Вести

June 4, 2023

Неодамнешни добитници на Extra Chilli од Big Time Gaming во Rocketpot Casino

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Основан во 2019 година и лиценциран од Владата на Курасао, Rocketpot е сигурно казино за криптовалути. На ова можете да ги играте вашите омилени игри регулирано онлајн казино користејќи широк опсег на дигитални монети. Но, тоа не е се што нуди ова казино. Ќе добивате исплата секогаш кога ќе играте користејќи ги достапните алткоини. Така, во оваа статија ќе ги откриете најновите среќни добитници на Extra Chilli.

Неодамнешни добитници на Extra Chilli од Big Time Gaming во Rocketpot Casino

Што е екстра чили со промоција на биткоин?

Екстра чили од Играње на големо време е слот машина за храна, објавена во јули 2019 година. Во оваа многу зачинета акција, можете да освоите еден тон чили и биткоин само со играње на играта на Казино Rocketpot

Пред да играте Extra Chilli, прво мора да направите депозит. Следете ги овие чекори:

  1. Претпоставувајќи дека веќе сте член на Rocketpot, допрете ја вашата икона во горниот десен агол. 
  2. Допрете го копчето „Депозит“ за да ја отворите касата. 
  3. Копирајте ја адресата на вашиот паричник и изберете ја претпочитаната криптовалута во казиното. 
  4. Залепете ја адресата на Rocketpot Bitcoin Casino и притиснете Испрати. 
  5. Депозитот ќе потрае 5-15 минути за да се одрази на вашата сметка.

Штом депозитот ќе се додаде на вашата сметка, ќе започне ексклузивниот систем за наградување XP на Rocketpot Casino. Казиното ќе ве награди со XP поени за секој облог што ќе го ставите користејќи го вашиот депозити во криптовалути. Собирањето повеќе поени ќе го зголеми вашето ниво, со ново ниво отклучување на градите каде што сте сигурни за наградата Bitcoin. 

Запомнете, можете да добиете исплата до играње на вашите омилени онлајн слотови. Ова значи дека не мора да биде Extra Chilli. Покрај тоа, можете да освоите поени користејќи Bitcoin, Litecoin, Ripple или Ethereum. Згора на тоа, големото и последно изненадување е Lamborghini. 

Неодамнешните победници на промоцијата играат екстра чили

Наградите на оваа промоција се засноваат на множители во градите што ги добивате. Исто така, играчите ги добиваат своите исплати во Ripple и нема барања за обложување. Значи, повелете и повлечете ги монетите на Ripple откако ќе победите.

При пишувањето на овој напис, највисокиот добитник имаше множителска вредност од 2,80x по обложувањето 0,749 XRP. За возврат, казиното го награди овој играч со 2.097 XRP. 

Другите победници на промоциите собраа вака:

  • 2,00x за да освоите 1,498 XRP
  • 1,50x за да освоите 1,123 XRP
  • 1,40x за да освоите 1,048 XRP
  • 0,80x за да освоите 0,599 XRP

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести