Вести

September 11, 2020

Смешни победи во онлајн казина

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Коцкањето претставува бескрајни можности за победа на играчите. Без разлика дали е тоа покер, слотови, baccarat, sic bo или други игри, шансата да го постигнете тоа е огромна. Историски гледано, сите акции и големи победи се случија во копнените казина. Меѓутоа, со појавата на онлајн казина, онлајн коцкарите жнеат големи награди.

Смешни победи во онлајн казина

Tenacity Pays

За голема победа не е потребна покана, а тоа беше случај со одредена мајка на три деца. Доналин К., родум од Хаваи, доби еден од најголемите исплати на казино, неверојатни 1,88 милиони долари. Понатаму, тоа беше случај на упорност да се исплати бидејќи таа се коцкаше три последователни години пред нејзината голема пауза.

Доналин играше популарен слот кога го освои тенџерето. Неверојатно, тоа беше нејзиниот првичен облог од 0,50 долари што резултираше со исплата од милион долари. Откако ги собрала своите добивки, мајката отишла приватно за да ужива во добивката со своето семејство. Во истото казино, Марија А. освоила 1,17 милиони долари играјќи ја истата игра.

Почетник удира во тенџерето

Голем број онлајн коцкари се обложуваат неколку пати пред да постигнат огромни победи. Сепак, тоа не беше случај за Нил. Кога играше онлајн слот игра во 2017 година, играчот на Шкотска зграпчи 7,1 милиони евра. Почетниот депозит на Нил беше 30 фунти, а тој освои многу со обложување бедни 4 фунти.

Нил ја сподели својата огромна победа преку телефонски разговор со членовите на неговото семејство. Неговите родители дури верувале дека сумата може да биде број на лотарија, а не џекпот. Нил даде неколку планови за тоа како ќе ги троши парите. Најважно беше дека тој ќе донира дел од богатството на Macmillan Cancer Research.

Норвешки студентски сон

Соништата можат да се остварат дури и кога поединецот ќе изгуби ноќен сон. Една од најголемите коцкарски добивки се случи во Норвешка кога студент заработи 11,7 милиони евра. 20-годишниот тинејџер не можел да заспие и се обидел да си ја тестира среќата на прогресивни слотови. Тоа беше животна одлука која на крајот го трансформираше неговиот живот.

Студентот ги обложил сите депонирани пари и останал само со а бонус на големата победа онлајн казино. Тој ефикасно ги користеше бесплатните вртења за да ја сврти својата плима и да го собере тенџерето. Онлајн казиното каде што обложувал го упатил кај финансиски консултант за најдобро да го искористи своето богатство.

Победи во казино: Најголемите победи во историјата на онлајн коцкање

Во онлајн коцкањето има обични добивки, а има и мега добивки. Различни коцкари го погодија големо. Дознајте за најголемите победници во историјата на казиното.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести