Најдобрите Онлајн Казино со MoneyGram

Добрите и почетниците од онлајн коцкањето можат да се радуваат, бидејќи обложувањето, обложувањето и добивката на интернет ќе станат многу полесно! Имаме ниско ниво на MoneyGram, една од најбезбедните и најпрепознатливите услуги за трансфер на пари во светот што го прави преместувањето на готовината до и од казина поедноставно, побрзо и побезбедно во споредба со другите начини на плаќање.

Кога станува збор за играње на вашите омилени казино игри со вистински пари, важно е да размислите како ќе го финансирате. Угледните сајтови на iGaming нудат мноштво различни методи за депонирање, но некои се опции само за депозит, додека други дозволуваат и повлекување пари. Тука е и структурата на такси што треба да ја земете во предвид, земјите и платформите за казино што го прифаќаат вашиот избран метод, брзината со која се случуваат трансакциите и, се разбира, колку е безбедна вашата опција - последното нешто што сакате е хакерот да добие пристап. на вашиот идентитет и други лични и чувствителни информации.

Што е MoneyGram?

Што е MoneyGram?

MoneyGram International, Inc. е американска компанија специјализирана за прекугранични P2P плаќања, трансфери на пари и мноштво други финансиски услуги со дигитални онлајн платформи и платформи во апликации и преку 380 000 малопродажни локации низ целиот свет.

Има доста приказна зад историјата на бизнисот, но тој им служи на потрошувачите на глобално ниво повеќе од 80 години. Без разлика дали се работи за испраќање пари на меѓународно ниво, плаќање сметки или дополнување на вашата сметка во казино - услугата Heritage ги покрива вашите финансиски потреби со конкурентни такси и одлични девизни курсеви.

Компанијата првично работеше под ознаката Travelers Express, но со текот на децениите, нејзиното име еволуираше и нејзината понуда се прошири во согласност со променливите потреби на потрошувачите.

MoneyGram International, Inc. стана независна компанија во 1998 година со седиште во Далас, Тексас, САД, заедно со многу канцеларии расфрлани низ светот.

Во моментов, услугата за трансфер на пари е рангирана на второто место во светот по Western Union, кој нуди слична услуга. Со MoneyGram, корисниците можат да одат на готовина во продавницата или да вршат онлајн трансакции со плаќања со картички или банкарски трансфери. Брзината и практичноста се неговите клучни карактеристики, но во поглед на безбедноста, тие исто така не се задоволни.

Во кои земји имаат операции?

Услугата им овозможува на корисниците да испраќаат пари директно на банкарски сметки, мобилни паричници и прифатени казина во одредени земји, од САД.

Списокот на региони што ги поддржуваат различните видови трансакции на MoneyGram е обемен, но конкретно за онлајн трансфери на пари, ова се земјите каде што може да се користи:

· Австрија, Австралија, Белгија, Бугарија, Канада, Хрватска, Чешка (Чешка), Данска, Естонија, Финска, Франција, Германија [ДЕ], Велика Британија, Грција, Хонг Конг, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Литванија, Малта, Холандија, Нов Зеланд, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Сингапур, Словачка, Шпанија, Шведска, Швајцарија и Обединетите нации држави.

Дали сакате да добивате пари депонирани во апликацијата? Тие исто така нудат трансакции со iOS и Android во следните земји:

· Австрија, Австралија, Белгија, Канада, Данска, Естонија, Финска, Франција, Германија, Велика Британија, Ирска, Италија, Латвија, Литванија, Малта, Холандија, Нов Зеланд, Норвешка, Полска, Португалија, Словачка, Шпанија, Шведска, Швајцарија и САД.

И за малопродажни места во продавница, лично:

· Ангола, Аргентина, Ерменија, Австрија, Австралија, Бангладеш, Белгија, Боливија, Бугарија, Бразил, Камбоџа, Камерун, Канада, Чиле, Кина, Колумбија, Костарика, Хрватска, Кипар, Чешка (Чешка), Данска, Доминиканска Република , Еквадор, Египет, Ел Салвадор, Естонија, Финска, Франција, Грузија, Германија, Гана, Велика Британија, Грција, Гватемала, Хаити, Хондурас, Хонг Конг, Унгарија, Исланд Индија, Ирска, Израел, Италија, Брегот на Слоновата Коска, Јамајка, Јапонија, Јордан, Кенија, Кореја, Латвија, Либан, Литванија, Малезија, Малта, Мароко, Мексико, Молдавија, Холандија, Нов Зеланд, Никарагва, Нигерија, Норвешка, Оман, Пакистан, Панама, Перу, Филипини, Полска, Португалија, Катар, Република Демократско Конго, Романија, Русија, Саудиска Арабија, Сенегал, Србија, Сингапур, Словачка, Јужна Африка, Шпанија, Шри Ланка, Шведска, Швајцарија, Тајван, Тајланд, Тринидад и Тобаго, Тунис, Турција, ОАЕ, Уганда, САД, Украина, Венецуела и Зимбабве.

Што е MoneyGram?
Како да депонирате пари

Како да депонирате пари

Нема потреба од регистрација. Дали користите интернет-страница? Сè што ќе ви треба е банкарска сметка или кредитна или дебитна картичка од која можете да ги префрлите парите. Не грижете се, вашите податоци се безбедни. MoneyGram делува како посредник, така што во суштина е директен посредник за депозити.

За директни депозити во готовина, посетете ја продавницата на MoneyGram и кажете им го името на казиното на MoneyGram на кое префрлате пари - запомнете, вашата избрана страница за казино мора да има MoneyGram како метод за директен депозит и ќе ви требаат нивните детали за MoneyGram за двете дигитални и лични опции.

Дополнително, мора да обезбедите форма за идентификација и во двата случаи на депонирање, ќе треба да обезбедите референтен број на онлајн казиното.

Чекори за да направите депозит по видување онлајн

 1. Пријавете се за нова сметка на играч по ваша желба лиценцирани онлајн казина.
 2. Одете во делот за начинот на плаќање, притиснете го копчето за депозит, изберете MoneyGram од опциите и изберете ја сумата на пари што ќе ја префрлите во вашиот казино фонд.
 3. Внесете ги потребните детали и запомнете дека името на испраќачот (вие) треба да го отслика она на вашата идентификација со фотографија.
 4. Откако ќе го активирате депозитот, мора да го контактирате онлајн казиното и да го дадете референтниот број на MoneyGram.
 5. Откако ќе се потврди, депозитот треба да се исчисти и парите моментално да се рефлектираат во вашиот казино фонд. Може да очекувате дека ќе потрае околу 45 минути.
 6. И тоа е тоа! Сега можете да започнете да ги играте вашите омилени онлајн игри како слотови, покер итн. за вистински пари.

Која е дневната граница на депозит?

Како и кај повеќето услуги за начинот на депозит, постојат ограничувања за износот на пари што може да се префрли. Ова е за заштита на корисниците и спречување на злоупотреба.

MoneyGram има различни правила за ограничување колку пари и колку трансфери може да се случуваат дневно, неделно, месечно и годишно. Овие граници флуктуираат врз основа на трендовите на пазарот, безбедносните барања и постоечките закони.

Ако добиете ограничена грешка додека вршите трансфер, MoneyGram ве охрабрува да контактирате со неговиот тим за грижа за корисници за повеќе информации и помош.

Како да депонирате пари
Повлекувања со MoneyGram

Повлекувања со MoneyGram

Иако исплатите не се широко достапни во сите онлајн казина, некои нудат повлекувања на MoneyGram и процесот е исто толку едноставен како и правењето депозит.

Кога ќе бидете подготвени да уплатете ги вашите добивки и/или салдо на казино, тоа можете да го направите во казината што го санкционираат. Процесот е сличен на депонирање пари (но обратно) и има и трансакциски ограничувања наметнати на повлекувања од казино.

Чекори за повлекување средства од онлајн казино

 1. Најавете се на вашата избрана сметка на казино која нуди MoneyGram како метод за повлекување.
 2. Одете до делот за начин на плаќање, изберете MoneyGram од опциите и изберете ја сумата на пари што ќе ја преместите од вашиот казино фонд.
 3. Потврдете го повлекувањето и пополнете ги потребните информации.
 4. Откако ќе се потврди, вашата исплата ќе биде испратена на вашата сметка на MoneyGram.

Важно е да се напомене дека казината имаат различни времиња на обработка на повлекување, но исплатите обично траат околу 48 часа за да се префрлат на вашата банкарска сметка. Ова е брзо време на пресврт во споредба со многу други методи за повлекување.

Претпочитате да ја добивате вашата исплата во готово? Ова исто така може да работи. Едноставно посетете продавач на MoneyGram со референтниот код. За да ја потврдите трансакцијата, ќе ви биде побаран идентификација, па затоа имајте го со вас.

Повлекувања со MoneyGram
Надоместоци и времиња за депозит на MoneyGram

Надоместоци и времиња за депозит на MoneyGram

Се прашувате колку чини да испратите депозит до услугата за трансфер? Па, тоа варира и зависи од неколку фактори како што се каде го испраќате, како плаќате и како сакате приемникот да го добие. Надоместоците вклучуваат и варираат врз основа на следново:

 • Надомест за трансфер
 • Девизен курс
 • Цена од трета страна

Надомест за трансфер

Ова е лесно да се измери пред да го потврдите плаќањето и обично е најниската наплата. Надоместокот исто така ќе се разликува врз основа на тоа дали плаќате со банкарски/жичен трансфер, кредитна или дебитна картичка или готовина. Плаќањата со кредитни картички обично имаат највисока наплата.

Девизен курс

Означувањето на девизниот курс - конкретно битот за означување - е дополнителен надомест покрај редовниот девизен курс и точната цена варира во зависност од тоа како го организирате плаќањето.

Трошоци од трета страна

Друга наплата што може да се примени при плаќање. Оваа такса не оди кај давателот на начинот на плаќање, но бидете подготвени. Примери за наплата од трета страна се аванс во готовина од кредитна картичка, а вашата банка може да примени и надомест за банкарски/жичен трансфер.

Колку време е потребно за обработка на депозитот?

Парите испратени на вашата сметка на казино ќе се појават речиси веднаш, но може да потрае и до два работни дена.

И време на повлекување?

Ова зависи од опцијата за исплата што ќе ја изберете. Трансферите во готовина и е-паричник пристигнуваат со молскавична брзина, додека преместувањето пари на вашата банкарска сметка трае малку подолго.

Надоместоци и времиња за депозит на MoneyGram
Каде е прифатен MoneyGram?

Каде е прифатен MoneyGram?

Компанијата и нејзината понуда се огромни! Неговиот глобален досег вклучува популарни трговци на мало и бизниси во над 200 земји и територии.

Услугата од светска класа поддржува повеќе од 120 валути и онлајн гејмерите ќе бидат воодушевени кога ќе знаат дека редовните казино, како што се еврото, доларот, фунтата, круната, пезосот и јенот се меѓу нив. За детална листа на прифатени валути, посетете ја официјалната веб-страница на MoneyGram.

Земјите надвор од САД каде што е популарен MoneyGram вклучуваат:

 • Обединето Кралство
 • Пакистан
 • Данска
 • Германија
 • Индија
 • Нигерија
 • Белгија
 • Јужна Африка
 • Доминиканска Република
 • Португалија
 • Норвешка
 • Австралија
Каде е прифатен MoneyGram?
Врвни казина на MoneyGram кои нудат бонуси

Врвни казина на MoneyGram кои нудат бонуси

Во потрага по најдобрите, најсигурни и доверливи онлајн казина кои прифаќаат MoneyGram како начин на плаќање? Ве имаме - и со бонуси.

За да ги намамат играчите, онлајн казината обично нудат бонус за добредојде или депозит. Бонус за добредојде се дава при пријавувањето, додека бонус за депозит се исплаќа откако играчите ќе го направат својот прв директен депозит во казиното. Се нудат и разни други промоции и награди - проверете ја нашата листа на казина на врвот на оваа страница за да ги откриете понудите на MoneyGram на секое казино.

Врвни казина на MoneyGram кои нудат бонуси
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри

Вистинскиот начин на депозит зависи од тоа што сметате дека е приоритет. Најдобрите, високо оценети казино платформи не само што нудат најсовремени игри со вистински пари но има и низа решенија за плаќање и опции за трансфер на пари за да се задоволат потребите за игри во живо и преференциите на потрошувачите.

Некои од главните атрибути на кои треба да внимавате при изборот на методот на депонирање се брзината, практичноста и безбедноста, а MoneyGram ги означува сите овие полиња:

Брзина

Кога сте во бизнисот со освојување вистински пари, барате опција за плаќање што може да се пофали со брзо време на пресврт за директни трансфери и повлекувања на депозити. MoneyGram покажува дека времето на обработка на депозитите на онлајн казино е речиси моментално. Повлекувањето трае малку подолго, но тоа е многу побрзо од многу други популарни методи.

Погодност

Општо земено, потрошувачите бараат леснотија и едноставност, а онлајн гејмерите го повикуваат истото. Дали методот на депозит е јасен? Како да направите трансфер? Ако најдете метод кој има услуга во согласност со вашите потреби, тогаш тој е вистинскиот за вас. Една од многуте предности на опцијата за плаќање е фактот што можете да вршите и примате плаќања на многу начини, дигитално и лично.

Безбедност

Безбедноста на плаќањата секогаш ќе биде императив и компанијата сериозно ја сфаќа работата за да спречи нејзините системи и услуги да се користат за овековечување на каква било нелегална активност. Компанијата следи строги упатства и протоколи за спречување на криминалот, а исто така отвори и специјална веб-страница за спречување измами за да ги едуцира луѓето за измамите итн.

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит за онлајн игри
Добрите и лошите страни на MoneyGram

Добрите и лошите страни на MoneyGram

ДОБИ:

 • Флексибилен е: MoneyGram нуди различни начини за извршување на трансакции, онлајн, во апликација и лично. Сите нејзини патишта се едноставни и услугата е лесна за користење.
 • Трансакциите се брзи: Правењето депозит по баран е во основа инстант, а повлекувањето средства е брзо во споредба со другите опции за плаќање.
 • Тоа е универзално: Тоа е еден од водечките лиценциран методи за трансфер на пари на планетата со присуство во над 200 земји и територии.
 • Тоа е безбедно: Компанијата ја сфаќа безбедноста на своите корисници многу сериозно и има имплементирано различни процеси за да ги ублажи измамните активности.

НЕГОВОРИ:

 • Недостиг на казино: Иако услугата е добро препознатлива, таа нема голема позиција во сферата на онлајн казиното надвор од САД.
 • Нема средства за следење: Не можете да следите плаќање кога го користите овој начин на плаќање.
 • Високи надоместоци: Испраќањето пари, како директен депозит во онлајн казино, привлекува високи такси за секоја трансакција. Дополнително, наплатата се зголемува доколку има размена на валута.
Добрите и лошите страни на MoneyGram
Отворање сметка на MoneyGram

Отворање сметка на MoneyGram

Како што беше споменато претходно, нема долг процес на регистрација. За да креирате сметка, следете ги овие брзи и лесни чекори:

