Вести

October 19, 2023

Yggdrasil нуди врело овошно искуство во горење Blox GigaBlox

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

На 10 октомври 2023 година, Yggdrasil Gaming, водечки агрегатор на содржина на онлајн казино и Jelly, брзорастечко студио, го објавија лансирањето на нивната нова игра, Burning Blox GigaBlox. Програмерите велат дека овој нов наслов сигурно ќе ги запали ролните.

Yggdrasil нуди врело овошно искуство во горење Blox GigaBlox

Најновата игра на Jelly го користи уникатниот Game Engagement Mechanic (GEM) на Yggdrasil на огромна мрежа 6×4. Играчите ќе наидат на класични овошни симболи, дијаманти, седумки и шипки. Моторот GigaBlox гарантира дека секое вртење може да испорача симболи со голема големина, достигнувајќи големина 4×4.

На левата страна на ролните има бројач што го следи количеството дијаманти што играчите ги собираат. Колку е поголем бројот на дијаманти, толку е поголема исплатата во готовина. На пример, ако имате шест дијаманти ќе добиете 1,6x, а ако добиете до 20 дијаманти ќе ве награди со исплата од 800x.

Во меѓувреме, Yggdrasil вели дека играчите можат да го активираат бонус за бесплатни вртења со собирање на пет или повеќе бонус симболи. Откако ќе го направите тоа, секој симбол ќе се трансформира во едно или две бесплатни вртења. Четири дијаманти се доволни за да добиете парична награда во овој режим. И, се разбира, повеќе дијаманти значат поголема исплата. 

Burning Blox GigaBlox е најновото дополнување на програмата YG Masters, која се одликува онлајн слотови од врвни студија за содржини. Исто така, ја проширува колекцијата на игри на програмата од Jelly, која се покажа како врвен хит во водечките онлајн казина

Најновото партнерство меѓу овие два софтверски провајдери беше Beasty Blox GigaBlox, слот на тема џунгла со бесплатни вртења, множители и симболи што се прошируваат. Пред лансирањето на Burning Blox GigaBlox, Yggdrasil ги покани играчите на гозба во Fatz's Diner GigaBlox

Марк Мекгинли, главен директор за игри на среќа во Игдрасил, кажа:

„Преземањето на класичните концепти, како што е графиката со овошни слотови, и поврзувањето со модерната механика како GigaBlox е еден од најважните моменти на програмата YG Masters, која дава простор за иновации и смели идеи. Ние сме среќни што тесно соработувавме со Jelly за нивната најнова игра и се сигурни дека обожавателите од сите генерации ќе уживаат во Burning Blox GigaBlox

Викторија Њуболт, маркетинг лидер во Jelly, додаде:

„Возбудени сме што ќе го објавиме нашиот нов жесток хит, Burning Blox GigaBlox, додека дополнително го зголемуваме нашето портфолио како дел од иницијативата YG Masters. Нашата понуда со Yggdrasil сега е девет силна и навистина беше интересна за нашите развојни тимови да се вклучат плејада ГЕМ и теми“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести