Водич за почетници за победа во Блек Џек во онлајн казина

Водичи

2023-01-09

Benard Maumo

Блек Џек е една од најпознатите и најстарите игри во историјата на коцкањето. На почетокот, луѓето ја играа оваа игра во копнено казино. Но сега, тие можат да ја играат оваа икона игра од нивната комфорна зона на интернет кога сакаат. Тоа е една од оние игри што секој љубител на казино игри треба да ги даде во одреден момент. Но, некои почетници може да го сметаат за застрашувачки поради неговите многубројни правила, бонтон и разлики.

Водич за почетници за победа во Блек Џек во онлајн казина

Можеби сте слушнале изјави дека куќата секогаш има предност. Блек Џек е лоша игра за играње, или вашите шанси се полоши на маса со неискусни играчи. Всушност, сите коцкари имаат некои од најдобрите шанси додека играат Блек Џек. Шансите се подобри, но тоа не значи дека имате предност во однос на куќата; во повеќето случаи, шансите не се подеднакво распределени.

Всушност, Блек Џек е добар почеток за почетниците да го започнат своето патување во онлајн светот на коцкањето. Играта не е комплицирана, но, се разбира, ќе мора да ја совладате уметноста на играње ако сакате да се подобрите во неа.

Ако сте почетник и сакате научете како да играте Блек Џек, тогаш сте на вистинското место. Во овој водич, ќе ви ги кажеме чекорите за да станете подобри и да започнете да победувате во Блек Џек. Значи, ако сакате да се подобрите, тогаш продолжете да читате до крај.

Научете ги основите

Прво, научете ги основите на Блек Џек. За да ги разберете, треба да знаете дека лицето кое се занимава со картите и ја надгледува целата игра на масата за блек џек е познато како дилер. Откако играчите на масата ќе ги стават своите облози, тој ја започнува играта.

Во блек џек игрите, наместо валута се користат чипови. Вашите чипови ќе бидат купени од дилерот. Никогаш не му ги давате на дилерот вашите пари; секогаш го ставате на маса. За возврат, тој ќе ви ги обезбеди чиповите. Купете ги вашите чипови меѓу раце; не се обидувајте да добиете чипови кога веќе се игра рака.

Назначената област пред вашето седиште е местото каде што ги ставате вашите чипови за да се обложите. На масата е нацртан круг. Дилерот ја започнува играта откако секој играч ќе го стави својот облог. Откако на сите ќе им бидат поделени две карти, играта започнува.

Дополнително, дилерот си подава рака со две карти; сепак, тој си дели една карта свртена нагоре, а другата карта свртена надолу. Ова е од клучно значење бидејќи картата со лицето нагоре има мноштво информации што играчот може да ги користи за да избере како да игра со раката.

Највисокиот збир што можевте да го имате, со оглед на тоа што сте почнале со рака со две карти, е 21, составен од кец што се брои како 11 и десет. Блек Џек, кој често плаќа 3 до 2, е тоа што е.

Имате можност да се осигурате ако картичката на дилерот е ас. Не земајте осигурување. Ќе ви биде добро ако едноставно кажете не секој пат. Дилерот ѕирка за да види дали има блек џек откако ќе се поделат сите карти. Играчите можат да изберат како да играат со рацете ако не го прават тоа. Постојат неколку опции што треба да ги направите, како што се удирање, стоење, разделување, удвојување и предавање. Користете кој било, во зависност од вашата ситуација.

Вежбајте се повеќе и повеќе

Откако ќе ги научите основите, треба да вежбате што е можно повеќе. Како комплетен почетник, можеби на почетокот ќе биде тешко, но по некое време ќе видите колку е лесно. Не губете го фокусот и продолжете да вежбате постојано. Нема да морате да се грижите дали ќе ги потрошите парите додека играте, како во речиси секое онлајн казино. Ќе можете да вежбате бесплатно онолку долго колку што сакате. Затоа, продолжете да вежбате додека не станете подобри и почнете со малку пари. Добијте разбирање за играње додека трошите пари и наскоро ќе можете да се навикнете на чувството.

Откријте го бројот на картички што ги користи онлајн казиното

Не сите онлајн казина ќе користат исти палуби со картички. Некои може да користат поинаква, па затоа е подобро да ги најдете палубите со картички што ги користи онлајн казиното. На овој начин, ќе можете да одржувате јазичиња за речиси сè.

Реномирани онлајн казина измешајте ги картичките по секоја рака користејќи генератор на случаен број. Невозможно е да се следат картите што се делат поради ова. Дополнително, иако е невозможно да се бројат картичките преку Интернет, можете да ги подобрите вашите шанси со следење на веќе користените картички.

Никогаш не дели десетици

Поделбата на десетици можеби е најлошиот потег во Блек Џек. Затоа, најдобро би било да го избегнете ова по секоја цена. Веројатноста за губење е значителна, околу 92%. 10-тите во Блек Џек се една од најпосакуваните раце. Откако ќе го направите тоа, треба да ги практикувате сите сценарија, вклучително и фазата на дилер на играта и оние кои ги вклучуваат картите, палубата и така натаму. Кога дилерот е најслаб, а вие сте во позиција да додадете повеќе чипови, секогаш е најдобро да ставите повеќе пари на масата. Можете да го постигнете ова со разделување на пар.

Одлучете дали да удрите или стоите

Пресметајте ја вредноста на вашата рака и на дилерите за да се приближите до 21 колку што можете без да банкротирате. Можете да се потпрете на вашите црева или да ги проверите листовите за измами што лесно можете да ги најдете на интернет.

Удри

Побарајте друга картичка од дилерот. Треба да го направите ова само ако, врз основа на моменталната вредност на вашите картички, или сте уверени дека следната картичка нема да ве остави надвор од бизнисот или сте подготвени да ја искористите шансата дека дилерот има подобра рака.

Застанете

Побарајте дилерот да престане да се занимава со вас повеќе карти и да премине на следниот играч. Веројатно ќе го направите ова ако вредноста на вашата рака е веќе релативно висока (на пример, над 17) и не сте сигурни дали раката на дилерот ќе победи.

Погодување во Блек Џек

Само во неколку невообичаени варијанти на блек џек се бројат оделата. Речиси секогаш, можете да го игнорирате одговарањето на картите. Сепак, клучно е да се запамети дека само четири карти од секој ранг се на палубата: четири одела и четири карти во секој ранг.

Асовите вредат 1 или 11 поени, картите за лице вредат 10 поени, а останатите болиди вредат нивниот број. Како пет вреди 5 поени, а два вредат 2 поени.

Поените за секоја карта во рака едноставно се собираат заедно за да се одреди резултатот за една рака Блек Џек. Победничката рака е онаа со највисока сума. Во Блек Џек, има само две раце за споредба: раката на играчот и раката на дилерот. Може да има и други раце во игра, но само две раце се од суштинско значење за да се одреди победата.

Се уште постои проблем. Биста, позната и како мртва рака и автоматски губитник, е секоја рака со вкупно 22 или повеќе. Треба да видите кој е поблиску до 21. Ако вие сте тој што е поблиску до 21 од раката на дилерот, тогаш разбијте го и победи во играта. Кога ќе победите, дилерот ќе ви ги даде парите. Во зависност од видот на облогот што сте го направиле, вашата исплата ќе варира.

Никогаш не разделувај две картички со лица и секогаш дели асови и 8

Играчите дебитант често ја прават оваа грешка затоа што веруваат дека одвојувањето на картичките и десетките би ја зголемило нивната заработка четирикратно. Статистички гледано, разделувањето на картичките никогаш не е добра идеја затоа што ризикувате да изгубите двојно повеќе пари ако новите карти што ќе ги извлечете не се оние што ги сакате во замена за големата веројатност да победите со 20.

Ова треба да биде очигледно, ако не веќе. Со разделување на овие, вие се обложувате дека ќе се појави барем една карта за да ви даде цврста рака. Пар 8-ки ви ја даваат страшната 16. Имате неколку можности да создадете победничка рака затоа што дури и 1, 2 или 3 се солидни карти за да се повлечете до 8. Пар асови исто така ви дава неповолна вредност на рака или 2 или 12, па да ги поделите и да се надевате дека ќе се појават 7-ки, 8-ки, 9-ки и 10-ки е многу подобра идеја.

Знајте кога да се откажете

Мора да поставите ограничување на времето што го играте и износот на пари што ќе го потрошите. Никогаш не ја преминувајте границата што сте ја избрале. Треба да поставите и ограничување за победа. Да претпоставиме дека вашата граница за победа е 100 долари и сте ја постигнале, а потоа застанете за тој ден. Немојте да бидете алчни и да го изгубите она што веќе сте го освоиле.

Од друга страна, ако вашата граница на губење е 50 долари, тогаш веднаш престанете кога ќе ја изгубите таа голема сума и одморете ја. Никогаш не дозволувајте вашите емоции да ја играат играта. Играјте Блек Џек со мирен ум, имајќи ги предвид шансите. Секогаш барајте нешто ново и пробајте различни работи во областа за вежбање. Така почесто ќе победувате.

Заклучок

Блек Џек е еден од најстарите и најуникатни игри во историјата на коцкањето. Почетниците можат да ја играат оваа игра колку што можат ветераните. Иако ќе треба да вежбате повеќе и да ги имате на ум сите основи секогаш кога играте. Не е многу комплицирано. Можеби на почетокот изгледа малку сложено, но кога ќе влезете во него, ќе видите колку е забавно да се игра оваа иконска игра.

Блек Џек е можеби најдобрата игра за обложување во онлајн казино. Значи, за да се подобрите во тоа, ќе треба да потрошите време и да вложите напор за тоа. Ништо не може да се постигне без соодветна количина на напор. Вашата конзистентност е најважна. Следете го водичот и бидете доследни. На овој начин, ќе можете да победите во Блек Џек во онлајн казино.

Ова е крајот на водичот. Се надеваме дека ги најдовте одговорите на прашањата што ги баравте. Следете го овој водич за почетници за да станете подобри во Блек Џек. Вежбајте колку што е можно за да направите свои стратегии ако е можно. Уживајте во играта максимално додека победувате.

Најнови вести

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax
2023-05-18

Yggdrasil започнува пиратска авантура во слотот Barbarossa DoubleMax

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Играј сега
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари