Најдобрите Онлајн Казино со Luxon Pay

Иднината на онлајн плаќањата е без сомнение дигитална. Затоа се повеќе финансиски компании обезбедуваат решенија за е-плаќање, кои имаат за цел побрзо, посигурно и полесно онлајн плаќање. Навистина, секој онлајн систем за плаќање е различен, па затоа може да одговара на различни играчи.

Еден од најкористените начини на плаќање во повеќе валути е Luxon Pay, кој е мултивалутна платформа за е-паричник која обезбедува безбедни плаќања, размена на валута и севкупна опција за целосно управување со вашите средства онлајн.

Со оглед на тоа што Luxon Pay онлајн расте во популарност над онлајн казино сајтовите, решивме да го разгледаме овој начин на плаќање, како да го користите, а исто така и зошто треба да изберете Luxon Pay. Откако ќе го прочитате ова, ќе можете лесно да одлучите дали услугите на Luxon Pay Online се за вас.

Што е Luxon Pay?

Што е Luxon Pay?

Luxon Pay е онлајн е-паричник што ви овозможува да вршите бесплатни трансфери од врсници и инстант размена на валута, а исто така да добиете услуга за корисници на Luxon Pay VIP. Електронскиот паричник е популарен низ целиот свет, нудејќи сигурни и брзи решенија за плаќање за своите клиенти.

Кога станува збор за онлајн казината Luxon Pay, можете да видите сè повеќе од нив кои го нудат овој начин на плаќање. Значи, многу е веројатно дека можете да направите инстант трансакции користејќи ја платформата за плаќање Luxon, без разлика на вашата локација. Бидејќи Luxon Pay поддржува размена на валута, ќе можете да платите во вашата локална валута без дополнителни трошоци.

Luxon Pay е во сопственост на Luxon Payments LTC, која е целосно регулирана компанија од страна на Управата за финансиско однесување на Велика Британија. Луксон е основан во 2018 година во Нотингем, Обединетото Кралство. Во март 2022 година, Luxon Pay станува официјален партнер на PartyPoker Championship Malta и Party Poker Grand Prix UK.

Што е Luxon Pay?
Како да направите депозит во казино со Luxon Pay?

Како да направите депозит во казино со Luxon Pay?

Кога станува збор за онлајн коцкањето, Luxon Pay може да биде многу корисен за љубителите на обложување, бидејќи инстантните трансфери ќе ви помогнат никогаш да не пропуштите ниту една можност за обложување. За среќа, процесот да депонирате пари на вашата страница за казино со Luxon Pay е многу едноставно, доколку ги следите овие чекори.

 1. Изберете кој било од врвни онлајн казина прифаќање на платите на Луксон.
 2. Креирајте и потврдете ја вашата сметка во казино.
 3. Одете во делот за благајна и изберете Luxon како начин на депозит.
 4. Напишете го износот на пари со кој сакате да ја надополните вашата сметка.
 5. Почекајте СМС код за автентикација за да ја потврдите трансакцијата.
 6. Ќе ги добиете парите веднаш од вашата сметка во казино.
Како да направите депозит во казино со Luxon Pay?
Како да повлечете средства од онлајн казино користејќи Luxon Pay?

Како да повлечете средства од онлајн казино користејќи Luxon Pay?

Портата за плаќање Luxon Pay им овозможува на љубителите на казино да ги соберат и своите добивки. Процесот на повлекување со Луксон е уште полесен од депозитот. Ајде да ги видиме чекорите за тоа:

 1. Најавете се на вашата сметка на казино.
 2. Одете во делот за благајна и продолжете со повлекување.
 3. Изберете Luxon Pay како начин на плаќање.
 4. Напишете ја сумата што сакате да ја повлечете
 5. Поднесете го вашето барање и почекајте да го обработи вашиот сајт за казино.

Потврда на сметката

Многу е важно да запомните дека ќе мора целосно да ја потврдите вашата сметка во казино пред да продолжите со вашето барање за повлекување. Тоа го бара секоја врвна страница за казино, без разлика дали сте спремни да правите е-паричници, банкарски картички или банкарски повлекувања.

Процесот на верификација се нарекува KYC (Знајте го вашиот клиент) и има за цел да го потврди вашиот идентитет и адреса. За да ја поминете оваа безбедна услуга за проверка, ќе треба да обезбедите слики или скенирани копии од еден од следниве документи:

 • Владата издадена лична карта
 • Пасош
 • Возачка дозвола
 • Комунални сметки
 • Извод од банка

Правењето депозити и повлекувања со Luxon Pay се случува да биде многу безбедно и без провизии, но секогаш треба да имате на ум дека некои такси може да важат од вашето казино.

Кога плаќате со Luxon Pay, ќе добивате пари брзо, целосно бесплатно и без никакви правни грижи, бидејќи е-паричникот е целосно регулиран.

Како да повлечете средства од онлајн казино користејќи Luxon Pay?
Време и такси за обработка на платите на Луксон

Време и такси за обработка на платите на Луксон

Како и за другите начини на депозит, кога сакате да депонирате пари со Luxon Pay, вашата трансакција ќе се обработи веднаш. Но, кога станува збор за повлекувања, можеби ќе треба да почекате малку време за да ги добиете вашите средства на вашата платежна сметка во Луксон. Обично, тоа зависи од вашите политики за онлајн казино, но нема да потрае повеќе од 24 часа.

Луксон плаќаат такси

И депозитите и повлекувањата во казиното обично имаат нула провизии. Или барем така компанијата ги промовира своите услуги. Сепак, тоа не е сосема точно. Кога станува збор за кој било банкарски трансфер од Luxon Pay, може да ви се наплати такса од 10-20 евра, во зависност дали користите банкарски трансфер во ОК, Swift или Sepa. Но, сепак, трансакциите со казино ќе бидат целосно бесплатни.

Без разлика што сите казино онлајн трансакции со Luxon Pay се без дополнителни трошоци, ќе мора да имате на ум дека можеби ќе ви се наплаќаат мали надоместоци за размена на валута. Надоместоците што ќе ги платите зависат од вашиот статус во ВИП Програмата. Ако имате стандардна сметка, ќе треба да платите провизија од 3%, додека статусот Classic Luxon Pay Vip ќе има провизија од 2% за конвертирање на валути. Ако достигнете премиум ВИП ниво, таксите ќе бидат само 1%, но Ноар Луксон Платежните сметки воопшто нема да имаат такси.

Време и такси за обработка на платите на Луксон
Каде е прифатена Luxon Pay?

Каде е прифатена Luxon Pay?

Според официјалната веб-страница на компанијата, Luxon Pay работи во повеќе од 120 земји и поддржува повеќе од седум јазици. Некои од земјите од кои можете да ги користите услугите на Luxon Pay се:

 • Обединетото Кралство,
 • Австралија,
 • Австрија,
 • Бразил,
 • Канада,
 • Холандија,
 • Норвешка,
 • Германија,
 • Полска,
 • Јужна Африка.
Каде е прифатена Luxon Pay?
Најдобри бонус понуди за правење депозити со Luxon Pay

Најдобри бонус понуди за правење депозити со Luxon Pay

Многу е веројатно онлајн казината да обезбедат понуди за бонус код за своите клиенти кога ги надополнуваат нивните сметки, само за да ги исполнат минималните барања за депозит. Поради тоа, ќе можете да добиете бонус средства кога правите депозити на Luxon Pay.

Обично, ќе можете да соберете понуди за бонус за добредојде и повторно вчитајте бонуси, кои се специјално за правење депозит со овој начин на плаќање. Се разбира, за да земете бонус за казино со овој начин на плаќање, ќе мора да исполните некои барања, а исто така имајте на ум дека повеќето понуди за депозит имаат барања за обложување. Но, дополнителните придобивки од собирањето понуди ќе бидат вредни, бидејќи ќе добиете неколку бесплатни бонус средства за играње. Некои онлајн казина дури и ќе ви дадат дополнителни бесплатни вртења заедно со бонус средства.

Најдобри бонус понуди за правење депозити со Luxon Pay
Како да го изберете правилниот начин на плаќање за вас?

Како да го изберете правилниот начин на плаќање за вас?

Во основа, постојат неколку главни фактори кои можат да направат методите на плаќање да бидат вредни за користење:

 • Безбедносни мерки
 • Надоместоци
 • Достапност

Тоа е се што е потребно. Избраниот начин на плаќање во казиното треба да ги задоволува вашите безбедносни параметри. Исто така, мора да биде достапен на вашата локација и, последно, но не и најмалку важно, мора да има брза средина.

Зошто треба да изберете Luxon Pay?

Како што треба да знаете до сега, Luxon Payments може да биде многу корисно за онлајн коцкање. Со цел да ви помогнеме да разберете зошто е тоа така, ќе ви посочиме некои од главните предности на услугата за плаќање.

 • Luxon Pay има нула провизии.
 • Достапно е на глобален опсег.
 • Апликацијата Luxon ви овозможува целосно да ги контролирате вашите пари преку вашиот паметен телефон.
 • Има вградени безбедносни карактеристики, како автентикација со два фактори.
 • Luxon Pay поддржува инстант трансфери.
 • Поддржува услуги за размена на валута.
Како да го изберете правилниот начин на плаќање за вас?
Процес на отворање сметка за плаќање во Луксон

Процес на отворање сметка за плаќање во Луксон

Сепак, ако сакате да ја користите мобилната апликација Luxon Pay, достапна и на Apple App Store и на Google Play, или на десктоп страницата, ќе мора да отворите сметка на платформата. Во основа, процесот на отворање сметка ќе трае околу 5 минути. Секако, за да ви ги олесниме работите, ќе ви дадеме чекор-по-чекор водич за тоа.

 1. Одете на официјалната веб-страница на Luxon Pay или земете ја апликацијата Luxon,
 2. Изберете ја вашата земја на живеење и напишете го бројот на вашиот мобилен телефон,
 3. Кликнете на копчето „Продолжи“ и почекајте СМС-код за да ја потврдите вашата сметка,
 4. Внесете ги сите други потребни податоци за вашата сметка,
 5. Внимавајте да напишете валидна е-пошта и да креирате силна лозинка,
 6. Завршете ја регистрацијата.

Пред да испратите пари на вашата новосоздадена сметка на Luxon Pay, високо ве советуваме да поставите некои дополнителни безбедносни мерки, како што се Google Authenticator и Two Factor автентикација.

Ограничувања на трансакциите на сметката на Luxon Pay

За да започнете да ги користите услугите на Luxon Pay, ќе мора да ставите пари во вашиот е-паричник. Во делот за услови на Луксон, пишува дека можете да уплатите на платформата од најмалку 50 евра, или еквивалент во која било друга валута.

Во случај на барање за депонирање преку банкарски трансфер на вашиот паричник Luxon Pay, ќе треба да депонирате најмалку 1000 евра.

Од друга страна, ако сте спремни да ги извадите вашите средства од вашиот паричник Luxon Pay, ќе мора да повлечете најмалку 20 евра или негов еквивалент во која било друга валута.

Валути поддржани од Luxon Pay

 • CAD (канадски долар)
 • CHF (швајцарски франк)
 • DKK (Данска круна)
 • евра (евро)
 • GBP (британска фунта)
 • NOK (норвешка круна)
 • PLN (полска злота)
 • RUB (руски рубља)
 • SEK (Шведска круна)
 • УСД (американски долар)
Процес на отворање сметка за плаќање во Луксон
Безбедност и безбедност со користење на Luxon Pay

Безбедност и безбедност со користење на Luxon Pay

Luxon Pay тврди дека е една од најбезбедните платежни портали во светот. Вистина е дека безбедноста е многу важна за компанијата, која има многу мерки за дополнителна безбедност, освен високо-шифрираната технологија што се користи за заштита на вашиот идентитет и средства.

Мобилната апликација Luxon pay ви овозможува да го изберете претпочитаниот метод за проверка на безбедноста, како автентикација со два фактори или 2FA, за да го користите секој пат кога сакате да потврдите каква било трансакција.

Luxon Pay ги користи сите можни мерки за да ве заштити, а во комбинација со сета безбедност што ја обезбедуваат онлајн казината, нема да имате за што да се грижите за време на вашето патување со коцкање.

Безбедност и безбедност со користење на Luxon Pay
Алтернативни начини на плаќање

Алтернативни начини на плаќање

Luxon Pay е навистина одличен е-паричник за депозити и повлекувања во онлајн казина. Нуди брзи депозити, но и примањето пари е исто така брзо. Сепак, некои обложувачи сè уште претпочитаат да користат други методи за плаќање наместо тоа. Значи, ајде да видиме неколку одлични алтернативи за Luxon Pay.

PurplePay

Одлична алтернатива на Luxon Pay е PurplePay, што е уште една услуга на портал за плаќање што обезбедува брзи депозити, како и повлекувања. Апликацијата нуди многу ниски такси за трансакции, а нивоата на безбедност се исто така многу високи.

Скрил

Skrill е веројатно најпопуларниот е-паричник на глобално ниво. Популарен е поради високите безбедносни стандарди и брзите плаќања. Меѓутоа, ако изберете да го користите Skrill за онлајн обложување во казино, ќе мора да имате на ум дека трансакциите не се бесплатни.

Дебитни и кредитни картички

Ако не сте заинтересирани да користите е-паричници за правење трансакции со казино, сепак можете да се потпрете на дебитните и кредитни картички, бидејќи секоја веб-страница за коцкање едноставно го прифаќа овој начин на плаќање. Кредит/ Плаќањата со дебитни картички се многу безбедни, иако таксите може да бидат малку повисоки отколку што може да мислите. Исто така, времето на чекање може да биде поголемо во многу казина.

СЕГА Плаќања

Ако сте заинтересирани за коцкање преку Интернет со криптовалути, NOWPayments може да биде најдобриот крипто-паричник за тебе. Овој портал за плаќање нуди инстант трансфери со многу крипто монети, кои се ослободени од данок.

Алтернативни начини на плаќање

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Luxon Pay?

Luxon Pay е портал за плаќање со повеќе валути, достапен ширум светот, кој нуди инстантни трансакции, па дури и услуги за размена на валута. Повеќето трансакции на Луксон ќе се обработуваат бесплатно. Во зависност од вашето ниво на ВИП, можете дури и да добиете бесплатни услуги за размена на валута.

Дали Luxon Pay има мобилна апликација?

Да, Luxon Pay е услуга што може да се користи преку мобилната апликација или десктоп страницата. Секако, во денешно време, обложувачите претпочитаат да ги користат своите паметни телефони за да управуваат со своите средства, па мобилната платформа е достапна и за iOS уредите и за Android. Апликациите може да ги добиете од Apple App Store или Google Play Store.

Каде е прифатена Luxon Pay?

Според официјалната веб-страница на компанијата, Luxon Pay е достапен во повеќе од 120 земји и на седум јазици, што го прави достапен за милиони играчи. Некои од земјите од кои може да се пристапи до Luxon Pay се Обединетото Кралство, Перу, Индија, Нов Зеланд, Тајланд, Латинска Америка, Јапонија, Италија и Ирска.

Кои се најдобрите казина за плаќање на Луксон?

Има широк избор на онлајн казина кои прифаќаат Luxon Payments. Сепак, не постои такво најдобро казино Luxon Pay, бидејќи секој обложувач има различни барања. Затоа, за да го пронајдете најдоброто за вас, високо ве советуваме јасно да ги поставите вашите преференци за казино и да го изберете вистинското.

Кој е сопственик на Luxon Pay?

Компанијата зад Luxon Pay се нарекува Luxon Payments LTD. Тоа е регулирано од страна на Управата за финансиско однесување. Luxon Pay е основан во 2018 година, во Нотингем, Обединетото Кралство.

Дали има бонус понуди за правење депозити со Luxon Pay во онлајн казина?

Да, кога ќе станете член на онлајн казино кое прифаќа плаќања со Luxon Pay, ќе можете да добиете некои пари од бонус само со користење на овој начин на депозит. Обично, промоциите кои се тесно поврзани со плаќањата на Луксон се добредојдени понуди и бонуси за повторно вчитување. Тие понуди ќе ви дадат бесплатни средства еднакви на одреден процент од вашиот депозит.