Методи за депозит на Онлајн Казино

Многу нови коцкари се прашуваат кои опции за депозит се достапни кога имаат намера да ја финансираат својата сметка на онлајн казино. Методите за депонирање на онлајн казино варираат од едно до друго казино, така што треба да се помине низ страницата за депозит за да се провери најсоодветната и најсигурната опција.

Вообичаено е да се открие дека повеќето онлајн казина имаат повеќе начини на депозит отколку опции за повлекување, што им олеснува на клиентите да депонираат средства на нивните сметки. Подолу е листа на вообичаени методи за депонирање за онлајн казина, како што се кредитни и дебитни картички, е-паричници и банкарски трансфери, како и времето потребно за да се рефлектираат средствата на сметката на играчот.

Visa

Visa е мултинационална корпорација за финансиски услуги која обезбедува кредитни, дебитни и припејд картички широко прифатени од трговците ширум светот. Тој нуди низа производи и услуги, вклучувајќи кредитни и дебитни картички, припејд картички, мобилни плаќања и решенија за онлајн плаќање. Visa работи во повеќе од 200 земји и територии, а нејзината платежна мрежа ги поврзува трговците, финансиските институции и потрошувачите. Онлајн казина користат Visa како популарен начин на плаќање за играчите да депонираат и повлекуваат средства. Нејзините трансакции во онлајн казина обично се обработуваат веднаш, а играчите можат да ги користат нивните Visa картички за да вршат депозити и повлекувања. Сепак, вреди да се напомене дека некои онлајн казина може да наметнат ограничувања за повлекување или такси при користење на Visa како начин на плаќање. Оваа статија ќе нагласи зошто Visa е меѓу најпопуларните начини на плаќање на онлајн казина.

Прикажи повеќе
MasterCard

MasterCard е мултинационална корпорација за финансиски услуги која обезбедува решенија за плаќање како што се кредитни картички, дебитни картички и припејд картички на клиентите ширум светот. MasterCard им овозможува на корисниците да купуваат и да подигнуваат готовина на банкомати. Милиони трговци го прифаќаат во над 210 земји. MasterCard стана еден од безбедните начини на плаќање преку Интернет за врвни сајтови за коцкање. MasterCard и другите процесори за плаќање сè уште мора да се усогласат со законите и прописите поврзани со онлајн коцкањето во различни јурисдикции. Во некои земји, онлајн коцкањето сè уште е нелегално; во други, тоа е легално, но силно регулирано. Казината на MasterCard подлежат на законите и прописите на секоја земја во која работи. Оваа статија ќе обезбеди детален преглед на онлајн казината на MasterCard.

Прикажи повеќе
Bitcoin

Коцкањето порасна многу и сега можете да играте онлајн казино игри со криптовалути како Bitcoin, Ethereum и Litecoin. Овие дигитални валути вршат плаќања брзи, безбедни и приватни. Блокчејн технологијата гарантира дека сè е транспарентно и безбедно. Во ова упатство, ќе ги разгледаме казина Биткоин, кои се онлајн казина кои ви дозволуваат да играте игри и да се обложувате со Биткоин.

Прикажи повеќе
PayPal

PayPal е широко признат онлајн систем за плаќање кој им овозможува на корисниците да вршат безбедни онлајн трансакции. Основана е во 1998 година и има над 300 милиони активни сметки ширум светот. Тоа е исто така популарна опција за плаќање за онлајн казина, дозволувајќи им на играчите безбедно и лесно да прават депозити и повлекувања. Тоа ви овозможува брзо и лесно да вршите депозити и повлекувања без да ги споделувате вашите банкарски податоци или информации за кредитна картичка со вашето онлајн казино. Плаќањата се обработуваат веднаш, што ви овозможува веднаш да играте врвни онлајн казино игри. Иако не сите онлајн казина го поддржуваат PayPal како еден од нивните безбедни начини на плаќање, тој е широко прифатен од врвните казино сајтови. Оваа статија ќе сподели подобри сознанија за онлајн казината на PayPal и нивните карактеристики.

Прикажи повеќе
Paysafe Card

Paysafecard е припејд начин на плаќање што работи во 49 земји, со најголема популарност во Австралија, Нов Зеланд и Северна Америка. Начинот на плаќање нуди бесплатни мобилни апликации за корисниците на Apple и Android, овозможувајќи им да управуваат со нивните припејд кодови, да го проверуваат нивното салдо или да купуваат користејќи QR-кодови директно од апликацијата. Paysafecard е популарна и безбедна опција за плаќање за играчите на онлајн казино поради високото ниво на анонимност. Корисниците не треба да внесуваат лични или финансиски информации кога прават депозит, што го прави сигурна и сигурна опција за онлајн трансакции со казино. Понатаму, Paysafecard обезбедува погодност бидејќи корисниците можат да купат ваучери во различни деноминации и да ги користат за да направат повеќе депозити во различни онлајн казина. Оваа статија детално опфаќа како да се користи Paysafecard во онлајн казина.

Прикажи повеќе
Neteller

Neteller, еден од најперспективните даватели на онлајн плаќања, дава услуги поврзани со финансиски трансакции на домашни и глобални фронтови. Имајќи над 23 милиони сопственици на сметки ширум светот, Neteller, канадскиот платен систем, се смета за еден од главните даватели на онлајн плаќање во моментов. Во моментов работи со производи како дигитален паричник, портал за плаќање, припејд картичка и PSP.

Прикажи повеќе
Skrill

Skrill е начин на плаќање што се користи за онлајн услуги како што се онлајн казина. Тоа е дигитален паричник и еден од најпопуларните начини на плаќање таму. Skrill нуди безбеден и безбеден начин на онлајн трансакции. Со неговата зголемена популарност, многу играчи избираат Skrill за депонирање добивки.

Прикажи повеќе
Credit Cards

Кредитните картички се начин на плаќање што се користи за плаќање на стоки и услуги. Тоа е еден од најчестите методи за плаќање насекаде. Сопственикот на картичката отвора сметка во банка, со која може да натрупа одредена сума на долг. Овој банкарски метод се покажа како исклучително популарен во многу различни сектори.

Прикажи повеќе

ATM

Што се криптовалути и зошто луѓето ги користат за онлајн обложување?
2023-02-13

Што се криптовалути и зошто луѓето ги користат за онлајн обложување?

Во оваа ера, секој би бил свесен што се онлајн казина. Популарноста на онлајн казината рапидно се зголемува, а воведувањето на криптовалутите ги натера да растат уште повеќе. Повеќето коцкари се потпираат на криптовалути бидејќи се неверојатно сигурни, брзи и безбедни за употреба. И покрај тоа што е нов тип на валута, Cryptocurrency ја доби довербата на милиони.

Крипто наспроти редовни валути, која да се користи во онлајн казина
2023-02-07

Крипто наспроти редовни валути, која да се користи во онлајн казина

Сите знаеме колку брзо криптовалутите го зафатија светот. Дали валутата што ја доби оваа популарна за толку кратко време може да не биде доверлива? Постојат многу причини зошто криптовалутите го добија ова познато, а ние ќе ги разгледаме во овој водич.

Криптовалути: како тие можат да го подобрат вашето онлајн казино искуство
2023-01-31

Криптовалути: како тие можат да го подобрат вашето онлајн казино искуство

Онлајн казина се една од најдобрите забавни активности во сегашната ера. Како што технологијата се развива, можеме да видиме некои промени во онлајн казината. Сега, го имаме можеби најбезбедниот начин на плаќање достапен во онлајн казината, познат како криптовалута. Можеби веќе сте свесни колку е популарна и безбедна криптовалутата.

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас
2022-11-08

Како да ги најдете најдобрите слотови казина за вас

Слотовите се супер забавни и возбудливи. Никогаш не знаете кога ќе го постигнете џекпотот и ќе добиете неверојатна награда. Што може да биде подобро од слот игри? Па, за повеќето луѓе, тоа се онлајн слотови. Онлајн слот игрите им овозможуваат на луѓето да ја добијат истата возбуда додека се во удобноста на нивните домови.

Онлајн казино начини на плаќање

Онлајн казино начини на плаќање

Постојат различни начини за депонирање пари во казино. Тоа зависи од видот на плаќање што го прифаќа казиното и од методите со кои располага играчот. Не е доволно само да се запознаете со начините на плаќање во казиното, туку и да ги препознаете најбезбедните, најбезбедните и најзгодните опции за плаќање.

Без разлика дали сте во тоа да играте големо, или подобро имаат одат на минимум депозит казина, ве опфативме.

Избор на начини на плаќање

Има суштински работи што играчот треба да ги има на ум при изборот на начините на плаќање што ќе ги користи во повеќето казина.

Прво, играчот треба да ги земе предвид трошоците за услугата на начинот на плаќање. Тие треба да ги истражат различните видови на начини на плаќање што ги нуди казиното и потоа да ја одредат таксата за услугата што настанала при депозити или повлекувања. Различни портали за плаќање ќе имаат различни трошоци.

Второ, мора да се земе предвид дали начинот на плаќање е функционален во нивната земја. Играчите треба да бараат начини на плаќање кои се најчести и полесни за употреба во нивната земја за да избегнат непотребен стрес.

И на крај, добро е да се обратите за безбеден и сигурен начин на плаќање. Мрежата е полна со злонамерни луѓе кои ја загрозуваат безбедноста на повеќето начини на е-плаќање. Разбирањето на најбезбедните и најбезбедните начини на плаќање помага добро да се сложувате на локацијата на казиното. Играчите секогаш треба да користат начини на плаќање со најдобри безбедносни карактеристики за да ги заштитат своите паричници.

Онлајн казино начини на плаќање
Кои методи на депозит се достапни?

Кои методи на депозит се достапни?

Методите на депозит се разликуваат помеѓу онлајн казина. Сите методи се наведени за секое казино за да можете да видите како да додадете пари на вашата сметка на онлајн казино и да почнете да се коцкате.

Вообичаено, онлајн казината имаат повеќе методи за депозит отколку методи за повлекување. Погрижете се да го проверите времето потребно за депонираните средства да се додадат на вашата сметка.

Плаќајте преку телефонски казина преку Интернет

Во ерата на интернетот, повеќето трансакции можат брзо да се обработат со мобилен телефон. Ти можеш играјте мобилни казина, депонирајте пари и соберете ги сите добивки од вашиот телефон. Со различни достапни опции како на пр Е-паричници и банкарски трансакции. Мобилните телефони стануваат полесни за депонирање пари во онлајн казина. Пред да направите брзи и лесни депозити, проверете дали начинот на плаќање е доверлив. На тој начин вашите информации и пари се добро заштитени.

Кои методи на депозит се достапни?
Безбедни и сигурни начини на плаќање

Безбедни и сигурни начини на плаќање

Подолу се наведени најсигурните начини на плаќање во однос на безбедноста и сигурноста што треба да ги користи играчот.

PayPal

Тој е еден од најбезбедните начини на плаќање преку е-паричник кој силно се препорачува со години. Лесен е и брз за користење. Ингеренциите во врска со сметката на корисникот не се откриваат на трети страни.

Односно, давателот на платежна услуга не ги споделува приватните информации за сметките со казиното. Казината на PayPal се многу популарни, а PayPal е меѓу најпопуларните методи што ги користат казината.

Кредитни и дебитни картички

Овој начин на плаќање постои најдолго во споредба со другите начини. Беше и сè уште е меѓу најбезбедните начини на плаќање. Visa и MasterCard обезбедуваат техники за шифрирање кои ја подобруваат безбедноста на податоците на сопственикот на сметката. Овој начин на плаќање е универзално прифатен во сите казина.

Жичен трансфер

Повеќето казина ќе ја обезбедат оваа опција за плаќање, особено кога се работи со огромни суми на пари. Тоа е метод за префрлање или поврзување пари од банкарска сметка во казино во кое некој има намера да игра. Тоа е прилично брз и сигурен метод за употреба. Многу казина му дозволуваат на играчот да врши повлекувања користејќи го истиот трансфер на нивните банкарски сметки.

Безбедни и сигурни начини на плаќање
Зависност од коцкање

Зависност од коцкање

Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат. Ако вие или некој околу вас се бори со зависност од коцкање, ве молиме контактирајте не GamCare.

Запомнете да секогаш се коцкајте одговорно.

Зависност од коцкање

Најчесто поставувани прашања

Кој е најпопуларниот метод за депозит за онлајн казина?

Најпопуларните начини на плаќање и повлекување за онлајн казино се следниве:

 1. Скрил
 2. Директен банкарски трансфер
 3. Нетлер
 4. Пајзен
 5. Awepay
 6. Help2Pay
 7. Paysafecard
 8. Виза
 9. Mastercard

Кои од горенаведените начини на плаќање што се најпопуларни, се разликува по популарност во зависност од тоа од која земја депонирате. На некои пазари има и локални оператори за плаќање кои се популарни во одредени региони. Неколку примери за тоа би биле InterAC во Канада, Trustly во Шведска и Германија, VCreditos во Бразил, Yandex Money во Русија и WeChat Pay во Кина.

Како да направам депозит во онлајн казино?

Процесот на депонирање пари во онлајн казино е различен за различни онлајн казина. Во принцип, постојат два начина што се истакнуваат.

 1. Депонирање преку е-паричник. Кога депонирате пари во онлајн казино преку е-паричник, прво креирате сметка кај давател на е-паричник. Откако ќе депонирате пари на вашиот е-паричник, тогаш можете да префрлите пари на вашата сметка на онлајн казино. Еве список на најпопуларните е-паричници во онлајн казиното: Skrill, Neteller, Неосурф, Јетон и Moneybookers.

Можете да прочитате повеќе за сите овие методи за депозит за онлајн казино овде

 1. Депонирање со картичка директно. Повеќето казина (но не сите) имаат договори со даватели на кредитни и дебитни картички како Visa, Mastercard, Американ Експрес, Diners и Maestro. Ако го направат тоа, казиното ќе има можност директно да ја обработи вашата уплата без дополнителен чекор да поминете преку е-паричник како посредник. Најпопуларните картички што се користат при депонирање во онлајн казино се следните: Visa, Mastercard, American Express, Diners.

Може ли да користам кредитна картичка за депонирање пари во онлајн казина?

Ако вашето онлајн казино по избор има логотипови од еден од почитуваните даватели на картички како Visa, Mastercard, American Express, Diners или Maestro, постојат добри шанси да можете да депонирате пари директно од вашата картичка на вашата сметка на онлајн казино. Депонирањето пари директно преку картичка е секогаш најбрзиот начин за депонирање пари во онлајн казино, но понекогаш може да не функционира како што се очекуваше. Во тој случај, наместо тоа, обидете се со друг начин на плаќање.

Кој е најдобриот е-паричник за користење при депонирање пари во онлајн казина?

CasinoRank не е професионален прегледувач на меѓународни даватели на плаќања и затоа не можеме да одговориме на тоа прашање со голема доверба. Она што го знаеме е дека Skrill, Neteller и MoneyBookers се многу почитувани и изгледаат одлично за многу играчи.

Се обидов да депонирам пари со PayPal на мојата сметка на онлајн казино, но тоа не функционира, што да правам?

Има многу коцкари кои поставуваат прашања за депонирање пари во онлајн казина со PayPal. Се чини дека многумина се соочуваат со слични проблеми. PayPal има неколку поврзани казина на регионалните пазари како Италија, но воопшто PayPal не прифаќа депозити во онлајн казина. Ако сакате да депонирате пари во онлајн казино, нашиот совет би бил да отидете преку друг давател на плаќања како Skrill, Moneybookers, Trustly и Neteller. Многу казина имаат и неколку регионални даватели на плаќања за избор.

Кои се најдобрите методи за депонирање?

Ако сакате да ги видите најчестите и најкористените начини на плаќање, можете да го погледнете и нашиот дел за опции за плаќање. Кредитните картички и дебитните картички обично додаваат пари на вашата сметка веднаш, исто и за припејд картички и е-паричници. Банкарските трансфери и жични трансфери обично траат подолго, понекогаш многу долго. Најдете го најдобриот начин за вас.