Биткоин 2021 Outlook и неговиот ефект врз онлајн коцкањето

Bitcoin

2021-07-21

Eddy Cheung

По силно прикажување во 2020 година, изгледите за Bitcoin 2021 беа донекаде ветувачки. И дигиталната монета не беше така, бидејќи во април оваа година достигна највисоко ниво од околу 65 илјади долари.

Биткоин 2021 Outlook и неговиот ефект врз онлајн коцкањето

Но, уште од падот на 19 мај, цената на Биткоинот нагло падна за 30% за да достигне 30 илјади долари. Значи, која е причината зад падот на пазарот? Дали коцкањето со криптовалути ќе ја преживее оваа ирационална година?

Зошто вредноста на биткоинот (BTC) опаѓа?

Имаше многу негативни вибрации околу криптовалутите од 19 мај. Се започна кога извршниот директор на Tesla, Илон Маск, објави преку Твитер дека производителот на електрични автомобили ги суспендира плаќањата на БТК. Шпекулациите беа дури и многубројни дека Tesla веќе го продаде својот BTC во вредност од 2,5 милијарди долари. По објавувањето, вредноста на Биткоин падна за околу 10%.

Како тоа да не беше доволно за борбата Биткоин, Кина објави дека ги ограничила своите финансиски институции од крипто бизниси. За возврат, вредноста на монетата падна за уште 7%. Оттогаш, Биткоин и други дигитални монети се вози со тобоганот.

Предвидување на биткоин 2021 година

Во моментов, крипто-експертите изгледаат поделени за насоката што ќе ја преземе оваа дигитална монета во 2021 година. Сепак, најновото враќање на цената од БТК им даде надеж на оние кои тврдат дека пазарната вредност може да го скрши стаклениот плафон и да достигне 100 илјади долари.

Според Панкај Балани, извршен директор и ко-основач на Delta Exchange, Биткоинот ќе почне да се меле повисоко и може да достигне нивоа од 45 илјади долари во наредните денови. Но, тој сè уште не верува дека пазарот е целосно стабилен.

Од друга страна, Previsioni Bitcoin прогнозира дека пазарната вредност може да достигне 48.605 долари до крајот на јули/јуни. Кристофер Браун од Faith Finance е уште пооптимист, велејќи дека биткоинот би можел да го достигне рекордното високо ниво до крајот на јуни. Само запомнете дека сето тоа се само шпекулации бидејќи ништо не е фрлено во камен.

Значи, дали БТК ќе се искачи на 100 илјади долари до крајот на годината?

Како што е кажано, земете ги предвидувањата погоре со резерва. Тоа е затоа што крипто-индустријата е предмет на огромна нестабилност, што е, всушност, нејзиниот главен недостаток. Ако сè уште се сомневате, проверете ги перформансите на оваа дигитална монета во изминатите неколку недели. Ова е доказ дека дебелата кожа е неопходна ако планирате да играте користејќи крипто во вашето омилено онлајн казино или да инвестирате во него.

Во времето на пишувањето, Биткоинот добиваше победник на нестабилниот пазар, достигнувајќи максимум 39.133,21 долари. Тоа е приближно пад од 40% од импресивните бројки објавени во април 2021 година. Сепак, можно е зголемување во наредните недели, при што повеќето експерти предвидуваат 45 долари до крајот на месецот. Значи, постои сребрена постава дека БТК може да ги достигне предвидените 100 илјади долари оваа година.

Иднината на онлајн казина

Дури и со тековниот пад на пазарот, Биткоинот останува достојна инвестиција за секој играч на онлајн казино. Тоа е затоа што силата на валутата е неспоредлива со физичките валути. Во суштина, потенцијалните придобивки и за играчите и за операторите се огромни.

На пример, трансакциите со Биткоин уживаат во факторот на анонимност. Сега ова значи дека добивките натрупани од трансакциите со БТК не подлежат на оданочување од властите. Понатаму, казината за криптовалути работат во области каде што онлајн коцкањето е нелегално. Сè на сè, играњето онлајн казино игри со дигитални монети сè уште е сигурна и профитабилна опција.

Заклучок

2021 година беше една од најгрубите години за индустријата за криптовалути. Но, ако пазарот успеа да се извлече од падот во 2017 година, кој беше уште потежок, тогаш треба да останете нахакан. Никогаш не знаеш; Биткоинот може да ја надмине границата од 100 илјади долари до крајот на годината.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости