Најдобрите Онлајн Казино со CashtoCode

Во денешно време, играчите на онлајн казино можат да имаат корист од користењето на многу различни начини на плаќање за правење депозити и повлекувања на онлајн казино сајтовите. Со се поголемата конкуренција, онлајн финансиските институции обезбедуваат различни услуги, со цел побезбедни и побрзи трансакции, но во исто време достапни на што повеќе места.

Се разбира, реалноста е дека секое решение за плаќање има свои добрите и лошите страни, што може да биде од суштинско значење за вашата конечна одлука за тоа кое ќе го користите. Воопшто не постои таков совршен начин на плаќање преку Интернет, но треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

CashtoCode е еден од најиновативните начини за депозити и повлекувања. Бројот на казино-страници на CashtoCode се зголемува многу брзо и овој метод ќе обезбеди безбеден и брз начин за надополнување на вашата сметка во казино.

Најдобрите Онлајн Казино со CashtoCode
Што е CashtoCode?

Што е CashtoCode?

CashtoCode е многу удобен давател на услуги за плаќање во ОК, кој во основа работи како систем за баркодови, кој ви овозможува да креирате сопствен код и да вршите онлајн плаќања со него. CashtoCode започна во 2013 година кога неколку професионалци од финансиската индустрија ја основаа компанијата Funanga AG. Главната цел на компанијата беше да обезбеди полесна опција за своите клиенти да плаќаат онлајн на онлајн трговците, без да мора да користат никаква банкарска сметка или да даваат какви било банкарски детали.

Деновиве, во основа има илјадници локации кои се поврзани со CashtoCode, така што плаќањето преку Интернет ќе биде прилично лесно, бидејќи штом ќе го добиете вашиот QR-код, ќе можете да отидете во малопродажните места што прифаќаат CashtoCode и да плаќате онлајн со готовина .

Што е CashtoCode?
Како да депонирате средства со CashtoCode во онлајн казина?

Како да депонирате средства со CashtoCode во онлајн казина?

Ако барате начин на плаќање што ви овозможува да депонирате средства во вашето онлајн казино, ќе ви биде мило да слушнете дека CashtoCode ви го дозволува тоа.

Правењето депозити со CashtoCode во кое било онлајн казино е прилично едноставно, бидејќи не мора да давате детали за банкарска сметка, детали за кредитна картичка или други лични податоци. За да го извршите процесот на депозит со онлајн казина CashtoCode, ајде да ги провериме едноставните чекори за тоа.

 • Изберете кое било од најдобрите онлајн казина CashtoCode
 • Направете ја вашата сметка за онлајн казино
 • Одете во делот за благајна и изберете CashtoCode како начин на депозит.
 • Изберете го саканиот износ на депозит
 • Генерирајте го вашиот единствен CashtoCode QR-код
 • Потоа, можете или да го посетите најблискиот CashtoCode за да го финализирате депозитот

Веројатно, еден од најлесните начини за депонирање средства во кое било онлајн казино денес е со добивање на е-ваучер онлајн. Се разбира, доколку сакате целосно да ги искористите предностите на еден од најзгодните начини на плаќање, CashtoCode, високо ве советуваме да го користите локаторот на продавницата и да отидете на една од најблиските малопродажни локации.

Како да депонирате средства со CashtoCode во онлајн казина?
Повлекување средства од онлајн казина со CashtoCode

Повлекување средства од онлајн казина со CashtoCode

За жал, CashtoCode е платежна услуга, еден вид систем на ваучери, така што нема да можете да повлечете средства од вашата сметка на онлајн казино, така што ќе имате да се потпрете на алтернативни начини на плаќање за тоа. За тоа можете да користите картичка или банкарска сметка, имајќи предвид дека тие се една од најбезбедните и најбрзите опции повлекување од обложувалниците.

Се разбира, без разлика што не можете да направите никакви повлекувања со CashtoCode, сепак можете да се потпрете на кој било друг начин на плаќање за таа цел, но пред тоа, ќе мора успешно да ја поминете KYC-верификацијата. Сепак, ако сте дел од онлајн казина, сајтови за онлајн лотарија или која било друга платформа за коцкање.

Повлекување средства од онлајн казина со CashtoCode
Време и такси за обработка на CashtoCode

Време и такси за обработка на CashtoCode

Кога станува збор за такси, доколку сакате да депонирате со CashtoCode, треба да знаете дека нема да ви се наплаќаат дополнителни такси.

