Вести

November 20, 2020

Пет најголеми онлајн казино џекпот

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн казино коцкањето може да стане одлична забава, особено ако играте игри со прогресивен џекпот. Без разлика дали е на слотови, игри на маса, блек џек или видео покер, многу среќни гејмери имаа доволно среќа да скршат екстремно високи фигури кои го менуваат животот и живеат да раскажуваат дека се неверојатни приказни.

Пет најголеми онлајн казино џекпот

Возбудата од постигнувањето прогресивна комбинација на симболи за доделување џекпот на слотови е карактеристична за победникот на џекпот на онлајн казино. Од сегашните целосно свежи онлајн казина до некои добро етаблирани стари омилени, прогресивните џекпот се значаен аспект на многу од овие компании за коцкање. Овие џекпот функционираат со собирање на сите облози направени на нив, без оглед на казиното, во еден голем награден фонд.

Мудрото е што сè повеќе луѓе играат прогресивен џекпот, толку е поголем кумулативниот тенџере за награди. Ова, пак, поттикнува повеќе играчи да учествуваат, кои се надеваат дека ќе ја освојат најголемата награда, на овој начин фондот ќе расте уште повеќе. На пример, во 2019 година, само Мега Мулах плати повеќе од 78 милиони евра на 11 победници.

Тоа е само еден од многуте прогресивни џекпот од кои стануваат инстант милионери на секои неколку недели. Во оваа статија, ќе ги разгледаме некои од најголемите добитници на џекпот на сите времиња.

PAF 24 милиони долари Мега богатство - јануари 2013 година

Дали е можно да се обложите 25 центи за да освоите 24 милиони долари (17.861.800 евра)? Ова е речиси она што се случи на страницата за игри на онлајн казино PAF лоцирана во Скандинавија, каде што еден среќник постигна победа во неговите 40-ти од Финска . На 20 јануари 2013 година, тој се обложил од 25 центи на прогресивниот џекпот на Mega Fortune слот игра управувана од НetEntertainment .

Неколку здружени казина на NetEntertainment кои нудат игри со прогресивни џекпот го сочинуваат базенот на џекпот на играта. Операторите им плаќаат на добитниците на џекпот со овие специфични средства. Триумфот, се разбира, беше шок, а момчето Фин не можеше да поверува во тоа. 


Grand Mondial 23,5 милиони долари Mega Moolah - септември 2018 година

Очигледно, имало шампион кој го засени асот во 2013 година. На 28 септември 2018 година, Мега Мула засекогаш го врежа своето име во историјата на наградување џекпот. Светскиот рекорд на Гинис се чини дека повторно е соборен од овој хибрид на Microgaming. Среќен играч од казиното Гранд Мондиал ставил мала сума на престижниот слот и бил награден со огромни 18.915.721 милиони евра!

Името, возраста, полот и земјата на живеење на победникот останаа непознати.

Betway 17,2 милиони долари Mega Moolah - октомври 2015 година

Секој знае дека Mega Moolah Progressive Jackpot е меѓу најпрофитабилните титули таму. Џонатан Хејвуд од Чешир, Велика Британија, ја почувствува љубезноста на своето тело кога освои огромен џекпот од 17,2 милиони долари (13,2 милиони фунти). 26-годишниот британски војник го заработи рекордниот џекпот на 6 октомври 2015 година, иако играше само 25 п по спин.

По победата, Џонатан изјави дека сето тоа се чувствува нереално. Џекпотот го погоди Betway и официјалниот претставник на казиното го сподели своето задоволство од освојувањето на рекордот. Дури и тогашниот извршен директор на Microgaming, Роџер Раатгевер, му упати комплименти на победникот и истакна дека до тој датум компанијата платила 5,76 милијарди долари на среќниците.

Лаки казино 16,7 милиони долари Мега Мула - август 2020 година

Microgaming објави уште еден импресивен добитник на џекпот на онлајн казино на 20 август 2020 година. Мега Мула го постигна тоа уште еднаш, овој пат со вртење од 14.239.532,84 евра (16.765.230 УСД). Не се откриени детали за победникот на онлајн казиното. Изгледаше дека уживаат во својата приватност и тоа е доволно фер. Честопати, победниците на џекпот на онлајн казино бараат од нив да останат анонимни поради страв дека ќе бидат цел на упад.

Неколку дена пред оваа неверојатна можност, Microgaming ја повлече линијата за првата половина на 2020 година. Доживотните исплати на прогресивната мрежа на џекпот на Microgaming до август 2020 година надминаа 1,2 милијарди евра. Џон Колман, извршен директор на Microgaming, исто така рече дека водечките добитници на џекпот на компанијата заработувале повеќе од 115 милиони евра годишно.

Бетсон Мега богатство од 13 милиони долари - септември 2011 година

Млад Норвежанец кој не можеше да спие и избра да игра неколку натпревари Бетсон.com, компанија за онлајн казино. Во непроспиената ноќ на 24 септември 2011 година освои 13,47 милиони долари (11,736,375 евра) и затоа стана побогат. Играта што го создаде Гинисовиот рекорд за најголем џекпот некогаш уплатен е истата што се броеше за претходниот влез во нашата листа – Мега Форчн.

Ху Томас, шефот на Betsson.com, исто така беше во неверување. Тој додаде дека е прекрасно достигнување за Гинисовиот рекорд да биде доделен на веб-страницата.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести