Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!

Слотови

2022-05-05

Benard Maumo

Кога играте онлајн слотови за вистински пари доста често, лесно е да почнете да фрлате бес и да го обвинувате онлајн казиното. Работата е во тоа што повеќето резултати од вашите вртења ќе резултираат со загуба наместо со победа.

Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!

Што го поставува прашањето; дали вистинските казино слотови се наместени? Па, вистината е дека автоматите за игри на среќа се наместени. Но, не само онака како што веќе размислувате. Значи, прочитајте за да дознаете!

Слот RNG: зошто е важно?

Генератори на случаен број (RNG) секогаш не се далеку од равенката ако сакате да знаете како функционираат онлајн слотови. RNG им дава на играчите фер шанса да победат или изгубат спин. 

Во основа, тоа е код напишан во системот на играта за да произведе милијарди случајни исходи во секунда. И знаете што? Ова се случува дури и кога машината е во мирување. 

Исто така, важно е да се забележи дека самиот систем на игра нема меморија. Затоа, речиси е невозможно некој да го хакира и однапред да го одреди последователниот исход. 

Ова значи дека имате еднакви шанси да го постигнете тој џекпот веднаш откако ќе го постигнете првиот. Така да, онлајн слот машини се наместени за да генерираат резултати, но не на начин кој секој може да го искористи во своја полза. 

Концептот на RTP

RTP (Враќање на играчот) е стапката со која автоматот се враќа за секои 100 обложени монети. Со други зборови, тоа е теоретска исплата на автомат. На пример, под претпоставка дека слотот има стапка на враќање од 96%, играчите можат да освојат максимум 100 монети.

Но, тука е болниот факт; 96% RTP не значи дека можете да освоите 96 монети на секои 100 или 960 монети за секои 1.000. Тоа е затоа што RTP се применува само кога правите милијарди вртења. 

Погледнете го вака; за секои 100 милиони обложени на џекпотот на Мега Мула, онлајн казиното задржува 4 милиони. Останатите 96 милиони се делат меѓу среќните играчи. Така, гледате, RTP осигурува дека машината останува случајна со тоа што го отстранува казиното надвор од игра. 

Клучно е тестирањето на играта

Ако ти прочитајте ги водичите за избор на онлајн казино овде, играњето во најдобрите онлајн казина не е опција. Овие казина обично имаат игри кои се тестирани за правичност и транспарентност од тела како eCOGRA, iTech Labs и Gaming Associates. 

Со лаички зборови, овие куќи за тестирање потврдуваат дека RNG системот на играта е фер и транспарентен.

Покрај играњето тестирани игри, од витално значење е и да се изберат игри обезбедени од реномирани развивачи на игри. Не ја пропуштајте шансата да играте игри од NetEnt, Microgaming, Betsoft, Playtech и други домашни имиња. Овие развивачи на игри имаат меѓународна репутација за заштита. 

Како да забележите наместени онлајн слотови

До овој момент, не е разумно сомневање дека резултатите од онлајн слотовите се фер и чесни. Но, немојте да бидете самозадоволни. Подолу се дадени неколку корисни совети за играјќи на сигурно во секое време:

1. Проверете ги информациите за лиценцирање на казино

Овој си се` ти. Нема да имате никого да обвинувате откако ќе играте во нерегулирано казино. Регулираните казина работат според строгите закони за коцкање пропишани од регулаторниот орган или владата. Значи, играјте само во онлајн казино лиценцирани од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, МГА, Владата на Курасао и така натаму.

2. Стапка на враќање

Како што беше кажано претходно, стапката на враќање на автоматот е една работа што ја прави фер и транспарентна. За жал, некои непријателски развивачи на игри и казина ја користат оваа функција. Често, ако RTP е премногу добар за да биде вистинит, тогаш веројатно е. 

Најсигурните развивачи на игри ја ограничуваат оваа стапка на нешто помеѓу 95% и 97%. Меѓутоа, ако стапката на враќање е небесно висока и слот машината е од доверлив извор, толку подобро.

3. Осврти на играчи

Што велат играчите за автоматот? Дали некогаш исплатил пристојна сума? Одговорете на овие прашања и на многу други пред да играте слотови во казино онлајн. Дури ќе сфатите дека некои развивачи на игри имаат судски случаи во врска со нефер игра. Значи, направете ја вашата домашна задача.

Заклучок

Генерално, повеќето слот машини што ќе ги најдете на онлајн казино се апсолутно фер и транспарентни. Генераторот на случаен број прикажува милијарди резултати во секунда, што ги прави резултатите од играта практично непредвидливи. Исто така, работ на куќата значи дека казината го задржуваат својот рез без разлика дали добивате или губите.

Но, во случај да почувствувате дека автоматот е наместен, престанете да играте и препратете и е-пошта до поддршката за казиното. Можеби е технички проблем за кој казиното веројатно не знае. Погрижете се да го наведете името на играта, развивачот на софтвер и зошто мислите дека играта не е фер.

Ако одговорот на казиното не е задоволителен, подобрете ја работата до регулаторното тело на казиното. Повеќето тела за игри со задоволство би разговарале за ова прашање со предметниот казино и развивач на игри. Сега тоа е уште една солидна причина да се игра на лиценцирана и регулирана локација за коцкање.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости