5 пени совети за избор на вистинските онлајн слот машини

Слотови

2021-02-01

Прашај било кој онлајн казино играјте ја најпопуларната игра што ја знаат, а одговорот е едноставен - видео слотови! Затоа, не е изненадувачки што слот машините го сочинуваат најзначајниот удел во каталогот на игри на повеќето сајтови за коцкање. Тоа е затоа што видео слотовите се погодни за почетници, а паричната награда и бонуси се веројатно најдобри во индустријата за онлајн коцкање.

5 пени совети за избор на вистинските онлајн слот машини

Но, поради огромниот број на онлајн опции, на љубителите на слот често им е тешко да го одредат најдобриот наслов. Значи, ако се соочувате со истата неволја, овој водич за избор на автомати треба да ви се најде.

Проценти на исплата

Со стотици опции за видео слотови таму, важно е да се запамети дека сите тие не се еднакви. Затоа треба внимателно да го погледнете RTP (процентот на враќање на играчот) на играта пред да играте. RTP е просечниот процент на исплата што играчите може да очекуваат да го добијат на долг рок. Оваа функција е достапна и во онлајн казино игри како рулет, покер, и блек џек.

На пример, ако видео слотот има процент на исплата од 96%, тоа значи дека играчот може да очекува просечен поврат од 96 долари за секои обложени 100 долари. Имајќи го тоа на ум, најдобро е да се обратите за слот машини кои нудат ниски стапки на RTP. Идеално, тоа треба да биде нешто помеѓу 3% и 4%. Само запомнете дека малата предност на куќата не мора да значи поголеми шанси за победа.

Нестабилност

Ако сакате да играте џекпот за видео слот, веројатно знаете нешто или шест за нестабилноста или варијансата. Ако сте целосно зелени во оваа област, нестабилноста одредува колку и колку често играчот може да очекува да победи. Видео слотовите доаѓаат во висока, средна или мала варијанса. Само најдете кој работи за вас.

За среќа, сè зависи од големината на вашата банка во овој поглед. Слотови со висока нестабилност се начин да се оди за оние кои сакаат да играат џекпот и се доволно трпеливи за да добијат голема награда. Но, ако сакате помали, но почести исплати, одете на слотови со ниска нестабилност. Најдете ја вистинската рамнотежа помеѓу двете кога играте слотови со средна нестабилност.

Бонуси, бесплатни вртења и други функции

Играњето видео слотови или која било друга онлајн казино игра треба да биде за забава пред што било друго. За среќа, повеќето регулирани онлајн казина нудат бонуси за видео слот и за новите и за лојалните играчи. Вообичаено, најверојатно ќе најдете симболи за расфрлање, бонус симболи или бесплатни вртења. Затоа, внимавајте на една од овие промоции. Бесплатните вртења имаат тенденција да бидат најпрофитабилните од триото.

Одвоен од бесплатни вртења, треба да ги проверите и другите случајни карактеристики на насловот на видео слотот. Погледнете ја играта, квалитетот на сликата и звукот итн. Како што беше кажано на почетокот, играњето казино игри е главно за забава. На крајот на краиштата, може да биде невозможно да освоите нешто со репродукција на видео слот во кој не уживате.

Број на линии за плаќање

Бројот на линии за плаќање е потценет, но витален критериум за избор на автомат. Броевите на линијата за плаќање ја одредуваат количината на добитни комбинации достапни на дадениот видео слот. Изненадувачки, препорачливо е да барате видео слотови со повеќе линии за плаќање. Оние со фиксни линии за плаќање бараат од играчите да се обложуваат на сите достапни линии за плаќање.

Интересно, некои автомати им дозволуваат на играчите да направат прилагодувања и да изберат линија што ќе ја активираат и користат кога играат. Во овој случај, секоја линија ќе се смета како посебен облог. Значи, да речеме, ако изберете видео слот со 20 линии за плаќање и имате вредност на монетата од 0,10 долари, секое вртење на ролната ќе чини вкупно 2,00 долари. Избери мудро!

Сумирањето

Други карактеристики како што се развивачот на софтвер и џекпот се исто така критични при изборот на автомати. Исто така, паметните играчи секогаш имаат специфичен субсидирам на кој се држат до него. Ова ќе ве спречи да влезете во финансиски хаос за да бркате загуби. И што е најважно, играјте на најдобро регулираните онлајн казина.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости