Најдобрите Онлајн Казино со DaoPay

Со повеќе од 100 доверливи начини на плаќање, DaoPay е се-во-едно меѓународна услуга за онлајн плаќања која им овозможува на играчите да вршат трансакции 24/7 на поедноставен и без стрес начин. Покрај тоа што е агрегатор за плаќање, DaoPay исто така им овозможува на корисниците едноставно да купуваат онлајн преку можности за телефонски повици и премиум текстуални пораки. Овде можете да ги најдете сите информации што ви се потребни за да го користите DaoPay како начин на плаќање во индустријата за онлајн коцкање. Со разбирање како функционира DaoPay, неговите понуди и како се споредува со алтернативните даватели на плаќања преку Интернет, ќе бидете целосно опремени да го користите овој удобен систем за плаќање во онлајн казиното DaoPay за кратко време.

Најдобрите Онлајн Казино со DaoPay
Што е DaoPay?

Што е DaoPay?

Од трансакции со кредитни картички, до банкарски трансфери, до безбедни телефонски повици и премиум sms (PSMS) плаќања - DaoPay служи како онлајн банкарски систем кој нуди и олеснува оптимална безбедност преку употреба на неколку безготовински глобални начини на плаќање. Поради неговата способност да користи сопствен API, DaoPay им овозможува на трговците и на играчите да вршат безбедни трансакции преку Интернет со опции од над 100 начини на плаќање од каде било и во секое време. Зборот „Дао“ го означува „патот“ или „патот“, што кажува за тоа како агрегаторот за плаќања обезбедува да се осигура дека удобноста на корисникот е во центарот на овој сеопфатен метод на депозит.

Развиен од основачот и извршен директор, Питер Крапфл во 2001 година, овој австриски лиценциран давател на плаќања го наоѓа своето седиште со седиште во Виена, Австрија, со претставништво лоцирано во Барселона, Шпанија и има достапност во над 72 земји. Ова ги вклучува африканските, азиските, американските, европските, МЕНА и Океанија региони. Крапфл првично го основаше DaoPay како додаток на неговите првични напори. Сепак, откако беше сведок дека компанијата добива малку замав, основачот и извршен директор на DaoPay одлучи да ги вложи своето време и енергија исклучиво во тоа. По 10 успешни години растење и воспоставување на овој бизнис како една од водечките платформи за плаќање ширум светот, DaoPay ја доби лиценцата за давател на платежни услуги од страна на Австриската управа за финансиски пазар (FMA) - нешто што многу малку играчи во областа на платежните услуги го поседуваат.

Сега, речиси 22 години подоцна, DaoPay работи на глобално ниво, обезбедувајќи го најдоброто искуство за плаќање на широк спектар на бизниси. Со досег од над две милијарди потрошувачи, овој бизнис има трговци во индустријата за игри, крипто-пазарот, традиционалната индустрија за е-трговија, платформи за собирање средства и многу повеќе.

Што е DaoPay?
Депонирање со DaoPay во онлајн казино

Депонирање со DaoPay во онлајн казино

Бидејќи DaoPay делува како агрегатор за плаќање и поставува голем број начини на плаќање на едно место за полесно користење, постојат повеќе начини на кои играчите на казино можат да вложуваат депозити. Тие вклучуваат правење депозити во казино со користење на познати начини на плаќање како што се Visa, Mastercard, PayPal, Neteller, како и други начини на е-паричник или кредитна картичка. Меѓутоа, како што е сега, многу веб-локации за онлајн коцкање не поминуваат преку алатки од трети страни како DaoPay, туку директно се интегрираат со овие платежни услуги. Без разлика на ова, многу од клиентите на компанијата се наоѓаат во индустријата за онлајн игри - индикатор дека зголемувањето на повеќе казина кои прифаќаат DaoPay е неизбежно. Доколку сте заинтересирани да користите некоја од добро познатите платежни услуги преку казина DaoPay за цели на депозит, ви предлагаме да прочитате за различните начини на депозит на нашата страница.

Дополнително на ова, DaoPay воведува сопствена патентирана опција за плаќање со директна наплата од оператор - DaoPay Phone Payments. Со оваа услуга, трансакциите може лесно да се одвиваат преку телефонски повик или текстуална порака. Играчите на казино кои се подготвени да стават облози можат едноставно да се јават или да испратат порака до казиното за сумата што би сакале да ја платат. Затоа, овој начин на плаќање го наплатува бараниот износ за вашата телефонска сметка. На пример, ако новите играчи сакаат да додадат „кредити“ на нивната сметка за онлајн игри, тоа може да го направат со повик или СМС до број со премиум стапка. За пост-пејд сметки, плаќањето директно ќе се наплати на вашата следна телефонска сметка. За припејд сметки, директно ќе се одземе. Важно е да се напомене дека не секоја земја или регион има достапен начин за плаќање преку телефон. Некои региони имаат само опции за плаќање преку повици или откажување повици (повици засновани на настани), додека други ги имаат достапни и опциите за директна наплата преку оператор и плаќање преку PSMS. Погодно, овие методи не бараат од клиентите да даваат лични информации како што се детали за кредитна картичка или банкарска сметка. Со тоа, DaoPay обезбедува оптимална безбедност и леснотија за клиентите кои прават депозити во казино или какви било други купувања преку Интернет.

Правење депозити во казино со DaoPay телефонски плаќања по повик

 1. Отворете го екранот за плаќање DaoPay преку веб-локацијата на која сакате да уплатите.
 2. Ќе се појави детална страница за плаќање со празни полиња што треба да ги пополните. Во овие празни полиња се вклучени: износот на трансакцијата, начин на плаќање, телефонски број, цена по минута, број на вашата нарачка и лента за напредок.
 3. Јавете се на телефонскиот број прикажан на страницата за плаќање каде што ќе биде побарано да го внесете бројот на нарачката на вашиот телефон. Притиснете го копчето „#“ откако ќе го внесете бројот на нарачката.
 4. Ќе слушнете дополнителни инструкции. Не завршувајте го повикот додека не заврши процесот на плаќање.
 5. Штом ќе се обработи плаќањето, врската ќе заврши автоматски преку системот.
 6. Потоа, од вас ќе биде побарано да кликнете на зеленото копче прикажано како „Заврши плаќање“.
 7. Вообичаено, исплатата на депозитот треба да биде успешна во рок од неколку минути откако ќе ги следите овие чекори.

Правење депозити во казино со DaoPay телефонски плаќања преку PSMS

За да направат депозит користејќи ја опцијата PSMS плаќања или Premium SMS, корисниците треба да испратат порака со кодот на трансакцијата на бројот наведен на екранот за плаќање DaoPay. Обично, постојат неколку ценовни точки на располагање. Мобилните оператори користат два вида SMS плаќања:

Мобилниот настанал

Потрошувачот го испраќа дадениот број на текстуални пораки, вклучувајќи го и бројот на нарачката, до наведениот број на услуга. Штом сите текстуални пораки ќе бидат испратени од нивниот мобилен телефон и целосно примени, купувањето е завршено.

Мобилниот е прекинат

Потрошувачот испраќа СМС порака до наведениот број на услуга. За возврат добиваат порака за потврда во која се наведени трошоците. Клиентите мора да ја потврдат оваа СМС со испраќање „Да“. DaoPay потоа испраќа една или повеќе текстуални пораки до корисникот за да го заврши купувањето.

Дневен лимит за депозит

Поради агрегаторската природа на DaoPay за хостирање на решенија за онлајн плаќање на едно место, тој има прилично ниски дневни, неделни и месечни лимити за депозити. Иако дневните ограничувања за депозити ќе бидат различни во зависност од тоа во кој регион ќе се најдат играчите, како и од типот на методот на плаќање преку телефон DaoPay, дозволено е да се врши трансакција од 10 до 30 долари на секои 24 часа. Како таков, овој начин на плаќање преку Интернет е посоодветен за мали депозити. Препорачуваме да ги проверите границите и достапноста на депозитите специфични за регионот.

Имајте предвид дека онлајн казиното DaoPay може да додаде дополнителни минимални ограничувања за депозит. Ова ќе биде детално соопштено во правилата и условите на различните онлајн казина.

Депонирање со DaoPay во онлајн казино
Како да направите повлекување со DaoPay

Како да направите повлекување со DaoPay

Очигледно, овој начин на плаќање во казино има бројни карактеристики што го прават еден од најиновативните и најпогодни методи за правење депозити во казино. Сепак, поради начинот на кој е поставен моделот на системот, повлекувањата не се можни. На играчите им се препорачува да изберат алтернативен метод за повлекување. Ова може да вклучува банкарски трансфер или онлајн банкарско решение.

Како да направите повлекување со DaoPay
Време и такси за обработка на DaoPay

Време и такси за обработка на DaoPay

Како што знаеме, главната цел на DaoPay е да обезбеди простор за лесни, безбедни и удобни онлајн плаќања. Ова е причината зошто, без разлика дали клиентите префрлаат пари преку гласовни плаќања или преку SMS трансакции, DaoPay се погрижи депозитите да се обработат веднаш. Времето на инстант обработка значи без период на чекање за корисниците и повеќе време за играње. Сепак, овие плаќања во реално време може да дојдат со дополнителен надомест. Во зависност од вашиот мобилен оператор, видот на начинот на плаќање преку телефон DaoPay што го користат играчите и регионот во кој се наоѓате, надоместоците што се наплаќаат за PSMS или повици може да варираат. На пример, вашиот мобилен провајдер може да наплати дополнителен надомест за повикување на бројот на DaoPay или за испраќање СМС за да го одобри плаќањето.

Време и такси за обработка на DaoPay
Каде се прифаќа DaoPay?

Каде се прифаќа DaoPay?

Како што споменавме претходно, ова е глобално прифатена услуга за плаќање без готовина која има светски дофат од над две милијарди корисници. Со достапност во над 72 земји - кои вклучуваат Мароко, Канада, Германија, Полска, Швајцарија, Турција и повеќе - DaoPay им овозможува на играчите да префрлаат пари во која било валута. Системот за плаќање преку онлајн казино претежно се користи во европските земји како Италија, Австрија и Словачка. Неговиот систем за плаќање СМС е исто така особено популарен во земји како Бразил, Јужна Африка или Нов Зеланд. Оваа услуга за плаќање е најдоброто решение за оние кои би сакале да допрат до играчи во одредени географски региони и да им овозможат да плаќаат користејќи методи популарни во нивната конкретна земја.

Јасно е дека DaoPay има потенцијал да биде силен конкурент на пазарот за мобилни плаќања и да ги надмине решенијата за плаќање во најдобрите онлајн казина. Препорачуваме да проверите кои опции за плаќање DaoPay се достапни во вашиот специфичен регион и земја.

Каде се прифаќа DaoPay?
Топ бонуси со DaoPay

Топ бонуси со DaoPay

Бонус за депозит е еден вид бонус што го добиваат играчите кога прават депозит со вистински пари во онлајн казино. Со други зборови, коцкарите мора да депонираат пари на нивната сметка во казино за да имаат пристап до овој тип на бонус. Неопходно е играчите да откријат каков тип на бонуси во казиното можат да очекуваат пред да се приклучат на искуството со игри. Во оваа фаза од патувањето на DaoPay во светот на онлајн игрите и онлајн казината ретко се среќаваат со бонус за депозит за овој метод на депозит. Сепак, предвидуваме голема промена во блиска иднина во однос на казината кои прифаќаат DaoPay како начин на плаќање за имплементација на бонуси за депозит.

Топ бонуси со DaoPay
Како да го изберете вистинскиот метод за депозит

Како да го изберете вистинскиот метод за депозит

Досега, треба да имате јасна индикација зошто DaoPay се смета за еден од најпрактичните начини на плаќање таму. Сепак, има многу фактори кои треба да се земат предвид при процесот на избор на метод на депозит. Изборот на вистинскиот метод за депозит е од клучно значење за да се обезбеди пријатно искуство во онлајн казиното. Еве два клучни индикатори на кои треба да внимавате кога ќе го пронајдете вистинскиот метод за депозит за вас:

Безбедност

Високите безбедносни мерки се задолжителни кога станува збор за избор на онлајн банкарски систем. Хакерите никогаш не треба да имаат можност да пристапат до банкарските информации на играчите.

Пристапност и практичност

Начините на плаќање кои овозможуваат лесен и во секое време пристап на играчи од целиот свет се клучна предност на која треба да внимавате. Ова осигурува дека корисниците ширум светот имаат брз и удобен пристап до депозити во казино во различни валути.

Имајќи го ова на ум, дозволете ни да ги погледнеме добрите и лошите страни на користењето на DaoPay за плаќања во казино.

Добрите

 • Работи со сите телефони. Трансакциите може да се одвиваат преку мобилен или фиксен телефон.
 • Досег низ целиот свет.
 • Финансиските и чувствителните информации на играчот остануваат доверливи.
 • Трансакциите се инстант.
 • Овозможува плаќања да се вршат преку 100 методи.
 • Не е потребен процес на отворање сметка.
 • Лесни, безбедни и удобни трансакции.

Конс

 • Нема опција за повлекување.
 • Може да се применат дополнителни такси од давателите на мобилни услуги.
 • Ниски дневни лимити за депозити.
Како да го изберете вистинскиот метод за депозит
Процес на отворање сметка на DaoPay

Процес на отворање сметка на DaoPay

За среќа на потрошувачите, нема потреба да отворате сметка со DaoPay. Останува на онлајн трговецот да го поврзе DaoPay со нивното онлајн казино како начин на плаќање. Откако ќе биде достапна како опција за плаќање на онлајн казината на DaoPay, сè што треба да направат играчите е да го изберат како посакувана опција за плаќање во рамките на DaoPay и да ги следат упатствата како што е опишано во делот „Депонирање со DaoPay“ погоре.

Процес на отворање сметка на DaoPay
Безбедност и безбедност со користење на DaoPay

Безбедност и безбедност со користење на DaoPay

Со речиси 22 години под својот појас, DaoPay е добро познат по почитувањето на високите безбедносни стандарди, нудејќи одлична грижа за клиентите и поддршка за корисниците ширум светот и правејќи ги онлајн трансакциите достапни. Со создавање на систем кој не бара од вас да споделувате чувствителни финансиски информации за време на процесот на плаќање, DaoPay се погрижува хакерите да не можат да пресретнуваат, кражбата на идентитет е минимизирана и дека играчите се заштитени од измамнички активности на интернет. Дополнително на ова, на DaoPay му беше доделена лиценцата за давател на платежни услуги од страна на Австриската управа за финансиски пазар (FMA) - нешто што го поседуваат многу малку играчи во областа на платежните услуги. Ова дополнително го зајакнува резултатот за доверба и посветеноста на безбедноста на своите клиенти.

Безбедност и безбедност со користење на DaoPay
Откријте други депозити

Откријте други депозити

Иако DaoPay се смета за едно од најдобрите решенија за плаќање за оние кои работат во крипто, традиционалната е-трговија и индустриите за собирање финансиски средства, многу веб-локации за онлајн коцкање не поминуваат преку алатки од трети страни, како што е DaoPay. Наместо тоа, очигледна е директна интеграција со платежните услуги како што се Visa, Mastercard, PayPal и Neteller. Со разбирање како различните методи за депонирање на онлајн казино се споредуваат едни со други, можете да ги измерите добрите и лошите страни на секој за да го пронајдете начинот на плаќање во казиното што најмногу ви одговара. Подолу наведовме алтернативни методи за депонирање за да откриете кои се достапни низ целиот свет:

Виза

Visa е едно од водечките глобални решенија за плаќање со кредитна картичка. Има глобален досег од над 210 земји. Плаќањата со кредитни картички преку ова решение за плаќање може да се користат онлајн за неколку секунди. Потрошувачите едноставно ги внесуваат нивните лични податоци за кредитна картичка и трансакцијата е завршена.

Mastercard

Mastercard е втората по големина компанија за електронски платежни картички во САД и е достапен во над 210 земји и 150 валути.

PayPal

PayPal е најкористениот начин на плаќање преку онлајн казино за многу години. Неговите карактеристики вклучуваат брза обработка на плаќањата и прифаќање на PayPal ширум светот - кои се основните причини за неговиот успех како безбедна услуга за трансфер на средства.

Нетлер

Neteller е несомнено еден од најпопуларните е-паричници таму. Ова решение за плаќање е еден од најраните и најуспешните платежни системи во онлајн казина и сè уште е широко користен од милиони играчи денес.

Откријте други депозити

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е DaoPay?

DaoPay е се-во-едно меѓународна услуга за онлајн плаќања која им овозможува на играчите да вршат трансакции 24/7 на поедноставен и без стрес начин. Покрај тоа што е агрегатор за плаќање, DaoPay исто така им овозможува на корисниците едноставно да купуваат онлајн преку можности за телефонски повици и премиум текстуални пораки.

Може ли да верувам во DaoPay?

Да. DaoPay е добро познат по почитувањето на високите безбедносни стандарди. Тие создадоа систем кој не бара од вас да споделувате чувствителни финансиски информации за време на процесот на плаќање. Дополнително, на DaoPay му беше доделена лиценцата за давател на платежни услуги од страна на австрискиот FMA. Ова дополнително го зајакнува резултатот за доверба и посветеноста на безбедноста на своите клиенти.

Може ли да префрлам пари од DaoPay на мојата банкарска сметка?

Да. Бидејќи моделот на системот е поставен на начин што не дозволува повлекување, на играчите им се советува да изберат алтернативен метод за пренос на пари, како што е банкарски трансфер или решение за онлајн банкарство.

Дали е DaoPay бесплатен?

До одреден степен. Како што стои, нема директни такси DaoPay што им се наплаќаат на клиентите. Меѓутоа, со DaoPay Phone Payments, може да се добијат дополнителни трошоци од давателите на мобилни услуги на клиентите.

Дали DaoPay има лимити за депозит?

Да. Дозволено е да се врши трансакција на секои 24 часа од 10 до 30 долари.