Најдобрите Онлајн Казино со Grabpay

Воведување на GrabPay, брзо, сигурно и безбедно решение за плаќање за практично да се прават директни депозити и повлекувања во водечките онлајн казина за игри.

Како што виртуелниот свет продолжува брзо да се шири и еволуира, ја видовме потребата давателите на казино да се засилат и во други сродни полиња. Поконкретно, зборуваме за повикот за подобри начини на плаќање кои им овозможуваат на играчите беспрекорно да управуваат со нивните директни депозити и повлекувања во безбедна и безбедна средина - со брзина на светлина.

Влезете во GrabPay на пазарот во Југоисточна Азија, предводен од гигантите на супер апликации, Grab, кој служи како опција безготовински електронски паричник (или е-паричник) од трета страна помеѓу давателот на казино и банкарската сметка на играчите.

Користењето на е-паричник ја елиминира потребата играчите да пренесуваат високо чувствителни информации - како нивните финансиски детали - на казина. Тоа е навистина патот напред и најзгодниот начин за брзо и безбедно извршување на онлајн трансакции.

Заинтересирани? Ајде да ја истражиме понудата подетално, заедно со врвните казина за онлајн игри кои прифаќаат GrabPay како еден од нивните преферирани методи за директен депозит.

Што е GrabPay?

Што е GrabPay?

Земи. Апликацијата Everyday Everything - ознака што во голема мера го олицетворува огромниот дофат и понуда на супер-апликацијата денес.

Grab Holdings Inc. е сингапурска мултинационална технолошка компанија која разви една од водечките супер апликации во Југоисточна Азија, дизајнирана да им обезбеди на корисниците сè, од транспорт и испорака на храна, до решенија за дигитално плаќање, осигурување и многу повеќе.

MyTeksi започна како услуга за возење во 2012 година во Куала Лумпур, Малезија и прерасна во GrabTaxi следната година. Во 2014 година, компанијата го пресели своето седиште во Сингапур, а во 2021 година се ребрендираше во Граб со проширени услуги кои работат во островската држава, Малезија, Камбоџа, Индонезија, Мјанмар, Филипините, Тајланд и Виетнам.

Grab е првиот декакорн во Југоисточна Азија и најголемиот технолошки стартап во регионот благодарение на неговата беспрекорна и ефикасна апликација сè-во-едно, дизајнирана да управува со повеќекратните потреби на корисниците на едно место. Идејата е дека со Grab, корисниците нема да треба да преземаат никакви дополнителни апликации бидејќи платформата прави се.

Денес, Grab има над 100 милиони активни корисници и неговиот развој вклучува неколку други интегрирани услуги или „мини апликации“, но ние сме тука да се фокусираме на системот за плаќање на супер-апликацијата, GrabPay. GrabPay е збирка на безбедни начини на плаќање без готовина која ви дава одлична контрола на вашата готовина:

 • GrabPay Balance: Корисниците можат да го надополнат своето салдо во апликацијата за да платат за широк избор на Grab услуги.
 • Кредитна/дебитна картичка: Корисниците можат да ги поврзат своите банкарски сметки за да вршат плаќања или да го надополнат своето салдо GrabPay доколку сакаат.
 • Други начини на плаќање: Корисниците можат да ја поврзат апликацијата со други начини на плаќање како што е PayPal за да платат за одбрани услуги Grab.

Погледнете колку е сеопфатно? Иако можете да плаќате со помош на поврзаната кредитна или дебитна картичка, наместо тоа, постои опција да префрлите пари во вашиот GrabPay Wallet. Користењето на салдото во вашиот паричник за плаќање услуги ќе ви донесе GrabRewards поени, кои можете да ги акумулирате за да се искачите на Grab нивоата. Колку повисоко сте на ниво, толку повеќе придобивки се отклучуваат.

GrabPay нуди и безброј Mastercard што може да се користи наместо паричник - таа е прва од ваков вид во регионот.

Убедени сте дека ова е решението за плаќање за вас? Ајде да откриеме како можете да го користите GrabPay за да направите директен депозит и повлекување во казина за онлајн игри.

Што е GrabPay?
Како да направите директен депозит со помош на GrabPay

Како да направите директен депозит со помош на GrabPay

Како што светот продолжува да се движи дигитално, видовме пораст на употребата на начини на плаќање преку мобилни телефони, како што се е-паричници. Зошто? Сето тоа е благодарение на практичноста. Со е-паричници, потрошувачите можат да вршат плаќања со само неколку едноставни кликања.

