Најдобрите Онлајн Казино со American Express

Изборот на сигурен начин на плаќање е од суштинско значење кога се коцкате онлајн за вистински пари. Еден од најбезбедните начини на плаќање што ги штиклира скоро сите кутии е American Express или едноставно Amex. Тоа е кредитна/дебитна картичка со седиште во САД која ги задоволува практично сите ваши основни потреби за плаќање преку Интернет за коцкање. Значи, овој преглед разговара за тоа како функционираат кредитните картички на American Express во онлајн казина и за добрите и лошите страни на овој начин на плаќање.

Најдобрите Онлајн Казино со American Express
Image

Што е онлајн казино American Express?

Основана во 1850 година од група финансиски компании, American Express е финансиска фирма во САД. Познат е по своите кредитни картички и други финансиски услуги, како наплатни картички, патнички чекови и заеми. Денес, American Express е меѓу најприфатените платежни картички во над 130 земји. Тоа е потпора на популарните онлајн сајтови за коцкање ширум светот, обезбедувајќи брзи и безбедни трансакции. Покрај тоа, можете да ја инсталирате апликацијата Amex и да вршите плаќања без проблеми на вашиот уред со Android/iOS.

Image

Како да направите депозит во казино користејќи American Express

Оваа опција за плаќање нуди инстант депозити од искуството на CasinoRank на American Express во најдобрите онлајн казина, иако понекогаш играчите можеби ќе треба да чекаат неколку минути. Подолу се чекорите за да направите депозит во онлајн казино користејќи картички на American Express:

Чекор 1. Најдете сигурна и безбедна Amex казино

Наоѓањето доверливо онлајн казино кое прифаќа депозити на Amex може да биде предизвик. На крајот на краиштата, оваа платежна картичка е партнер само со најсигурните сајтови за коцкање. Осигурајте се дека казиното е легално и дека страницата користи шифрирање SSL (Secure Socket Layer) за да ги обезбеди деталите за вашата картичка. Алтернативно, изберете казино Amex од списокот на добро истражени опции на CasinoRank.

Чекор 2. Направете сметка за онлајн казино

Откако ќе пронајдете казино во кое верувате со вашата кредитна картичка, креирајте сметка со отворање на формуларот за регистрација и внесување детали како адреса, име, корисничко име, лозинка, телефонски број итн. CasinoRank ги советува играчите да дадат точни информации за да избегнат одложувања за време на проверката на личната карта.

Чекор 3. Поврзете ја вашата кредитна картичка American Express со казиното и депозит

Одете во делот за благајна и изберете American Express како метод „Депозит“. Внесете ја сумата за депонирање и бонус кодот (ако има). Потоа, поврзете ја вашата картичка со внесување на името, бројот, CVV и датумот на истекување на картичката пред да го потврдите плаќањето.

Чекор 4. Играјте ги вашите омилени онлајн казино игри

Откако депозитот е успешен, отворете ја библиотеката на казино и изберете игра. Запомнете, повеќето онлајн казина ги наградуваат депозитите на Amex со бонус за депозит за натпревар, бонус за повторно вчитување или бесплатни вртења. Значи, исцрпете ги сите ваши поволности пред да играте со вистински пари.

Како да повлечете пари од казино користејќи American Express

Имавте ли среќа да ги освоите најдобрите исплати на онлајн казино со вашиот прв депозит на Amex? Препорачливо е веднаш да ги повлечете вашите добивки за да го избегнете искушението да играте повеќе. Следете ги овие чекори за да побарате исплати за казино Amex:

Чекор 1. Изберете Amex како метод на исплата

Откако ќе потврдите дека сте добиле сума што ја исполнувате условите за исплата, отворете ја касата на казиното и изберете Amex во делот „Повлекување“. Ќе ги видите и најбезбедните начини на плаќање достапни за повлекувања во казиното.

Чекор 2. Потврдете го вашиот идентитет на казино

Додека некои казина ќе ги користат вашите податоци за Amex за да го потврдат вашиот идентитет, повеќето играчи подлежат на процесот KYC (Запознајте го вашиот клиент) пред да ги обработат исплатите. Играчите мора да прикачат копија од нивната лична карта или пасош издадена од владата за да ја потврдат својата идентификација. Казиното Amex можеби ќе треба да го потврди вашето живеалиште со копија од вашата банкарска извод или сметка за комунални услуги. Проверката на лична карта често трае неколку минути, иако за некои казина би биле потребни и до 24 часа.

Чекор 3. Обработете ја исплата преку American Express

Сега внесете ја сумата што сакате да ја повлечете во онлајн казиното што прифаќа Amex, имајќи ги предвид ограничувањата за исплата. Обработката на плаќањата на Amex може да потрае од неколку часа до неколку дена, во зависност од локацијата за коцкање. Значи, изберете онлајн казино со најбрзо време за повлекување на Amex.

Како да го извлечете максимумот од наградите на American Express
Image

Предности на користење American Express во онлајн казина

Ако планирате да играте во онлајн казина на American Express, подолу се дадени неколку придобивки од користењето на оваа кредитна картичка:

 • Безбедни трансакции: Картичките на American Express се 100% безбедни, благодарение на автентикацијата 2FA за онлајн плаќања и системите за следење на измами за откривање невообичаени трансакции. Покрај тоа, EMV чипот создава уникатно препознатлив код за сите трансакции.
 • Брзи трансакции: Друга предност на користењето на картичката American Express е брзите трансакции. Правењето депозит во казино со користење на оваа кредитна/дебитна картичка е често моментално. Сепак, чекањето до пет работни дена за да се заврши повлекувањето е вообичаено кај Amex и другите картички како Visa и Mastercard.
 • Висока стапка на прифаќање: Повеќето казина прифаќаат плаќања со помош на дебитни и кредитни картички како American Express и Mastercard. Ова го прави Amex популарен избор за играчи без е-паричници или крипто-паричници.
 • Казино награди за носителите на картички:Повеќето бонуси и промоции на онлајн казино имаат услови, а еден од нив е и квалификуваниот метод на депозит. Обично, вашиот Amex депозит ќе се квалификува за награди како што се бонуси за депозит за совпаѓање, бесплатни вртења и бонуси за повторно вчитување.
 • Високи лимити на трансакции: Ако сте играч со високи ролери, можеби ќе сакате да ги земете предвид опциите за картички, бидејќи повеќето казина нудат повисоки лимити на трансакции со овие картички. Сепак, прочитајте ги условите за плаќање за секоја банкарска опција за да го утврдите лимитот.

Недостатоци од користењето на American Express во онлајн казина

Сè што има предности има недостатоци, а онлајн казиното со Amex не се разликува. Подолу се дадени некои недостатоци за користење на оваа дебитна/кредитна картичка со седиште во Америка:

 • Ограничена достапност: Плаќањата за казино на American Express лесно се наоѓаат, главно во САД и Канада. Но, играчите во другите региони ќе откријат дека повеќето казина поддржуваат плаќања со картички преку Mastercard и Visa.
 • Повисоки провизии за трансакции: Оваа точка ги пресекува сите плаќања во казино со дебитни/кредитни картички. Додека депозитите се првенствено бесплатни, некои казина може да ви наплатат износ за обработка на исплатите на Amex. И тоа без да се земат предвид банкарските трошоци кога користите кредитна картичка American Express.
 • Ограничена приватност: Ако живеете во земја каде што онлајн коцкањето е нелегално, некои банки може да одбијат да ги обработат плаќањата во казиното на Амекс. Покрај тоа, играчите споделуваат важни детали за картичката кога ги поврзуваат нивните картички со казиното.
American Express против други начини на плаќање
Image

Алтернативи на American Express за онлајн плаќања во казино

Повеќето онлајн казина кои ја прифаќаат понудата на American Express алтернативни опции за плаќање за оваа кредитна/дебитна картичка. Подолу се главните:

 • Visa/Mastercard: Плаќањата со Visa и Mastercard се стандардни во повеќето онлајн казина. Овие картички нудат слични услуги на Amex, иако нема да се потите за да ги најдете казината Visa и Mastercard. Некои сајтови за коцкање може да дозволуваат и депозити преку Maestro и Visa Electron.
 • Е-паричници: Овие се веројатно најпопуларните начини на плаќање за онлајн коцкарите. Играчите можат да користат електронски паричници како што се PayPal, Skrill и Neteller да се прават сигурни и сигурни трансакции. Во споредба со Amex плаќањата, трансакциите со е-паричник се бесплатни и побрзи. Сепак, некои казина не нудат бонуси за депозит за плаќање преку е-паричник.
 • Онлајн банкарство: Ако не сакате да ги споделите деталите за вашата Amex картичка со казиното, онлајн банкарство со опции како Trustly, Interact, iDebit и Instadebit. Со овие опции за плаќање, играчите треба само да се пријават користејќи ја нивната онлајн банкарска сметка за да вршат плаќања во казино.
 • Криптовалути: Плаќања со користење дигитални монети како Биткоин, Litecoin и Tether се други одлични алтернативи на American Express. Овие монети нудат децентрализирани плаќања, што значи дека вашите плаќања за казино не подлежат на одобрување од која било банка или финансиска институција. За возврат, крипто казина често дозволуваат бесплатни и брзи плаќања.
 • Апликации за плаќање: Apple Pay, Samsung Pay и Google Pay нуди брзи, безбедни и удобни плаќања во онлајн казина. Треба само да ја додадете вашата кредитна картичка на овие апликации и да вршите сигурни плаќања со помош на TouchID. Сепак, овие опции ретко поддржуваат повлекувања од казино.

Како заклучок, American Express нуди едно од најбезбедни и најудобни плаќања во казино. Откако ќе ја поврзат оваа платежна картичка со страницата за коцкање, играчите можат да ја користат за депозити и повлекувања. Но, не заборавајте дека повлекувањето на Amex често трае 3-5 работни дена за да се обработи. Освен тоа, тоа е сигурна и сигурна опција за плаќање на коцкање.

Прикажи повеќе

American Express, или едноставно Amex, е популарен давател на кредитни картички достапен во многу казина ширум светот. Играчите можат да ја користат оваа картичка за да прават депозити, овозможувајќи им да играат казино игри со вистински пари и да добијат исплата. Уште подобро, картичката American Express поддржува повлекувања од казино.

Прикажи повеќе

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за депозит за нови и лојални играчи. Играчите мора да депонираат само минимален износ за да ја побараат наградата. Но, бонусите за депозит често имаат услови и услови, а квалификуваните опции за плаќање се еден од нив. Со картичките на American Express, повеќето казина би го наградиле вашиот депозит со бесплатни токени. Значи, овој напис дискутира за тоа како функционираат паричните награди на American Express и најпопуларните бонуси во онлајн казина на American Express.

Прикажи повеќе

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали има некакви ограничувања за користење на American Express во онлајн казина?

Да, сите начини на плаќање за онлајн коцкање имаат свои добрите и лошите страни. За Америка Експрес, главниот недостаток се трошоците за плаќање од онлајн казина и добавувачи на картички. Исто така, наоѓањето на оваа опција за плаќање во онлајн казина може да биде поголем предизвик отколку да се најде Visa и Mastercard.

Кои онлајн казина прифаќаат плаќања со American Express?

Во денешно време, многу сајтови за коцкање обработуваат депозити и повлекувања користејќи Amex картички. Сепак, секогаш потврдете дека веб-локацијата е лиценцирана и користи SSL шифрирање за да ги заштити вашите детали за плаќање.

Може ли да добијам награди за онлајн казино со помош на American Express?

Да, многу казина ги наградуваат играчите со бонуси за депозит за натпревар, бонуси за повторно вчитување и бесплатни вртења по уплатата на Amex. Но, не заборавајте да ги прочитате одредбите и условите за бонусот.

Колку време им е потребно на онлајн казината за да ги обработат трансакциите на American Express?

Времетраењето на плаќањето за Amex картичките варира помеѓу онлајн казина. Додека некои сајтови за коцкање може да ги обработат исплатите на Amex веднаш, на други може да потрае и до пет работни дена. Во секој случај, депозитите често се моментални.

Дали информациите за мојата картичка American Express се безбедни во онлајн казина?

Ако играте во лиценцирано и шифрирано онлајн казино, можете да бидете спокојни за безбедноста на информациите за вашата Amex картичка.

Како можам да ги најдам најдобрите онлајн казина на American Express?

Најдобрите онлајн казина на American Express мора да бидат лиценцирани и регулирани од правно тело. Играчите исто така мора да ги проверат функциите како шифрирање, условите за бонуси, брзини на плаќање и квалитетот на услугите на клиентите.