Најдобрите Online Casino со American Express

American Express или AMEX е несомнено еден од најзгодните и најпопуларните начини на плаќање во Америка и на глобално ниво. AMEX е одлична опција за депозит за онлајн коцкање бидејќи им овозможува на корисниците да прават сигурни депозити преку Интернет. Тоа е прифатено од врвните казино брендови на пазарот.

Дознајте повеќе за најдобрите онлајн казина кои ја прифаќаат картичката American Express како опција за депозит и како да депонирате во American Express. Откријте ги придобивките од користењето на овој метод на депозит и како компанијата гарантира дека информациите на клиентите се безбедни кога го користат American Express како метод за депозит на онлајн казино.

Најдобрите Online Casino со American Express
Онлајн казина кои прифаќаат AmEx

Онлајн казина кои прифаќаат AmEx

American Express (AmEx) е доверлив давател на финансиски услуги. До моментот на пишување, Стивен Скуери е извршен директор и претседател на оваа корпорација. Тој ја извршува оваа позиција од 2018 година и одигра витална улога во помагањето да го развие својот бренд и базата на корисници. Денес, безброј компании и поединци претпочитаат AmEx од многу други опции за плаќање.

Голем дел од популарните, врвни онлајн казина го прифаќаат затоа што им овозможува на нивните членови непречено да вложуваат депозити. Обложувачите кои планираат да го користат овој мултинационален банкарски провајдер за финансирање на нивните онлајн сметки за обложување треба да дознаат сè за тоа за да знаат за квалитетот и видот на услугите што треба да се предвидат. Овој пост дискутира за повеќе критични детали во врска со AmEx.

Онлајн казина кои прифаќаат AmEx
За American Express

За American Express

Компанијата American Express е елитна корпорација која обезбедува врвни финансиски услуги, почнувајќи од кредитни картички и лични заштеди до осигурување, патувања, картички за подароци и награди. Според веб-страницата на оваа организација, таа се стреми да биде исклучителна за да им помогне на своите повеќе од милион корисници да ги постигнат своите најголеми цели, без разлика каде се наоѓаат. AmEx се гордее со тоа што е инклузивен. Нејзиниот тим од професионалци е посветен да им служи на сите за да донесе позитивни промени во овој свет.

AmEx доаѓа со мобилна апликација компатибилна со iPhone и Android што корисниците можат да ја преземат за да вршат плаќања побрзо и поедноставно. Работењето со него е непотребно за да се осигура дека дури и оние кои првпат ќе го искористат максимумот од неговите супериорни, приспособени финансиски услуги.

Историја на American Express

Американ Експрес е основан од Хенри Велс, Џон Ворен Батерфилд и Вилијам Г. Фарго во 1850 година како страшен бизнис за шпедиција. Дури и пред неколку векови, таа нудеше извонредни услуги, што му овозможија да ја заработи лојалноста на многу луѓе кои му ги доверуваа своите вредни имоти. Оваа компанија, чие седиште моментално се наоѓа на улицата Веси 200 во Њујорк, се прошири и еволуираше со текот на годините. До почетокот на 20 век, почна да нуди патувања и финансиски производи на своите клиенти.

1958 година го означи почетокот на новата ера кога AmEx ја претстави својата наплатна картичка, експлицитно дизајнирана да ги револуционизира плаќањата за својата рапидно растечка база на клиенти во Канада и САД. Работите продолжија да се бараат за оваа банкарска компанија. Во 1966 година, воведе програма за корпоративна картичка за да им помогне на претпријатијата да ги разберат и да ги задоволат потребите на своите клиенти додека ефикасно управуваат со трошоците на нивните вработени.

До 2017 година, AmEx постигна повеќе подвизи кои го менуваа животот. Тие вклучуваат обезбедување алатки за трансформациско управување со бизнисот, лансирање на Награди за членство, една од најголемите и најпопуларни програми за награди базирани на картички на денешницата и градење на апликацијата AmEx која ја преобликува дигиталната трговија.

Имено, Американ Експрес е препознаен од реномирани публикации како што се Форбс и магазинот Форчн за своите неспоредливи финансиски услуги.

Дали е популарен American Express?

Многу поединци во над 40 земји на глобално ниво се за American Express. Статистиките од Википедија покажуваат дека имало околу 114,4 милиони валидни AmEx кредитни картички до крајот на 2019 година. Тие вклучуваат златни, црни, зелени, сини и платинести картички со различни годишни надоместоци и целна публика. На пример, зелената кредитна картичка доаѓа со минимална годишна претплата од 150 УСД, додека годишната претплата за Златната картичка започнува од 250 УСД.

Кредитните картички AmEx Blue не привлекуваат никакви годишни надоместоци и тие се наменети за млади возрасни. Црната картичка, која некои луѓе ја знаат како „Centurion card“ има годишен надомест од 5.000 долари и е наменета за побогати клиенти.

Опции за плаќање понудени од AmEx

Мобилната апликација AmEx им овозможува на корисниците да плаќаат со следните картички:

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • Соло
 • Електрон
 • Прекинувач
 • Делта дебит

Сите овие опции за плаќање обезбедени од American Express им нудат на коцкарите погодност секогаш кога играат во онлајн казина бидејќи повеќето од овие веб-локации ги прифаќаат. Секој систем може да се пофали со различни карактеристики. Обложувач е да се запознае со добрите и лошите страни на нивната претпочитана опција. Ако негативните страни на одредена картичка се неповолни, тие треба да бараат алтернатива за да избегнат проблематични искуства со коцкање.

Повеќето коцкари кои користат American Express за депонирање на платформите за коцкање се во Соединетите Американски Држави. Има и други во ОК и други делови од светот. За среќа, AmEx им овозможува на корисниците да користат повеќе картички, додавајќи ја неговата леснотија на користење.

За American Express
Како да направите депозит со American Express

Како да направите депозит со American Express

Депонирањето со AmEx е необично. Ако некој нема сметка, прво мора да ја посети веб-страницата на American Express за да отвори. Нивната апликација ќе биде одобрена само ако се државјанин на САД/странец жител на најмалку 18 години. Потребните лични податоци се:

 1. Име
 2. Дата на раѓање
 3. Моментална адреса
 4. Број на социјалното осигурување

По одобрувањето на сметката, може да се пристапи до нивната сметка онлајн и да се депонираат преку електронски трансфери или директни депозити. Последново е едноставно затоа што се што треба да направи корисникот е да депонира пари по електронски пат на својата сметка на AmEx. Овој давател на плаќања им овозможува на поединците да ги поврзат своите сметки со други банки доколку сакаат.

Ако корисникот не сака да користи директен депозит, може да депонира со испраќање чек. Треба да се плати на AmEx и да го носи бројот на штедна книшка на лицето. Ако чекот му се плаќа на корисникот, тој мора да го потпише одзади за да го потврди и да го вклучи бројот на нивната штедна книшка.

AmEx враќа проверки дали се:

 • Недатиран и непотпишан
 • Не се плаќа на корисникот или на банката
 • Доколку им недостига бројот на сметката на корисникот

Оние кои ја користат картичката AmEx Serve можат да депонираат само 2.000 американски долари дневно.

Како да направите депозит со American Express
Користење на American Express во онлајн казина

Користење на American Express во онлајн казина

American Express е опција одете на депозит за многу искусни и почетници коцкари. AmEx картичката е корисна за успешни депозити, и за среќа, оваа компанија за плаќање нуди разновидни. Од коцкарите се бара да изберат еден или неколку кои најмногу им одговараат.

За да депонираат пари, обложувачите треба да го направат следново:

Изберете American Express од списокот на прифатени начини на депозит на нивното онлајн казино.

Наведете ги информациите за нивната картичка и износот што имаат намера да го депонираат. Повеќето онлајн казина имаат поставено минимален лимит за депозит од 10 или 20 УСД и не наплаќаат ништо од корисниците за депонирање на парите.

После тоа, играчот ќе добие код преку текстуална порака за да потврди дека уплатата е извршена. Со AmEx, депозитите се моментални, што значи дека обложувачот може веднаш да продолжи со обложување.

Коцкарите кои користат AmEx како метод за депонирање никогаш не треба да бидат загрижени за безбедноста на нивните податоци. Оваа компанија ги складира информациите на корисниците во безбедни сервери, освен деталите за картичката за да ја подобри безбедноста. За да се обработат плаќањата, мора да внесете уникатен трицифрен пин кој се наоѓа на задната страна на нивната AmEx картичка.

Играчите со какви било прашања во врска со AmEx и неговата употребливост во онлајн казина можат да разговараат со професионалците за услуги на клиентите на оваа корпорација преку нејзината апликација. Депонирајте со American Express

American Express е една од најпознатите институции за финансиски услуги во светот. Најпознатата услуга или производ на компанијата е нивната услуга за картички Amex. Американ Експрес влече корен уште во 1850 година, кога го основаа Хенри Велс Вилијам Г. Фарго и Џон Ворен Батерфилд. Нивниот бизнис во тоа време беше брза пошта. Нејзиното присуство и бизнис беа толку силни што со години уживаше монополска позиција.

Користење на American Express во онлајн казина
Депонирање со American Express

Депонирање со American Express

Повеќето онлајн казина користете го ова како една од нивните опции за плаќање, така што треба да биде лесен за пристап, користејќи го депозит дел од онлајн казина. Ако некој играч е нов, прво ќе мора да се регистрира во казиното за да стане член за да може да депонира.

Во делот за депозит во онлајн казиното, треба да има икона на која треба да кликнете за да го започнете процесот на плаќање. Ќе биде обезбеден формулар за пополнување на информациите што играчот ќе ги земе од својата кредитна картичка American Express. Откако ќе се направи правилно, казиното ќе го обработи плаќање и кредитирајте ја сметката на играчот.

Депонирање со American Express
Придобивките од користењето на American Express

Придобивките од користењето на American Express

Многу играчи на казино сакаат да почнат да уживаат во онлајн игра што е можно побрзо. Со користење на кредитната картичка American Express, ова го овозможува. Обично потребни се само неколку моменти за да се обработи исплатата од казиното се додека нема проблеми.

Онлајн казиното нема да ја кредитира сметката на играчот со парите од депозит додека American Express не го одобри плаќањето. Сè додека картичката е во добра состојба, не треба да има никакви проблеми. Ова е придобивка за онлајн казиното, како и за нивните играчи, поради што многу казина го нудат ова.

Придобивките од користењето на American Express
Колку е безбедно да се користи American Express?

Колку е безбедно да се користи American Express?

Онлајн казината се грижат да ја користат најновата технологија за заштита на приватните информации обезбедени од нивните клиенти. Нивните методи за шифрирање ги штитат финансиските информации на играчот. Казиното нема повторно да ги користи информациите за кредитната картичка без дозвола на играчот.

American Express, исто така, има свои најсовремени методи за шифрирање кои ја штитат секоја трансакција што се прави со нивните услуги. Ако играчот не одобрил плаќање во онлајн казино, тогаш може да се поднесе жалба до American Express кој ќе го истражи проблемот.

Колку е безбедно да се користи American Express?
Безбедност во коцкањето

Безбедност во коцкањето

Ако на вас или на некој што го познавате ви треба помош поради проблеми со коцкањето, посетете ги овие веб-локации подолу:

Безбедност во коцкањето