Најдобрите Online Casino со Visa

Visa е една од најпознатите кредитни картички во светот. Поради оваа причина, многу онлајн платформи го користат како начин на плаќање. И онлајн казина не останаа зад себе. Постојат стотици казина кои прифаќаат Visa како начин на плаќање, што го прави пригоден избор за играчите кои ја претпочитаат. На играчите им нуди предности како што се безбедност, практичност и леснотија на користење.

И новите и воспоставените играчи на казино се благословени со Visa како начин на плаќање. Стана во игра кога на светот на iGaming му треба сигурен и сигурен начин на плаќање за да се олесни депонирањето и повлекувањето на казиното. Оттогаш, решението за плаќање со виза за онлајн казино продолжи да води меѓу начините на плаќање достапни за онлајн коцкарите.

Играчите кои претпочитаат овој начин на плаќање имаат многу онлајн казина за избор. Некои од овие казина вклучуваат Vera & John, ZigZag 777, Fun Casino, Dafabet, Bob Casino и Uptown Aces, меѓу другите.

Најдобрите Online Casino со Visa
Депозит со виза

Депозит со виза

VISA е најпознатата кредитна картичка во светот и најголемата освен за Кина. VISA има 323 милиони сопственици на картички. Има 50% удел на пазарот надвор од Кина. VISA всушност не е кредитна картичка иако многумина велат дека VISA картичка. Тоа е глобална мрежа за трансфер на средства и бренд од кој компаниите можат да се напојуваат.

Компаниите како банките, но и многу други, како авиокомпаниите или продавниците за намирници, можат да обезбедат VISA-придвижувани картички на своите клиенти кои можат да се користат низ целиот свет.

Депозит со виза
Што е Виза?

Што е Виза?

Visa е официјалното име на брендот на Visa International Service Association. Таа е водечка електронска платежна картичка која се карактеризира со многу предности во онлајн трансакциите. Над 20.000 банки членки (како што се Bank of America и Wells Fargo) имаат лиценца да издаваат Visa картички на нивни имиња. Visa постои како кредитна картичка, дебитна картичка и припејд картичка.

Што е Виза?
Како функционира визата

Како функционира визата

Текот на трансакциите за плаќање со виза започнува со тоа што сопственикот на картичката ракува со картичката до трговецот за плаќање. Трговецот користи ПОС уред за читање на податоците на картичката, а потоа ги пренесува информациите за трансакцијата до стекнувачот. Барањето за овластување трансакција е испратено од стекнувачот до Visa, кое Visa исто така го проследува до банката издавач.

Понекогаш, трансакцијата може автоматски да биде одобрена или одбиена доколку барањето за овластување изврши „стандардна обработка“ во име на издавачот. Ако не, издавачот испраќа одговор за овластување до Visa, покажувајќи дека трансакцијата е или одобрена или одбиена. Visa го проследува одговорот до стекнувачот, додека стекнувачот го пренесува одговорот на трговецот.

Како функционира визата
Како да користите виза во онлајн казина

Како да користите виза во онлајн казина

Како и повеќето онлајн казина ќе го прифатат овој начин на плаќање, на играчите им е лесно да дознаат во која форма сакаат да играат. Прашање е само откако ќе се регистрирате како играч за следно да отидете во делот за депозит.

Поминете низ списокот со опции за депозит во делот за кредитна картичка и изберете Visa како начин на плаќање. Казиното ќе обезбеди формулар што ќе се пополни со информации, кои играчот ги копира од неговата Visa картичка. Откако информациите се внесени правилно, плаќањето може да се потврди и исчисти.

Како да користите виза во онлајн казина
Добрите и лошите страни на визата

Добрите и лошите страни на визата

Visa е водечка банкарска опција во индустријата за игри и има многу предности за играчите на казино и другите корисници. Исто така, има недостатоци кои играчите треба да ги забележат пред да одлучат да ги користат картите.

Добрите

 • Visa е широко прифатена банкарска опција кај повеќето онлајн казино провајдери.
 • Тоа е сигурен начин на плаќање познат на заедницата на играчи на онлајн казино ширум светот.
 • Visa ги обработува своите депозити веднаш и бесплатно.
 • Visa е подобна за големи бонуси на врвните онлајн виза казина.
 • Безбеден е, безбеден и брз за депозити во казино и онлајн плаќања.

Конс

 • Повлекувањата може да потраат во секое време од 2 до 5 работни дена за играчите да ги добијат на нивните сметки.
 • Играчите мора да внесат детали за картичката на веб-страницата.
Добрите и лошите страни на визата
Дали визата е безбедна за користење?

Дали визата е безбедна за користење?

Некои може да се грижат за користење на нивната Visa картичка во онлајн казино бидејќи им е даден пристап до неа. Мора да се има на ум дека играчите треба да користат само онлајн казина кои се лиценцирани и доверливи и ќе имаат соодветна безбедност за да ги заштитат своите играчи.

Личните информации во врска со Visa картичката на играчот ги чува казиното во шифриран формат. Казиното нема да ја користи кредитната картичка повторно, освен ако играчот не даде дозвола кога го прави следниот депозит. Доколку картичката се користи без дозвола, клиентите може да поднесат жалба до седиштето на Visa.

Историја на виза

Револуцијата без готовина започнува со Visa во 1958 година кога Банката на Америка ја лансираше првата потрошувачка кредитна картичка за општа намена, BankAmericard, во Фресно, Калифорнија. Во 1965 година, Банката на Америка почна да дозволува други банки надвор од Калифорнија да потпишат договори за лиценцирање за картичката.

Во следните години, многу банки низ целата земја продолжуваат да ја лиценцираат BankAmericard. Во доцните 1960-ти, еден од раководителите на банките кои имаат лиценца, Ди Хок, предлага сите банки кои тргуваат со картичката да формираат здружение за заедничко вложување.

Целта беше да им се овозможи на членовите да ги искористат придобивките од централизираниот систем за плаќања и умерено да се натпреваруваат за своите придобивки. Овој предлог функционира, а Хок стана претседател на здружението.

Во 1970 година, контролата на BankAmericard беше пренесена од Банката на Америка на различни банки кои ја издаваа картичката. Новоформираната National BankAmericard Incorporation (NBI) е една од банките издавачи и работеше како автономна неакционерска корпорација за управување, промовирање и развој на системот BankAmericard во САД.

Во 1974 година, основана е IBANCO - мултинационална корпорација членка која управува со глобалната програма BankAmericard. Во 1976 година, директорите на IBANCO одлучија да обединат неколку меѓународни банки во единствена глобална мрежа со едно име. Затоа, NBI ја преименуваше BankAmericard во Visa USA во истата година, а IBANCO стана Visa International.

Патувањето продолжи и денес Visa има околу 1,46 милијарди картички во оптек кои се прифатени во над 160 земји. Visa картичките генерираат повеќе од 4,3 трилиони долари во продажба.

Земји каде што визата е популарна

Глобалната прифатливост на Visa ја прави популарна во следните региони:

 • Азија Пацифик
 • Северна Америка
 • Латинска Америка и Карибите
 • Европа
 • Блискиот Исток и Африка

Виза казино трансакции

Визата е најраспространета и прифатлив начин на плаќање, кој е впиен од брендовите на онлајн казино. Поради леснотијата на пристап и брзите трансакции, онлајн казината Visa картичка е широко претпочитана од играчите на казино за депонирање средства. Има многу опции за финансирање кои им овозможуваат на играчите да ги изберат опциите што најмногу им одговараат.

Играчите можат да добијат онлајн казино Visa картичка од трети страни како банки, кредитни унии и независни заемодавачи. Потенцијалниот корисник треба да аплицира однапред и ќе биде предмет на проверка на кредитот.

По добивањето на картичката, внесете го бројот на картичката, името на сопственикот, датумот на истекување и CVV-шифрата на корисничката сметка на казиното за депонирање средства. Оваа информација може да се складира за последователни депозити, во зависност од прелистувачот или софтверската платформа за казино.

Дали визата е безбедна за користење?
Виза казина

Виза казина

Кога играчите бараат даватели на казино игри на Visa, тие можат да најдат стотици брендови на казино што прифаќаат Visa онлајн. Некои од врвните онлајн казина за виза вклучуваат Г-дин Грин, BAO, Quinnbet, Wild Fortune, Казино Спела, казино Гудвин, Саварона, Ривер Бел, ComeOn и Вуду соништа.

Виза казина
Како да повлечете средства за онлајн казино со виза

Како да повлечете средства за онлајн казино со виза

Исплаќањето пари во онлајн казина треба да биде безбедно, брзо и доверливо - ова е она што Виза им го нуди на коцкарите во моментов. Со сите Visa картички (електрон, платина, бесконечна, класична, злато и потпис) во паричникот на коцкар, повлекувањето е лесно и опушта умот.

Пред играчите да можат да заработат, доверливите марки на казино ќе побараат корисничка идентификација за да потврдат дека играчот е полнолетен и дека не е избркан од веб-локацијата. На играчите веројатно не им се наплаќа такса за повлекување, но сите приложени трошоци обично се ниски. Сега, играчите треба да се упатат кон нивните казино сметки и да видат како се врши повлекувањето на казиното на Visa.

Како да повлечете средства за онлајн казино со виза
Процес на повлекување на виза казино

Процес на повлекување на виза казино

 1. Одете во делот за благајна на нивните казино сметки - страница што ги прикажува вкупните средства што ги има поединецот и колку може да повлече од салдото.
 2. За оние играчи кои се нови во коцкањето, бонусот за добредојде може да не се одрази на средствата достапни за повлекување кога не се исполнети барањата за обложување.
 3. За повлекување електрони за виза на онлајн казино (или кој било друг тип на Visa картичка), кликнете на повлекување и изберете го саканиот тип на картичка.
 4. Потврдете со лозинка и потоа кликнете на „Поднеси“
 5. Повлекувањето ќе се обработи веднаш, но понекогаш може да потрае од 2 до 5 работни дена за да пристигне на сметките на играчите.

Забелешка:Можеби ќе биде потребен кориснички ID за да се заврши повлекувањето, затоа имајте го во близина.

Банките што издаваат виза како опција за плаќање

Знаејќи дека Visa е неизмерно корисна за играчите на казино кога станува збор за депозити и повлекувања, исто така е од суштинско значење да се знае каде тие можат да добијат. Многу банкарски системи ги издаваат овие картички за да им ја олеснат играта на играчите.

Бидејќи се вклучени пари, играчите на казино не би сакале да ја доверат својата финансиска иднина на кое било тело што издава кредитна картичка. Како такво, целисходно е да се знае кои компании Виза се сигурни и доверливи, а тоа ќе ги штити интересите на нивните потрошувачи сега и во иднина.

Поради оваа причина, играчите можат да контактираат со еден од следните издавачи на Visa картички за да добијат една за нивните онлајн плаќања во казино: Citibank, Wells Fargo, Capital One, Bank of America, Synchrony Financial, Barclays US, US Bank, USAA, Credit One, PNC банка и Чејс.

Со овие банки, играчите на онлајн казино можат да ја подигнат исплатата на нивната игра на следното ниво.

Виза: Префериран банкарски метод за онлајн плаќања во казино

Visa обезбедува многу услуги за картички кои се од голема вредност за играчите на казино ширум светот, кои вклучуваат:

 • Услуга за барање на сопственикот на картичката: Ова е услугата за телефонски број на корисничката поддршка, која им помага на играчите да побараат се што е поврзано со нивните Visa картички.
 • Нулта одговорност: Оваа услуга заштитува од неовластено користење на информациите на корисниците кога тие ги внесуваат деталите за нивната картичка на која било веб-страница на казино или за време на онлајн купувања. Полиса за нулта одговорност значи исплата од 0 долари за неовластени трансакции.
 • Пријавување за изгубена или украдена картичка: Сопствениците на Visa картички можат да ја користат услугата „пријавување за изгубена или украдена картичка“ со повикување на Visa Global Customer Care. Претставник за виза ќе работи со вклучените корисници и ќе ја замени картичката.

Замена на картичка за итни случаи: Сопствениците на Visa картички можат да добијат итна замена на картичката или аванс во готовина во рок од 24 часа по одобрувањето. Visa обично ја блокира старата картичка, а потоа работи со банката на сопственикот на картичката. Ова го забрзува обновувањето и го испраќа на глобално ниво во рок од 72 часа или го испраќа преку Western Union во рок од 2 часа по одобрувањето од банката на корисникот.

Процес на повлекување на виза казино
Трошоци за виза за трансфер на пари

Трошоци за виза за трансфер на пари

Полисата за безготовинско плаќање е начин на плаќање на денот бидејќи луѓето ретко користат готовина за да платат за стоки и услуги. Повеќето купувачи претпочитаат да одат наоколу со кредитни картички наместо тврда валута поради практичноста. Трговците кои прифаќаат Visa картички за онлајн плаќања плаќаат мала провизија по трансакција.

Но, колку наплаќа Visa за трансфер на средства? Visa наплаќа насекаде од 1,29% такси за трансакција + 0,05 $ такси за обработка, до 2,54% такси за трансакција + 0,10 $ такси за обработка.

Надоместоците за трансакции (исто така наречени трговски такси или ефективни стапки) се надоместоци што им ги наплатува на трговците од нивниот процесор за плаќање за секоја обработена трансакција. Оваа такса ја вклучува таксата за процесорот, таксите за здружување на кредитни картички и банкарската размена.

Сепак, неколку фактори ќе ги одредат надоместоците за трансакцијата при обработката на плаќањата, вклучувајќи:

 • Тип на бизнис
 • Начин на обработка на плаќањата
 • Обемот на продажба и просечниот билет
Трошоци за виза за трансфер на пари
Како CasinoRank ги цени банкарските методи

Како CasinoRank ги цени банкарските методи

Тимот на CasinoRank ги цени своите играчи и им дава висок приоритет. Поради ова, тимот гарантира дека играчите немаат ништо друго освен најдоброто. И како таква, една од главните грижи на тимот се банкарските методи што ги нуди на своите коцкари.

Правењето депозити и готовината треба да биде без мака и опуштање. Затоа, тимот на CasinoRank се грижи дека сите банкарски опции обезбедени на оваа платформа се сигурни. Тимот истакнува некои клучни карактеристики што треба да ги имаат веродостојните банкарски методи, кои вклучуваат:

 • Безбедност и сигурност: Без разлика дали играчите ги внесуваат деталите за нивните картички на платформите за казино за депонирање или повлекување, тие детали се безбедни и сигурни. Сите воведени банки на оваа веб-локација ги заштитуваат деталите на сопствениците на картички, осигурувајќи дека нема трети страни да имаат пристап до информациите на играчите.
 • Валиден SSL сертификат: Банкарските системи кои не сакаат хакерите да пристапуваат до податоците на нивните корисници користат SSL сертификати. И обично се означува со HTTPS или симбол на зелен катанец кој ги обезбедува податоците на корисниците од сајберпанкерите.
 • Популарност меѓу другите онлајн казина: Популарноста може да се постигне преку доверба и искуство во индустријата. Како таков, тимот на CasinoRank работи само со популарни банкарски методи кои водат во аспектите на депозити и повлекувања во казино.
 • Пристапност: На играчите им требаат банкарски системи чија услуга ќе биде достапна и погодна за најдоброто коцкање. Затоа, на играчите на оваа платформа им се обезбедуваат банкарски методи кои се лесни за користење за финансирање и повлекување во казината.
 • Поддршка за корисници: Во случај да се појават проблеми со плаќањата во казино, овие банки имаат услуги за поддршка на клиентите кои се на висина на задачата. Нивните тимови за поддршка се достапни деноноќно за да обезбедат проблемите на играчите да се решат што е можно поскоро.

Врз основа на овие критериуми, коцкарите кои играат на оваа платформа отсекогаш го имале најдоброто искуство со игри кога правеле депозити. Сите банкарски методи на CasinoRank се безбедни, сигурни, достапни и доверливи. И во годините што доаѓаат, тие ќе продолжат да го нудат само најдоброто банкарско искуство, дури и во децениите што доаѓаат.

Како CasinoRank ги цени банкарските методи
Безбедност во коцкањето

Безбедност во коцкањето

Ако вам или на некој што го познавате ви треба помош поради проблеми со коцкањето, посетете ги овие веб-локации подолу:

Безбедност во коцкањето

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Кое казино прифаќа виза?

Функционално сите казина прифаќаат Visa. Сепак, ова е сè уште зависи од основата на казино.

Дали има такси за депозит со Visa?

Не, нема такси за депозити со Visa, казиното ги носи таксите за депозитот.

Дали е безбедна Visa за користење за онлајн казина?

Визата е неверојатно безбедна опција во онлајн казината. Visa има секакви безбедносни мерки при користење на вашата картичка за онлајн плаќања во казина.

Дали има Visa бонус за нови клиенти?

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за добредојде. Дали тоа е специфично за Visa, ќе се разликува помеѓу казина.

Дали ми треба интернет конекција за да користам Visa?

Да. За да обработите трансакции, мора да бидете поврзани на интернет преку Wi-Fi или мобилни податоци.

Кои методи за проверка на сопственикот на картичката се прифаќаат?

Visa поддржува чип и PIN, бесконтактно, чип и потпис и лизгање и потпис.

Дали Виза може да го блокира коцкањето?

Ова се случува на основа на казино. Но, вие, како корисник, нема да бидете блокирани за користење на Visa.

Кои се некои валути што ги прифаќа Visa?

Visa ги прифаќа сите валути, но имајте предвид која е вашата домашна валута. Ова исто така ќе одреди кои опции за валута се достапни за вас.

Кои понуди на казино Visa се достапни во онлајн казината?

Трговците со казино Visa нудат многу бонуси: добивате бонуси за казино за регистрирање, уплата, играње игра, па дури и за губење пари, во форма на бонуси за враќање на готовина. Специфичните бонуси и придобивки се разликуваат и се специфични за секое казино.

Дали има некакви такси за повлекување на онлајн казино повлекување виза?

Не. За плаќање во казино со Visa не се потребни такси. Истото важи и за повлекувањата: Како општо правило, нема провизии за повлекување исто така. Плаќате годишна провизија на вашата банка под името „годишен оперативен надоместок“.