Најдобрите Онлајн Казино со Crypto Casinos

Цел свет слушна за криптовалути. Со години неволно го следиме или учествуваме во овој тренд, кој веќе се прошири во светските индустрии како што е iGaming.

Во моментов, врвните казина на Биткоин привлекуваат милиони играчи, кои се фасцинирани од разновидноста на игри, достапни криптовалути, како и прилагодени бонуси.

Нашата намера на оваа страница е да го објасниме овој тренд на крипто коцкање и што е најдоброто биткоин казино на годината во ракавите.

Најдобрите Онлајн Казино со Crypto Casinos
Image

Како ги оценуваме крипто казина?

Бидејќи се повеќе и повеќе сајтови прифаќаат криптовалути, може да стане тешко да се најдат најдобрите крипто казина. Еве како ги наоѓаме и оценуваме врвните крипто казина на нашата страница:

 • Лиценцирање и безбедност: Најважната точка кога играте со која било валута е безбедноста. Затоа, валидна лиценца од орган за коцкање е од суштинско значење, заедно со шифрирање на SSL и други мерења.
 • Избор на плаќање: Потребно е крипто онлајн казиното да нуди неколку криптовалути, и за депозити и за повлекување.
 • Избор на игра: Сега е време да се осигураме дека изборот на играта е дарежлив и разновиден. Во овој случај, исто така, од суштинско значење е да има игри ориентирани кон криптовалути, кои можат да бидат, на пример, ексклузивни крипто слотови.
 • Избор на бонус: Со оглед на широкиот избор на бонуси за казино, ги оценуваме во зависност од бонусната разновидност и нивните услови. Ако условите се нефер, бонусот нема да се појави во нашите списоци.
 • Поддршка за корисници: Последно, но не и најмалку важно, сакаме тим за поддршка на клиентите кој е професионален, пријателски настроен и подготвен да ни помогне во секое време.

Избор на најдобрите крипто казина

Оценувањето на крипто казина и изборот на најсоодветното се две различни работи. Сите можеме да ја имаме нашата омилена страница, но тоа е и затоа што сите имаме различни вкусови.

Она што им го препорачуваме на нашите читатели е да ги следат овие чекори за полесно да ги изберат најдобрите крипто казина:

 1. Пред слепо да скокнете во казино со криптовалути, препорачуваме да ја користите нашата листа и препораки за да го пронајдете најдобриот.
 2. Откако ќе влезат во крипто казиното, играчите мора да се регистрираат и да потврдат сметка.
 3. Сега играчите треба само да се логираат на нивната сметка, да одат во делот за плаќање и да ја изберат својата омилена криптовалута за да направат депозит.
 4. Штом се направи депозит, играчите можат да играат и да ги користат бонусите.

Фактори што треба да се земат предвид при наоѓање на најдоброто крипто казино

Освен овие чекори, исто така, препорачливо е да ги земете предвид овие фактори пред да играте во онлајн крипто казина:

 • Играчите треба секогаш да бидат свесни за стапките на криптовалутите за да избегнат несакана нестабилност.
 • Крипто казината главно нудат Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin и Bitcoin Cash како криптовалути.
 • Во најдобрите крипто казина, обично има и крипто бонуси за добредојде.
Image

Безбедно и безбедно додека крипто коцкање

Изборот на реномирани сајтови кои имаат валидни лиценци, високи и современи безбедносни мерки, заедно со ефективен тим за поддршка на клиентите е речиси обврска.

Бидејќи крипто валутата за казино е обично понова, од клучно значење е внимателно да ги испитате сите овие точки пред да започнете. Затоа предлагаме да изберете казино за криптовалути од нашата листа, бидејќи сите ги имаат потребните безбедносни мерки.

Image

Топ бонуси за крипто казино онлајн

Повторно, бонусите не се обврска. Бонусите треба да ги гледаме повеќе како подарок од казината за криптовалути, за да играме со помал ризик и повеќе можности.

Ова се најдобрите бонуси за крипто казино што ги користевме за време на нашите прегледи:

 • Бонус за добредојде: Онлајн крипто казина се познати по две работи, имено нудат криптовалути и, исто така, можеби и крипто бонуси за добредојде. Ова е првата понуда, која обично е и најдарежлива.
 • Поврат на готовина: Најлошото нешто во коцкањето е губењето. Затоа ги има бонуси за враќање на готовина, кои им враќаат процент од загубите на играчите.
 • ВИП бонуси: Колку е поголема лојалноста на играчите кон крипто казино, толку повеќе придобивки ќе добијат. Неколку ВИП програми нудат поволности како што се бонуси без депозит, враќање на готовина, повторно вчитај бонуси, па дури и уникатни подароци како што се патувања.
Бонуси и промоции на крипто казино: сеопфатен водич за играчи
Image

Најпопуларни криптоти прифатени од онлајн крипто казина

Ајде да видиме и кои се најчестите криптовалути во индустријата iGaming:

Биткоин

БТК казината во моментов се стандардни. Оригиналната криптовалута сè уште е најкористена, вклучително и бонуси и игри на Биткоин.

Етереум

И покрај тоа што никогаш не стигна до биткоинот, Ethereum останува втората најкористена криптовалута во речиси секое онлајн крипто-казино таму. Всушност, тоа е скоро секогаш прифатено, исто како и Биткоин.

Биткоин Кеш

Втората валута со Биткоин во своето име исто така ужива популарност. Поради неговата ниска вредност, обично не е најкористена во крипто казина овие денови.

Лајткоин

Litecoin е достапен повеќе од 12 години и е еден од најпознатите алткоини. И покрај многуте предности и карактеристики на Litecoin, тој често е на исто ниво како Bitcoin Cash.

Image

Најпопуларни игри на сајтови за крипто коцкање

Кога зборуваме за сајтови за коцкање со криптовалути или кои било други, се очекува дека првото нешто што ми паѓа на ум е топ-оценети казино игри.

Откако игравме стотици крипто онлајн казино игри, ова се оние што лично им ги препорачуваме на нашите читатели:

 • Онлајн слотови: Темата за казино игрите што прифаќаат крипто секогаш започнува со онлајн слотови. Овие игри го заземаат огромното мнозинство од селекциите на игри поради нивната огромна разновидност на теми, стилови и користење на бонуси.
 • Игри на маса: Никој не може да се нарече најдобро БТК казино без игри на маса за крипто казино. Игри како рулет, блек џек, или покер се главни производи во индустријата. Затоа, тие мора да бидат широко достапни и да користат софтвер како што се Provably Fair или RNG.
 • Игри со дилери во живо: Крипто онлајн казиното може да има многу повеќе од класичните казино игри; со тоа, мислиме на игри со дилери во живо. Овие крипто казино игри се играат пред вистински дилери во реални студиа или казина.

Како да започнете коцкање во крипто казино?

Претходно, објаснивме како се регистрирате на најдобрите страници за крипто коцкање. Она што допрва треба да го споменеме е дека пред тоа, играчите исто така треба да направат нешто: да купат криптовалути.

За тоа, играчите треба да имаат криптопаричници каде да складираат криптовалути. За среќа, паричниците како што се Edge, Coinbase или Binance се најповторливите за брз пристап до игрите за вистински пари со избраните криптовалути.

Image

Како да депонирате и повлечете средства

Бидејќи не секој е запознаен со овој процес, сакаме да ги наведеме најопштите чекори овде:

Како да депонирате

 1. Неопходно е да се најавите на сметката на казиното и да отидете во делот за плаќање.
 2. Ќе се појави листа на криптовалути, каде играчите ќе можат да ја изберат својата омилена.
 3. Сега, играчите треба да го изберат износот и да ја потврдат трансакцијата.
 4. Откако тоа е направено, време е да го споделите клучот, дозволувајќи му на казиното да ги префрли парите во паричникот.

Како да се повлечете

 1. Како и со депозитот, важно е да го имате клучот при рака и да ги следите истите чекори.
 2. Откако ќе се избере износот што треба да се повлече, клучот ќе се сподели со крипто казиното.
 3. Најважното нешто за да се заврши повлекувањето е да се почитуваат T&C, заедно со условите за бонус.
 4. Повлекувањата обично траат помеѓу 0 и 15 минути за да се завршат, во зависност од условите за повлекување на казиното.
Image

Добрите и лошите страни со онлајн крипто казина

Значи, кои се предностите на крипто коцкањето и некои недостатоци кои секогаш треба да се земат предвид пред да играте?

Кои се добрите на коцкањето во крипто казина?

 • Поголемо разновидност на начини на плаќање
 • Поголема анонимност и финансиска сигурност
 • Бонуси за криптовалути
 • Ексклузивни игри базирани на криптовалути
 • Побрзи и побезбедни депозити и повлекувања

Кои се лошите страни на коцкањето во крипто казина?

 • Опасноста од нестабилност на размена на криптовалути
 • Казината лиценцирани од ЕУ не можат да нудат криптовалути

Прикажи повеќе

Во текот на изминатите неколку години, сајтовите за крипто-казино се здобија со голема популарност меѓу љубителите на казино од целиот свет. Сајтовите за крипто казино им овозможуваат на играчите да се обложуваат со користење на која било криптовалута, што доаѓа со толку многу предности, како играње анонимно, уживање во побрзи трансакции, но и можност за добивање подарежливи бонус понуди.

Прикажи повеќе

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е крипто казино?

Крипто казино е коцкарска страница која нуди, меѓу своите начини на плаќање, криптовалути како што се Биткоин, Етереум и други за депозити и повлекувања.

Дали крипто коцкањето е легално?

Ако орган за коцкање го лиценцира онлајн крипто казиното, апсолутно е легално да се користат криптовалути.

Каде крипто казината ги добиваат своите лиценци?

Крипто казината не можат да бидат лиценцирани во ЕУ, така што тие обично се казина лиценцирани од Curacao eGaming или други органи за коцкање.

Како можам да најдам легитимни крипто казина?

Најдобар начин да ги најдете најдобрите крипто казина е да се консултирате со нашата листа и критики, бидејќи ние професионално и непристрасно го оценуваме секое крипто казина.

Какви игри нудат крипто казина?

Вообичаено, крипто-казина нудат илјадници игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и многу други од врвни провајдери на софтвер.

Дали е безбедно да се игра во крипто казино?

Играњето во крипто казино може да биде безбедно како и секоја друга локација за коцкање. Важно е дека крипто казиното е лиценцирано и ги користи потребните безбедносни мерки.

Кои се таксите поврзани со користење на крипто казино?

Нормално, вообичаено нема такси при депонирање или повлекување криптовалути. Единственото нешто што може да се случи е дека крипто казиното може да побара такса или бакшиш од рударите.

Како да знаете дали казиното е докажано фер?

Играчите мора да гледаат под игрите за да се осигураат дека крипто казиното го користи механизмот Provably Fair, обично за семе. Ова е знак дека казиното користи Provably Fair и дека игрите не се наместени.