Прелистајте ги најдобрите Online Casino по земја

Дознајте ги сите врвни онлајн казина достапни во светот по земја. Некои онлајн казина обезбедуваат импресивно искуство со игри на играчите ширум светот.

Повеќето земји се движат во либерална и отворена насока поради интересот на својот народ. Ако сакате да бидете повеќе на безбедна страна, изберете онлајн казино што ја поддржува вашата земја, па дури и вашиот јазик. Ако онлајн казиното не нуди одреден јазик, сепак може да ја поддржи земјата.

Најдете ги најдобрите онлајн казина, во кои земји се активни и игрите што ги нудат за да го добиете најдоброто можно искуство за онлајн игри. Нашата сумирана листа на најдобрите онлајн казина се состои од локални клиенти и јазик што тие го поддржуваат, како и правните аспекти.

Прелистајте ги најдобрите Online Casino по земја
Соединети Држави
us flag

Соединети Држави

Онлајн казина се голем бизнис во Соединетите Држави, и не е тешко да се види зошто. Тие им олеснуваат на луѓето ширум земјата да ги играат своите омилени казино игри без разлика каде се наоѓаат. 

Прикажи повеќе..
Бугарија

Бугарија ги има веројатно најблагите закони за коцкање во Европа. Со поволни даночни стапки и регулативи, опциите за онлајн казино се во изобилство во Бугарија. Вљубениците во онлајн казината имаат тенденција да ја претпочитаат нивната погодност бидејќи стана легална во 2008 година. Водечките онлајн казина во земјата нудат голема разновидност на игри што може да се играат за вистински пари или забава.

Прикажи повеќе..
Грција

Грција го легализираше коцкањето во 1950-тите, но онлајн казината не беа толку популарни до 2011 година. Годината кога грчката влада го легализираше онлајн коцкањето. Заедницата на онлајн казино расте со алармантна стапка од тогаш и досега има 24 правни оператори во земјата.

Прикажи повеќе..
Франција

Франција има релативно мешан поглед кон коцкањето. Земјата не го поддржува отворено коцкањето, но сепак дозволува некаква форма на коцкање да функционира легално. 

Прикажи повеќе..
Обединето Кралство

Обединетото Кралство е прекрасна земја за посета и земја која лесно ги пречекува посетителите. Има некои одлични знаменитости што треба да се видат и многу различни форми на забава во кои треба да се ужива. Пабовите овде ќе ги вратат луѓето назад во времето со нивната стара англиска храна и топлото гостопримство.

Прикажи повеќе..
Албанија

Албанија е балтичка земја во југоисточна Европа со врска со Јадранското Море на запад. Земјата ги дели границите со Грција, Северна Македонија, Црна Гора и Косово.

Прикажи повеќе..
Србија

Србија е земја без излез на море во Европа на Балканот. Србија има долги и силни културни и политички врски со практично сите нејзини соседи, овие сложени односи не се без триење.

Прикажи повеќе..
Закони за онлајн коцкање: Зошто коцкањето е нелегално?
2022-07-09

Закони за онлајн коцкање: Зошто коцкањето е нелегално?

Играњето казино игри е лесно допир на екранот, благодарение на мобилните и интернет технологиите. Но, иако онлајн коцкањето е легално во повеќето држави, некои земји сè уште заземаат тврд став за оваа активност. Значи, зошто коцкањето е нелегално во овој ден и ера? Дали постојат валидни причини да се криминализира оваа активност?

Коцкање преку Интернет: Кои земји играат најмногу?
2022-05-13

Коцкање преку Интернет: Кои земји играат најмногу?

Коцкањето е едно од најбрзо растечките индустрии во која било земја каде што е дозволено, и онлајн и офлајн. Сепак, не сите пазари можат да бараат исто ниво на приходи од оваа област. Еве преглед на приходите од игри по нација. Откријте ги нациите со најголема заработка, колку заработуваат и кои се нивните клучни индустрии.

Водич како да депонирате во Тајланд
2019-09-03

Водич како да депонирате во Тајланд

Потрошивте значително време обидувајќи се да пронајдете онлајн казино што нуди избор на казино игри што одговараат на вашите лични преференци за играње, дарежливи промотивни зделки и безбедна и сигурна средина за казино. Кога на крајот ќе најдете дестинација што ги означува сите полиња, ќе треба да го направите вашиот прв депозит - и ако сте во Тајланд, оваа задача можеби не е толку лесна како што изгледа.

Онлајн казина низ целиот свет

Онлајн казина низ целиот свет

Онлајн казино индустријата се развива низ целиот свет. Страсните играчи на казино со амбиција да се забавуваат имаат толку многу за насмевка и заработуваат пари во исто време. Што е уште подобро, нивното патување со коцкање не мора да биде долго и досадно. Наместо тоа, интернетот го надминува светот полн со можности, при што онлајн казина ширум светот не се исклучок.

Многу играчи се колнат во нивното омилено онлајн казино и го градат своето коцкарско патување околу него. Меѓутоа, додека локалното казино носи блискост и чувство на сигурност, повеќе лежи надвор од границите. Затоа, од суштинско значење е да се земат предвид офшор казина бидејќи тоа може да биде светски ослободувачко.

Еден од најкритичните фактори на кои треба да се погледне е рејтингот на казиното. Повеќето онлајн казина имаат беспрекорен рејтинг со врвни игри, благодарение на сериозен натпревар. За да се надополни споредбата, играчите треба да погледнат и колку се веродостојни казината. Правните казина совршено одговараат на сметката бидејќи ги обезбедуваат деталите на играчот и имаат фер игри.

Сè на сè, во ера со повеќе ветувачки можности, играчите не треба да се ограничуваат во ѕидовите на својата земја или да играат во локалните казина. Тоа е затоа што многу офшор казина прифаќаат меѓународни играчи бидејќи се страстни за ширење на нивната аура за коцкање.

Онлајн казина низ целиот свет
Дали онлајн казината се популарни ширум светот?

Дали онлајн казината се популарни ширум светот?

Играњето во онлајн казина е несомнено популарна занимална активност која ја загрозува статус квото. Со текот на годините, повеќе играчи ги отфрлаат своите копнени членства во казино во корист на играње каде било, во секое време во најдобрите онлајн казина во светот. Па, зошто сајтовите за коцкање ја преземаат казино индустријата?

Прво и најважно, овие казина нудат неспоредлива погодност и пристапност. На играчите им треба само паметен телефон за да играат во мобилно казино, или компјутер со сигурна интернет мрежа за да уживате во шоуто. Од друга страна, играњето во казино од тули и малтер бара претходно планирање и патување. И тоа без да се земат предвид трошоците како автобуска карта или бензин, бакшиш на дилерот, неколку пијачки итн.

Второ, многу играчи ги слават онлајн казина за нивната огромна колекција на игри. За разлика од копнените казина, сајтовите за коцкање вклучуваат различни опции за секој играч. На пример, многу онлајн казина нудат рулет, слотови, покер, блек џек и многу други копнени казино игри. Некои казина нудат дури и илјадници забавни наслови на слотови.

Понатаму, онлајн казината обезбедуваат некои од најдобрите бонуси во светот на коцкањето. Вообичаено, овие казина им нудат на играчите стимулации како што се

Без заборавање на дневните, неделните, па дури и месечните турнири со награди кои ви овозможуваат да ви падне. Во овој поглед, копнените казина дури и не се споредуваат.

Дали онлајн казината се популарни ширум светот?
Дали се достапни најдобрите казина во сите земји?

Дали се достапни најдобрите казина во сите земји?

Додека многу луѓе уживаат во возбудата на коцкањето на интернет, некои земји го ограничуваат ова искуство, за жал. Значи, достапноста на казина во една земја зависи од следниве фактори:

Локација на играчот

Локацијата на играчот одредува дали може да игра во најдобрите онлајн казина или не. Тоа е затоа што некои земји, како што се повеќето земји од Блискиот Исток, забрануваат каква било форма на коцкање. На пример, многу страници не се достапни во Обединетите Арапски Емирати, Северна Кореја, Мароко, Либан, Камбоџа и Сомалија. Спротивно на тоа, гејмерите во Европа и Јужна Америка можат да пристапат до плејада локални и офшор казина.

Националните закони за онлајн коцкање

Во некои земји, локалните и офшор онлајн казина напредуваат според релаксирани правила за коцкање. Малта, Франција, ОК, Италија и Шпанија се некои европски земји каде што онлајн казината напредуваат.

Во овие земји, играчите уживаат во безбедна и сигурна средина за коцкање управувана од правни чувари. Спротивното е точно во САД, каде државите како Јута и Хаваи имаат строги закони против коцкање.

Орган за лиценцирање на казино (или недостаток од него)

Како што беше кажано погоре, повеќето земји со легални органи за лиценцирање на коцкање може да се пофалат со просперитетна индустрија. Тоа е првенствено затоа што овие тела обезбедуваат само лиценцирани онлајн казина да работат на пазарот и да се заштитат интересите на играчите. Сепак, овие власти имаат различни прописи кои можат да ги привлечат или да ги одвратат операторите.

На пример, Комисијата за коцкање на ОК неодамна го забрани коцкањето со кредитни картички во земјата. Што се однесува до Германија, максималниот влог што играчот на автоматот може да го постави е 1,00 евра според новите закони. Како такви, некои оператори може да ги сметаат овие закони прилично ограничувачки.

Дали се достапни најдобрите казина во сите земји?
Меѓународни онлајн казина

Меѓународни онлајн казина

Некои казина обезбедуваат импресивно искуство со игри на играчите ширум светот. На играчите дури и не им треба VPN (Виртуелна приватна мрежа) за да се поврзат со овие меѓународни казина. Наместо тоа, тие треба само да ја посетат веб-страницата или да ја преземат апликацијата за коцкање како што би правеле со локално онлајн казино. И, се разбира, меѓународните или офшор казина имаат валидни лиценци од реномирани тела како што е UKGC, MGA, Комисија за игри на Kahnawake, и други.

Во меѓувреме, овие казина ни доаѓаат на многу начини.

Прво, нивната библиотека со игри е масивна во споредба со она што го нудат локалните казина. Како што се очекуваше, тие се грижат за разновиден опсег на играчи на нивната платформа. Значи, колекцијата на игри мора да биде единствена и локализирана ако е можно.

Понатаму, безбедносните карактеристики на овие казина се врвни. Освен што поседуваат важечки лиценци за работа, овие казина можат да се пофалат и со други основни безбедносни карактеристики бидејќи работат во непознати води. Честопати, тие се шифрирани со SSL за да се спречи губење на вредни податоци. Исто така, овие казина спречуваат перење пари со тоа што ќе се осигураат дека играчите ги минуваат сите неопходни безбедносни проверки.

И на крај, меѓународните казина се здружуваат со најдобрите провајдери на софтвер во индустријата. Напојување такви казина се

  • Microgaming,
  • Нето Ент,
  • Играј Go,
  • Evolution Gaming,
  • Меѓународна технологија за игри,
  • Playtech,
  • Big Time Gaming, меѓу другите.
Меѓународни онлајн казина
Вистински пари онлајн казина низ целиот свет

Вистински пари онлајн казина низ целиот свет

Возбудата на коцкањето е кога се вклучени пари. За среќа, сите казина се во бизнисот да им понудат на гејмерите шанса да освојат вистински пари. Среќата може да се движи од редовни исплати и бонуси до џекпот и покани за турнири.

Во тој случај, од клучно значење е да имате сигурен систем за плаќање во онлајн казиното за да се олеснат брзите трансакции. Најчесто прифатените начини на плаќање во офшор и локалните онлајн казина се кредитни/дебитни картички, припејд картички, Paysafecard и American Express.

Дури и станува многу подобро благодарение на појавата на интернет банкарството. Освен горенаведените методи, повеќето казина нудат опции за банкарство со е-паричник како што се PayPal, Neteller, Skrill, ecoPayz, EcoCard и многу други. Овие методи на онлајн банкарство им овозможуваат на играчите да ги вчитаат своите паричници користејќи банкарска сметка и да ја финансираат сметката на казиното каде било.

Значи, генерално, ги има многу алтернативи за плаќање за депозит и повлечете пари од онлајн казино. И да, ова вклучува криптовалути исто така. Сепак, погрижете се внимателно да ја прочитате страницата со условите и условите на банкарскиот метод за да ги знаете подобните земји. Исто така, ова му помага на играчот да го знае времетраењето на плаќањето. Во секој случај, има по нешто за секој играч.

Вистински пари онлајн казина низ целиот свет
Софтверски ограничувања

Софтверски ограничувања

Очигледно, провајдерите на софтвер во казиното можат да бидат главната привлечна точка. Играчите обично се привлечени од играње игри обезбедени од доверливи агрегатори. Исто така, играњето игри од сигурни имиња ја елиминира секоја можност за местење на резултатите во корист на казиното. Значи, тоа е победа-победа за играчите и операторот.

За жал, некои национални регулативи може да ограничат некои развивачи на игри да работат. Добар пример се САД, каде што повеќето држави забрануваат одредени развивачи на игри да ги нудат своите услуги. За возврат, квалитетот и опсегот на игри на пазарот се ограничени. Затоа, играчите немаат слично искуство како оние во регулативите каде што онлајн коцкањето е легално.

Но, не грижете се бидејќи софтверските ограничувања стануваат се поретки овие денови. Запомнете, повеќето европски земји и американски држави ги обновуваат своите закони за коцкање за да им овозможат на повеќе оператори и програмери да се приклучат. Целта е целото искуство да биде побезбедно и попрофитабилно за сите вклучени. Сите рече дека индустријата ќе види само повеќе казино игри наскоро.

Софтверски ограничувања

Најчесто поставувани прашања

Дали PayPal е универзално прифатен начин на плаќање?

PayPal стана многу популарен кај интернет коцкарите поради неговата практичност. Како резултат на тоа, многу сајтови почнаа да го нудат како метод за повлекување и депонирање средства. Сепак, не постои закон кој бара од операторите да го обезбедат овој метод. Одлуката на секое казино е дали ќе користи PayPal.

Дали секое онлајн казино нуди бонус за добредојде?

Не, иако бонусите за добредојде се стандардни, не ги нудат сите страници. Тие главно се користат за привлекување нови играчи. Добар пример се бесплатните вртења во слот игрите. Иако не секое казино дава бонуси, најдобрите обично даваат.

Колку е вообичаена повеќејазичната поддршка на овие страници?

Ако казиното се стреми кон глобална привлечност, тогаш најверојатно ќе обезбеди поддршка на повеќе различни јазици. Текстот на страницата може да се преведе на јазик заснован на IP адресата на корисникот. Ова е знак за квалитетна локација. Најчесто е кај казина кои бараат експанзивна база на играчи.