Вести

September 11, 2019

Што нудат слотови за десктоп и мобилни уреди

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн слот игрите првично беа достапни за компјутерите во лоби за преземање. Потоа дојдоа игрите со слотови за десктоп стримувани со помош на флеш технологија, за која не беше потребно преземање. Конечно, обложувачите сега можат да ги играат своите омилени слотови игри од нивните мобилни уреди. Вреди да се напомене дека и двата типа на игри изгледаат и се чувствуваат различно.

Што нудат слотови за десктоп и мобилни уреди

Повеќето љубители на слотови би сакале да знаат која игра со слотови, мобилни или десктоп, е супериорна во однос на другата? Па, не постои погрешен или правилен одговор што се однесува до битката помеѓу слотови за десктоп и мобилни слотови. Секој што ја чита оваа статија несомнено ќе цени дека секоја опција за игри има свои посебни предности и недостатоци.

Десктоп наспроти мобилни слотови

Играчите на слотови со години играат слотови игри од нивните компјутери. Десктоп игрите, особено, се привлечни за многумина бидејќи се натоварени со илјадници варијанти на слотови. Благодарение на напредокот во технологијата, вентилаторот на слотови не мора да се грижи за аспекти како што се паѓање на апликациите, бавно време на вчитување или прегревање на уредот.

Мобилните игри во минатото беа поврзани со неколку оперативни ограничувања, од кои повеќето сега се решени. Ова значи дека мобилните гејмери можат да го имаат најдоброто од двата света, во смисла на уживање во широк спектар на игри и практично играње. Уште подобро, мобилните игри имаат тенденција да бидат многу подискретни.

Разлики во игра

Покрај разликите во користените гаџети, постојат суптилни варијации кога станува збор за тоа како се играат слотови за десктоп и мобилни. Исто така, постојат некои фундаментални сличности во тоа како се играат игрите со слотови. Играњето на компјутер или на мобилен е слично во повеќето аспекти, освен за вклучените големини на екранот.

Покрај игрите, играчите на мобилни слотови се охрабруваат да обезбедат дека нивниот паметен телефон е целосно наполнет. Ова не би било загрижувачко кога играте на работната површина. Исто така, мобилните плеери кои користат мобилни податоци треба да внимаваат на можноста да направат непредвидени сметки. Варијациите во големината на екранот може да бидат различни, но графиката е извонредна.

Популарни слот игри: мобилни и десктоп

Некои карактеристики прават игрите да се истакнат, додека други му штетат на угледот на играта. Времето на вчитување, на пример, е од особен интерес за сите играчи на слотови. Врз основа на времето на вчитување, играчите на слотови имаат слобода да пробаат или Book of Dead, Starburst или Vikings Go Berzerk на нивните рачни уреди.

За играчите кои претпочитаат искуство со играње на десктоп, или оние кои би ја прифатиле можноста да уживаат во најдоброто од мобилниот и од десктопот, ги чекаат многу опции. Гледајќи ги оценките од другите играчи на слотови, овие три десктоп-слотови игри, Jammin' Jars, Bonanza и Mega Moolah Slots се извонредно добро.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести