Најдобрите Онлајн Казино со HyperWallet

Hyperwallet е услуга на PayPal која го прави испраќањето и повлекувањето пари безбедно и ефикасно од каде било во светот. Како меѓународно решение за исплата, нуди повеќе начини на исплата и целосна контрола на плаќањата во едно опкружување.

Ги прифаќа сите валути и им овозможува на казината и индустријата за игри, организациите, работниците со договор, хонорарците и продавачите да испраќаат пари брзо и транспарентно.

За оние кои се прашуваат, "дали хиперпаричник е легален?"; одговорот е убедливо „Да“. Неговите можности за дистрибуција на повеќе валути и алатките за поддршка на примачите на плаќање кои се лесни за пристап значат дека ова решение за исплата може да им понуди на просперитетната индустрија за онлајн игри и на нејзините играчи позитивно искуство со плаќање низ целиот свет.

Што е хиперпаричник?

Што е хиперпаричник?

Hyperwallet е глобален платен систем и компанија за финансиска технологија основана во 2000 година со операции со седиште во Сан Франциско, Остин, Лондон, Сиднеј и Ванкувер.

За да ги подобрат можностите за исплата на PayPal, тие ја купија платформата за исплата во 2018 година за да обезбедат единствена средина за да им помогне на организациите да управуваат со повеќекратни исплати и да ја намалат фрагментираната финансиска инфраструктура со која често се соочуваат примателите на плаќање кога испраќаат масовни исплати.

Како услуга на PayPal, таа обезбедува брза и евтина технологија за исплатување на пари, изградена на софистицирана онлајн REST API интеграција и повеќекратни опции за трансфер во земјите низ светот.

Денес, Hyperwallet дава околу 8 милиони корисници на преку 200 пазари, вклучително и најдобрите онлајн казина и платформи за игри, брзи и флексибилни начини за дистрибуција на средства и добивки од исплата со безбедна технологија за мобилно плаќање на еПаричник.

Има три стандардни методи за депонирање познати како модели на исплата за да се забрза процесот на вклучување на платформата. Дизајнот на автоматско конфигурирани исплати на PayPal, Venmo и банките обезбедува цврсти основи за идни проширувања со вклучување дополнителни локации, валути и методи на пренос.

Сепак, корисниците не се ограничени на трите стандардни депозити; Хиперпаричникот обезбедува вкупно 9 уникатни методи за депонирање, вклучувајќи:

 • картички за е-подароци
 • PayPal
 • Венмо
 • Виртуелни припејд картички
 • Физички припејд картички
 • Банкарски картички
 • Банкарски сметки
 • Проверки на хартија
 • Готовински пикап
Што е хиперпаричник?
Депонирање со хиперпаричник во казино

Депонирање со хиперпаричник во казино

До направи депозити во онлајн казина или сајтови за обложување игри, Hyperwallet се интегрира со Visa Direct за да овозможи брзи и без напор исплати за Visa кредитни и дебитни картички.

Интеграцијата на Visa Direct со Hyperwallet им овозможува на клиентите ширум светот пристап до неговите лесни за користење и ефикасни способности за плаќање од притисни-на-картичка, кои овозможуваат трансфери во реално време од платформата директно во Visa картичка.

Благодарение на повеќето онлајн казина кои прифаќаат виза како безбеден и сигурен начин на плаќање, играчите можат да ги изберат Visa картичките како претпочитан начин на плаќање и да ги завршат трансакциите брзо и без никаков гужва.

Оваа платформа за плаќање, исто така, нуди два автоматски конфигурирани методи на банкарски трансфер како стандардни поддржани во порталот за плаќање и Вградено искуство за исплата во повеќе од 230 земји и региони во 42 валути.

Во зависност од регионот и прифатените валути, играчите можат да префрлаат пари директно на банкарски сметки или на нивните претпочитани банкарски картички користејќи директни или депозити.

Играчот потоа може да ги користи опциите за исплата дадени на платформата за да пристапи до парите потребни за директни депозити на нивните омилени веб-страници, апликации или платформи за казино откако ќе се одразат пренесените депозити.

Депонирање со хиперпаричник во казино
Како да ја поврзете вашата банкарска сметка со хиперпаричник

Како да ја поврзете вашата банкарска сметка со хиперпаричник

Изберете го методот на банкарски или жичен трансфер за да ја поврзете платформата со банка во Центарот за трансфер на порталот за плаќање. Следете ги инструкциите за да ги наведете релевантните банкарски детали за типот на сметката.

Внатрешниот механизам за валидација ќе обезбеди точен број на рутирање, а надоместоците за трансфер во регионот и проценетото време за обработка ќе бидат прикажани на екранот.

Откако ќе ги додадат информациите за банкарскиот или жичниот трансфер, примателите на плаќање можат да префрлаат средства и треба да очекуваат две известувања преку е-пошта за да побараат потврда и да дадат информации за статусот на плаќањето.

По процесот на трансфер, депозитот ќе се одрази во рок од 1-3 работни дена за банкарски трансфери и до 5 дена за жичен трансфер. Времето на обработка е предмет на промена и варира во зависност од финансиските институции.

Откако сметките ќе го добијат депозитот, играчите можат да ги користат парите за депозити на поврзаната дебитна картичка.

Лимитите за банкарски трансфери се разликуваат во зависност од регионот, финансиските регулативи и банките што ја обработуваат исплатата. Ако износот на трансферот го надмине максималното ограничување на трансакцијата во регионот, ќе се појави порака за грешка во порталот за плаќање.

Како да ја поврзете вашата банкарска сметка со хиперпаричник
Како да направите повлекување со хиперпаричник

Како да направите повлекување со хиперпаричник

Автоматски конфигурираните модели за исплата со интегрирана конверзија во повеќе валути го прават повлекувањето во PayPal и Venmo можно и исплатливо.

Моделите за исплата имаат способности за PayPal и Venmo изградени на софистицирана онлајн дистрибуција на повеќе валути што нуди лесно повлекување од страницата на порталот за плаќање и од Вграденото искуство за исплата.

Клиентот може автоматски да испраќа исплати помеѓу PayPal и Hyperwallet користејќи соодветна адреса на е-пошта за најавување како идентификатор.

Можности за исплата на PayPal

Доколку сметките имаат различни е-пошта за најавување, ќе пристигне известување со инструкции за повлекување на исплатите на испорачаната адреса на е-пошта.

Ако клиентот нема PayPal, може да создаде со помош на адресата на е-пошта поврзана со Hyperwallet.

Способности за исплата на Venmo

За да ги префрли повлекувањата во Venmo, на клиентот му треба Venmo и идентификатор на американскиот мобилен број.

Постојните корисници на Venmo можат да го користат мобилниот број поврзан со нивните сметки за да се повлечат. Ќе пристигне известување за апликацијата Venmo за да се потврди трансферот, а повлекувањето автоматски ќе се одрази.

Доколку американскиот мобилен број доставен до Hyperwallet не се поврзе со Venmo, клиентот ќе добие СМС во која ќе му каже да ја преземе апликацијата и да создаде сметка.

Земјите и валутите ја одредуваат достапноста на секој метод, што го прави од суштинско значење да се провери регионалниот пристап и поддршката за валута.

Како да направите повлекување со хиперпаричник
Надоместоци и времиња за обработка на хиперпаричник

Надоместоци и времиња за обработка на хиперпаричник

Времето и надоместоците за обработка на трансферот се разликуваат во зависност од видот на трансферот избран од играчот, регионот на играчот и финансиската институција што го обработува трансферот.

Општо земено, банкарскиот депозит чини 3 долари по трансфер и може да потрае помеѓу 1-3 работни дена за обработка.

Трансферите со картичка чинат 1,75 УСД за директен депозит на кредитна картичка и 2,50 УСД за трансфери на дебитна картичка.

Обработката и трошоците за подигање готовина варираат во зависност од избраниот партнер за подигање.

Преносот на жици трае подолго од другите исплати, а трошоците варираат во зависност од локацијата и потребната размена на валута. Вообичаено, на жични трансфери им се потребни до 5 работни дена за да се обработат и да се одразат во банкарското салдо на играчот.

Времето на обработка на повлекувањето е многу побрзо бидејќи тие можат да го поврзат нивниот Хиперпаричник со PayPal или Venmo и веднаш да уплатат во нивната избрана апликација.

Надоместоците за услуги поврзани со платформата се 3 долари месечно, но се применуваат само ако плаќањата остануваат на сметките 90 дена.

Ако клиентот даде неточни информации, се применува такса за враќање од 10 долари за враќање на уплатата.

Надоместоци и времиња за обработка на хиперпаричник
Каде е прифатен хиперпаричникот?

Каде е прифатен хиперпаричникот?

Платформата нуди глобални плаќања и 30 различни преводи на корисничкиот интерфејс преку повеќејазична функционалност и разновидни методи за плаќање во повеќе валути.

Оваа платформа е најпопуларна во САД, Канада, Австралија, Обединетото Кралство и Европската економска област.

Поддржани земји и региони:

Америка

 • Антигва и Барбуда Аргентина
 • Бахамите Барбадос
 • Белизе
 • Бермуди
 • Бразил
 • Канада
 • Кајмански Острови
 • Чиле
 • Колумбија
 • Костарика
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Еквадор
 • Ел Салвадор
 • Француска Гвајана
 • Гренланд
 • Гвадалупе
 • Гватемала
 • Хондурас
 • Јамајка
 • Мексико
 • Никарагва
 • Панама
 • Перу
 • Сент Китс и Невис
 • Света Луција
 • Тринидад и Тобаго
 • Островите Туркс и Каикос
 • Соединети Држави
 • Уругвај
 • Венецуела

Европа

 • Андора
 • Австрија
 • Белгија
 • Босна и Херцеговина
 • Бугарија
 • Хрватска
 • Кипар
 • Чешка република
 • Данска
 • Естонија
 • Фарски Острови, Финска
 • Франција
 • Грузија
 • Германија
 • Гибралтар
 • Гренада
 • Грција
 • Унгарија
 • Исланд
 • Ирска
 • Италија
 • Латвија
 • Лихтенштајн
 • Литванија
 • Луксембург
 • Малта
 • Мартиник
 • Молдавија
 • Холандија
 • Норвешка
 • Полска
 • Португалија
 • Романија
 • Сан Марино
 • Србија
 • Словачка
 • Словенија
 • Шпанија
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Обединето Кралство

Азија Пацифик

 • Австралија
 • Фиџи
 • Француска Полинезија
 • Хонг Конг САР Кина
 • Индија
 • Индонезија
 • Јапонија
 • Малезија
 • Нова Каледонија
 • Нов Зеланд
 • Палау
 • Филипини
 • Сингапур
 • Јужна Кореа
 • Тајван
 • Тајланд
 • Виетнам

Африка

 • Алжир
 • Боцвана
 • Кенија
 • Лесото
 • Малави
 • Маурициус
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Реунион
 • Сенегал
 • Сејшели
 • Јужна Африка

среден Исток

 • Албанија
 • Бахреин
 • Египет
 • Израел
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кувајт
 • Оман
 • Катар
 • Саудиска Арабија
 • Обединети Арапски Емирати

Поддржани валути:

 • Австралиски долар AUD
 • Бразилски Реал БРЛ
 • Бугарски лев БГН
 • Канадски долар CAD
 • Кинески јуани CNY
 • Хрватски куни ХРК
 • Чешка корона CZK
 • Данска круна DKK
 • Доминикански пезос DOP
 • Емирати Дирхам AED
 • евра евра
 • Хонг Конг долар HKD
 • Унгарска форинта HUF
 • Индиска рупија INR
 • Индонезиски рупии IDR
 • Израелски Шекел ILS
 • Јапонски јен JPY
 • Малезиски Ringgit MYR
 • Мексикански пезос MXN
 • Новозеландски долар NZD
 • Нигериска Наира НГН
 • Норвешка круна NOK
 • Пакистанска рупија PKR
 • Филипински пезос PHP
 • полски злоти PLN
 • Фунта Стерлинг GBP
 • Романски Леу РОН
 • Сингапурски долар SGD
 • Јужноафрикански Rand ZAR
 • Јужнокорејски вон KRW
 • Шри Ланка рупија LKR
 • Шведски круни SEK
 • Швајцарски франк CHF
 • Нов тајвански долар TWD
 • Тајландски бах THB
 • САД долар УСД
 • Виетнамски Донг VNDn долар AUD
 • Новозеландски долар NZD
Каде е прифатен хиперпаричникот?
Топ бонуси и бенефиции со хиперпаричник?

Топ бонуси и бенефиции со хиперпаричник?

Онлајн казина често нудат низа бонуси од повеќе причини. Доделените бонуси и вредноста варираат во зависност од казиното и игрите.

Некои казина даваат бонуси без депозит откако играчите ги активираат сметките или примателите на плаќање добијте бонус за добредојде по нивниот прв депозит.

Слично на бонус за добредојде, играчите можат да добијат бонус што го множи нивниот првичен депозит откако ќе отворат сметки.

Бонусите за слободно вртење се типични за сајтовите за автомати, а специјалните мултипликатори на награди може да се применат за одредени игри.

Играчите можат да заработат поени за лојалност, да освојат дополнителни бонуси со достигнување нови нивоа или да добиваат награди за завршување на предизвиците во онлајн казино.

Има и награди за големи депозити, а играчите можат да заработат бонуси за повикување на пријател.

Топ бонуси и бенефиции со хиперпаричник?
Како да го изберете вистинскиот хиперпаричник

Како да го изберете вистинскиот хиперпаричник

Играчите често ја избираат оваа платформа за исплата бидејќи е достапна за повеќето земји ширум светот и поддржува различни валути.

Со интегрирана конверзија на валута и повеќе јазични опции, играчите можат брзо да депонираат добивки, да добиваат плата и да ја користат платформата на нивниот мајчин јазик.

Сепак, има некои негативни страни на платформата за кои играчите треба да бидат свесни пред да се посветат на тоа.

Добрите и лошите страни на Hyperwallet

Добрите

 • Лесен е за користење и нуди одлично корисничко искуство.
 • Платформата овозможува сигурни и брзи депозити во казино и онлајн плаќања.
 • Директно се интегрира со Visa Direct, PayPal и Venmo.
 • Поврзан е со PayPal, меѓународно прифатен давател на плаќања.
 • Сметките се бесплатни

Конс

 • Приклучувањето кон платформата и поставувањето е долг процес.
 • Поддршката и повратните информации често се бавни.
 • Платформата е поставена за американски данок, што ја прави предизвик за меѓународните корисници.
 • За обработка на жични трансфери и банкарски депозити е потребно време.
 • Надоместоците за трансфер се применуваат за банкарски депозити и трансфери на картички.
 • Потребно е PayPal или Venmo да пристапи до исплатите веднаш.
Како да го изберете вистинскиот хиперпаричник
Процес на отворање сметка на хиперпаричник

Процес на отворање сметка на хиперпаричник

За да се придружите, клиентот мора да има најмалку 18 години. Регистрацијата бара лични податоци и проверка пред да направите депозити или да се платите.

 1. За да се регистрирате, платформата прво ги бара следните информации:
 • Име
 • Презиме
 • И-мејл адреса
 • Име на компанија
 • Телефонски број
 • Земја
 • Кориснички ID
 • Лозинка

Платформата потоа ќе бара дополнителни информации, како што се националноста, датумот на раѓање и државниот проект или број за социјално осигурување, за да ги потврди сметките.

За да се заврши процесот на верификација, следните документи за идентификација мора јасно да го прикажуваат целото име, адреса и важност на документот (датиран во последните 12 месеци):

 • Доказ за идентификација (пасош, возачка дозвола или државна лична карта)
 • Доказ за адреса (сметки за комунални услуги, финансиски извештаи, осигурителни писма/изводи, уплатници или документи/писма издадени од владата)
 1. За да се заврши креирањето на сметката, ќе пристигне е-пошта со линк, кој ќе го финализира процесот на активација.

Не се потребни банкарски детали или постоечки банкарски сметки за отворање сметки во казино. Сè што е потребно е е-пошта и бараната верификација.

Безбедност и безбедност со методите за плаќање на хиперпаричник

Безбедноста е од витално значење за Hyperwallet и има за цел да ги исполни и надмине индустриските стандарди. Како PayPal услуга, ја има поддршката на еден од најголемите светски системи за онлајн плаќање.

Како регистрирана финансиска услуга во Соединетите Американски Држави и Канада, таа ја заштитува својата платформа и технолошката мрежа за мобилно плаќања од сајбер закани и прекршување на приватноста со тоа што се придржува до стандардите за безбедност на податоците на PCI.

Управувањето со одржување помага да се одржи технолошки вишок во регионите со голем сообраќај за да се изгради отпорност и да се заштити од прекини на услугата. Исто така, нуди безбедносни карактеристики како шифрирање на податоци, токенизација на мобилни паричник и следење на системи.

Секоја исплата поминува низ неколку различни фази додека патува од една до друга дестинација.

Моделот за директно плаќање зема депозити и ги испраќа на сметките што чекаат.

За успешно да ги обработат депозитите, тие применуваат специфични критериуми, како што е верификација на примачот, а трансферите минуваат низ системски проверки. Конечно, исплатата се ослободува и го комплетира трансферот.

Hyperwallet обезбедува лозинка и безбедносни прашања за да се спречи неовластен пристап и нуди ресурси за да им помогне на оние кои се сомневаат дека се работи за измама.

Исто така, советува какви комуникации и дејства да се избегнуваат, како што се е-пошта со кои се бара од примателите да кликнат на линкови што се оддалечуваат од веб-локацијата, отворање непознати прилози или објави поврзани со исплата со слаб правопис и граматика.

Процес на отворање сметка на хиперпаричник
Откријте други депозити

Откријте други депозити

Хиперпаричникот е прекрасен за глобалните изведувачи, бизниси и за пренос на исплати, но има алтернативи кои се посоодветни за правење депозити во онлајн казина.

PayPal

Можности за исплата на PayPal, безбедноста и доверливоста се благослов за онлајн казината и им обезбедуваат на играчите едноставни трансакции без стрес.

Apple Pay

Правење депозити со Apple pay е брз и безбеден начин да купувате секојдневни работи и да трошите пари во онлајн казина ширум светот.

Google Pay

Google Pay брзо станува префериран метод за депонирање во онлајн казина. Паричникот за дигитална картичка складира информации на уред, дозволувајќи им на играчите да трошат онлајн, во апликација и во продавница, без такси за трансакции.

Елзи Пеј

Elzie Pay е силно и доверливо решение за плаќање. Дистрибуирајте средства или направете депозити во онлајн казина погодно и брзо.

Откријте други депозити

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е хиперпаричник?

Тоа е компанија за финансиска технологија и безбедна услуга за исплата. Флексибилната глобална платформа за исплата користи софистицирана технологија за мобилни плаќања за да ја намали фрагментираната финансиска инфраструктура, овозможувајќи брзи, локализирани исплати и лесно повлекување ширум светот.

Може ли да му верувам на Hyperwallet?

Да. Hyperwallet сериозно ја сфаќа безбедноста и нуди сигурни решенија за исплата на примателите, глобалните изведувачи, компаниите, пазарите и казина.

Дали Hyperwallet е бесплатен?

Сметката е бесплатна, но Hyperwallet наплатува такса за услуга, трансфер и подигање. Се применуваат следните такси:

 • Услуга: $3/месец (за средства оставени во Хиперпаричник 90 дена)
 • Локален банкарски трансфер: $3/трансфер
 • Жичен трансфер: Зависи од локацијата и размената на валута
 • Трансфер на картичка: 1,75 УСД/Кредитна картичка и 2,50 УСД/Дебитна картичка

Кои валути ќе прифаќа Хиперпаричник?

Хиперпаричник ги прифаќа сите валути. Сепак, треба да ја проверите валутата на вашата локација, бидејќи исто така ќе одреди кои опции за валута ви се достапни додека ја користите меѓународната платформа за исплата.

Може ли да префрлам пари од Hyperwallet на мојата банкарска сметка?

Да. Регистрирајте сметки на порталот за плаќање под Трансфер > Додај нов метод на трансфер. Изберете земја и валута и користете „Запомни како“ за да го именуваш методот на пренос. Проверете ги вашите податоци и кликнете Трансфер > Дејство > Префрли на банкарска сметка за да ги префрлите вашите средства.

Кој е максималниот износ што можам да го префрлам во мојата банка?

Лимитите за банкарски трансфери зависат од земјата, регионалните финансиски регулативи и банките што ги обработуваат трансакциите. Ќе добиете порака за грешка во која се наведува „вашиот обид за трансакција го надмина одобрениот лимит за исплата“ доколку трансферот го надмине максималниот лимит во вашиот регион. Во овој случај, обидете се со помал износ или друг начин на пренос.

Колку долго трае повлекувањето на хиперпаричник?

Времето на повлекување варира во зависност од вашата локација и локацијата на вашата банка. Повлекувањата може да бидат потребни од 1 до 3 работни дена во Северна Америка и Европа за да се рефлектираат. Во други региони, регистрацијата на исплатите од глобалната платформа за исплата може да потрае до 5 работни дена.