Е-паричниците се неверојатно популарни за купување преку Интернет, но дали знаевте дека тие се исто така претпочитан начин на плаќање во просторот на iGaming? GrabPay Wallet е пример. Користењето на паричникот за онлајн трансакции со казино се покажа како лесно и брзо. Исто така е неверојатно безбеден бидејќи давателот на е-паричник го обработува вашиот директен депозит и ги префрла готовината во реално време.

Кога ќе ја креирате вашата сметка Grab, ќе ви биде побарано да ги додадете сите ваши детали - сето тоа е направено со воспоставена врвна безбедносна технологија. Тоа е навистина беспрекорен и без напор процес.

И кои се чекорите за правење директен депозит во онлајн казино го користите вашиот GrabPay паричник? Па, пред да можете да го користите вашиот паричник во казино, прво мора:

 • Поставете Grab сметка и надградете на Premium GrabPay Wallet, потоа
 • Поврзете ја вашата кредитна или дебитна картичка со вашиот паричник Grabpay и, конечно,
 • Префрлете ги средствата во вашиот паричник, за да можете да ги користите како начин на плаќање во избраното казино.

Откако ќе го завршите горенаведеното, можете да ги следите чекорите подолу за да направите директен депозит GrabPay во онлајн казино:

 1. Изберете реномирана и доверлива онлајн казино што поддржува GrabPay како начин на плаќање и креирајте сметка ако веќе немате.
 2. Одете до делот за банкарство на онлајн казиното и изберете GrabPay од нивната листа на прифатени начини на депозит.
 3. Внесете ја сумата на готовина што сакате да ја депонирате која ќе биде додадена на салдото на вашето онлајн казино. Имајте на ум: некои сајтови за онлајн игри имаат минимален лимит за директен депозит, затоа погрижете се претходно да ја имате оваа сума во вашиот паричник GrabPay.
 4. Внесете го бројот на мобилниот телефон што го регистриравте кога ја креиравте вашата сметка на Grab.
 5. Ќе добиете СМС со код за потврда.
 6. Овластете ја трансакцијата со кодот за потврда испратен на вашиот мобилен телефонски број.
 7. Потврдете ја директната исплата на депозит.
 8. Откако трансакцијата е одобрена, можете да започнете да играте.

Имајте на ум: ако користите GrabPay Mastercard, сепак можете да направите директен депозит на онлајн казино, но следете го истиот процес како и обичното плаќање со Mastercard.

Ограничувања за директен депозит за паричникот GrabPay

GrabPay оперира платежни услуги кои се лиценцирани според Законот за платежни услуги, кој наметнува ограничувања кои не може да се преговараат за корисниците на електронски паричник во Сингапур. Овие ограничувања вклучуваат колку пари можат да потрошат, испратат или држат во салдото на нивниот паричник и Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), монетарната власт во земјата која го надгледува усогласеноста, презема бесмислен пристап за заштита на корисниците и спречување на злоупотреба.

Брзо информирање: „Салансот на GrabPay Wallet“ го претставува износот на пари што сте го складирале во него, додека „Трансакции со GrabPay Wallet“ се однесува на износот што го движите низ него. За да добиете пари преку вашиот паричник GrabPay (како директен депозит во онлајн казино), мора да го надградите вашиот паричник на опцијата Premium, која може да се пофали со повисоки лимити на трансакции, идеални за iGaming.

GrabPay има општи дневни, месечни и годишни лимити на трансакции и сите тие варираат во зависност од регулаторната легислатива, се разбира, но и од други фактори како што се дали сте целосно го потврдиле вашиот идентитет во апликацијата, валутата што ја користите, дали треба да се размени, локацијата на вашата трансакција, вашиот профил на ризик итн.

За повеќе информации за вашиот директен депозит и ограничувањата на трансакциите, посетете ја веб-локацијата Grab, каде што сè што е поврзано со Паричник е лесно достапно - навистина ни се допаѓа транспарентноста на компанијата во овој поглед.

Како да направите директен депозит со помош на GrabPay
Како да направите повлекување користејќи GrabPay

Како да направите повлекување користејќи GrabPay

Го достигнавте крајот на сесијата за играње? Подготвени сте да ги повлечете вашите добивки или вишок средства од салдото на казиното и во Grab? Казината што го поддржуваат GrabPay како начин на плаќање ќе ви овозможат да ги префрлите вашите средства на вашата апликација, но запомнете дека има трансакциски ограничувања наметнати и на повлекувањата од казино.

Имајте на ум: некои платформи iGaming може да бараат автентикација на идентитетот во реално време пред да продолжите со трансакцијата, затоа бидете подготвени.

За да повлечете пари, следете ги овие чекори:

1. Осигурајте се дека онлајн казиното поддржува GrabPay.

2. Најавете се на вашата сметка на казино и изберете GrabPay како начин за повлекување.

3. Наведете ги потребните детали што се потребни.

4. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

5. Очекувајте да го потврдите, одобрите и потврдите повлекувањето.

Додека плаќањата и наплатите се појавуваат веднаш кога правите директен депозит или купувате онлајн, повлекувањата од онлајн казино може да потраат во просек од два до три работни дена за да се рефлектираат во вашиот GrabPay паричник.

За повеќе за ограничувањата за повлекување на казиното на GrabPay, погледнете ја нивната веб-страница.

Надоместоци и времиња за обработка на GrabPay

За разлика од повеќето други начини на плаќање, GrabPay има директен надомест за депозит. Депозитите направени во казино GrabPay ќе имаат такса за прекугранична обработка од 1% ако платформата е со седиште во регион надвор од Малезија, а повеќето се. Згора на тоа, можете да додадете уште 2% ако директниот депозит е направен во друга валута. Во суштина, можете да очекувате да платите надомест до 3% за секој депозит.

Колку време е потребно за да се одрази депозитот? Речиси веднаш ќе се појави директен депозит на вашата сметка на казино.

Повлекувањата функционираат малку поинаку. GrabPay не наплаќа такса за повлекување, но вашето онлајн казино може однапред да дознае дали вашето избрано казино има такси поврзани со готовина.

И време на повлекување? Повлекувањата бараат во просек два до три работни дена за да се одразат и тоа е затоа што персоналот на казиното треба рачно да ги провери и одобри. Ако има одмор или ако износот за повлекување е многу висок, може да очекувате дополнително одложување.

Како да направите повлекување користејќи GrabPay
Каде е прифатен GrabPay?

Каде е прифатен GrabPay?

Додека примарно се грижите за пазарот во Југоисточна Азија, имено Сингапур, Малезија, Камбоџа, Индонезија, Мјанмар, Филипини, Тајланд и Виетнам, имате среќа ако патувате со GrabPay картичка.

GrabPay картичката е како припејд Mastercard и може да се користи секаде каде што е прифатена стандардната Mastercard. Ова ви овозможува да потрошите милиони и милиони места ширум светот, без разлика дали тоа е онлајн, во продавница или во странство. Ви снема средства? Едноставно дополнете го вашиот GrabPay Wallet и ќе бидете подредени - без разлика на вашата локација!

Кои валути ги поддржува GrabPay?

GrabPay поддржува валути различни од PHP, но корисниците може да очекуваат да им се наплати такса за обработка од 2%. За да ги видите стапките на конверзија во апликацијата, одете во картичката плаќања и погледнете ја страницата со детали за трансакцијата.

Во која земја е најпопуларен GrabPay?

Супер-апликацијата главно служи во Југоисточна Азија, но нејзин главен поддржувач е Малезија, каде основачите првпат ја започнаа својата услуга за возење, MyTeksi.

Каде е прифатен GrabPay?
Топ GrabPay казина кои нудат бонуси

Топ GrabPay казина кои нудат бонуси

Затоа што кој не сака гратис? Онлајн казина обично нудат Добредојдовте или Депонирајте бонус за привлекување нови играчи. Бонус за добредојде обично се издава откако играчите ќе се регистрираат и ќе ја отворат својата сметка во казино, додека бонус за депозит се наградува откако ќе се направи првиот директен депозит.

Еве список на врвни доверливи онлајн казина кои прифаќаат GrabPay како начин на плаќање - за детали за наградите за бонуси и други промоции, кликнете на линковите подолу:

 • 20 облог
 • Дандер
 • Вулкен
 • Вегас
 • Лео Вегас
 • Казино петок
 • Турбонино
 • SvenPlay
Топ GrabPay казина кои нудат бонуси
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри

Најдобрите онлајн казина нудат висококвалитетна содржина на игри во живо, забава и избор на вградени начини на плаќање за да се задоволат потребите за играње и преференциите на корисниците. Кога станува збор за заштита на безбедноста на играчите, давателите на овие опции за трансфер на готовина треба да испорачаат производ кој е брз, лесен за употреба и безбеден.

Брзина

Една од главните предности на користењето на е-паричници за трансфери во казино е брзото време на пресврт: директен депозит во онлајн казино ќе се направи речиси веднаш. Дури и повлекувањата се случуваат брзо, со што се намалува времето на обработка на другите опции како користење на вашата дебитна/кредитна картичка, банкарски трансфери и новото дете на блок, крипто валута.

Лесен за користење

Што сакаат клиентите? Погодност. Структурата на начинот на плаќање треба да биде едноставна. Тоа треба да им обезбеди на играчите корисничко искуство, а GrabPay го постигна џекпотот со својата понуда која работи беспрекорно на сите паметни телефони.

Безбедно

Кога користат е-паричници како GrabPay како метод за директно депонирање, играчите можат да бидат сигурни дека нивниот идентитет и другите чувствителни информации се безбедни благодарение на софтверот за шифрирање од светска класа кој додава дополнителен слој на безбедност на вашите трансакции. Ова исто така значи дека не е неопходно да ги откривате вашите банкарски податоци на казината - се користат вашите зачувани информации (направени на самиот почеток на поставувањето на вашата сметка Grab) и сè што треба да направите е да внесете еднократна игла за да направите и примате средства.

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри
Добрите и лошите страни на GrabPay за онлајн игри

Добрите и лошите страни на GrabPay за онлајн игри

ДОБИ:

 • Регулиран е и шифриран: GrabPay следи строги прописи и неговата усогласеност е надгледувана од страна на Bangko Sentral ng Philippians, така што неговата автентичност и безбедност се неспорни. Меѓу технологијата и партнерствата против измама, тие исто така имаат поставено GrabPIN, биометриска автентикација и протоколи 3DS - навистина сте во најдобри раце кога станува збор за безбедноста.
 • Два начини за плаќање во казина: изберете помеѓу паричникот GrabPay или GrabPay Mastercard.
 • Трансакциите се инстант: Правењето директен депозит е моментално. Повлекувањето трае два до три дена, што е брз пресврт во споредба со времето на обработка на другите начини на плаќање.
 • Заработете GrabPoints што може да се разменуваат: со поттикната програма GrabRewards, вие секогаш добивате и добивате нешто.

НЕГОВОРИ:

 • Недостаток на казино: Има недостаток на онлајн казина кои нудат GrabPay како еден од нивните начини на плаќање.
 • Надоместоци за повлекување: Бидејќи поголемиот дел од користењето на онлајн казиното доаѓа надвор од регионот, GrabPay наметнува одредени давачки кои можат да изнесуваат дури 3%.
Добрите и лошите страни на GrabPay за онлајн игри
Како да отворите сметка за грабнување

Како да отворите сметка за грабнување

Да се оди без готовина со Grab и да се користат придобивките од неговите многубројни интегрирани услуги како GrabPay Wallet е едноставно. Корисниците мора да бидат на возраст од 10 години или постари, но ако е наменето за користење на онлајн казино, тогаш старосното ограничување е 18 години и повеќе.

Потврдете го вашиот идентитет

Прво, мора да го потврдите вашиот идентитет во процес наречен KYC (Знајте ги вашите клиенти). Ова ја одржува платформата побезбедна и го отклучува целиот опсег на услуги на Grab.

Направете GrabPIN

Единствената и доверлива лозинка за GrabPIN го обезбедува вашиот паричник GrabPay. Откако ќе се постави пинот, нема да мора повторно да ги внесувате деталите за вашата кредитна или дебитна картичка секогаш кога ќе направите трансакција.

Додадете ја вашата картичка

Последниот чекор во фазата на поставување сметка е додавање на деталите за вашата кредитна или дебитна картичка. Ова ви овозможува лесно да го надополнувате вашиот паричник GrabPay за да плаќате депозити и направи повлекувања за поддршка на онлајн казина.

Како да отворите сметка за грабнување
Безбедност и безбедност со користење на GrabPay

Безбедност и безбедност со користење на GrabPay

Граб е познат по тоа што ја чува приватноста на своите корисници. Податоците споделени со компанијата се целосно шифрирани, што го прави практично невозможно за измамниците и хакерите да добијат пристап до вашите лични податоци и пари.

Вашите податоци се безбедни

Потврдувањето на вашиот идентитет е еден од првите чекори за обезбедување на вашата безбедност. Додава дополнителен слој на безбедност на вашата сметка и осигурува дека вие сте единствениот познат за овластување и завршување на трансакции, било да е тоа да купувате онлајн или да платите директен депозит или да направите повлекување од онлајн казино. GrabPay се гордее со тоа што има највисок стандард на безбедност за плаќања и е во согласност со PCI DSS ниво 1. Со други зборови, можете да имате мир на умот дека кога се во прашање деталите за вашата банкарска сметка и личните податоци, се применува максимална приватност.

Откривање измама

Измамните прекршувања нема да се случат ниту на нивниот часовник со софтверот за откривање измами 24/7.

Биометриски безбедносни карактеристики

Лозинката GrabPIN е исто така безбедносна мерка која содржи биометриски безбедносни протоколи, вклучително и автентикација за скенирање на отпечатоци од прсти на уредите со Android и автентикација за лична карта за корисниците на уреди со iOS.

Безбедност и безбедност со користење на GrabPay
Откријте други методи за директен депозит за играње игри

Откријте други методи за директен депозит за играње игри

Има многу предности за користење на GrabPay како начин на плаќање за депозити и повлекувања на онлајн казино. За жал, оваа опција за е-паричник не е широко достапна на сајтовите на iGaming, но не дозволувајте да ја попречи вашата игра. Еве некои од другите врвни методи за директен депозит што можете да ги испробате:

Виза

Визата е најбараната опција за играчите на онлајн казино бидејќи е лесно достапен, ги претставува најдобрите безбедносни и безбедносни мерки и е широко прифатен и во различни земји. Исто така, има низа опции акредитирани од Visa, како што се Visa кредитни и дебитни картички, припејд дебитна виза картичка, па дури и картичка за подарок Visa која поддржува финансирање на онлајн казино.

Скрил

Уште еден е-паричник кој е многу популарен меѓу играчите бидејќи Skrill е широко прифатен во онлајн казината. Исто така, промовира специјални бонуси за казино како карта за извлекување и, како GrabPay, е безбеден и брз и нуди исклучителна поддршка за клиентите.

Крипто валута

Иако неговата вредност е исклучително нестабилна, врвовите на пазарот би можеле да работат во ваша корист. Некои од најпопуларните монети прифатени во ограничени онлајн казина вклучуваат Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin и цртичка.

Откријте други методи за директен депозит за играње игри

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е GrabPay?

GrabPay е збирка на безбедни начини на плаќање без готовина развиена од Grab. Паричникот GrabPay што е претставен како еден од методите за трансакција е дигитален паричник или е-паричник што може да се користи за складирање на салдо што ви овозможува брзо и беспрекорно да плаќате за различни услуги.

Може ли да верувам во GrabPay?

Да, можете да му верувате на GrabPay. Со технологијата за највисока безбедност и шифрирање, вашите лични податоци и готовината се секогаш безбедни. GrabPay е регулиран од страна на Bangko Sentral ng Philippians, така што неговата легитимност и безбедност се убедливи.

Може ли да префрлам пари од GrabPay на мојата банкарска сметка?

Да, корисниците можат да префрлаат пари од GrabPay на нивните банкарски сметки. Едноставно стартувајте ја апликацијата, одете во „GrabPay Wallet“, изберете „Transfer“ и потоа изберете ја вашата банкарска сметка. Внесете ги потребните детали за да ја завршите трансакцијата.

Дали GrabPay е бесплатен?

Да, пријавувањето во GrabPay е бесплатно, но има наметнати такси за меѓународни трансакции кои можат да чинат дури 3%.

Колку долго трае повлекувањето на GrabPay?

Просечното повлекување на онлајн казиното на GrabPay трае во просек 2-3 дена за да се обработи и одрази. Овој пресврт е значително побрз од другите методи.