Најдобрите Онлајн Казино со Masterpass

Mastercard Masterpass е удобна услуга за плаќање со дигитален паричник која им овозможува на корисниците да прават депозити во онлајн казина и да ги комплетираат купувањата преку Интернет со еден допир.

Masterpass го промени своето име во Click to Pay во средината на 2020 година, а новото име објаснува сè што треба да знаат корисниците за безбеден начин на плаќање. Благодарение на оваа обединета услуга за дигитално плаќање, љубителите на казино и онлајн гејмерите можат да прават депозити и купувања преку Интернет со еден клик на иконата за плаќање.

Услугата за плаќање со бесплатни контакти, исто така, ги складира сите информации што корисниците обично треба да ги достават рачно за да го забрзаат процесот на плаќање преку Интернет.

Што е Masterpass?

Што е Masterpass?

Masterpass е услуга за дигитални плаќања создадена од MasterCard. Но, MasterCard помина низ неколку промени пред компанијата да го избере своето сега глобално признато име.

За прв пат започна во 1966 година како Здружение за меѓубанкарски картички (ICA). Потоа, откако HSBC Bank USA и First National City Bank ги здружија силите со ICA, тие го избраа името Master Charge. Групата се насели на MasterCard во 1979 година, а името стана поврзано со меѓународниот финансиски гигант каков што е денес.

Во 2013 година, MasterCard ја лансираше својата дигитална услуга, Masterpass by MasterCard. Но, во средината на 2020 година, името на дигиталната услуга се смени во Кликнете за да платите.

Компанијата има оперативен центар во Сент Луис, Мисури и Глобално седиште во Њујорк Сити. Сепак, неговите операции не се ограничени само на Соединетите Држави.

Masterpass го поддржува својот глобален досег со регионалните централи во Дубаи, Сингапур, Белгија и Мајами и нуди сигурни плаќања во 24 земји во светот.

Денес, Click to Pay, претходно Masterpass, обезбедува дигитални начини на плаќање, вклучително и мобилни плаќања и дигитални паричници, за удобни и сигурни бесконтактни плаќања.
Апликацијата Masterpass им овозможува на корисниците да купуваат онлајн и направете онлајн депозити без банкарска картичка. Неговата безбедна технологија складира информации за плаќање и испорака, така што корисниците на Masterpass/Click To Pay можат да плаќаат онлајн брзо и безбедно.

Што е Masterpass?
Депонирање со Masterpass/Кликнете за да платите во казина

Депонирање со Masterpass/Кликнете за да платите во казина

Апликацијата Click to Pay Masterpass го прави поврзувањето со банкарска сметка многу поедноставно, побрзо и побезбедно отколку што играчите и љубителите на онлајн казино некогаш мислеле дека е можно.

Апликацијата ги складира деталите за играчите, деталите за плаќање и адресите за испорака во рамките на безбедната технологија на апликацијата Click to Pay Masterpass, што ги прави процесите на плаќање преку Интернет преку напор и без стрес.

Месечните и дневните лимити за депозит на Masterpass од MasterCard се разликуваат во зависност од земјата и регионот, банката што го обработува депозитот и лимитите на личните онлајн картички на играчот.

Играчите можат да ги менуваат месечните и дневните лимити на депозити на нивната картичка и банкарска сметка со контактирање на нивната банка или финансиски давател и барање за зголемување на лимитот.

Важно е да се запамети дека банките и другите финансиски даватели може да го одбијат барањето за зголемување на лимитот врз основа на тековниот кредитен резултат или финансиската состојба на играчот.

Месечни и дневни лимити за депозити и онлајн плаќања специфични за земја и регион често се поставуваат и не се преговараат за безбедносни цели.

Овие ограничувања значат дека банките не можат да го приспособат или зголемат одобрениот износ на депозит поради локалните финансиски закони или внатрешните политики на компанијата.

За да направите директни депозити во казината на MasterCard Masterpass, потребни се само неколку лесни чекори пред играчите да ја пробаат среќата и да уживаат во светот на забавата.

Како да направите директен депозит со апликацијата Masterpass?

1) Добијте сметка за Masterpass/Click to Pay.

Преземете ја апликацијата на вашиот мобилен уред или посетете ја веб-локацијата Masterpass Click to Pay. Следете ги инструкциите за да ја креирате вашата сметка.

2) Поврзете го Masterpass/Click To Pay со вашата банкарска сметка.

За да го комплетирате вашиот профил Masterpass/Click To Pay, додајте ги вашите податоци за MasterCard од претпочитаната банкарска сметка и детали за наплата и потврдете ја сметката.

3) Најдете врвен Masterpass/Click To Pay онлајн казино.

Ние сме тука да ви помогнеме со овој чекор. До најдете врвни онлајн казина што ќе прифати MasterCard Masterpass, погледнете ја нашата листа, изберете ја вашата омилена страница за казино и регистрирајте се за играње.

4) Изберете Masterpass за да го направите вашиот депозит во казино.

Делот за плаќање на веб-страницата на казиното ќе ја прикаже Mastercard како достапна опција за плаќање за играчите. Изберете ја иконата за плаќање како опција за депозит на вашиот уред и изберете ја зачуваната MasterCard за да го платите вашиот депозит во казино.

5) Потврдете ги деталите за вашиот депозит за кратко време.

Masterpass checkout ќе ве замоли да ги потврдите вашите информации од безбедносни причини за да спречите какви било неовластени трансакции. Нема да треба да користите лозинка или повторно да ги поднесувате вашите податоци; MasterCard Masterpass прави сè за вас.

Депонирање со Masterpass/Кликнете за да платите во казина
Како да направите повлекување со Masterpass/Кликнете за да платите?

Како да направите повлекување со Masterpass/Кликнете за да платите?

Masterpass/Click To Pay е строго за плаќање, што значи дека играчите не можат да се повлечат на нивната сметка или на апликацијата Masterpass.

Сепак, MasterCard обезбедува алтернативна услуга за дигитално плаќање наречена MasterCard Send, која им овозможува на онлајн казината безбедно да ги пренесуваат повлекувањата на играчите.

Играчите можат да ја користат само глобалната платформа за плаќање на MasterCard Send добиваат добивки од онлајн казина и платформи за игри кои нудат повлекување на MasterCard.

Како да се повлечете од казино со MasterCard Send

1) Пријавете се за MasterCard Send

Создадете сметка на MasterCard Send користејќи ја вашата е-пошта, лична карта, телефонски број и адреса.

2) Поставете ја вашата валута за испраќање MasterCard

Отворете ја контролната табла на MasterCard Send и изберете ја валутата на вашата сметка.

3) Наведете ги вашите детали за плаќање

Копирајте ги деталите потребни за да добиете исплата и доставете ја до онлајн казиното што го врши трансферот.

4) Добијте го вашето повлекување

Потврдете го повлекувањето со онлајн казиното, а потоа почекајте трансакцијата да се обработи и да се одрази на вашата сметка.

Дневните повлекувања и минималните ограничувања за повлекување се разликуваат во зависност од онлајн казиното што го врши трансферот и земјата или регионот на играчот. Обично, онлајн казината не дозволуваат повлекувања под 10 долари и поставуваат свои стандардни дневни или месечни ограничувања за повлекување на играчите.

Masterpass/Кликнете за да платите такси и времиња за обработка

И покрај неговата способност да овозможи инстант наплата и брзи дигитални плаќања, плаќањата за Masterpass/Click To Pay обично се потребни еден до два работни дена за да се обработат.

Повлекувањата преку MasterCard Send може да потраат неколку дена за да се обработат и да се рефлектираат.

Сепак, средствата од онлајн казината обично се обработуваат брзо и се рефлектираат на сметката MasterCard Send на играчот во рок од 30 минути, доколку и играчот и онлајн казиното користат услуги за плаќање Mastercard Send.

И времето за повлекување и обработка на плаќањата генерално варираат во зависност од неколку фактори, вклучувајќи ја локацијата или регионот на корисникот и потребните конверзии на валута за уплатата или онлајн депозитот.

Masterpass/Click To Pay и MasterCard Send се бесплатни, а создавањето сметка за двете дигитални платформи за плаќање не чини ништо.

MasterCard не наплаќа дополнителни трошоци за своите безбедни дигитални услуги, за разлика од другите дигитални паричници.

Пристапот до неговите безбедни функции за плаќање, како што се неговата функција за допирање и плаќање и дигиталниот паричник, не предизвикува никакви дополнителни такси или трошоци. Дури и користењето на копчето Masterpass за обработка на плаќањата на веб-страниците на онлајн трговците на мало не чини ништо.

Сепак, може да се применат редовни такси за трансакции за купување преку Интернет. Надоместоците за онлајн трансакции ќе се разликуваат во зависност од тоа каде корисниците купуваат онлајн, конверзија на валута или апликација на продавачот.

Како да направите повлекување со Masterpass/Кликнете за да платите?
Каде се прифаќа Masterpass/Click To Pay?

Каде се прифаќа Masterpass/Click To Pay?

Masterpass/Click To Pay е моментално достапен во и прифатени од 24 земји и региони низ светот, вклучувајќи ги Обединетите Арапски Емирати, Обединетото Кралство, Јужна Африка, Кина и Соединетите Држави.

До денес, давателот на дигитални плаќања прифаќа и поддржува вкупно 22 глобални валути, правејќи посигурни плаќања и најдобра безбедносна технологија достапна ширум светот и полесна за користење од кога било досега.

Со преку 30.000 трговци кои го прифаќаат начинот на дигитално плаќање, Masterpass/Click To Pay е исклучително популарен и широко користен во Јужна Африка.

Поддржани земји и региони:

 • Австралија
 • Белгија
 • Бразил
 • Канада
 • Кина
 • Чешка република
 • Франција
 • Германија
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Индија
 • Италија
 • Кореја
 • Нов Зеланд
 • Полска
 • Романија
 • Русија
 • Сингапур
 • Јужна Африка
 • Тајван
 • Турција
 • Обединети Арапски Емирати
 • Соединети Држави
 • Обединето Кралство

Поддржани валути:

 • Австралиски долар AUD
 • Бразилски Реал БРЛ
 • Канадски долар CAD
 • Кинески јуани CNY
 • Чешка корона CZK
 • евра евра
 • Хонг Конг долар HKD
 • Унгарска форинта HUF
 • Новозеландски долар NZD
 • полски злоти PLN
 • Фунта Стерлинг GBP
 • Сингапурски долар SGD
 • Јужноафрикански Rand ZAR
 • Јужнокорејски вон KRW
 • Нов тајвански долар TWD
 • САД долар УСД
 • Бразилски Реал БРЛ
 • Индиска рупија INR
 • турска лира TL
 • Романски Леу РОН
 • Дирхам на Обединетите Арапски Емирати AED
 • Руска рубља RUB
Каде се прифаќа Masterpass/Click To Pay?
Најдобрите бонуси за прв депозит со Masterpass/Кликнете за да платите

Најдобрите бонуси за прв депозит со Masterpass/Кликнете за да платите

Онлајн казина обично издаваат бонуси за прв депозит на играчи кои користат MasterCard Кликнете за да платите за да направите депозит онлајн.

Новите играчи добиваат прв депозит или бонус за добредојде откако ќе се регистрираат и ќе го стават својот прв депозит.

Прво, депонирајте и бонуси за добредојде во онлајн казина често вклучуваат поволности и додатоци, како што се бесплатни вртења на избрани игри или можност да се удвои нивниот депозит до одредена вредност.

За да откриете кои бонуси за прв депозит и добредојде важат за Masterpass/Click To Pay, играчите треба проверете ги промоциите на онлајн казино да дознаете кои се придобивките по депозитите или упатувањата.

Бонуси и бенефиции за прв депозит и добредојде

Бонус понуди на Casino.com да го удвои вашиот прв депозит до $400.

1xBet им овозможува на новите играчи да заработуваат 200% на нивниот прв депозит.

