Ова е причината зошто Блек Џек е толку популарен

Блек Џек

2020-10-28

Што е Бакара

Најдобар начин да се опише бакара е да играте игра со карти каде што би имале 2 или 3 карти. Победничката страна е онаа со повисок резултат. Бакара е исклучиво игра на среќа; не се подразбира стратегија. Историски гледано, тоа е игра со висок ролери, иако некои модерни повторувања на играта се склони повеќе кон гејмери со ниски влогови.

Ова е причината зошто Блек Џек е толку популарен

Почнавте со седнување и купување чипс на масата. На игра се игра од шпил со 8 карти. Започнувате со обложување на играч или банкар што е една од 2-те раце. Можете дури и да се обложувате на нерешено, но никогаш не ставајте го облогот. Ова е влог со лоши шанси што треба да го избегнувате.

Зошто Baccarat е толку популарен?

Најниските проценти на рабовите на куќата што ги има играта се еден од факторите што прават високи ролки привлечени кон бакара. На облози на играчи и банкари, Бакара има вредност да добие просечна куќа од 1,2 отсто. Играта има и трет облог и нерешено, каде што ако двете раце одговараат на сличен износ, се исплати 8 спрема 1, но со 14 проценти поголема предност на куќата. Значи, професионалните играчи ќе се држат до банкар или играч во повеќето случаи.

Онлајн играта Baccarat е исто така ризична за казината, бидејќи големата сума на коцкани пари наспроти тенкиот раб веројатно ќе ги охрабри играчите да добијат големи количини на готовина по цена на казиното. Со обложување на играч од 1,24 проценти на работ на куќата, лесно е да се види зошто популарноста на Baccarat се шири надвор од Макао.

Шансите на Baccarat: Триковите

Популарноста на Baccarat меѓу кинеските играчи, исто така, може да се сведе на нискиот раб на табелата. Додека повеќето други игри на маса се одржуваат на работ од 3-5 проценти, кога се обложуваат против куќата, Baccarat обезбедува статистичка неповолност од 1,06 на „банкарски облог“ и 1,24 проценти куќен раб Овој минимален статистички недостаток ја прави исклучително популарна игра каде што високите ролери се обидуваат брзо да го зголемат својот субсидирам.

Раб на Baccarat House:

Победа на банкарската рака – 1,06% куќен раб Добивање на рака на играчот – 1,24% кога двете раце се врзуваат – 4,84% (в/ 9:1 исплата) или 14,36% (в/ 8:1 исплата) Облогот на банкарот и неговиот раб од 1,06% се исклучително поволни. Низ поголемиот дел од казиното, нема да најдете многу помали предности на куќата од ова.

Онлајн Бакара

Бакарата е најпопуларна онлајн казино игра бидејќи тука има неколку правила. Иако, на почетокот, правилата може да изгледаат огромно за дебитантите, малку вежбање ќе ги одбере огромните и неупатените до ниво на професионални онлајн играчи. Првата препорака кога размислувате за онлајн казино е да поставите субсидирам. Банкролот е фиксен износ на готовина што не може да се надмине во една игра.

Структурата на банкротот се применува исто како на онлајн бакарата, така и на реалните игри со бакара. Како таква, секогаш вреди да се спомене. Во онлајн казина, можете да ја прегледате историјата на бакара игрите и да ги поврзете неодамнешните победи и загуби, за разлика од реалните казина. Корелацијата ќе му овозможи на играчот да знае дали да се повлече од табелата.

Додека играте онлајн бакара, треба да го игнорирате броењето карти бидејќи програмата RNG што повеќето онлајн казина ја користат во своите игри е премногу комплицирана за да се манипулира. Друг совет што треба да се земе предвид додека играте онлајн бакара е употребата на приспособливи системи. Најпаметниот начин е да ги заборавите сопствените системи за обложување кои се конфигурирани за реални бакара додека играте онлајн бакара.

Бакара во живо

Во живо дилер бакара гејмерите се обложуваат како и обично, освен што има вистински човечки крупие со кој треба да се вклучите и да се борите. Ова не зависи од RNG, така што гејмерите кои можеби не се восхитуваат на услугата за компјутеризирана платежна картичка треба да добијат одмор. Секое онлајн казино има широк опсег на игри со карти.

Предности на играње онлајн Baccarat

  • Онлајн казиното им овозможува на играчите да ги научат правилата со доделување фаза на бесплатна игра. Така, гејмерите имаат малку проба пред да можат да ги коцкаат своите пари.
  • Онлајн казиното не е ограничено со обемот на подот, што го олеснува понудата на широк спектар на онлајн игри со бакара.
  • Онлајн казина може дури и да примат поголем број гејмери со различни групи на ограничувања за игри.
  • Преку онлајн Baccarat, картите за играње се генерираат по случаен избор со помош на генератор на радом броеви (RNG), така што нема фиксен број на палуба.

Различни начини за играње Baccarat

Мини-бакара

Гејмерите со помали влогови исто така играат мини-бакара, тоа е само мини верзија на истата игра. Главната разлика е влогот. Минималните облози се помали во игра со мини бакара. Табелата е помала и затоа вклучува помали гејмери.

Шемин де Фер:

Chemin de fer е старечка варијанта на бакара, што значи дека е побрза од главната игра. Зборот е „железница“ на француски, порано беше најбрзиот начин на патување. Chemin de fer користи само 6 палуби, а гејмерот ја презема позицијата на банкар и договор. Повеќето гејмери се обложувачи. Ставот на банкарот се ротира спротивно од стрелките на часовникот низ масата.

Пунто Банко

Бакара се нарекува и „Пунто Банко“. Тоа е стандардна варијанта на играта со високи ролери. Играте на голема маса во одделен дел од казиното, кој е со јаже. Punto BanCO е целосно одвоен од другите казино игри, обично.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости