Колку е доволно за играње на онлајн слот машини?

Слотови

2021-11-04

Најдобар онлајн слотови се навистина најпопуларните казино игри денес. Овие игри имаат светкави дизајни, директна игра и, се разбира, високи исплати. Дури и не е ни чудо што некои од најплатените онлајн џекпот се слот машини.

Колку е доволно за играње на онлајн слот машини?

Сепак, онлајн слотови се игри на среќа со мала или никаква вештина потребна. Како резултат на тоа, знаејќи ја точната сума што му треба на играчот за да биде успешен во автомат може да биде предизвик. Значи, оваа објава прави математика за да помогне да се дојде до совршен банкрот на слот.

Нестабилност на играта и RTP

Секој искусен играч на автомати ќе потврди дека се исплати да научите неколку работи за RTP и нестабилноста. Нестабилноста или варијансата на играта се однесува на тоа колку често и колку најдобро се плаќа играта онлајн казина.

На пример, ако слот машината е слот со голема варијанса, играта се исплаќа поретко, но во високи износи. Сепак, спротивното е точно за слотови со мала варијанса. Затоа, користете ги овие информации за да го одредите вашиот стил на играње.

Друг важен дел од податоците што треба да се има на ум е RTP (Враќање на играчот). Во основа, тоа е очекуваниот принос од автомат и се пресметува во проценти.

Обично, просечната стапка на RTP на автомат е 96%. Во тој случај, ако играчот се обложил 100 долари на спин рунда, нивниот очекуван максимален принос е 96 долари. Другите 4% се работ на куќата.

Примерите погоре покажуваат дека интелигентниот играч треба да избере слот за ниска нестабилност со висок RTP. Ова ви овозможува да го продолжите вашиот субсидирам долго време. Забележете, сепак, дека слотови со ниска RTP и висока варијанса можат да исплаќаат суми што го менуваат животот.

Минимални/максимални облози

Сега еве каде работите стануваат многу појасни. Повеќето слот машини доаѓаат со табели за плаќање кои се движат од 0,10 до 100 долари. Но, не е невообичаено да се игра на машина со табела за плаќање од 0,20 до 120 долари. Како и да е, најдобро е да играте со мали влогови ако сакате да поминувате повеќе време на машината.

На пример, гејмер игра на автомат со минимален облог од 0,10 долари и врти 400 круга на час. Во овој пример, просечната сума што му треба на играчот на час е 40 долари, што е разумно ниска сума. Затоа, одржувајте ги влоговите на ниско ниво и играјте повеќе.

Брзина на репродукција

Дали ја следите брзината на играње на онлајн слотови со вистински пари? Ако го правите тоа, тоа е добра вест бидејќи пресметувањето на просечната потребна сума сега е лесно.

Значи, да претпоставиме дека играчот А прави 400 вртења на час. Од друга страна, играчот Б е многу побрз и прави 600 вртења на час.

Овде, побрзиот играч троши повеќе на автоматот отколку побавниот. Затоа, следете ја вашата брзина на играње и користете ги бројките за да ја одредите просечната сума што треба да ја користите.

Банкрол

Последно и најважно, вашиот субсидирам го одредува времето што го забрзувате во казиното. Затоа, земете ја предвид големината на банкротот и бидете на повисоко ниво ако е можно.

Претпоставувајќи дека спроведувате темелна ревизија на вашата мобилна сметка на казино за да ја одредите просечната сума што ја користите дневно на автоматите за игри на среќа. Ако е 20 долари, тоа значи дека ви требаат најмалку 600 долари за да ги вртите ролните секој месец.

Во крајна линија

Сè на сè, малку е комплицирано да се одреди точниот износ што просечниот играч на слот треба да го игра дневно, недела или дури месец. И, се разбира, бонусите и промоциите не ги олеснуваат работите.

За среќа, советите погоре ќе ви помогнат да развиете груба проценка за тоа што треба да играте без да ги повредите вашите финансии. Но запомнете, ова се само теоретски пресметки. Работите се многу поинакви на теренот.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости