Online Casino Deposit Methods

Многу нови коцкари се прашуваат кои опции за депозит се достапни кога имаат намера да ја финансираат својата сметка на онлајн казино. Методите за депозит на онлајн казино варираат од едно до друго казино, така што треба да се помине низ страницата за депозит за да се провери најсоодветната и најсигурната опција.

Вообичаено е да се открие дека повеќето онлајн казина имаат повеќе начини на депозит отколку опции за повлекување што им олеснува на клиентите да депонираат средства на нивните сметки. Подолу е листа на вообичаени методи за депонирање за онлајн казина, како што се кредитни и дебитни картички, е-паричници, банкарски трансфери и времето потребно за да се одразат средствата на сметката на играчот.

Online Casino Deposit Methods
Credit Cards

Кредитните картички се еден од најчестите методи за плаќање на стоки и услуги преку Интернет. Тоа му овозможува на поединецот да позајмува средства од банка за да плати каде и да е прифатена картичката. Тие се неверојатно лесен и удобен начин за депозити во онлајн казино и се прифатени во речиси сите. Има широк спектар на различни кредитни картички кои се достапни за секоја потреба, обично нудат бонуси и наградни поени за трошење. Корисниците на кредитни картички, исто така, често имаат избор да вршат месечни плаќања наместо да ја плаќаат целата сума однапред при купување на одредени производи.

Прикажи повеќе..
Skrill

Skrill е еден од најпопуларните начини на плаќање преку Интернет. Тој нуди безбеден и безбеден начин на онлајн трансакции. Со неговата зголемена популарност, многу онлајн казина се свртеа да го користат и ќе најдете преку 80 казина кои прифаќаат Skrill.

Прикажи повеќе..
Neteller

Neteller, еден од најперспективните даватели на онлајн плаќања, дава услуги поврзани со финансиски трансакции на домашни и глобални фронтови. Имајќи над 23 милиони сопственици на сметки ширум светот, Neteller, канадскиот платен систем, се смета за еден од главните даватели на онлајн плаќање во моментов. Во моментов работи со производи како дигитален паричник, портал за плаќање, припејд картичка и PSP.

Прикажи повеќе..
American Express

American Express или AMEX е несомнено еден од најзгодните и најпопуларните начини на плаќање во Америка и на глобално ниво. AMEX е одлична опција за депозит за онлајн коцкање бидејќи им овозможува на корисниците да прават сигурни депозити преку Интернет. Тоа е прифатено од врвните казино брендови на пазарот.

Прикажи повеќе..
Paysafe Card

Достапна во повеќе од 50 земји и 30 валути, Paysafecard е едноставен и безбеден припејд начин на плаќање преку Интернет што му овозможува на корисникот да депонира или подигне пари кај илјадници онлајн трговци ширум светот, вклучително и казина.

Прикажи повеќе..
PayPal

Кога многу луѓе ширум светот размислуваат за онлајн трансфер на пари, тие мислат на PayPal. Гигантот за трансфер на пари е на пазарот повеќе од 20 години, откако првпат отвори продавница во 1998 година. Своите активности ги започна во САД и се прошири на сите континенти во светот.

Прикажи повеќе..
Bitcoin

Иако е релативно нова технологија, Bitcoin брзо станува сензација што се повеќе и повеќе онлајн платформи ја прифаќаат како начин на плаќање. Многу онлајн казина, исто така, додадоа Биткоин како прифатлив начин на плаќање и списокот на доверители е во пораст.

Прикажи повеќе..
MasterCard

Еден од главните фактори за избор на казино производ овие денови е сигурен систем за плаќање. Како што расте индустријата за iGaming, решенијата за плаќање исто така стануваат сè попопуларни. Како таков, изборот на најдобриот банкарски метод е предизвикувачка задача. Играчите сакаат казина кои нудат сеопфатни функции за плаќање за нивното искуство со игри. А, банкарскиот систем кој го презема водството е MasterCard.

Прикажи повеќе..

ATM

БЛИК - Најпопуларен метод за депозит во Полска
2022-07-02

БЛИК - Најпопуларен метод за депозит во Полска

Blik практично доминира на пазарот за онлајн плаќање во Полска. Во 2022 година, Полјаците правеле во просек по 80 милиони трансакции месечно и иако системот е на пазарот од 2015 година, сепак трендот е нагорен. Ние го користиме Blik за да плаќаме онлајн, во продавници, да вршиме трансфери на „телефонот“ и да ги надополнуваме нашите сметки во онлајн казина. Операторите на онлајн казина се повеќе се свртуваат кон оваа опција за плаќање бидејќи таа е едноставно најзгодна. Потребни се само неколку моменти и можете да играте.

Биткоин 2021 Outlook и неговиот ефект врз онлајн коцкањето
2021-07-21

Биткоин 2021 Outlook и неговиот ефект врз онлајн коцкањето

По силно прикажување во 2020 година, изгледите за Bitcoin 2021 беа донекаде ветувачки. И дигиталната монета не беше така, бидејќи во април оваа година достигна највисоко ниво од околу 65 илјади долари.

Онлајн казино измами | Знајте ги црвените знамиња
2021-05-28

Онлајн казино измами | Знајте ги црвените знамиња

Една од главните причини зошто индустријата за онлајн казино расте толку брзо е затоа што повеќето страници за коцкање се безбедни. Сепак, мал број од нив го расипуваат доброто име на оваа индустрија. Измамните казина може да побегнат со вашите депозити или добивки и, во најлошото сценарио, да ги украдат вашите лични податоци. За среќа, оваа објава ќе ве води во избегнување на онлајн казино измами со тоа што ќе ги забележите од далеку.

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal
2021-05-20

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal

Миграцијата на дигитални плаќања продолжува да фаќа пареа. Овој пат, PayPal е тој кој ја виде светлината и одлучи да го лансира својот паричник за криптовалути насочен кон американските трговци и клиенти. Според соопштението за печатот во октомври 2020 година, PayPal избра да оди по овој пат откако го забележа зголемениот интерес за дигитални монети од страна на неговите потрошувачи и централни банки.

Онлајн казино начини на плаќање

Онлајн казино начини на плаќање

Постојат различни начини за депонирање пари во казино. Тоа зависи од видот на плаќање што го прифаќа казиното и од методите со кои располага играчот. Не е доволно само да се запознаете со начините на плаќање во казиното, туку и да ги препознаете најбезбедните, најбезбедните и најзгодните опции за плаќање.

Без разлика дали сте во тоа да играте големо, или подобро имаат одат на минимум депозит казина, ве опфативме.

Избор на начини на плаќање

Има суштински работи што играчот треба да ги има на ум при изборот на начините на плаќање што ќе ги користи во повеќето казина.

Прво, играчот треба да ги земе предвид трошоците за услугата на начинот на плаќање. Тие треба да ги истражат различните видови на начини на плаќање што ги нуди казиното и потоа да ја одредат таксата за услугата што настанала при депозити или повлекувања. Различни портали за плаќање ќе имаат различни трошоци.

Второ, мора да се земе предвид дали начинот на плаќање е функционален во нивната земја. Играчите треба да бараат начини на плаќање кои се најчести и полесни за употреба во нивната земја за да избегнат непотребен стрес.

И на крај, добро е да се обратите за безбеден и сигурен начин на плаќање. Мрежата е полна со злонамерни луѓе кои ја загрозуваат безбедноста на повеќето начини на е-плаќање. Разбирањето на најбезбедните и најбезбедните начини на плаќање помага добро да се сложувате на локацијата на казиното. Играчите секогаш треба да користат начини на плаќање со најдобри безбедносни карактеристики за да ги заштитат своите паричници.

Онлајн казино начини на плаќање
Кои методи на депозит се достапни?

Кои методи на депозит се достапни?

Методите на депозит се разликуваат помеѓу онлајн казина. Сите методи се наведени за секое казино за да можете да видите како да додадете пари на вашата сметка на онлајн казино и да почнете да се коцкате.

Вообичаено, онлајн казината имаат повеќе методи за депозит отколку методи за повлекување. Погрижете се да го проверите времето потребно за депонираните средства да се додадат на вашата сметка.

Плаќајте преку телефонски казина преку Интернет

Во ерата на интернетот, повеќето трансакции можат брзо да се обработат со мобилен телефон. Ти можеш играјте мобилни казина, депонирајте пари и соберете ги сите добивки од вашиот телефон. Со различни достапни опции како на пр Е-паричници и банкарски трансакции. Мобилните телефони стануваат полесни за депонирање пари во онлајн казина. Пред да направите брзи и лесни депозити, проверете дали начинот на плаќање е доверлив. На тој начин вашите информации и пари се добро заштитени.

Кои методи на депозит се достапни?
Безбедни и сигурни начини на плаќање

Безбедни и сигурни начини на плаќање

Подолу се наведени најсигурните начини на плаќање во однос на безбедноста и сигурноста што треба да ги користи играчот.

PayPal

Тој е еден од најбезбедните начини на плаќање преку е-паричник кој силно се препорачува со години. Лесен е и брз за користење. Ингеренциите во врска со сметката на корисникот не се откриваат на трети страни.

Односно, давателот на платежна услуга не ги споделува приватните информации за сметките со казиното. Казината на PayPal се многу популарни, а PayPal е меѓу најпопуларните методи што ги користат казината.

Кредитни и дебитни картички

Овој начин на плаќање постои најдолго во споредба со другите начини. Беше и сè уште е меѓу најбезбедните начини на плаќање. Visa и MasterCard обезбедуваат техники за шифрирање кои ја подобруваат безбедноста на податоците на сопственикот на сметката. Овој начин на плаќање е универзално прифатен во сите казина.

Жичен трансфер

Повеќето казина ќе ја обезбедат оваа опција за плаќање, особено кога се работи со огромни суми на пари. Тоа е метод за префрлање или поврзување пари од банкарска сметка во казино во кое некој има намера да игра. Тоа е прилично брз и сигурен метод за употреба. Многу казина му дозволуваат на играчот да врши повлекувања користејќи го истиот трансфер на нивните банкарски сметки.

Безбедни и сигурни начини на плаќање
Зависност од коцкање

Зависност од коцкање

Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат. Ако вие или некој околу вас се бори со зависност од коцкање, ве молиме контактирајте не GamCare.

Запомнете да секогаш се коцкајте одговорно.

Зависност од коцкање

Faq

Кој е најпопуларниот метод за депозит за онлајн казина?

Најпопуларните начини на плаќање и повлекување за онлајн казино се следниве:

 1. Скрил
 2. Директен банкарски трансфер
 3. Нетлер
 4. Пајзен
 5. Awepay
 6. Help2Pay
 7. Paysafecard
 8. Виза
 9. Mastercard

Кои од горенаведените начини на плаќање што се најпопуларни, се разликува по популарност во зависност од тоа од која земја депонирате. На некои пазари има и локални оператори за плаќање кои се популарни во одредени региони. Неколку примери за тоа би биле InterAC во Канада, Trustly во Шведска и Германија, VCreditos во Бразил, Yandex Money во Русија и WeChat Pay во Кина.

Како да направам депозит во онлајн казино?

Процесот на депонирање пари во онлајн казино е различен за различни онлајн казина. Во принцип, постојат два начина што се истакнуваат.

 1. Депонирање преку е-паричник. Кога депонирате пари во онлајн казино преку е-паричник, прво креирате сметка кај давател на е-паричник. Откако ќе депонирате пари на вашиот е-паричник, тогаш можете да префрлите пари на вашата сметка на онлајн казино. Еве список на најпопуларните е-паричници во онлајн казиното: Skrill, Neteller, Неосурф, Јетон и Moneybookers.

Можете да прочитате повеќе за сите овие методи за депозит за онлајн казино овде

 1. Депонирање со картичка директно. Повеќето казина (но не сите) имаат договори со даватели на кредитни и дебитни картички како Visa, Mastercard, Американ Експрес, Diners и Maestro. Ако го направат тоа, казиното ќе има можност директно да ја обработи вашата уплата без дополнителен чекор да поминете преку е-паричник како посредник. Најпопуларните картички што се користат при депонирање во онлајн казино се следните: Visa, Mastercard, American Express, Diners.

Може ли да користам кредитна картичка за депонирање пари во онлајн казина?

Ако вашето онлајн казино по избор има логотипови од еден од почитуваните даватели на картички како Visa, Mastercard, American Express, Diners или Maestro, постојат добри шанси да можете да депонирате пари директно од вашата картичка на вашата сметка на онлајн казино. Депонирањето пари директно преку картичка е секогаш најбрзиот начин за депонирање пари во онлајн казино, но понекогаш може да не функционира како што се очекуваше. Во тој случај, наместо тоа, обидете се со друг начин на плаќање.

Кој е најдобриот е-паричник за користење при депонирање пари во онлајн казина?

CasinoRank не е професионален прегледувач на меѓународни даватели на плаќања и затоа не можеме да одговориме на тоа прашање со голема доверба. Она што го знаеме е дека Skrill, Neteller и MoneyBookers се многу почитувани и изгледаат одлично за многу играчи.

Се обидов да депонирам пари со PayPal на мојата сметка на онлајн казино, но тоа не функционира, што да правам?

Има многу коцкари кои поставуваат прашања за депонирање пари во онлајн казина со PayPal. Се чини дека многумина се соочуваат со слични проблеми. PayPal има неколку поврзани казина на регионалните пазари како Италија, но воопшто PayPal не прифаќа депозити во онлајн казина. Ако сакате да депонирате пари во онлајн казино, нашиот совет би бил да отидете преку друг давател на плаќања како Skrill, Moneybookers, Trustly и Neteller. Многу казина имаат и неколку регионални даватели на плаќања за избор.

Кои се најдобрите методи за депонирање?

Ако сакате да ги видите најчестите и најкористените начини на плаќање, можете да го погледнете и нашиот дел за опции за плаќање. Кредитните картички и дебитните картички обично додаваат пари на вашата сметка веднаш, исто и за припејд картички и е-паричници. Банкарските трансфери и жични трансфери обично траат подолго, понекогаш многу долго. Најдете го најдобриот начин за вас.