Бидејќи плаќањата на CashtoCode се базираат на ваучери, нема да можете да правите солидни депозити на CashtoCode. Обично, минималниот износ на депозит е околу 10 € - 20 €, во зависност од вашата локација. Во повеќето онлајн казина кои прифаќаат плаќања со CashtoCode, максималната граница за депозит е до околу 400 евра. Ако барате поголеми депозити, ќе мора да ја повторите трансакцијата повеќе пати, но без разлика дали со казино-страниците на CashtoCode сте дел, ќе мора да ја завршите првата трансакција и потоа да генерирате друг код.

Се разбира, кога правите депозити на онлајн казино со CashtoCode, ќе ги видите вашите средства веднаш откако ќе го скенирате вашиот код и ќе платите.

Време и такси за обработка на CashtoCode
Каде е прифатен CashtoCode?

Каде е прифатен CashtoCode?

Онлајн казина CashtoCode се достапни главно во Европа. Меѓутоа, бидејќи веќе е воспоставен како многу сигурен и брз начин на плаќање, CashtoCode постојано се шири, а сега може да се пристапи на одредени територии на Латинска Америка, Австралија и многу други.

Еве некои од земјите каде што се прифаќаат казина CashtoCode:

 • Австрија
 • Италија
 • Германија
 • Холандија
 • Обединетото Кралство
 • Ирска
 • Австралија

CashtoCode онлајн казината се шират секој ден, па ако сè уште не можете да го користите на вашата локација, бидете трпеливи, наскоро ќе можете. Друга работа што треба да се земе предвид во однос на достапноста на CashtoCode е дека, сега, единствената прифатена валута е еврото.

Каде е прифатен CashtoCode?
Топ бонус понуди со CashtoCode

Топ бонус понуди со CashtoCode

Ако сте тип на играч кој сака да собира промо понуди, ќе ви биде задоволство да слушнете дека има многу врвни онлајн казино сајтови на CashtoCode, кои обезбедуваат различни промоции само за користење на овој начин на плаќање.

Се разбира, повеќето CashtoCode бонус понуди за казино се добредојдени понуди, што значи, ќе ги добиете за да го направите вашиот прв депозит во избраното онлајн казино. Повеќето казина CashtoCode кои обезбедуваат бонуси за вложување се достапни за обложувачите од Европа, бидејќи начинот на плаќање главно се работи таму.

Силно ве советуваме да го погледнете промотивниот дел од избраното онлајн казино за да проверите што нудат CashtoCode Casinos може да добиете.

Најдобрите онлајн казина CashtoCode за бонус понуди

На пример, Betwinner е едно од најдобрите онлајн казина кои прифаќаат плаќања со CashtoCode. Почетниот бонус за казино што го нуди компанијата е во вредност од 100%, до 1500 евра, што е прилично дарежливо во споредба со конкурентите.

Друго одлично онлајн казино на кое можете да се придружите за да соберете дарежливи промо понуди е Бицо. Ова е едно од најдобрите онлајн казина CashtoCode, кое има неверојатна почетна понуда, вредна до 775 евра.

Третото казино CashtoCode, во кое можете да ја отворите вашата сметка за игри за да собирате промо понуди, се додека сакате да депонирате со овој начин на плаќање, е Номини. Оваа онлајн страница за коцкање нуди неверојатна промоција за добредојде во вредност до 500 евра и дополнителни 100 бесплатни вртења.

Се разбира, за да ја добиете оваа промотивна понуда во вашето онлајн казино Cashtocode, ќе мора да исполните некои барања за обложување, но и да ги следите другите услови, кои во повеќето случаи се слични. Како пример, може да се обложувате само на делот за слотови, а не на игри со дилери во живо.

Топ бонус понуди со CashtoCode
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит?

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит?

Во денешно време, можете да најдете широк избор на онлајн-локации за коцкање, кои нудат многу начини на плаќање кои ви дозволуваат да вршите депозити и повлекувања користејќи ја вашата кредитна картичка, банкарски трансфер, е-паричник, систем за плаќање, криптопаричник и многу повеќе.

И покрај тоа, ќе мора внимателно да изберете кое решение за плаќање сте спремни да го користите, бидејќи секоја компанија за плаќање има свои предности и недостатоци. Како што можете да предложите, решението за плаќање CashtoCode за онлајн казина го претпочитаат милиони обложувачи, кои сакаат да се потпрат на сигурни и брзи методи за депонирање, но сепак, има некои недостатоци, кои треба да ги знаете.

Значи, да ги видиме главните придобивки и недостатоци на онлајн казина CashtoCode.

Предности на CashtoCode:

 • CashtoCode ви овозможува да правите депозити во онлајн казина со готовина.
 • CashtoCode работи со повеќе од 100 000 ексклузивни партнери.
 • Не ви требаат детали за кредитна картичка или банкарска сметка за да платите со CashtoCode.
 • Високо ниво на безбедност.
 • Кога ќе го направите вашиот онлајн депозит во казино со CashtoCode, тој ќе биде веднаш достапен на вашата сметка на казино.
 • Минималниот депозит се движи помеѓу 10 и 20 евра.
 • Во зависност од онлајн казиното за кое се регистрирате, можете да депонирате до 400 евра по трансакција.
 • Можете да ги повторите трансакциите за поголеми депозити на CashtoCode.

Недостатоци на CashtoCode:

 • Не можете да правите повлекувања со CashtoCode во онлајн казина.
 • CashtoCode е достапен на ограничени локации.
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит?
Процес на отворање сметка на CashtoCode

Процес на отворање сметка на CashtoCode

CashtoCode е еден од најзгодните начини на плаќање што не бара дополнителна потврда за да се направи депозит на која било сметка на онлајн казино. Услугата за плаќање ви овозможува да вршите онлајн трансакции само со генерирање на QR-код, а потоа одење до најблиската локација за малопродажба за да го финализирате депозитот.

Ова е една од наједноставните онлајн услуги за правење депозити на веб-страниците за коцкање преку Интернет, иако, ајде да видиме детален водич за тоа како можете лесно да го финализирате вашиот депозит да започнете да играте казино игри што е можно поскоро.

1. Изберете една од најдобрите места за казино CashtoCode

Откако ќе изберете едно од казината што прифаќа CashtoCode, можете да продолжите со креирањето на вашата сметка за онлајн казино и да отидете во делот за благајна. Од таму, можете да изберете CashtoCode. Единственото нешто што треба да направите после тоа, е да го напишете износот што сакате да го депонирате и да го генерирате вашиот QR код.

2. Најдете ја најблиската малопродажна локација околу вас

Откако ќе го генерирате вашиот QR-код, можете да го користите локаторот на продавницата на CashtoCode за да ја пронајдете најблиската продавница, каде што можете да отидете за да ја финализирате вашата трансакција. Локаторот на продавницата за CashtoCode е достапен на нивната официјална веб-страница.

3. Одете до најблиската малопродажна локација и завршете го плаќањето

Откако ќе ја пронајдете најблиската локација за малопродажба на CashtoCode, треба да изберете една и да се упатите таму за да платите готовина за депонирање во вашето онлајн казино, без да мора да користите никакви банкарски податоци, детали за кредитна картичка или други лични податоци што не сакате да ги споделување.

Процес на отворање сметка на CashtoCode
Безбедност и безбедност на CashtoCode за плаќања во казино

Безбедност и безбедност на CashtoCode за плаќања во казино

Како што веќе знаете, CashtoCode е безбеден и брз начин на плаќање преку Интернет што можете да го користите за да вложувате депозити во онлајн казина. Фактот што треба да ја креирате вашата сметка само во кое било од достапните казина CashtoCode, а потоа да генерирате QR код и да плаќате готовина, едноставно го прави овој метод толку безбеден, бидејќи не мора да споделувате никакви лични податоци, детали за кредитна картичка, или било што друго со вашето онлајн казино CashtoCode.

Откако ќе го завршите плаќањето во готовина, веднаш ќе ги видите вашите средства на вашата сметка на казино CashtoCode. Се разбира, угледните онлајн казина кои го поддржуваат овој начин на плаќање ќе побараат од вас потврда на идентитетот и адресата, што е уште една безбедносна мерка за вас.

Секоја трансакција што е обработена од CashtCode е заштитена со SSL 256-битна шифрирање. Исто така, само ограничените вработени во компанијата имаат право дури и да ги видат вашите лични податоци. Генерално, плаќањето со CashtoCode е многу безбеден метод за играчите на онлајн казино.

Безбедност и безбедност на CashtoCode за плаќања во казино
Откријте други најдобри начини на плаќање за плаќање во кое било онлајн казино

Откријте други најдобри начини на плаќање за плаќање во кое било онлајн казино

Секако, има онлајн казино играчи кои уживаат во казината на CashtoCode на интернет, бидејќи има многу предности во однос на другите методи за депозит. Многу онлајн казина прифаќаат CashtoCode, но многу играчи сè уште бараат алтернативен начин на плаќање, бидејќи овој може да се користи само за депозити, но без повлекување.

Овој недостаток на CashtoCode ги тера некои играчи да се потпрат на кое било друго решение за плаќање што ќе им ја обезбеди таа опција. Ако сте спремни да ја напуштите опцијата за целосно бесплатно депонирање, без да морате да ги споделувате вашите лични податоци со сите, а исто така да не собирате ниту една понуда за казина CashtoCode, ајде да погледнеме некои други опции за плаќање за онлајн казино сајтови.

Банкарски трансфер

Банкарските трансфери се еден од најраспространетите начини на плаќање на онлајн казино сајтови. Банкарските трансфери обезбедуваат неверојатно ниво на безбедност и многу сигурна услуга за поддршка на клиентите, но може да биде потребно многу повеќе за парите да пристигнат на вашата онлајн сметка.

Кредитни/дебитни картички

Слично на банкарските трансфери, трансферите на картички се доста сигурни и безбедни како и сите. За жал, ова решение за плаќање може да потрае и доста време за да се обработи, а во текот на изминатите неколку години, надоместоците за тој вид трансакции на која било страница на онлајн казино се зголемија.

Крипто плаќања

Некои други онлајн услуги на кои можете да се потпрете за плаќање во онлајн казина се Crpyto Payments. Тие услуги се буквално во сите онлајн казина денес. Без разлика кој крипто-паричник го користите, секоја трансакција ќе биде обработена веднаш и имате можност да играте целосно анонимно. Некои од најпопуларните системи за крипто плаќање за онлајн коцкање се СЕГА Плаќања, Quickbit, и PurplePay.

Откријте други најдобри начини на плаќање за плаќање во кое било онлајн казино

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е CashtoCode?

CashtoCode е иновативен систем за плаќање со QR Code кој ви овозможува да го генерирате вашиот код онлајн во кој било трговец и да одите на која било од малопродажните локации за да платите готовина.

Дали има онлајн казина што прифаќаат CashtoCode?

CashtoCode стана доста популарен меѓу играчите на онлајн казино, па се повеќе и повеќе обложувалници ги интегрираат начините на плаќање CashtoCode за своите клиенти. Казината CashtoCode се шират доста брзо, и без разлика дали компанијата е основана главно за играчи од Обединетото Кралство, Австралија и некои земји во Европа, сега може да се користи речиси низ целиот свет.

Дали е бесплатно да се игра во казина CashtoCode?

Казината преку Интернет на CashtoCode може да се приклучат без трошоци, а исто така нема да ви се наплаќаат никакви такси за правење депозити со CashtoCode. Забележете дека минималниот износ на депозит за CashtoCode во секое најдобро казино cashtocode е околу 10 € до 20 €.

Може ли да се повлечам од мојата сметка за игри со CashtoCode?

За жал, повлекувањата со CashtoCode во основа се невозможни, бидејќи ова е систем кој ви овозможува да плаќате со готовина, со генерирање на QR кодови. Така, во овој момент, кога ќе се приклучите на кое било казино што прифаќа CashtoCode како начин на плаќање, нема да можете да правите никакви повлекувања, туку треба да се потпрете на друг начин.

Каде е прифатен CashtoCode?

CashtoCode првично беше основан за европскиот пазар. Сепак, сега многу играчи на онлајн казино од речиси целиот свет можат да го користат овој безбеден и брз систем на ваучери. Можете или да добиете ваучери за CashtoCode или да генерирате QR код на вашата веб-локација за онлајн обложување и да отидете на една од најблиските малопродажни локации за да ја завршите трансакцијата.

Колку време е потребно за да се обработи плаќањето со CashtoCode?

Веднаш штом ќе го генерирате вашиот код на вашата локација за обложување, можете да одите да платите готовина и ќе ги видите вашите средства веднаш на вашата сметка за да започнете да играте игри во реално време.