Најдобри онлајн казина за еспортски обложување

Спортско обложување

2021-09-01

Katrin Becker

Обложувањето на интернет е мамут индустрија! Без разлика на чија страна сте, пазарот што постојано се проширува изобилува со можности. Може да се заработат пари во онлајн обложувањето, особено кога станува збор за спортско обложување. Пазарот следи едно едноставно животно правило: ако нешто е конкурентно, луѓето ќе се обложуваат на тоа.

Најдобри онлајн казина за еспортски обложување

Тоа не е изненадување онлајн спортско обложување приходите вртоглаво растат, а технолошката помош го прави целото обложувачко искуство полесно од кога било досега. Брзиот раст на онлајн обложувањето несомнено е потпомогнат од порастот на дигитализацијата. Како и да е, откри и нов поджанр на многу различниот пазар: обложување е-спорт!

Популарноста на е-спорт обложувањето е во пораст и е на експоненцијална крива. Дали сакате да знаете кои онлајн казина се најдобри за е-спорт? Оваа статија може да ви биде од помош.

Топ 5 страници за обложување е-спорт

Имаме голем број на фантастични платформи за обложување е-спорт. Многу од овие веб-локации нудат поголемиот дел од игрите кои припаѓаат на жанрот на игри за обложување пари, што ви дава можност да пробате нешто ново.

Бет365

Ќе најдете широк спектар на е-спортови на ова казино. Тие имаат поголем избор на е-спортови и спортови од многу други локации во истата област. Бејзбол, кошарка, пикадо, голф, коњски трки, тенис и бокс се само неколку спортови на кои може да се обложувате. Може да се обложувате на е-спортови како што се Counter-Strike, DOTA 2, StarCraft и League of легенди, ако претпочитате игри што се одвиваат на виртуелно бојно поле.

Вилијам Хил

Иако Вилијам Хил можеби ја немаат најсеопфатната листа на е-спортови, тие вклучуваат неколку најпопуларни. Бидејќи е добро позната и популарна страница за казино/обложување, тие најверојатно ќе почнат да нудат повеќе алтернативи во блиска иднина. CS, DOTA 2, Hearthstone и League of Legends се меѓу достапните игри. Кога се обложувате на Вилијам Хил, можете да изберете да се обложите на тоа кој мислите дека ќе победи на еден натпревар или на цел турнир.

Бетсон

Бетсон е шведска компанија која работи онлајн од 2001 година и прерасна во една од најголемите обложувалници во светот. Можете да се обложувате на FIFA, League of Legends, DOTA 2 и CS во Betsson, а ако сакате фудбал, сте пристигнале на вистинското место.

22BET

22BET е уште една добро позната услуга за обложување. Фудбалот и кошарката, како и DOTA 2, League of Legends и CS, се меѓу нивните еспортски игри. Ако веќе не сте се пријавиле на 22BET, постои добра можност да ви дадат голем бонус за добредојде.

BetWay

BetWay има широк спектар на можности за обложување е-спорт. Исто така, постојано се шири, што значи дека нивните понуди за е-спорт и други игри често се ажурираат. Ако сте нов член на BetWay, тие даваат добредојдена понуда која вклучува неколку бесплатни облози. Може да се обложувате на титули како Rocket League, Over watch, StarCraft 2, World of Warcraft, World of Tanks, Call of Duty и неколку други на оваа веб-локација.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости