Најдобрите Онлајн Казино со eVoucher

ЕВаучер е електронски ваучер со готовински кредити. Тие обично се издаваат преку СМС и е-пошта со брендирана порака. Е-ваучерите може да се откупат и во физичките продавници и во онлајн трговците.

Нивната употреба е подобрена со неодамнешните технолошки иновации во 4G и 5G мрежите, а да не зборуваме за зголемената пристапност до Wi-Fi.

Не е изненадување што тие се сè попопуларни кај онлајн казина бидејќи нудат инстант и сигурни депозити. Играчите на онлајн казино ги откупуваат своите еВаучери со е-кодови. Ова се специфични знаци, да речеме, од четири до 16 цифри, кои се користат на наплатата на страницата за казино.

Некои од најдобрите онлајн казина на еВучер спомнати од CasinoRank даваат специјални промоции на клиентите кои го користат овој начин на плаќање.

Најдобрите Онлајн Казино со eVoucher
Како да направите депозит со е-ваучери

Како да направите депозит со е-ваучери

Депонирањето пари на сметка на онлајн казино со еВаучер е погодно за играње игри на среќа. Не е потребна регистрација за стекнување е-ваучер, кој може да се купи со готовина, кредитна картичка или мобилни плаќања.

Сè што е потребно е да го посетите најблискиот провајдер на еВаучер. Електронските ваучери обично доаѓаат во апоени кои се движат од 2,50 фунти до 40 фунти. Може да купите е-ваучери колку што сакате.

Честопати, потребен е мобилен телефон за да се добие регистарски број што ќе се користи за да се потврди идентитетот на корисникот. Тој автоматски влегува во системот по купувањето на првиот ваучер и се активира сметката на корисникот.

Оттаму, корисникот може да купи повеќе еВаучери кои ќе бидат испратени на мобилниот број без да посети физички продавач. Секој еВаучер има единствен PIN што одговара на припејд вредноста.

Депонирање со еВаучери

Откако ќе се регистрирате со eVouchers, следното нешто е да посетите казино што го прифаќа овој метод и да следите едноставни чекори за да ја вчитате сметката.

  • Корисникот ја отвора страницата на касиерот во онлајн казиното
  • Тие избираат еВаучер како начин на депозит
  • Тие го внесуваат PIN-от на еВаучерот или е-кодот со совпаѓачкиот износ што сакаат да го депонираат

За неколку секунди, сметката на онлајн казиното ќе се кредитира, а играчот може да започне да се обложува. Во просек, најмалиот износ што може да се депонира во повеќето онлајн казина е 10 фунти. Но, границите се разликуваат според условите и условите на платформата. Покрај тоа, не може да се финансира нивната сметка во казино со износ помал или поголем од она што е наведено на еВаучерот во една трансакција. Но, тие можат да користат повеќе ваучери.

Како да направите депозит со е-ваучери
Како да направите повлекување со е-ваучери

Како да направите повлекување со е-ваучери

За жал, играчите на казино не можат да користат е-ваучери за да ги уплатат своите добивки. ЕВаучер е еднократна кредитна опција, па затоа не може да служи како е-паричник или банкарска сметка. Истекува откако ќе се искористи. Добар е само за инстант депозити, но не е погоден за исплати.

Казиното може да бара од клиентот да го потврди оригиналниот начин на плаќање. За еВаучери, ќе биде побарано да го докаже тоа со обезбедување на единствениот ПИН. Така, не е добра идеја да го фрлите еВаучерот откако ќе го користите. Многу казина бараат лични документи за автентичност на методите за повлекување и на сметката за која станува збор.

Обложувачите треба да бидат подготвени да дадат лични карти, доказ за адреса, телефонски броеви и изводи од банка. Откако ќе се одобри, добивките се испраќаат на дадениот начин на плаќање.

Надоместоци и ограничувања за повлекување

Нема такси поврзани со користење на еВаучери во онлајн казина. Сепак, треба да се забележи дека казината дозволуваат повлекувања помеѓу одреден опсег, без оглед на користениот начин на плаќање.

Најбрзи начини на исплата

Што се однесува до онлајн коцкањето, почетниците и страствените играчи на слот сакаат да ги добијат своите добивки брзо и лесно. Временската рамка за повлекување може да зависи од тоа колку брзо казиното ги одобрува исплатите. Некои сајтови се побрзи од другите. Сите казина идентификувани на оваа страница се доверливи и имаат докажано искуство за обработка на сите повлекувања.

За среќа, има и други опции достапни во казината на eVoucher, како што се директни банкарски трансфери, за кои ќе бидат потребни неколку информации како што се бројот на сметката и IBAN; иако понекогаш дури и ова не е доволно во зависност од казиното. Други препорачани опции се PayPal, Neteller, eCheck, Paysafecard и Skrill.

PayPal е без сомнение една од најбрзите опции за повлекување со која парите веднаш се појавуваат на корисничката сметка. Оттука, победникот може да ги префрли своите средства на неговата банкарска сметка или мобилни сметки.

Skrill работи на ист начин како PayPal и трансакцијата се одразува веднаш. Од друга страна, Neteller е поволна опција за покер играчите. Иако не е толку брз како горенаведените два е-паричници, тој има најниски давачки.

Оние кои имаат Paysafecards можат удобно да ги повлечат своите добивки од казино на банкарските сметки поврзани со тие картички. И на крај, eChecks се одлични, но старомодни начини за примање плаќања. Работат како традиционални хартиени чекови, а парите треба да стигнат до неколку дена. Тие се совршени за играчи на казино кои не брзаат.

Како да направите повлекување со е-ваучери