Најдобрите Онлајн Казино со Bank transfer

Играчите не треба да пребаруваат на интернет со часови за да најдат онлајн казина со банкарски трансфери. Само прочитајте ја листата подолу за да дознаете повеќе за бонусите, бесплатните вртења и другите промоции на секое онлајн казино.

Банкарските трансфери им овозможуваат на играчите да испраќаат пари директно од нивната банкарска сметка во онлајн казино. Идеален е за играчи без пристап до други начини на плаќање како кредитни картички или Paypal. Банкарските трансфери за онлајн казина се популарни и лесно се наоѓаат во 2020 година. Тие имаат многу бонуси и други стимулации за да ги задржат играчите да се враќаат за повеќе забава во казиното.

Најдобрите Онлајн Казино со Bank transfer
Image

За банкарски трансфери

Банкарскиот трансфер е несомнено еден од наједноставните начини за клиентот да добие пари на сметка на онлајн казино. Тоа едноставно вклучува директен трансфер помеѓу банкарската сметка на играчот и онаа што ја води онлајн казиното што би сакале да ги користат.

Најзначајната предност на користењето банкарски трансфер за да се направи депозит на онлајн казино е тоа што генерално е многу едноставно да се постави. Играчите не треба да се регистрираат за нова услуга, да обезбедат каква било форма на идентификација или да скокаат низ какви било обрачи. Сè додека во минатото извршиле онлајн трансфер од својата банкарска сметка, треба да бидат запознаени со целата процедура.

Банкарските трансфери се популарна опција за плаќање во многу земји во светот. Сепак, тие имаат тенденција да бидат особено високо прифатени во области каде што пенетрацијата и користењето на кредитните картички се помали.

Тоа значи дека тоа е широко распространет начин на правење депозит во казино во Германија**,** каде што банкарскиот трансфер е опција што потрошувачите се навикнати да ја гледаат на страниците за е-трговија и другите портали за купување. Во овие случаи, играчите веројатно ќе откријат дека многу казина од највисок ранг користат банкарски трансфери.

Сепак, тие исто така доаѓаат со некои недостатоци. Главната е дека може да потрае значително подолго за да се завршат од стандардната трансакција со кредитна картичка или е-паричник. Исто така, има помалку можности за помош во неверојатниот случај кога има некакви проблеми со трансакцијата. Конечно, може да потрае многу недели за да се вратат парите, дури и ако тоа е воопшто можно.

Image

Добрите и лошите страни на банкарските трансфери

Добрите

  • Банкарските трансфери се достапни за секој што има сметка; нема потреба да земате кредит или да аплицирате за одредена картичка.
  • Банкарските трансфери се достапни за луѓе со слаб кредитен рејтинг.
  • Банките генерално не наметнуваат дневни ограничувања на износот што може да се префрли од сметката на начинот на кој тие можат да го прават со повлекување готовина или трансакции со дебитни картички.

Конс

  • Некои банки наплаќаат значителни надоместоци за клиентите кои испраќаат пари во странство. На пример, да претпоставиме дека онлајн казиното што го користи играчот е со седиште во друга земја. Во тој случај, ова може да го направи користењето на банкарските трансфери премногу скапо.
  • Во некои земји може да потрае неколку дена за да се завршат банкарските трансфери. Ова може да значи дека играчите не можат да пристапат до парите што ги депонирале некое време.
  • Играчите се одговорни да се осигураат дека казиното што го избрале е легитимно и дека ги внесуваат точните детали кога ги вршат своите банкарски трансфери. Честопати има многу малку достапни средства доколку се направат грешки. Играчите треба да се погрижат да користат реномирана услуга за рангирање на казино за да го изберат своето казино.
Image

Користење банкарски трансфер за коцкање

Брзите депозити на средства се белег на интернет-страниците за коцкање. Онлајн казина и спортски книги соработуваат со меѓународни финансиски брендови за да понудат лесни за користење методи за депонирање средства. Една опција која неколку коцкари често ја избираат за преместување пари е банкарски трансфер, кој овозможува пренос на средства од личната банкарска сметка на поединецот на дигиталната сметка на веб-коцкарската платформа. Овие навремени депозити ја олеснуваат способноста на играчот да пристапи до можностите за онлајн коцкање. Препознатливи како безбеден начин на плаќање, банкарските трансфери се брзи, едноставни, безбедни и глобално достапни. Дозволете ни да го погледнеме процесот за пренос на средства од банка на сметка за коцкање преку Интернет.

Банкарски трансфер во онлајн казина

Банкарските трансфери со децении се метод за финансирање на сметки за коцкање преку Интернет. Тоа е популарен начин на плаќање поради неколку причини. Коцкар е запознаен со неговата специфична банка, каде што веќе има развиено финансиски односи. Банкарската сметка на една личност и онака ги чува неговите средства и едноставно е да побарате трансфер со неколку едноставни кликања. Онлајн казина поставија протоколи за банкарски трансфери за да обезбедат безбеден и беспрекорен процес.

Банкарски трансфер Извлекување предност

Поновите опции за трансфер на средства на сметките во казино ги зголемуваат банкарските трансфери. Некои коцкари ги гледаат дигиталните паричници како посигурна опција. Ако коцкар игра игри или обложува на спортови на повеќе од една платформа, дигиталниот паричник го спречува да поврзе лична банкарска сметка или да објавува чувствителни финансиски информации на повеќе веб-локации. Припејд дебитните картички се исто така популарна употреба за депонирање средства преку Интернет.

Опцијата за користење на при-пејд картичка неколку пати и откажување на картичката му овозможува на играчот да ја задржи тајноста на броевите на неговите примарни кредитни картички. Без разлика дали некое лице избира банкарски трансфер или друга опција за уплата на сметка за коцкање преку Интернет, тој сепак најверојатно ќе префрли средства од неговата банкарска сметка за да го олесни депозитот.

Image

Како да направите депозит преку банкарски трансфер

Начинот на кој може да се направи депозит преку банкарски трансфер варира во зависност од земјата во која се заснова банкарската сметка на корисникот и од казиното во кое се правење депозит. Во својата наједноставна форма, играчот едноставно ќе мора да испрати одредена сума на пари од својата банкарска сметка на онаа што ја управува онлајн казиното со кое се вложува.

Казиното генерално ќе му даде на корисникот референтен број за да го прикачи на неговата исплата од сопствената банка. Со овој метод, корисникот ќе се справи со плаќањето преку сопствената услуга за онлајн банкарство, а играчот ќе мора да чека да заврши трансферот пред да го искористи својот депозит.

Други онлајн казина нудат услуги кои им овозможуваат на корисниците да се најават на нивната банкарска сметка за време на процесот на депонирање и да го завршат оттаму. Ова е генерално побезбедно и побрзо бидејќи корисникот може да биде сигурен дека трансферот е завршен и ќе добие инстант потврда од нивната банка и онлајн казиното дека направил депозит.

Во некои случаи, оваа опција значи дека трансферот може да се заврши многу побрзо, па дури и веднаш, дозволувајќи му на играчот веднаш да почне да го користи својот депозит (и сите соодветни бонуси за депозит што ги заработил заедно со него).

Банкарски трансфер за онлајн депозити и повлекувања во казино
Image

Начини на плаќање слични на банкарски трансфер

Постојат неколку начини на плаќање, кои нудат слични услуги како банкарски трансфер. Овие услуги вклучуваат мобилни апликации, дигитални паричници и кредитни картички.

Мобилна апликација

Финансиска апликација е удобна апликација на паметниот телефон на една личност, која му овозможува да префрла пари од една сметка на друга. Нудејќи услуги како оние на банката, финансиските мобилни апликации се пригоден начин за депонирање средства на онлајн сметката на коцкар.

Дигитален паричник

Дигиталните паричници се финансиски платформи базирани на веб, кои им овозможуваат на сопствениците на сметките да депонираат пари со кредитни или дебитни картички и банкарски трансфери. Како банка, дигиталните паричници наплатуваат надоместоци за инстант трансфери на банкарска сметка. Преносот од дигитален паричник е генерално побрз отколку од банка.

Кредитни картички

Кредитните картички им нудат на коцкарите пригоден начин за депонирање средства во онлајн сметка. Со неколку едноставни кликања, средствата се достапни веднаш, што го прави овој еден од најпопуларните методи кои обложувалниците ги користат за депонирање средства за коцкање.

Добрите и лошите страни на користење на банкарски трансфер во онлајн казино
Image

Процес на отворање сметка за банкарски трансфер

Отворањето банкарска сметка трае неколку чекори. Банката може да изврши кредитна проверка за да се осигура дека лицето кое аплицира за сметката е доверливо. По прегледот на кредитната историја на апликантот, лицето што ја отвора сметката или дигиталниот систем што ги анализира информациите одлучува дали да продолжи. Нов сопственик на сметка може да пополни неколку документи за да го потврди идентитетот на лицето за да може банката да ги следи депонираните или повлечените пари.

Апликантите за банкарска сметка, исто така, мора да обезбедат идентификација за да отворат банкарска сметка. Прифатливата идентификација вклучува важечка возачка дозвола, пасош или неодамнешна сметка за комунални услуги. Во некои случаи, банката може да бара комбинација од идентификации за да се осигура дека лицето кое ја отвора сметката е лицето на идентификацијата. Новите процеси користат лични и финансиски информации за да се потврди идентитетот на корисникот. Откако банката ќе го потврди идентитетот на апликантот и ќе се потпише документацијата за сметката, одобрен сопственик на банкарска сметка може да депонира средства на неговата сметка.

Сопственикот на банкарска сметка депонира средства лично или од далечина. Имателите на банкарски сметки сè уште патуваат во банките за да депонираат пари со пополнување на уплатница и предавање на парите на шалтер. Меѓутоа, имателите на банкарски сметки можат редовно да ги насочуваат приходите од депозит или да префрлаат средства од друга сметка.

Image

Како ги оценуваме банкарските методи

Поминуваме многу време осигурувајќи се дека секое казино со онлајн банкарски трансфери како метод за депозит што го препорачуваме работи според највисоките стандарди. Пред кое било казино да биде наведено на нашата веб-страница, првиот фактор што го проверуваме се безбедносните стандарди што ги имаат.

Испраќањето пари преку Интернет може да ги изложи луѓето на ризик од измама, и од витално значење е сите онлајн казина да направат се што можат за да го намалат овој ризик. Набројуваме само казина кои користат висококвалитетно SSL шифрирање и следат строги безбедносни стандарди.

Исто така, гарантираме дека процесот на правење банкарски трансфер во овие казина е што е можно поедноставен. Многу луѓе кои се потпираат на банкарски трансфери за да направат депозити во онлајн казина се помалку запознаени со онлајн плаќањата воопшто, и од суштинско значење е процесот на правење депозит да биде што е можно поедноставен за нив. Ќе го поминеме целиот процес пред да дадеме рејтинг на кое било казино и да го додадеме на оваа веб-локација.

Во случај клиентите да наидат на какви било проблеми, тие треба да знаат дека е достапна висококвалитетна и реактивна услуга за поддршка. Ова е уште еден од аспектите што се земаат предвид кога одлучуваме кои казина заслужуваат највисок пласман. Разгледуваме голем број различни фактори, вклучувајќи го просечното време на одговор понудено од службата за поддршка на клиентите и колку е лесно да се контактирате со нив користејќи различни популарни канали.

Сето ова значи дека нашите корисници можат да бидат сигурни дека казината препорачани на оваа страница го олеснуваат процесот на уплата преку банкарски трансфер што е можно повеќе. Корисниците исто така можат да бидат сигурни дека ќе бидат во сигурни раце и ќе користат онлајн казино со највисоко ниво на задоволство на клиентите и одлична поддршка кога ќе одлучат да играат во едно од нашите високо оценети онлајн казина кои прифаќаат депозити од банкарски трансфери.

Image

Безбедност и безбедност на банкарските трансфери

Генерално, банкарските трансфери се препознаваат како безбедни. Користејќи иновативна технологија и шифрирања, финансиските институции внимателно ги следат парите за да обезбедат дека ќе стигнат до соодветната дестинација. Бидејќи банкарските трансфери се систем на пренос на податоци од една институција во друга, сложените проверки и рамнотежи гарантираат дека банкарските трансфери се точни. Грешките обично брзо се откриваат или од финансиската институција или од испраќачот и веднаш се поправаат.

За да се искорени банкарската измама, повеќето големи банки спроведоа построги мерки за заштита на сопствениците на сметки. Од 2020 година, новите барања за трансфер ги штитат потрошувачите кои го олеснуваат жичниот трансфер во земјата. Банките спроведуваат дополнителни проверки за да го потврдат примачот. Лицето што го испраќа трансферот мора да го даде целото име на примачот. Новите процедури за банкарски трансфери ќе бараат од банката да го извести испраќачот доколку евидентирано има несовпаѓање со сметката на примачот.

Дури и со воспоставена посилна заштита, коцкарите често избираат дигитални паричници од трета страна за да избегнат давање чувствителни банкарски информации на повеќе веб-локации за коцкање преку Интернет. Со користење на дигитален паричник, корисникот може еднаш да внесе информации за банкарската или кредитната картичка и да префрли средства со дигиталниот паричник како посредник. Овој процес нуди дополнителен слој на заштита при коцкање онлајн.

Image

Одговорно играње

Лиценцираните реномирани веб-страници за коцкање преку Интернет, казина и спортски книги промовираат одговорно играње. Одговорното коцкање е метод на само-следење, кој му овозможува на коцкарот да препознае ризично однесување. Некои платформи интегрираат технологија за да ги известат играчите кои покажуваат знаци на зависност од коцкање.

Коцкањето е форма на забава. Постојат неколку начини да се забележи дали играчот е изложен на ризик од зависност. Трошењето пари што ги нема е сигурен знак за можно ризично однесување и играчот не треба да префрла средства наменети за сметки, како што се кирија, комунални услуги и храна. Ако коцкањето повеќе не е забавно, време е гејмерот да се одмори. Всушност, некои веб-локации за онлајн коцкање им дозволуваат на корисниците да се откажат од коцкањето во период кога ќе се појават знаци на зависност.

Прикажи повеќе

Подемот на онлајн казиното во голема мера се должи на фактот што им овозможува на коцкарите да уживаат во нивните омилени игри без воопшто да мора да го напуштат удобноста на нивните домови. Како што се зголемува бројот на онлајн казина, така се зголемува и разновидноста на безбедни начини на плаќање достапни за играчите.

Прикажи повеќе

Една од најголемите онлајн индустрии во моментов е iGaming, која сега е огромна во споредба со она што беше пред неколку години. Леснотијата на правење депозити и повлекувања е од клучно значење за одлично искуство со онлајн игри - затоа и најдобрите начини на плаќање преку Интернет играат огромна улога.

Прикажи повеќе

Банкарските трансфери почнаа да играат голема улога во индустријата за iGaming, и покрај тоа што овој метод постои долго време и сè уште е широко користен денес. Иако банкарските трансфери се познати меѓу најбезбедните начини на плаќање, важно е да ги проверите добрите и лошите страни пред да одлучите да ги користите додека играте во онлајн казино со инстант банкарски трансфер.

Прикажи повеќе