Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Слотови

2021-12-19

Ethan Tremblay

Онлајн слотови се некои од најпознатите онлајн обложувачки игри, а програмерите само наоѓаат начини да го направат позабавен. Во денешно време, постојат повеќе теми за избор како авантура, научна фантастика или дури и повеќе традиционални.

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Сепак, со радосните празници кои брзо се наближуваат, конечно е време да ги погледнеме најдобрите онлајн слотови на тема Божиќ што го носат Дедо Мраз и неговите мали помошници во центарот на вниманието. Еве некои од топ 5-те најдобри божиќни слотови во 2022 година.

Sweet Bonanza Xmas од Прагматична игра

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Круг и ладен е името на играта бидејќи снежните луѓе заземаат централно место со Sweet Bonanaza Xmas! Украсена со празнично расположение, оваа шарена онлајн игра со слотови е направена од никој друг освен наградуван провајдер на игри Pragmatic Play.

Sweet Bonanza Xmas располага со онлајн слот машина за плаќање каде и да е 5 на 6 каде што можете да гледате вкусни и замрзнати овошја и почести додека ги добивате големите добивки. Не само тоа, туку може да добиете и неверојатен множител од 100x во кругот Бесплатни вртења.

Може да се вратите, да се опуштите и да јадете од омиленото празнично задоволство бидејќи функциите Sweet Bonanza Xmas Tumble и Autoplay ви дозволуваат да играте додека нема добитни комбинации на таблата за игра или додека не останете без средства.

Можете да го проверите Sweet Bonanza Xmas на одлични онлајн обложувалници како Боб Казино.

Стак на Дедо Мраз од Relax Gaming

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Ако се најдете во потрага по нешто ново за да ви донесе Божиќна радост, тогаш не гледајте подалеку од Купот на Дедо Мраз на Relaxed Gaming.

Дедо Мраз Соберете ги празниците неколку бонус-носталгија поени со оваа прекрасна 8-битна пикселирана текстура на онлајн слотови. Иако однадвор може да изгледа како враќање назад, тоа е всушност оригинална игра која се врти околу едноставни клучни карактеристики, големи вредности и лесно, директно играње кое е испарливо како снежна бура.

Стак на Дедо Мраз е мрежен слот кој плаќа кластер со 8 редови и 8 колони на панел за игри. Победничките кластери се генерираат кога најмалку пет слични симболи се блиску еден до друг и се погодуваат, предизвикувајќи каскадна карактеристика.

Ако барате нешто носталгично, а сепак исполнето со божиќен дух, тогаш подгответе се да добиете хит во чувствата со Дедо Мраз, што можете играјте на реномирани онлајн обложувалници како National Casino.

Тајните на Божиќ од NetEnt

Има многу слотови со божиќна тема, каде повеќето ќе ве плеснат во лице со досадни ѕвона, свирчиња, светла и блицови. Сепак, тајната на Тајните на Божиќ е тоа што помина по суптилниот пат кој грациозно ја вклучи темата во играта.

Овој онлајн видео слотови со 5 ролни, 25 фиксни линии за наплата ќе ви дадат венци, чорапи, почести, а самиот Крис Крингл се појавува одвреме-навреме на начин кој не е огромен.

Сепак, како божиќните подароци под дрвото, најпразничното веселба ќе го најдете во тајните на божиќните лаги скриени во Бесплатните вртења. Можете да ги активирате со добивање на 3 или повеќе Scatter плочки и може да победите до 100 пати од вкупниот влог.

Ако сте биле добри оваа година, упатете се кон Казумо и дајте му на Secrets of Christmas!

Holiday Spirits од Play'n GO

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Ако сте еден од луѓето кои мразат капитен на празници кои ги извлекуваат светлата и дрвјата пред да се случи Ноќта на вештерките, тогаш Holiday Spirits е онлајн игра со слотови за вас.

Holiday Spirits се игра на мрежа 3 на 3 која на обложувачите им обезбедува 5 линии за плаќање за да добијат големи победи. Иако ова не е првпат Ебенезер Скруџ на Чарлс Дикен и неговите три привиденија кои го менуваат животот да се појават во игра со слотови, Holiday Spirits им дава на играчите топло, смирувачко чувство од каминот, прекрасна елка и мека светлина што доаѓа од прозорците.

И покрај тоа што е малку денар, добриот оле Скруџ го отвора својот паричник и им дава на играчите големи победи со Ebenezer's Clock, кој може да ви даде до 10x множител и подарокот на Ebenezer, кој го зема секој множител што моментално го имате и ДВОЈЛИ го - дури и множители од Функција Win Spin!Ако духот на сите тројца живее во тебе, даде Holiday Spirits спин на Duelz.

Керола на елфите од Yggdrasil Gaming

Сите ги знаеме и ги сакаме малите помошници на Дедо Мраз, но оваа Божиќна сезона, џуџињата доаѓаат да ви помогнат голема победа во Yggdrasil Gaming's Онлајн видео слот игра „Carol of the Elves“.

Иако повеќето обожаватели на Yggdrasil сигурно ќе препознаат дека долината на боговите е обвиткана во божиќен дух и празнично веселба, таа сепак е забавна игра со висока нестабилност што прави да вреди да се проба.

Моторот на играта во Керола на елфовите е малку чуден. Решетката од ролни 5 на 5 започнува со блокирани 12 места на аглите. Победите резултираат со преспини, кои ги деблокираат позициите. Бројот на начини за победа се движи од 45 до 3.125, што ја прави возбудлива игра за проверка.


 Некои можеби ќе речат дека визуелните слики на „Карол на елфовите“ се малку бледи, но сите можат да се согласат дека музиката во позадина е вистински хит. Ако сакате да добиете празнично расположение со добра игра на онлајн слотови, проверете ја Керол на елфите во казиното 888.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости