Најдобрите Онлајн Казино со Bitcoin

Коцкањето порасна многу и сега можете да играте онлајн казино игри со криптовалути како Bitcoin, Ethereum и Litecoin. Овие дигитални валути вршат плаќања брзи, безбедни и приватни. Блокчејн технологијата гарантира дека сè е транспарентно и безбедно. Во ова упатство, ќе ги разгледаме казина Биткоин, кои се онлајн казина кои ви дозволуваат да играте игри и да се обложувате со Биткоин.

Најдобрите Онлајн Казино со Bitcoin
Image

Онлајн Bitcoin казина

Онлајн казина Биткоин беа првиот тип на крипто казина што се појавија. Тие трагаат до 2012 година кога беше лансиран SatoshiDice. Тоа беше едноставна игра со коцки што им дозволуваше на играчите да се обложуваат со биткоин. Популарноста на безбедни начини на плаќање преку Интернет ја видов појавата на казина Биткоин во 2013 година. Биткоин казината користат блокчејн технологија за да понудат сигурни и транспарентни трансакции. Тие им дозволуваат на играчите да го играат своето најдобрите онлајн казино игри.

Денес, онлајн казината за биткоин се зголемија во популарност, со повеќето играчи привлечени од нивната анонимна природа, безбедност и практичност.

Image

Депозити во биткоин во казино

Ако сте нови во онлајн казина за биткоин, прво, ќе ви треба водич за тоа како да ја финансирате вашата сметка. Најдобрите онлајн крипто казина им овозможуваат на играчите да останат анонимни. Пред да се регистрирате за платформа за коцкање со криптовалути, мора да имате паричник Биткоин. Оттаму, можете да купите која било количина на БТК користејќи традиционални начини на плаќање како што се MasterCard и Visa или е-паричници. Откако ќе имате БТК во вашиот биткоин паричник, можете да ги користите овие чекори за да депонирате на вашата онлајн сметка на Bitcoin Казино.

 1. Од почетната страница на казиното Bitcoin, одете на страницата на касиерот. Може да се појави како икона за паричник на почетната страница.
 2. Изберете ја опцијата за депозит, а потоа изберете БТК како претпочитана валута.
 3. Ќе ви биде побарано да генерирате единствена адреса на Bitcoin за депозит. Се состои од 26-35 алфанумерички знаци, кои се по случаен избор. Можете да ја копирате адресата.
 4. Продолжете до вашата Bitcoin адреса и иницирајте трансфер на вашата копирана адреса. Мора да го внесете износот на биткоин за испраќање или неговиот еквивалент во фиат валута.

Откако ќе ја одобрите трансакцијата, ќе бидат потребни неколку минути за да се види БТК на вашата сметка. Мрежата Биткоин мора да ја потврди трансакцијата пред да биде кредитирана на вашата сметка. Овој процес може да се разликува од едно до друго биткоин казино.

Како да повлечете биткоини во биткоин казино?

Откако ќе го имате БТК на вашата сметка на казино, можете да играте разни казино игри и дилери во живо и да земете одлични исплати. Секој играч е секогаш возбуден да направи повлекување откако ќе постигне огромна победа или џекпот. За Bitcoin казина, можете да ги следите чекорите подолу за да ги повлечете вашите Bitcoins.

 1. Од почетната страница на казиното, кликнете на иконата Касиер. Ќе бидете пренасочени на банкарската страница. Ќе имате опција за повлекување ако сте ги исполниле сите барања за обложување и сте ги поднеле потребните документи за KYC.
 2. Откако ќе ја притиснете опцијата „Повлечете“, ќе ви биде побарано да изберете Биткоин или други начини на плаќање, во зависност од онлајн казиното. Изберете Bitcoin ако има повеќе опции.
 3. Добијте уникатна Bitcoin адреса од вашиот паричник Bitcoin и копирајте ја. Мора да ја наведете таа специфична адреса на вашата страница за повлекување на Bitcoin казино.
 4. Откако сè е поставено, потврдете ја трансакцијата. Ќе бидат потребни неколку минути пред да се потврдат безбедните трансакции во мрежата на Биткоин.
Како да купите биткоин за онлајн депозити во казино
Image

Предности на Bitcoin казина

Можеби ќе се запрашате зошто треба да ги земете предвид најдобрите казина на Биткоин во однос на редовните. Тие се добро познати по следните предности:

 • Подобра безбедност: Иако биткоин казината се третираат како иновација во индустријата, тие се покажаа дека нудат подобри безбедносни карактеристики. Криптовалутите се анонимни и децентрализирани. Тие обезбедуваат совршена алтернатива на традиционалните платформи за коцкање за играчите кои сакаат да играат анонимно.
 • Помалку давачки – Бидејќи блокчејн технологијата ја исклучува потребата од посредници. Играчите на крајот плаќаат помалку такси за гас и брза брзина на трансакциите. Сепак, играчите имаат одредени такси при повлекувања и членарини. За покривање на таквите такси, играчите уживајте во пристојни бонуси и промоции со разумни барања за обложување.
 • Анонимност и приватност: Со различни врвни онлајн казина сè уште ограничени во различни земји, играчите се потпираат на VPN услуги за да играат некои од нивните омилени игри. За да се справат со ваквите предизвици, казината на Биткоин им овозможуваат на играчите да депонираат, играат и да ги повлечат своите добивки со минимална документација. Блокчејн технологијата е изградена врз начелата на анонимност.
 • Транспарентност и правичност – Биткоин казината нудат докажано фер игри кои играчите можат да ги потврдат за случајност во нивните резултати. Со оглед на тоа што технологијата на блокчејн ги евидентира сите трансакции на непроменлива книга, играчите можат да го побараат секој исход од казино игрите.

Недостатоци на Bitcoin казина

И покрај тоа што казината Биткоин добиваат брза популарност меѓу играчите со текот на годините, тие се поврзани со различни недостатоци. Тие вклучуваат:

 • Нестабилност: Биткоин казината користат БТК како примарен начин на плаќање. БТК е многу испарлив и може драстично да се зголеми или падне, што го прави несигурен на долг рок. Сепак, некои играчи го преземаат ризикот да се коцкаат користејќи Bitcoin.
 • Недостаток на регулатива: За разлика од традиционалните валути поддржани со златни резерви, Биткоинот останува нерегулиран. Го зголемува ризикот од измами и измами. Без регулативи, луѓето можат да ги искористат предностите на доверливите играчи.
 • Комплексност: Како иновација, Bitcoin не е лесен за употреба. На некои играчи може да им биде предизвик да вршат трансакции користејќи Bitcoin. Играчите можат брзо да ги загубат своите средства ако направат грешка при внесување на адресата на Bitcoin.
Биткоин наспроти традиционалните начини на плаќање за онлајн казина: добрите и лошите страни
Image

Како да изберете биткоин казино?

Од лансирањето на првото биткоин казино во 2013 година, индустријата забележа бројни нови крипто казина, а некои имаат за цел да измамат невини играчи. Секогаш треба да направите должна анализа на нова платформа пред да се регистрирате. Еве неколку фактори што треба да се земат предвид при изборот на страница за коцкање Биткоин.

 • Лиценцирање и регулирање: Реномирана онлајн казино мора да поседува валидна лиценца за игри од добро воспоставена регулаторна власт. На Биткоин лиценца за казино треба да бидат видливи на почетната страница.
 • Избор на игри и провајдери на софтвер: Вистинска веб-локација за коцкање преку Интернет со широк спектар на игри во казино Биткоин. Колекцијата вклучува докажано фер игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Играчите можат да ги потврдат и ревидираат игрите за праведност.
 • Опции за плаќање: Изберете крипто онлајн казино што поддржува некои од најбезбедните начини на плаќање. Осигурајте се дека Bitcoin е еден од достапните методи за депонирање. Границите на трансакцијата и надоместоците треба да бидат разумни.
 • Поддршка за корисници и корисничко искуство: Треба да изберете казино Bitcoin со одговорна поддршка на клиентите. Може да биде фрустрирачки кога ќе наидете на проблем, а тимот за поддршка на клиентите е недостапен. Играчите можат да се потпрат на коментарите на корисниците за да ја одредат репутацијата на Bitcoin казино. Позитивните критики значат дека корисничкото искуство е добро и играчите се во вистинското онлајн казино.

Прикажи повеќе

Во денешно време, криптовалутите се користат многу повеќе од фиат пари за онлајн трансакции со казино. И бидејќи крипто доаѓа со тони бенефиции, традиционалните валути сè уште имаат свои предности.

Прикажи повеќе

Онлајн казина целосно ја променија казино-индустријата, бидејќи играчите сега можат да уживаат во своите омилени игри без воопшто да мора да ја напуштат куќата. Оваа промена може да се припише во голем дел на растот на интернетот и неодамнешниот бум на криптовалутите.

Прикажи повеќе

Најнови вести

Неодамнешни добитници на Extra Chilli од Big Time Gaming во Rocketpot Casino
2023-06-04

Неодамнешни добитници на Extra Chilli од Big Time Gaming во Rocketpot Casino

Основан во 2019 година и лиценциран од Владата на Курасао, Rocketpot е сигурно казино за криптовалути. На ова можете да ги играте вашите омилени игри регулирано онлајн казино користејќи широк опсег на дигитални монети. Но, тоа не е се што нуди ова казино. Ќе добивате исплата секогаш кога ќе играте користејќи ги достапните алткоини. Така, во оваа статија ќе ги откриете најновите среќни добитници на Extra Chilli.

Што се криптовалути и зошто луѓето ги користат за онлајн обложување?
2023-02-13

Што се криптовалути и зошто луѓето ги користат за онлајн обложување?

Во оваа ера, секој би бил свесен што се онлајн казина. Популарноста на онлајн казината рапидно се зголемува, а воведувањето на криптовалутите ги натера да растат уште повеќе. Повеќето коцкари се потпираат на криптовалути бидејќи се неверојатно сигурни, брзи и безбедни за употреба. И покрај тоа што е нов тип на валута, Cryptocurrency ја доби довербата на милиони.

Крипто наспроти редовни валути, која да се користи во онлајн казина
2023-02-07

Крипто наспроти редовни валути, која да се користи во онлајн казина

Сите знаеме колку брзо криптовалутите го зафатија светот. Дали валутата што ја доби оваа популарна за толку кратко време може да не биде доверлива? Постојат многу причини зошто криптовалутите го добија ова познато, а ние ќе ги разгледаме во овој водич.

Криптовалути: како тие можат да го подобрат вашето онлајн казино искуство
2023-01-31

Криптовалути: како тие можат да го подобрат вашето онлајн казино искуство

Онлајн казина се една од најдобрите забавни активности во сегашната ера. Како што технологијата се развива, можеме да видиме некои промени во онлајн казината. Сега, го имаме можеби најбезбедниот начин на плаќање достапен во онлајн казината, познат како криптовалута. Можеби веќе сте свесни колку е популарна и безбедна криптовалутата.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали е легално да се коцка со Биткоин во онлајн казина?

Сè додека коцкањето е легално во вашата земја, играчите можат да користат Биткоин за да се обложуваат и да победат во онлајн казина. Прво треба да ги проверите законите за коцкање во вашата земја.

Може ли да ги повлечам моите добивки од онлајн казино во Биткоин?

Да. Кога играте во биткоин казино. Играчите можат да ги депонираат, играат и да ги уплатат своите добивки во Биткоин.

Дали трансакциите со биткоин во онлајн казина се безбедни и анонимни?

Биткоин користи безбедна блокчејн технологија која не бара од играчите да ја завршат документацијата.

Кои се предностите од користењето на Биткоин за онлајн коцкање?

Играчите уживаат во сигурни трансакции, анонимност, докажливо фер игри, правичност и транспарентност кога играат со Bitcoin во онлајн казина.

Кои се недостатоците од користењето на Биткоин за онлајн коцкање?

Користењето на Биткоин за онлајн коцкање има и недостатоци, како што се нестабилност, недостаток на регулација и сложеност.

Дали онлајн казината Bitcoin нудат бонуси и промоции?

Да. Во зависност од вашето претпочитано онлајн казино, играчите уживаат пристојни бонуси и промоции кои им помагаат да ги зголемат салдата на нивните сметки.

Може ли да користам други криптовалути покрај Биткоин во онлајн казина?

Играчите можат да користат други криптовалути за трансакции во онлајн казина, во зависност од достапните методи за депозит.

Како да започнам со коцкање преку Биткоин преку Интернет?

Потребен ви е крипто-паричник и сметка во угледно казино за да започнете да се коцкате во онлајн казиното Биткоин. Мора да префрлите средства користејќи ја уникатната адреса на Биткоин на вашата сметка во казино.