Најдобрите Онлајн Казино со iWallet

Со милијарди долари годишен приход и илјадници лојални играчи на казино, онлајн коцкањето во Азија е сила со која треба да се смета. Затоа, во 2009 година, беше создаден iWallet – услуга за плаќање со припејд депозит и повлекување дизајнирана да ги задоволи специфичните потреби на азиските играчи.

Основана во 2009 година, iWallet брзо стана еден од изборните начини на плаќање на онлајн казино за азискиот пазар. Лоциран во Хонг Конг со канцеларии и во Европа и на Филипините, iWallet нуди сигурно, практично и безбедно онлајн-казино банкарство во земји како Кина, Јапонија и Малезија, а ги прошири своите услуги и во Европа и Обединетото Кралство.

Обработка на илјадници онлајн коцкарски трансакции секој месец со 100% транспарентност, iWallet нуди алтернатива на традиционалните начини на плаќање казино, како што се кредитни и дебитни картички. Со едноставен интерфејс кој е лесен за користење, iWallet им овозможува на играчите на казино да депонираат пари во е-паричник и да ги користат средствата за плаќање за трансакции со коцкање преку Интернет. Услугата, исто така, нуди можност за физичка припејд картичка за дополнителна погодност, а поддржува и повлекувања на онлајн казино.

Благодарение на неговата строга безбедност и анонимност, и неговиот фокус на одговорно финансиско управување, iWallet станува сè попопуларна опција за плаќање ширум светот, со сè повеќе казина кои прифаќаат плаќања со iWallet секој ден. Значи, ако баравте нов начин за банкарство во вашето онлајн казино, iWallet може да биде идеалното решение за плаќање.

Изработка на депозити во iWallet

Изработка на депозити во iWallet

Како еден од најдобрите начини на плаќање казино во Азија и Европа, наоѓањето интернет страници за коцкање што прифаќаат iWallet треба да биде едноставна задача. Откако ќе се регистрирате на една од многуте достапни казино сајтови на iWallet, ќе најдете дека депонирањето пари на вашата сметка на онлајн казино е брз и лесен процес.

Како да направите депозити во онлајн казино на iWallet

 1. Пријавете се во вашето онлајн казино и посетете ја касата на казиното.
 2. Изберете „iWallet“ како избран начин на депозит од списокот што е достапен.
 3. Внесете ги релевантните детали и износот што сакате да го депонирате.
 4. Благодарение на инстант депозитите на iWallet, вашите средства треба да бидат достапни за само неколку минути.

Потоа ќе можете да уживате во вашите врвни казино игри и со нула такси за iWallet за плаќање!

Депонирање пари во вашиот iWallet

За да депонирате средства на вашата сметка на онлајн казино, прво ќе треба да префрлите пари на вашиот iWallet. Со поддржани 12 меѓународни валути, ќе можете да го направите ова на повеќе начини:

 1. Депозит преку меѓународни банкарски трансфери: Испратете банкарски трансфер од вашата банкарска сметка на iWallet преку која било од поддржаните валути, вклучувајќи USD, EUR, GBP, JPY, SGD, HKD, CNY, IDR, PHP, MYR, THB и VND.
 2. Депозит преку кредитни или дебитни картички: Надополнете го вашиот iWallet со USD, EUR или GBP користејќи ја вашата кредитна или дебитна картичка и вашите средства ќе се одразат веднаш. Имајте предвид дека оваа опција е достапна само за оние кои ја надградиле својата сметка на iWallet во статус на извршен статус.
 3. Депозит преку локални банки: Доколку сте сопственик на сметка во локална банка во Кина или Јапонија, постојат и голем број опции за банкарски трансфер на располагање.

Како што можете да видите, кога станува збор за депонирање пари на вашата сметка на iWallet и вашата сметка на казино, може да се радувате на инстант трансфери и корисничко искуство од почеток до крај.

Изработка на депозити во iWallet
Како да повлечете пари во онлајн казина iWallet

Како да повлечете пари во онлајн казина iWallet

Исплата на средства од вашата сметка на онлајн казино е исто толку лесно како и плаќањето пари во неа, бидејќи iWallet поддржува и депозити и повлекувања.

Како да направите повлекување на казино на iWallet

 1. Пријавете се во вашето онлајн казино и посетете ја касата на казиното.
 2. Изберете „iWallet“ како избран начин на депозит од списокот што е достапен.
 3. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
 4. Вашите средства треба да бидат достапни на вашата сметка на iWallet во рок од 2 до 3 работни дена и нема да ви се наплаќаат трошоци за трансакцијата.

Повлекување пари од вашиот iWallet

Откако вашата исплата на казино ќе се рефлектира успешно на вашата сметка на iWallet, достапни ви се голем број опции за повлекување:

 1. Повлечете пари преку меѓународни банкарски трансфери: Направете трансфер од вашата сметка на iWallet директно на вашата банкарска сметка. Единствените такси се еднократна наплата од 0,5% од износот што ќе го изберете да го повлечете, или 35 долари, кое и да е повисоко.
 2. Повлечете пари преку вашата припејд картичка iWallet: Ако имате физичка припејд картичка iWallet, едноставно префрлете ги парите од вашиот iWallet на картичката и направете повлекување преку кој било од поддржаните банкомати на iWallet ширум светот.
 3. Повлечете пари преку локалните банки: Доколку сте сопственик на сметка во локална банка во Кина или Јапонија, постојат и голем број опции за банкарски трансфер на располагање.

Со толку многу достапни опции за повлекување, корисниците на iWallet можат да уживаат во трансфери без стрес и премиум погодности. Само уште една придобивка од услугата iWallet.

Како да повлечете пари во онлајн казина iWallet
Надоместоци за iWallet и времиња на обработка

Надоместоци за iWallet и времиња на обработка

Кога станува збор за трошоците за плаќање казино, iWallet води во однос на достапноста. Иако вашата интернет страница за коцкање може да наплати одредена сума за користење на нивните банкарски капацитети, единствените такси што ќе ги направите од iWallet ќе бидат како резултат на користење на вашата тековна сметка на iWallet - депозитите и повлекувањата до и од вашата сметка во казино ќе бидат бесплатно.

Во моментов, корисниците на iWallet можат да очекуваат да го платат следново во однос на надоместоците за обработка:

 • Меѓународни банкарски трансфери (депозити) – Бесплатно.
 • Меѓународни банкарски трансфери (повлекувања) – 0,50% од бараниот износ за повлекување, или 35 долари, кое и да е највисоко.
 • Надополнување на припејд картичка преку iWallet – 1,75% од износот за надополнување, или 5 долари, кое и да е највисоко.
 • Месечна претплата за одржување на сметката – Бесплатна
 • Провизија за одржување на неактивна сметка – 20 долари (се наплатува 180 дена по последната трансакција).

Време на обработка на iWallet

 • Депозити на вашата сметка на онлајн казино: Инстант трансфери.
 • Депозити на вашата сметка на iWallet: Инстант трансфери кога правите депозити со кредитни или дебитни картички користејќи UЅD, ЕUR или GВР.
 • Повлекувања од вашата сметка на онлајн казино: 2 до 3 работни дена.
 • Повлекувања од вашата сметка на iWallet: 3 до 4 работни дена за меѓународни банкарски трансфери надвор од Аѕиа. Доколку повлекувањето трае подолго од ова за да се одрази, ве молиме контактирајте со поддршката на iWallet.

Ограничувања на начин на плаќање iWallet

Кога го користите вашиот iWallet за депозити и повлекувања, внимавајте да ги имате на ум релевантните дневни ограничувања:

 • Минимален износ на депозит: $10
 • Максимално повлекување (редовна сметка): 1.000 долари
 • Максимално повлекување (извршен корисник): $5.000 до $10.000
 • Максимален износ на надворешен трансфер: 50.000 УСД/трансакција
Надоместоци за iWallet и времиња на обработка
Земји кои прифаќаат iWallet плаќања

Земји кои прифаќаат iWallet плаќања

Бидејќи iWallet е дизајниран како решение за плаќање за азискиот пазар, тој е прифатен во голем број азиски земји, вклучувајќи:

 • Кина
 • Индонезија
 • Јапонија
 • Малезија
 • Филипини
 • Сингапур
 • Тајланд
 • Виетнам

iWallet е достапен и како начин на плаќање во Велика Британија и во Европа. Сепак, во моментов не поддржува трансакции во Хонг Конг или Соединетите Американски Држави.

Поддржани валути

Клиентите на iWallet можат да вршат трансфери на нивните сметки во која било од 12-те прифатени фиат валути, вклучувајќи ги UЅD, ЕUR, GВР, ЈРY, ЅGD, СNY, НКD, ІDR, РНР, МYR, ТНВ и VND.

Понатаму, трансакциите со криптовалути се поддржани и во BTC, BCH, XRP, ETH, LTC, ZEC и DASH.

За погодност, размена на девизи може да се изврши и преку страницата iWallet.

Земји кои прифаќаат iWallet плаќања
iWallet казино бонуси

iWallet казино бонуси

Откако ќе прелистате низ онлајн казина кои прифаќаат iWallet и отворивте сметка, време е да го побарате бонусот за казино! Добрата вест е дека, како сопственик на сметка на iWallet, ќе имате различни различни сајтови за онлајн коцкање и iWallet казино бонуси да изберете од.

Бонуси во iWallet онлајн казина

Вообичаено, казината iWallet ќе нудат бонуси како што се:

 • Бонуси без депозит: Пријавете се и побарајте бесплатни готовина или бесплатни вртења, без потреба да депонирате средства.
 • Бонуси за депозит: Пријавете се, направете депозит на вашата сметка на онлајн казино и казиното ќе одговара на истиот износ до одреден процент.

Повеќето казина ќе ги имаат видливо прикажани нивните услови и услови, па затоа е најдобро да ги проверите, бидејќи многу онлајн казина ќе имаат одредени барања за обложување и играње во прилог на нивните бонус понуди. Погрижете се прво да ги разберете овие, а потоа побарајте го бонусот за казино и ќе бидете подготвени да уживате во вашите омилени казино игри!

iWallet казино бонуси
Како да го изберете вистинското решение за плаќање

Како да го изберете вистинското решение за плаќање

Има толку многу начини за депонирање пари во онлајн казина и толку многу популарни методи за депозит во казино - како да ја пронајдете опцијата за плаќање што е соодветна за вас? Погледнете ги добрите и лошите страни на правењето на вашите трансакции со коцкање со iWallet и видете како се мери.

Добрите

 • Толку е лесен за употреба! Само отворете сметка на iWallet, депонирајте пари во неа, а потоа користете ја во кое било онлајн казина што прифаќа плаќања со начин на депозит на iWallet.
 • Брзо е. Депозитите од iWallet на вашата сметка на онлајн казино ќе бидат обработени веднаш, така што ќе можете да ги играте вашите омилени казино игри за кратко време.
 • Достапно е. Со нула провизии за депозити и мали провизии за повлекување трансакции, трошоците на iWallet се конкурентни со другите водечки методи за депозити во индустријата.
 • Тоа е буџетски пријателски. Како припејд опција за плаќање во казино, iWallet ви помага да останете во рамките на буџетот цело време. Нема кредитна линија значи дека никогаш нема да потрошите повеќе отколку што можете да си дозволите.
 • Тоа е безбедно. Благодарение на неговата строга безбедност, вашите лични податоци и лични банкарски податоци секогаш ќе бидат заштитени, со што казината на iWallet ќе бидат безбедни во секое време.
 • Тоа е глобално. Депонирајте пари на вашата припејд картичка и искористете ја за подигнување пари од повеќе од еден милион банкомати ширум светот.

Конс

 • Додека iWаllеt сервисеѕ се достапни во голем број азиски земји, како и во Велика Британија и Европа, во моментов не е достапен во Хонг Конг или во Соединетите Американски Држави.
 • Некои веб-локации за онлајн коцкање можеби нема да дозволат iWallet да се користи за барање бонуси за казино или може да додадат дополнителни барања за обложување. Проверете ги условите за да бидете сигурни.
Како да го изберете вистинското решение за плаќање
Како да отворите сметка на iWallet

Како да отворите сметка на iWallet

Сега знаете како да правите депозити и повлекувања на онлајн казино со iWallet на вашата онлајн страница за коцкање, но како на прво место отворивте сметка на iWallet? Ајде да погледнеме:

 1. Посетете ја веб-локацијата iWallet на iwl.hk.
 2. Изберете помеѓу отворање или „Индивидуална“ или „Корпоративна“ сметка.
 3. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и кликнете „Следно“.
 4. Внесете ги потребните информации во формуларот за апликација. Ова треба да потрае само неколку минути.
 5. Потоа ќе ви биде испратена е-пошта за потврда. Кликнете на URL-то во е-поштата кога ќе пристигне и вашата сметка ќе биде потврдена.
 6. Потоа ќе можете да ја финансирате вашата сметка на iWallet и вашата припејд картичка. Вообичаениот минимален износ на депозит е 10 УСД.

Како редовен корисник на iWallet, вашиот лимит за исплата ќе биде поставен на 1.000 УСД. Ако претпочитате да ја надградите вашата сметка и да уживате во целиот опсег на услуги на iWallet, можете да ја испратите потребната документација KYC (Знајте го вашиот клиент) потребна за целите на верификацијата. Ова би вклучувало информации како доказ за идентитет и доказ за адреса.

Откако ќе се извршат проверките за верификација, обично во рок од 1 до 2 дена, ќе бидете надградени до извршно членство и ќе имате пристап до целосниот пакет на услуги на iWallet.

Како да отворите сметка на iWallet
Што ги прави безбедни казина на iWallet?

Што ги прави безбедни казина на iWallet?

Како еден од водечките светски даватели на плаќања за казино, iWallet сериозно ја сфаќа безбедноста на интернет. Комбинацијата на SSL технологија за шифрирање на индустриско ниво и најсовремени заштитни ѕидови помага да се заштитат банкарските детали и личните информации на клиентите на iWallet и да се заштитат од кражба на податоци и неовластен пристап.

Сите сервери на iWallet ги исполнуваат високите безбедносни стандарди поставени за складирање на лични податоци, а компанијата се усогласува со сите правила и прописи поставени од земјите за кои е лиценцирана. Безбедните верзии на HTTP и HTTPS ги штитат онлајн интеракциите помеѓу корисниците на iWallet и iWallet, а внатрешниот службеник за спречување перење пари и службеникот за усогласеност на компанијата гарантираат дека нема измамни активности на платформата iWallet во секое време. Така, кога банкарувате со iWallet, секогаш можете да бидете сигурни дека тоа е безбеден облог.

Што ги прави безбедни казина на iWallet?
Други методи за депонирање на онлајн казино

Други методи за депонирање на онлајн казино

Ако ви се допаѓа идејата за припејд решение за плаќање, но не можете да користите iWallet, сè уште ви се достапни голем број слични опции за плаќање:

Paysafecard

Еден од изборните методи за депозит за онлајн индустријата за коцкање, Paysafecard, е сигурна, сигурна банкарска опција која им овозможува на играчите на казино да ги финансираат своите сметки користејќи припејд ваучер.

Лесно купени во продавници, бензински пумпи или онлајн, ваучерите на Paysafecard имаат 16-цифрен ПИН-број кој овозможува брзо и лесно депонирање пари на вашата сметка за коцкање. Достапна во над 40 земји во светот, Paysafecard е едно од водечките светски решенија за припејд плаќање за онлајн казина.

Припејд картички

Ако сте корисник на Visa, Mastercard или American Express, ќе ви биде мило да знаете дека секое од овие решенија за плаќање нуди припејд картичка, како и нивните традиционални кредитни и дебитни картички. Набавете или еднашкратна или картичка што може повторно да се вчита и плаќајте за вашите онлајн набавки за коцкање брзо и лесно.

Неосурф

Слично на Paysafecard, Неосурф исто така, им овозможува на играчите на казино да плаќаат за нивните онлајн депозити за коцкање со припејд картичка. Се продаваат на различни локации како што се продавници и бензински пумпи, ваучерите на Neosurf се безбедни, сигурни, лесни за користење и прифатени на глобалните онлајн казино пазари, вклучувајќи ги САД, ОК, Канада, Австралија и многу повеќе.

Други методи за депонирање на онлајн казино