Bobcasino им нуди на новите играчи 100 бесплатни вртења на одбрани и 100% бонус до вредност од $100/€100 на избраните игри откако ќе го направат нивниот прв депозит.

Најдобрите бонуси за прв депозит со Masterpass/Кликнете за да платите
Како да го изберете вистинскиот Masterpass/Кликнете за да платите

Како да го изберете вистинскиот Masterpass/Кликнете за да платите

Masterpass/Click To Pay е омилен меѓу играчите на онлајн казино бидејќи опцијата за плаќање ги штити од кражба на идентитет и злонамерни ботови и користи претходно зачувани детали за MasterCard.

Исто така, ги зачувува сите информации за плаќање на играчот при поставувањето, правејќи испраќања и депозити за онлајн игри брзо и ефикасно.

Сè што треба да направат играчите е да користат безбеден еднократен код за да извршат плаќање, а платформата се грижи за сите други информации што обично ги бараат другите дигитални паричници.

Добрите и лошите страни на Masterpass/Кликнете за да платите

Добрите страни:

 • Masterpass/Click To Pay значи дека нема повеќе лозинки за корисниците.
 • Функцијата „Запомни ме“ овозможува брзо плаќање на веб-локации и апликации.
 • Нуди општа глобална помош преку MasterCard Chat.
 • Услугата обезбедува заштита од кражба.
 • Корисниците можат да плаќаат во продавници и онлајн.
 • Ги чува картичките и информациите за испорака на едно место.
 • Поставувањето и активирањето на сметката се лесни.
 • Сметката е бесплатна и нема дополнителни трошоци.
 • Некои трговци на мало им нудат специјални понуди на корисниците на Masterpass/Click To Pay.
 • Дигиталниот паричник брзо и лесно се поврзува со банкарска сметка.
 • Корисниците можат да плаќаат со Masterpass/Click To Pay на која било онлајн продавница или апликација што прифаќа MasterCard.
 • Masterpass/Click To Pay нуди мобилна апликација за iPad, Android и iPhone.
 • Заштитата од нулта одговорност на дигиталниот паричник значи дека корисниците не се одговорни за неовластени или лажни трансакции.
 • Платформата открива ботови и спречува злонамерна активност на ботови.
 • На корисниците не им е потребна физичка банкарска картичка за плаќања и трансакции.

Конс:

 • Masterpass/Click To Pay поддржува само 22 валути.
 • Сè уште не е достапен или поддржан ширум светот и важат регионални исклучувања.
 • Корисниците не можат да користат Masterpass/Click to Pay за да купуваат во продавница.
 • Повлекувањата се достапни само преку MasterCard Send.
 • Обработката на плаќањата може да потрае неколку дена.
 • Името е сменето во Кликнете за да платите, што може да предизвика конфузија.
 • Не сите онлајн казина прифаќаат Masterpass/Click to Pay.
 • Лесно е да се претера со користење на иконата за апликација и плаќање.
 • Masterpass/Click to Pay бара мобилен уред или десктоп.
Како да го изберете вистинскиот Masterpass/Кликнете за да платите
Процес на отворање сметка Masterpass

Процес на отворање сметка Masterpass

Отворањето сметка е многу едноставно. Потребни се неколку детали за потврда за време на поставувањето пред корисниците да можат да се поврзат со банкарска сметка, да прават депозити или да вршат онлајн плаќања со нивниот профил.

За да отворите сметка Masterpass/Click To Pay, корисниците мора да имаат 18 години или постари.

   1) Посетете ја веб-локацијата Masterpass/Click To Pay

За да се регистрирате за услугата за дигитално плаќање, треба да пристапите на веб-страницата Masterpass/Click To Pay и да кликнете на врската за запишување на страницата.

   2) Направете профил

Ќе треба да наведете адреса за е-пошта и телефонски број за да креирате профил Masterpass/Click To Pay.

  3) Додадете информации за плаќање

Формуларот за запишување ќе ве поттикне да ги додадете вашите лични податоци, информации за наплата и детали за испорака.

  4) Проверка на запишување

Откако ќе ги доставите вашите податоци, Masterpass/Click To Pay ќе ви испрати еднократна шифра за брзо потврдување на вашата сметка и вашите податоци.

  5) Дигитален паричник

Откако ќе заврши вашиот профил за плаќање и ќе ја потврдите вашата сметка, можете да ја користите функцијата Кликнете за да платите онлајн.

Процес на отворање сметка Masterpass
Безбедност и безбедност со користење на Masterpass

Безбедност и безбедност со користење на Masterpass

Mastercard Masterpass/Click To Pay користи шифриран број на виртуелна картичка единствен за корисникот за да ги заштити неговите податоци додека ги складира деталите за плаќање.

Апликацијата Masterpass/Click To Pay ја обезбедува вистинската безбедносна технологија која разбира дека луѓето и ботовите се однесуваат поинаку. Ги разликува корисниците од ботови при наплата за да обезбеди посигурно плаќање на омилените трговци на корисниците.

Заштитата од нулта одговорност, исто така, го поддржува секое купување Masterpass/Click To Pay, што значи дека корисниците не се сметаат за одговорни за неовластени купувања или лажни активности.

Заштитата од кражба на MasterCard ID, исто така, доаѓа без трошоци. Но, корисниците треба да го активираат за да ги искористат придобивките.

Masterpass/Click To Pay ги олеснува плаќањата без лозинка. Сè што корисниците мора да направат е да ја бараат иконата Click To Pay при наплатата.

Корисниците треба да ја допрат иконата за плаќање и да ја изберат својата претпочитана зачувана MasterCard. Дигиталниот паричник ќе ги обезбеди деталите за наплатата потребни за успешно купување, а корисникот мора да ја потврди трансакцијата.

Корисниците на Masterpass/Click To Pay треба да внимаваат на веб-локациите или апликациите кои автоматски бараат потврда за плаќање доколку не ја користеле иконата за наплата.

Безбедност и безбедност со користење на Masterpass
Откријте други депозити

Откријте други депозити

Apple Pay

Apple Pay им овозможува на корисниците да вршат бесплатни плаќања преку контакт преку Интернет, во апликации, во продавници и многу повеќе.

Мобилниот паричник на Apple Pay се поврзува со кредитни, дебитни, припејд и избрани картички за лојалност. Тоа е исто така широко прифатено низ САД

Google Pay

Услугата за мобилни паричник на Google Pay е широко прифатена на глобално ниво.

Корисниците на Google Pay можат да купуваат бесплатни контакти користејќи дебитни, кредитни, подароци и картички за награди за лојалност, лично, во апликација и онлајн.

Откријте други депозити
Samsung Pay

Samsung Pay

Samsung Pay може да складира до 10 кредитни и дебитни картички и да врши плаќања во продавницата.

Сепак, дигиталниот паричник не е достапен на уредите со iOS и ќе работи само на одредени уреди на Samsung.

Samsung Pay

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Masterpass?

Masterpass, сега наречен Click To Pay, е услуга за дигитален паричник на Mastercard.

Може ли да му верувам на Masterpass со лични или доверливи информации?

Да. Masterpass by MasterCard нуди низа безбедносни карактеристики, вклучувајќи шифрирање на информации за плаќање и софистицирано откривање бот.

Дали Masterpass ги складира деталите за плаќање?

Да. Дигиталниот паричник Masterpass ги складира информациите за плаќање на корисникот, вклучувајќи ги деталите за картичката и испораката.

Може ли да префрлам пари од Masterpass на мојата банкарска сметка?

Не. Masterpass може само да врши плаќања, а не да прифаќа трансфери.

Дали Masterpass е бесплатен?

Да. Корисничките сметки на Masterpass се бесплатни.

Кои мобилни и веб-прелистувачи поддржуваат Masterpass?

Десктоп прелистувачи: Google Chrome, Apple Safari, Microsoft Edge и Firefox

Мобилни прелистувачи: Google Chrome, Apple Safari, Firefox и Андроид прелистувач