 1. Посетете ја страницата на MoneyGram и изберете „Регистрирај се“.
 2. Внесете ја вашата адреса за е-пошта, вашиот телефонски број и креирајте сигурна лозинка.
 3. Изберете дали сакате да добивате известувања преку текст или е-пошта за специјалните попусти и промоции на MoneyGram. Кликнете „Следно“.
 4. Сега, пополнете го вашето име, датум на раѓање и адреса.
 5. Кликнете на „Креирај профил“.
 6. И готови сте - сега сте корисник на MoneyGram.
Отворање сметка на MoneyGram
Безбедност и безбедност со користење на MoneyGram

Безбедност и безбедност со користење на MoneyGram

Компанија голема како MoneyGram има некои од најдобрите безбедносни и безбедносни протоколи. Лиценциран е во сите 50 американски држави, како и во областа Колумбија, Порторико, Американските Девствени Острови и Гуам. Во Обединетото Кралство ја има честа да биде лиценцирана овластена платежна институција, а во Канада внимателно ја следи FINTRAC кој помага да се спречи перење пари итн.

Покрај тоа, доверливиот сервис оди чекор понатаму за да ги едуцира своите корисници со специјална веб-локација, посветена на обезбедување на сите потребни совети и алатки за да не стане жртва на измама.

Дали користите услуга надвор од САД? Сè уште си безбеден. Компанијата е во согласност со лиценцирањето и регулаторната усогласеност во многу други земји каде што работат.

Кога станува збор за iGaming, услугата е на одобрената листа и е сигурна во однос на трансакциите со казино, како депозити и повлекувања.

Безбедност и безбедност со користење на MoneyGram
Откријте други методи за директен депозит за играње игри

Откријте други методи за директен депозит за играње игри

MoneyGram нуди многу предности, но не е широко достапен во многу доверливи онлајн казина. Ако се борите да најдете сајтови за игри што поддржуваат MoneyGram, еве неколку алтернативи:

PayPal

PayPal е исклучително популарен и безбеден начин на плаќање што е широко прифатено во некои од најголемите онлајн казина во светот. Угледната услуга им овозможува на корисниците да плаќаат, да испраќаат пари и да прифаќаат плаќања без да ги откриваат нивните чувствителни финансиски детали. Исто така е лесен за користење и има брзи времиња на пренос.

Mastercard

Mastercard е уште еден распространет избор за ентузијастите на iGaming бидејќи е поддржан како начин на плаќање во многу онлајн казина. Исто така е едноставен за користење, а обработката е брза и безбедна.

Кредитни картички

Иако постојат различни начини за извршување на онлајн казино трансакции, кредитните картички остануваат најкористената опција за депонирање во онлајн казина. Предноста на кредитните картички е што сите казина ги прифаќаат.

Откријте други методи за директен депозит за играње игри

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е MoneyGram?

MoneyGram е втората по големина услуга за трансфер на пари во светот. Тоа им овозможува на корисниците практично да вршат плаќања, како и да испраќаат и примаат пари, дигитално и лично.

Може ли да верувам во MoneyGram?

Да, можете да му верувате на MoneyGram. Услугата може да се пофали со најсовремени безбедносни процеси за спречување на измамнички активности.

Може ли да префрлам пари од MoneyGram на мојата банкарска сметка?

Да, можете да префрлите пари од MoneyGram на банкарска сметка или е-паричник во одредени земји, од САД.

Дали MoneyGram е бесплатен?

Не, MoneyGram не е целосно бесплатен. Постојат трошоци поврзани со правење и примање плаќања. Цената вклучува и варира врз основа на надоместоците за трансфер, ознаката на девизниот курс и трошоците од трета страна.

Колку долго трае повлекувањето на MoneyGram?

Повлекувањето на MoneyGram обично трае околу 48 часа за да се обработи барањето. Откако ќе се обработи барањето за исплата, парите релативно брзо ќе бидат префрлени на банкарска сметка.