно е да знаете како да ги пресметате барањата за обложување и како да изберете бонус за казино кој е најсоодветен за вашиот буџет. Треба да земете во предвид неколку аспекти кога се обидувате да разберете колку треба да играте пред да можете да направите повлекување готовина. 

Пред сè, треба да проверите дали бонусот за добредојде е a депозит натпревар понуда или а бонус за слободен спин.  

Второ, важно е да се знае дали износот на депозитот е вклучен или исклучен од барањата за обложување. 

Како да се пресмета обложувањето на бесплатни вртења?

Да речеме дека сакате да побарате 30 бесплатни вртења што доаѓаат со услов за обложување 10 пати и сте заработиле 5 долари додека играте:

Пример: 5 долари (ваши добивки) x 10 (обложување) = 50 долари 

Како што се гледа во горниот пример, ќе треба да ги исполните барањата за обложување од 50 долари за да можете да направите повлекување готовина. 

Како да се пресмета обложувањето на бонусите за депозит?

Вклучувајќи ги и парите од депозит

Да замислиме дека барате понуда за совпаѓање на депозит со барања за обложување што ги вклучува вашите пари за депозит. Ако казиното нуди бонус од 50 долари со услов за обложување 5 пати кога ќе депонирате 20 долари, тоа функционира како во следниот пример:

Пример: $20 (депозит) + $50 (бонус) x 5 (обложување) = $350 

Со исклучок на пари од депозит

Сега, да речеме дека барате понуда за совпаѓање на депозит што ги исклучува вашите пари за депозит. Користејќи го горенаведениот пример, би изгледало вака:

Пример: $50 (бонус) x 5 (обложување) = $250

Како ги наоѓате барањата за обложување на бонус?

Според законот, секој оператор на казино што нуди готовински бонус, како и бесплатни вртења, мора да ги прикаже условите и условите. Можете да отидете на нивната веб-локација и да ја проверите страницата со правила и услови или секогаш можете да ја повикате нивната служба за корисници. 

Кои се најдобрите слотови за чистење на барањата за обложување?

Еден од најважните елементи што треба да ги имате на ум кога се обидувате да ги исчистите барањата за обложување е да бидете сигурни дека сте го одбрале вистинскиот слот. Секој слот е различен и вашите шанси за победа значително се разликуваат од играње еден до друг. Трикот е да изберете слотови со ниска или средна нестабилност бидејќи поверојатно е дека ќе го изгубите вашиот субсидирам прилично брзо кога играте со слот со висока нестабилност. 

Пред да ги наведете најдобрите слотови за да ги исчистите барањата за обложување, ќе се погрижиме да го разберете концептот на нестабилност на слотовите. 

Што е нестабилност на слотот?

Нестабилноста на слотот е термин кој се користи за да се опише колку често и колку може да се надевате дека ќе победите кога играте со слот. 

Слот со ниска нестабилност нуди голем број на мали добивки, но не и голема добивка многу често. 

Слот за средна нестабилност содржи мешавина од висока и ниска нестабилност со чести победи. Исто така, ги зголемува вашите шанси за победа преку нудење на широк спектар на карактеристики на играта. 

Слот со висока нестабилност плаќа многу поголеми добивки, но не плаќа често.   

Сега кога ја разбирате логиката зад нашата стратегија за избор на најдобри слотови за да ги исчистиме барањата за обложување, ајде да погледнеме некои од нив:

1. Ѕвездена експлозија

Ова е одлична зделка за обложување бесплатни вртења. Развиен од NetEnt, Starburst има пет ролни, три реда и линии за обложување 1-10. Играта може да се пофали со импресивни 96,1% RTP и 22,7% фреквенција на удари. Освен тоа, тоа е слот со ниска варијанса. Шансите играчот да остане во живот додека не ги исполни барањата за обложување се големи.

2. Томб Рајдер

Secret of the Sword: Developed by Microgaming, Tomb Raider: Secret of the Sword е слот игра со 5 ролни со 30 линии. Коцкарите ќе уживаат во Супер режимот, кој активира пет бесплатни вртења или ќе најдат расфрлани клучеви за да заработат 10 бесплатни вртења. Со овие дарежливи понуди, играчите имаат подобра шанса да ги надминат барањата.

3. Крвопијци

Уживајте во неколку бесплатни вртења во Blood Suckers, уште еден популарен слот од NetEnt. Се одликува со дизајн од 25 линии за плаќање со пет реда и три ролни. Слот има две бонус карактеристики. Спуштете три ковчези или најдете три, четири или пет скетери за да добиете 10, 20 или 30 бесплатни вртења што доаѓаат со тројни исплати.

4. Гемикс

Овој слот е познат по својата дарежливост кога станува збор за бесплатните вртења. Gemix се заснова на мрежа 7×7, а победничките комбинации се пет или повеќе соодветни симболи кои треба да се допираат вертикално или хоризонтално. Gemix слот има четири бонус функции; Кристалот Warp, Chain Lightning, Light Beam и Nova Blast.

5. Мега Џокер

Со 99% враќање на играчот, Мајор Џокер не може да пропушти во оваа листа на најдобри слотови за обложување бидејќи играчите можат да ја продолжат својата игра. Ова е најдарежливиот слот и располага со слот за повеќе монети со 5 линии со 2×3 макари. Играта има три режими: основна игра, режим на супер метар и прогресивен џекпот.

Резиме

Горенаведените се најдобрите слотови за да се исчистат барањата за обложување во 2022 година. Други достојни споменувања ги вклучуваат Император на морето, Нескротлива џиновска панда, Пустинско богатство и Рим и слава. Иако тие нудат подобри шанси за играње преку барањето, имањето стратегија ги подобрува и вашите шанси за победа.

Дознајте повеќе за барањата за обложување на Onlinecasinorank!

Се надеваме дека мислите дека овој водич е корисен! Ако сакате веќе да го искористите вашето ново стекнато знаење за барањата за обложување, проверете некои од нашите најдобри бонус понуди. Тука во Онлајн казиноранк, можете да најдете сè за автоматите: различни категории слотови, нивните специфики и многу повеќе!

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести