5 совети за победа на најдобрите спортски книги денес

Спортско обложување

2021-10-29

Благодарение на интернетот и компјутерската технологија, љубителите на спортско обложување сега можат да се обложуваат и да победат на најдобрите спортски книги и онлајн казина. Од тенис и рагби до фудбал и бокс, сајтовите за коцкање нудат повеќе пазари.

5 совети за победа на најдобрите спортски книги денес

Но, фрустрирачки, загубите се почести меѓу играчите отколку победите и покрај огромниот потенцијал за победа. Значи, што би можеле играчите да прават погрешно? Овој водич за спортски книги има повеќе совети кои ќе ви помогнат да ги вратите досадните ситуации.

Совет #1. Научете ги основите

Ако сте заинтересирани во спортско обложување, учењето на основите е бесмислено. Но, не грижете се бидејќи запознавањето со основите на спортското обложување нема да потрае половина ден.

Прво, започнете со учење на достапните спортски настани и како тие се играат. Навистина нема потреба да се претера со ова. Само знајте како се пресметуваат бодовите и бројот на играчи во секој тим.

Потоа, продолжете да ги научите достапните типови на пазари за обложување и како тие се исплатуваат. Во повеќето случаи, обложувалниците ги нудат следниве типови облози:

  • Победа/реми/победи
  • Над/под
  • Двете екипи да постигнат гол
  • Првиот тим што постигнал гол
  • Голгетер во секое време
  • И повеќе.

Совет бр. 2. Создадете буџет за спортско обложување

Иако сите совети наведени овде се од витално значење за вашите шанси за победа, ниту еден не е покритичен од создавањето буџет. Без оглед на тоа колку сте богат, одвојувањето на буџетот за коцкање е едноставно задолжително.

Како што беше кажано погоре, поразот во светот на коцкањето е поприсутен од победата. Како такви, секогаш треба да се подготвувате за лоши вести, бидејќи жешките омилени може да разочараат.

Работата е да се осигурате дека можете удобно да живеете без изгубените пари на коцкање. Затоа имајте дневен, неделен, па дури и месечен буџет за спортско обложување. Дополнително, имајте ограничување за стоп-загуба за да избегнете дување на целата ваша сметка на еден натпревар или ден.

Совет бр. 3. Оставете ги емоциите надвор

Дали сте горд навивач на Манчестер Јунајтед? Па, глупаво е да се инсистира да се вложат пари за овој тим дури и кога шансите очигледно ја фаворизираат опозицијата. Со други зборови, оставете ги емоциите надвор од спортското обложување дури и ако тоа значи да ги изберете главните ривали на вашиот омилен тим.

За да ја зачувате вашата кожа, истражувајте статистика како што се директни, достапни играчи, неодамнешна форма, дома/гости итн. Запомнете, главната причина поради која се приклучивте на спортско обложување е да освоите пари и да не го поддржувате вашиот тим.

Совет #4. Никогаш не ги игнорирајте подредените

Ова е како продолжение на советот број три погоре. Додека посилниот тим е жешки фаворит за победа на облогот, аутсајдерите може да предизвикаат вознемиреност. Интересно е што истражувањето нема ни многу да ви помогне во овој случај.

На пример, ако тимот А има добиено пет последователни натпревари, а тимот Б има изгубено три по трото, екипата Б е аутсајдерот. Како таква, обложувалницата ќе им даде долги коефициенти. Сега, што ќе се случи ако вложите во овој тим за да го свртите своето богатство? Добра сума!

Совет #5. Не бркајте загуби

Како кога играте во најдобрите онлајн казина, секогаш е препорачливо да не ги бркате загубите на спортските книги. Но, зачудувачки, ова е нешто на што повеќето обложувачи на спортско обложување не можат да одолеат. Често, играчите ставаат повеќе огромни облози по последователни болни загуби. Но, во реалноста, ова го јаде само вашиот скапоцен фонд. Важно е да се запамети дека сите форми на коцкање се главно за среќа. Затоа, знајте кога да го подигнете белото знаме и обидете се следниот ден. Останувањето наоколу само ќе доведе до повеќе загуби.

Заклучок

Доста речено, спортското обложување може да биде многу профитабилно под услов да го примените вистинскиот пристап. Прво, вредно направете го вашето истражување и обложувајте се на вистинските пазари. Исто така, понекогаш шансите мамат. Како, нема смисла да се игнорира тим кој загубил пет натпревари последователно. Сè на сè, направете ги тие паметни облози и забавувајте се.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости