Најдобрите Онлајн Казино со BitPay

Преземете ја контролата врз вашето онлајн казино банкарство со BitPay! Сега можете да користите крипто валута за да ги правите вашите онлајн депозити и повлекувања, сето тоа благодарение на паричникот BitPay.

Нудејќи апликација за крипто-паричник лесна за употреба и дебитна картичка BitPay, BitPay ви овозможува брзо и лесно да ја купувате, складирате и трошите вашата криптовалута онлајн. Едноставно преземете ја апликацијата BitPay и користете ја вашата BitPay Mastercard за да направите депозити на онлајн казино и да побарате повлекување. Ќе уживате во брзо, безбедно банкарство преку Интернет и трансакции без стрес секој пат.

Сакате да почнете да уживате во сите предности што ги нуди BitPay паричникот? Погледнете го нашиот преглед на BitPay и почнете да ја правите вашата крипто валута да работи за вас.

Што е BitPay паричник?

Што е BitPay паричник?

Основана во мај 2011 година, BitPay првично беше создаден како начин за складирање, замена, купување и продавање на Биткоин. Оттогаш, тој еволуираше во паричник BitPay и BitPay Mastercard - два поврзани производи кои им овозможуваат на корисниците удобно да ги складираат и трошат своите криптовалути или во реалниот свет или на интернет.

Со својата матична компанија BitPay BV регулирана од Холандската централна банка, BitPay е лиценциран во САД од поединечни држави и има седиште во Џорџија, САД. Додека BitPay Mastercard е достапна само за клиентите во Соединетите Држави во моментов, апликацијата за паричник BitPay е достапна во повеќето земји во светот.

Функционирајќи и како паричник и како размена, BitPay обезбедува алтернатива на валутата фиат (издадена од владата) која ви овозможува да управувате со вашата криптовалута од едно место. Едноставно користете го вашиот паричник сам или за да ја финансирате вашата крипто дебитна картичка што може повторно да се вчита, и ќе можете да направете ги вашите онлајн депозити во казино како што би направиле со секоја традиционална опција за депозит. Уште повеќе, BitPay е, исто така, крипто-паричник без притвор, што значи дека ќе имате единствена контрола врз вашите средства, давајќи ви дополнително ниво на онлајн заштита и целосен мир на умот.

Што е BitPay паричник?
Изработка на BitPay онлајн депозити во казино

Изработка на BitPay онлајн депозити во казино

Сакате да направите депозит на онлајн казино со вашиот паричник BitPay? Еве како:

 1. Откако ќе ја преземете апликацијата BitPay, тогаш ќе можете да го користите вашиот паричник за да вршите плаќања.
 2. Вашиот онлајн казино депозит ќе биде категоризиран како плаќање на трговец, со тоа што вашето онлајн казино е трговецот.
 3. На почетната страница на вашиот паричник BitPay, ќе имате можност да купите крипто, да го разменувате или да го користите за купување. Ќе ги видите и сите достапни токени на вашата сметка, на дното на страницата.
 4. Допрете на крипто валутата што ќе ја користите за да го направите вашиот онлајн депозит во казино, на пример, Биткоин.
 5. Откако ќе допрете на валутата, ќе бидете префрлени на нов екран каде што ќе имате опција за „Купи“, „Размена“, „Примање“ или „Испрати“. Ќе треба да притиснете „Испрати“ за да го направите вашиот депозит.
 6. Посетете ја страницата за депозит на вашето онлајн казино за да ја пронајдете адресата на неговиот паричник.
 7. Откако ќе ја имате адресата на паричникот, внесете ја во вашата апликација BitPay заедно со бројот на токени што сакате да ги депонирате и проверете ја автентичноста на вашата трансакција. Забележете дека нема ограничувања за депозити, што го прави BitPay идеален за поголеми депозити.
 8. Вашата трансакција треба да биде одобрена веднаш, или за 5 до 10 минути - само проверете дали средствата се исчистени и ќе бидете на пат да ги играте вашите омилени онлајн казино игри!

Разбирање на BitPay

Од BitPay крипто дебитни картички до паричници за криптовалути, постојат голем број различни термини поврзани со опцијата за депозит BitPay - ајде да ги погледнеме.

Апликација BitPay

Апликацијата BitPay е во срцето на искуството BitPay и е компатибилна и со оперативните системи Android и iOS. Достапно е бесплатно и од продавницата на iTunes и од Google Play.

Како паричник за крипто валута, апликацијата за паричник BitPay ви овозможува безбедно складирање и користење на вашата криптовалута за купување. Исто така, ви овозможува да ја финансирате вашата BitPay Mastercard и да ја користите за онлајн или за трансакции во реалниот живот.

Покрај тоа, апликацијата исто така ви овозможува да побарате нов PIN, да замените изгубена картичка и да го видите вашето салдо - сите функции што ви се потребни на едно погодно, безбедно место.

BitPay крипто дебитни картички

За разлика од самата Mastercard, BitPay Mastercard не е крипто кредитна картичка - наместо тоа, таа е при-пејд крипто дебитна картичка што можете да ја вчитате со крипто валута за да ги направите вашите купувања. Не треба да имате BitPay Mastercard за да го користите вашиот паричник, сепак, потребен ви е паричник BitPay за да ја финансирате и користите вашата BitPay Mastercard.

Доколку сакате да ја побарате и користите вашата BitPay Mastercard, постојат голем број ограничувања на BitPay картичката што ќе треба да ги имате на ум:

 • Максимално повлекување од банкомат: 2.000 долари по повлекување и 3 повлекувања дневно
 • Максимално ограничување за едно оптоварување: 10.000 долари дневно
 • Максимална дневна потрошувачка: 10.000 долари
 • Максимално салдо: 25.000 долари
Изработка на BitPay онлајн депозити во казино
Изработка на повлекувања од онлајн казино BitPay

Изработка на повлекувања од онлајн казино BitPay

Користењето паричници со криптовалути како BitPay може да биде многу погодно за онлајн-казино банкарство, особено кога станува збор за повлекување. Благодарение на практичноста на крипто-паричникот, нема потреба да имате еден начин на плаќање за депозити и еден за повлекување - сега можете да ја користите истата банкарска опција и за двата.

Со цел да се направи повлекување во онлајн казино преку апликацијата BitPay, едноставно следете го спротивниот процес како што би правеле за депозит. Овој пат, наместо да ја користите адресата на паричникот на казиното, ќе ја користите адресата на вашиот паричник BitPay во менито за повлекување и ќе префрлите средства од вашата сметка на казино директно во вашиот паричник.

Времето на повлекување варира од инстант обработка до 2 дена, затоа проверете го вашето специфично онлајн казино за да се уверите. Откако вашите средства ќе бидат префрлени во вашиот паричник, тие се ваши да ги користите како што сакате!

Изработка на повлекувања од онлајн казино BitPay
Надоместоци за BitPay

Надоместоци за BitPay

Една од најголемите предности за користење на BitPay е тоа што нема надоместоци за депозит. Онлајн казиното ќе плати такса за обработка од 1% во ваше име, но под услов да имате доволно крипто во вашиот паричник за да ја финансирате вашата сметка на онлајн казино, нема такси за депозит.

Онаму каде што може да имате одредени такси е со користење на вашата BitPay Mastercard и одржување на вашата сметка:

 • 10 долари за издавање картичка или замена на картичка
 • Надомест од 2,50 долари за банкомат
 • 3% провизија за меѓународна трансакција
 • Месечна такса за неактивност од 5 УСД по 90 последователни дена без трансакциска активност

Имајте предвид дека BitPay не наплатува никакви месечни трошоци за оптоварување, такси за конверзија или такси за одржување.

Време на обработка

 • Депозити: Депозитите треба да бидат инстант, или во рок од 5 до 10 минути. Проверете го салдото на вашата сметка за да се уверите дека вашите средства се обработени и тие ќе бидат подготвени за употреба откако ќе се исчистат.
 • Повлекувања: Многу онлајн казина однапред ги одобруваат крипто-паричниците, што значи дека повлекувањата на крипто не подлежат на истите периоди на чекање како и другите опции за плаќање на онлајн казино. Како резултат на тоа, времето за обработка на повлекување може да биде насекаде, од момент до 2 дена - консултирајте се со вашето онлајн казино за повеќе информации.
Надоместоци за BitPay
Каде е прифатен BitPay?

Каде е прифатен BitPay?

Крипто валутата ги надминува банките и границите, и како таква, BitPay е прифатен на бројни локации низ светот. Како компанија со седиште во САД, сепак, BitPay работи во согласност со сите задолжителни федерални и локални регулативи, и како таква му е забрането да се занимава со трговци и корисници во земји, вклучувајќи:

 • Алжир
 • Бангладеш
 • Боливија
 • Камбоџа
 • Еквадор
 • Египет
 • Индонезија
 • Ирак
 • Киргистан
 • Македонија
 • Мароко
 • Непал
 • Пакистан
 • Палестинска територија
 • Турција
 • Виетнам

Поддржани крипто валути

Апликацијата BitPay поддржува трансакции во следните крипто валути:

 • Binance USD (BUSD)
 • Биткоин (BTC)
 • Биткоин кеш (BCH)
 • Даи (DAI)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Ethereum (ETH)
 • Близнаци долар (GUSD)
 • Litecoin (LTC)
 • Пакс долар (USDP)
 • Шиба Ину (SHIB)
 • Монета во УСД (USDC)
 • Завиткан биткоин (WBTC)
 • XRP (XRP) (само во ЕУ)
Каде е прифатен BitPay?
Врвни бонуси за онлајн казино BitPay

Врвни бонуси за онлајн казино BitPay

Повеќето онлајн казина кои прифаќаат BitPay треба да ви дозволат да го користите за да учествувате во промоции. Дури и ако износите на бонус се прикажани во редовни валути, оваа сума ќе се претвори во крипто валута кога ќе го побарате вашиот бонус, така што сепак ќе можете да добиете најмногу вредност од вашето онлајн казино искуство.

Вообичаените бонуси за онлајн казино вклучуваат:

Бонуси за депозит/натпревар

Депозит или бонуси за натпревар се нудат на новите играчи кога се регистрираат во казино за прв пат, обично се користи како поттик за поттикнување на играчите да отворат сметки со вистински пари. Овие бонуси често се промовираат како „Регистрирајте се и добијте 100% до 200 долари“.

За да го побарате бонусот, ќе треба да отворите сметка за вистински пари и да направите депозит до максимум 200 УСД, во овој пример. Ако вашето казино прифати BitPay, ќе можете да ја користите вашата апликација BitPay или дури и вашата дебитна картичка BitPay за да направите депозит. Откако ќе се обработи вашиот депозит, казиното потоа ќе одговара на тој износ 100%. Значи, ако сте депонирале максимум од 200 долари, казиното ќе ви даде уште 200 долари, со што вашиот бонус ќе биде вкупно 400 долари!

Погрижете се да ги проверите условите и условите и барањата за обложување на вашиот бонус и почнете да уживате во вашето онлајн казино искуство!

Бонуси за начинот на плаќање

Како дополнително добредојде на онлајн коцкањето, некои онлајн казина ќе го понудат својот бонус за депозит или натпревар заедно со бонус за плаќање. Ова значи дека ќе ви биде даден дополнителен бонус едноставно за користење на специфичен механизам за плаќање, обично поретко избор во однос на попопуларните алтернативи.

За да го побарате бонусот, едноставно пријавете се како што би направиле за обичен бонус за депозит, но овој пат направете го вашиот депозит со потребната опција за плаќање. Откако вашата исплата ќе биде успешна, ќе го добиете бонус за депозит, како и бонус за дополнителен начин на плаќање. Повеќе бонуси, поголема вредност!

Повторно вчитајте бонуси

Откако ќе станете редовен играч на онлајн казино, ќе имате можност да барајте редовни бонуси за повторно вчитување – начин на казино да ве наградува за вашата лојалност и вашата континуирана игра.

Обично, бонусите за повторно вчитување ќе имаат форма на бонус за депозит, каде што ќе ви бидат дадени бонус готовина во замена за да направите депозит. Понекогаш тие можат да понудат и бесплатни вртења, обично на одреден слот или слотови. Едноставно прочитајте ги одредбите и условите за да се запознаете со чекорите потребни за да го добиете бонусот и уживајте!

Врвни бонуси за онлајн казино BitPay
Како да го изберете вистинскиот метод за депозит

Како да го изберете вистинскиот метод за депозит

Секој начин на депонирање на онлајн казино има свои добрите и лошите страни - што треба да имате на ум пред да се регистрирате за да играте BitPay?

Добрите

 1. Иако BitPay Mastercard не е крипто кредитна картичка, таа е крипто дебитна картичка која може да се користи насекаде во светот каде што Mastercard е прифатена.
 2. BitPay поддржува широк спектар на криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin и многу повеќе.
 3. BitPay е поддржан во повеќето земји низ светот.
 4. Неговото брзо време на обработка може да помогне да се обезбедат инстант депозити и повлекувања во некои онлајн казина.
 5. Не се наплаќаат такси за депозит и нема ограничувања за депозит.
 6. Дополнителна заштита благодарение на методот за автентикација со повеќе потписи.

Конс

 1. BitPay Mastercard е достапна само за клиенти кои живеат во САД.
 2. Надоместокот од 5 долари за неактивни сметки на Mastercard по 90 последователни дена може да се собере ако не ја користите вашата сметка доволно редовно.
Како да го изберете вистинскиот метод за депозит
Како да аплицирате за BitPay Mastercard

Како да аплицирате за BitPay Mastercard

Отворањето на вашата сметка на BitPay Mastercard е брзо и лесно со апликацијата за паричник BitPay:

 1. Преземете ја апликацијата или од продавницата на iTunes или од Google Play.
 2. Пријавете се за BitPay Mastercard и добијте одобрение за неколку минути.
 3. Потоа ќе бидете подготвени да започнете да ја купувате вашата картичка и да ја користите за купување.
 4. Користете ја вашата виртуелна картичка веднаш или нарачајте физичка крипто дебитна картичка за себе.

Имајте предвид дека мора да сте жител на САД и мора да имате најмалку 18 години за да користите BitPay Mastercard. Ако живеете надвор од САД, пријавете се за списокот на чекање и ќе бидете одобрени штом картичката ќе стане достапна во вашата земја.

Како да аплицирате за BitPay Mastercard
Безбедност и безбедност на интернет

Безбедност и безбедност на интернет

Со самиот збор „крипто“ што значи „скриен“ или „безбеден“, паричниците за криптовалути и криптовалути се чуваат според највисоките безбедносни стандарди и може да им се верува дека вашите лични информации и вашите трансакции се безбедни во секое време.

Криптографијата е веќе најсилниот метод за шифрирање во светот - еве како BitPay оди уште подалеку за да ја обезбеди вашата континуирана безбедност и безбедност на интернет:

 1. BitPay е крипто-паричник без притвор, што значи дека вие и само вие сте одговорни за тоа и имате пристап до вашите приватни клучеви. Ниту тимот на BitPay нема да може да пристапи до вашите средства, затоа погрижете се вашите податоци да се чуваат безбедни, приватни и постојано да се поддржани.
 2. Иновативната безбедност со повеќе потписи додава дополнителен слој на заштита на вашата сметка со инкорпорирање на повеќефакторска автентикација. Додајте биометриска безбедност, како што е идентификација на лице или отпечаток од прст на вашата сметка и ќе бидете целосно заштитени од кражба на идентитет, хакирање и други пропусти на системот.

BitPay, исто така, користи безбедни протоколи за плаќање и нуди безбедност со отворен код за тестирање и ревизија, обезбедувајќи целосно безбедна средина во секое време, со непроценлив мир на умот.

Безбедност и безбедност на интернет
Други опции за онлајн депозит

Други опции за онлајн депозит

Ако размислувате да направите депозит во криптовалута во онлајн казино каде што BitPay не е достапен, обидете се со една од овие други популарни опции:

Биткоин

Веројатно најпознатата од криптовалутите достапни денес, Биткоинот првпат беше лансиран во 2008 година од Сатоши Накамото. Како децентрализирана криптовалута, Биткоинот постои само во онлајн форма и се обработува преку заедничка мрежа peer-to-peer, без потреба од вклучување на банките или владата.

Најголемата и најприфатена криптовалута во светот, Биткоинот може да се користи во речиси секое крипто онлајн казино, и исто така е безбеден, доверлив и исплатлив.

За да депонирате со Биткоин, прво проверете дали вашиот паричник е надополнет со средства. Посетете ја вашата касиерка на онлајн казино, изберете Bitcoin како начин на депозит и забележете ја дестинацијата за паричникот на казиното. Најавете се во вашиот крипто-паричник, внесете ги деталите за паричникот на вашето казино и притиснете „Испрати“ за да ги префрлите вашите средства. Брзо е, лесно, а исто така е целосно безбедно.

Етереум

Лансирана во 2015 година и веројатно втората најпопуларна крипто валута по Биткоин, Ethereum е децентрализирана платформа која овозможува да се градат децентрализирани апликации и да се издаваат крипто токени, познати како Ether. Бидејќи сите апликации на Ethereum работат на Ether, нема потреба од вклучување на трети страни, со што се зголемува безбедноста на трансакциите.

Со оглед на тоа што трансакциите на Ethereum се обработуваат за само секунди, тој станува сè попопуларен како механизам за плаќање преку интернет за коцкање. Едноставно изберете Ethereum како опција за депозит од вашата каса во казиното, потоа копирајте ја и залепете ја адресата на паричникот на вашето казино во вашиот паричник Ethereum. Изберете го износот на вашиот депозит, овластете ја трансакцијата и ќе бидете подготвени да уживате во квалитетно онлајн коцкање на најдобар можен начин.

Други опции за онлајн депозит

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е BitPay?

BitPay е апликација за паричник за криптовалути со поврзана крипто дебитна картичка која ви овозможува да користите криптовалута за да купувате онлајн.

Може ли да му верувам на BitPay?

Да. Благодарение на неговото строго шифрирање, автентикација со повеќе потписи и незатворена природа, BitPay е целосно безбеден и безбеден.

Дали е BitPay бесплатен?

Да и не. Иако нема такси за депозит за паричникот BitPay, на онлајн казиното се наплаќа такса за обработка од 1%, како и разни надоместоци за BitPay Mastercard.

Колку долго трае депозитите на BitPay?

Депозитите на BitPay се обработуваат веднаш, или во рок од 5 до 10 минути. Проверете ја вашата сметка во казино и ќе имате целосен пристап до вашите средства откако ќе биде одобрена вашата трансакција.

Колку долго трае повлекувањето на BitPay?

Повлекувањата се разликуваат од казино до казино и може да се обработат или веднаш или да бидат потребни до 2 дена за да се расчистат.

Дали BitPay поддржува различни валути?

Да. BitPay поддржува голем број криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Litecoin и многу повеќе.