Вести

June 18, 2022

Објаснети слотови за плати - играјте онлајн за вистински пари

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн слотови за вистински пари се несомнено најпопуларните игри во најдобрите онлајн казина. Покрај тоа што се едноставни за играње, онлајн слотови за казино со вистински пари нудат и огромни исплати кои можат да достигнат милиони. 

Објаснети слотови за плати - играјте онлајн за вистински пари

Иако слотови може да измамат, овие игри имаат неколку компоненти кои можат да го направат пресметувањето на вашиот потенцијал за победа во предизвик. Добар пример за ова се линиите за плаќање со слот. Денес, ги разгледуваме линиите за плаќање на автоматите, што се тие и како функционираат. 

Разликувајте распоред на слот

Пред да знаете кои се линиите за плаќање на автоматите, научете да разликувате распоред на слотовите. Обично, слотовите имаат дизајн 5x3. Ова значи дека ќе добиете пет вертикално позиционирани макари кои содржат до три симболи. 

Сепак, како слотови Megaways, некои слотови може да имаат до 7 ролни со шест симболи. Ова им дава илјадници начини на победа. Сепак, бројот на линии за плаќање зависи од развивачот на слотот.

Што е платежни линии за слот машина?

На линијата за плаќање е шаблонот на ролните на автоматот дека играта чита за да открие дали играчот постигнал добитна комбинација или не. Во повеќето случаи, линиите за плаќање започнуваат од најлевата ролна до најдесната ролна. Некои автомати можат да работат вертикални, хоризонтални или дијагонални линии за плаќање. 

Модерните слотови обично имаат некаде помеѓу 10 и 50 линии за плаќање. Покрај тоа, на повеќето ќе им требаат најмалку три соодветни икони на линијата за плаќање за да формираат победа.

Пример за линии за плаќање

Избирате да играте слот со 20 линии за плаќање со симболот за премиум вреден 200x. Потоа, креирате пет од еден вид низ линијата за плаќање, што значи дека ќе ја добиете вкупната исплата од 200 пати. 

Ако ја пополните мрежата или сите линии за плаќање со овие симболи, ќе уживате во исплата од 4.000 пати. Така функционираат линиите за плаќање со слот слотови казино онлајн.

Фиксни наспроти прилагодливи линии за плаќање

Една работа која играчите ја сакаат онлајн казино слотови за вистински пари е нивната флексибилна природа во однос на линиите за плаќање. 

Додека некои може да имаат фиксни линии за плаќање, други може да им дозволат на играчите да ги приспособат линиите за време на сесијата за обложување. Па, која е разликата?

Фиксни слотови за линија за плаќање

Фиксните линии за плаќање им овозможуваат на играчите да се обложуваат на секоја линија. На пример, ако сакате да играте слот со 20 линии за плаќање со 5 долари по вртење, ќе ви требаат 0,25 долари по линија. 

Иако оваа сума може да биде мала, сите линии за плаќање ќе бидат активни за време на играта. Значи, формирајќи победничка комбинација е полесно. Сега знаете зошто повеќето играчи претпочитаат слотови со фиксна линија за плаќање.

Прилагодливи слотови за линија за плаќање

Спротивно на тоа, слотови со прилагодливи линии за плаќање им овозможуваат на играчите поголема флексибилност. Можете да го поставите бројот на линии за да формирате добитна комбинација. Ова го намалува лимитот на облогот, овозможувајќи ви да играте со помала сума.

Линии за плаќање, ограничувања за облози и монети

Монетите од автоматите и ограничувањата за облози се други стандардни термини што можат да ги збунат почетниците. Честопати, ќе треба да ги поставите овие две заедно со линиите за плаќање пред да играте слот игра. Па, каква е врската овде? 

Износот што го добивате директно зависи од бројот на линии за плаќање што сте ги поставиле и активирате. За секоја линија за плаќање, ќе треба да обложите паричка. Можете да го прилагодите бројот на монети и нивната вредност.

Трошоците за вртење на слот макари

Придржувајќи се до истиот пример погоре, слотови со 20 линии за плаќање може да поддржат една монета на секоја линија, при што секоја монета има минимална вредност од 0,10 долари. 

За да знаете колку чини вртењето на ролните, помножете ги линиите за плаќање со бројот на монети со вредноста на монетата. 

Во овој случај, тоа е 20x1x0,10$ = 2$ по вртење. 

Овој пример покажува дека повеќе линии за плаќање привлекуваат повисоки ограничувања за облози, иако тоа може да зависи од минималната вредност на монетата. 

Ако изберете да играте со повеќе монети, ќе се зголеми и границата на облогот. Но, генерално, колку повеќе линии за плаќање, толку повесели.

Колку линии за плаќање треба да игра?

Сигурно се прашувате кој е идеалниот број на линии за плаќање за играње во казиното. Општ консензус е дека симболите што не се појавуваат на линијата нема да платат. 

Затоа, играњето со намалени линии за плаќање значително ја намалува стапката на удари. Како што беше кажано претходно, играјте на слотови за фиксна линија за плаќање цело време да имате шанса да го активирате џекпотот. 

Добрата вест е што повеќето модерни слот машини доаѓаат со фиксни линии за плаќање. Ова значи дека ќе играте со сите линии за плаќање, иако минималниот облог по спин може да биде поголем. 

Имајте на ум, сепак, дека растура за бесплатни вртења и други бонуси симболите може да не сметаат на линијата за плаќање. Но, генерално, сите други симболи, вклучително и дивината, може да активираат линија за плаќање. 

Помалку може да биде убаво!

Работата е во тоа што автоматите со помалку линии за плаќање се забранета зона. На крајот на краиштата, би сакале можност да активирате повеќе победнички линии. 

Некои игри, како на пример Double Diamond by IGT и Златни рогови од Betsoft, нудат само една линија за плаќање. 

Иако тоа е разочарувачки, имањето единствена линија за плаќање ја прави играта поедноставна за очите. И наградите се исто толку високи како и повеќекратни слотови за линија за плаќање.

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести