Најдобрите Онлајн Казино со Neteller

Neteller, еден од најперспективните даватели на онлајн плаќања, дава услуги поврзани со финансиски трансакции на домашни и глобални фронтови. Имајќи над 23 милиони сопственици на сметки ширум светот, Neteller, канадскиот платен систем, се смета за еден од главните даватели на онлајн плаќање во моментов. Во моментов работи со производи како дигитален паричник, портал за плаќање, припејд картичка и PSP.

Најдобрите Онлајн Казино со Neteller
Image

За Нетлер

Neteller е основан во 1999 година. Во 2015 година, PaySafe Group, овластена институција за електронски пари, одлучи да ја финализира трансформацијата на финансиските трансакции директно поврзани со глобалната платежна индустрија. Како резултат на тоа, беше потребно стекнување на Skrill Group. Групацијата Skrill е позната како еден од најголемите и врвни платежни системи во Европа. Исто така, тој е меѓу најголемите автономни провајдери на електронски паричник во светот.

Моментално, Neteller служи во 200 земји во светот, со 23 милиони активни сметки. Компанијата ги презентира своите понудени услуги на 15 различни јазици. Нејзините 26 различни прифатени валути ги покриваат повеќето од главните валути, вклучувајќи австралиски долар, евро, американски долар, руска рубља, јапонски, јен, британска фунта итн.

Сега, над 330 квалификувани вработени ги спроведуваат неговите работни процеси и се водени од Лоренцо Пелегрино, нејзиниот сегашен извршен директор. Neteller е под регулатива на Управата за финансиско однесување (FCA). На своите клиенти им дава можност да купуваат и продаваат различни криптовалути според нивните фиат валути подолго време.

Повлекувањата, депозитите и трансферите со помош на Neteller може да подлежат на одредена такса, но не треба да давате годишни или месечни надоместоци за да ги имате неговите услуги. Освен тоа, Neteller е целосно без такси за латентност. Форекс брокери и онлајн казино индустријата се двете главни индустрии кои уживаат во услугите на порталот за плаќање на Neteller. И несомнено, тој е еден од угледните и доверливи даватели на финансиски услуги преку Интернет, а надоместоците поврзани со неговите услуги се разумно пониски од неговите други конкуренти.

Зошто да користите Neteller

Во светот на онлајн коцкањето, Neteller е неспорно еден од најдобрите и најпопуларните е-паричници со најголемо влијание таму. Тоа е едно од најраните и најуспешните решенија за плаќање во онлајн казина, и сè уште е широко користено од милиони играчи денес. Neteller е основан во 1999 година и е достапен во над 200 земји и е достапен во над 17 различни валути.

Секој давател на онлајн казино го прифаќа овој начин на плаќање поради неговата леснотија на користење за онлајн трансакции. Тоа им овозможува на играчите да депонираат за коцкање и да управуваат со добитни средства на една сметка. Генерално, коцкарите не треба да ги даваат своите банкарски информации на кое било онлајн казино за да ги завршат трансакциите.

Neteller наспроти Skrill: Споредба на е-паричници за онлајн плаќања во казино
Image

Како работи Нетлер

За да го користите Neteller за онлајн плаќања за казино, креирајте сметка на официјалната веб-страница на Neteller. Поставувањето сметка трае неколку минути, што им дава на играчите пристап до сметката на е-паричник. Поврзете ја сметката со извор на финансирање, како што се банкарски сметки или кредитни картички. Користењето банкарска сметка за финансирање, исто така, им нуди на коцкарите можност да ја подигнат својата добивка директно на истата банкарска сметка.

Откако ќе се создаде сметка на Нетлер, играчите можат да ја користат за да прават депозити на нивните онлајн-локации за коцкање. Играчите треба да се логираат на нивните казино сметки, да кликнат на табулаторот „Касиер“ и да изберат Neteller од списокот со опции за депозит. Играчите треба да го внесат износот што сакаат да го депонираат и информациите за нивната сметка на Нетлер. Откако ќе се заврши, сметката за коцкање веднаш се финансира. Депонирањето со Neteller во онлајн казина исто така им нуди на играчите ексклузивни бонус понуди.

Како да поставите сметка на Neteller и да го направите вашиот прв депозит во казино
Image

Добрите и лошите страни на Neteller во онлајн казина

Една од најомилените и доверливи услуги за портали за плаќање, Neteller, претпочита да нуди услуги за финансиски трансакции во рамките на минималната цена. Така, тој стана познат начин на плаќање за коцкари кои сакаат да се обложуваат на онлајн платформи. Повеќето од највисоките онлајн казина нудат опција Neteller на нивната страница за плаќање.

Играчите уживаат во неговата удобна и безбедна услуга, овозможувајќи им да играат онлајн коцкање на најзгодниот можен начин. Во следниот дел, ќе се осврнеме на секој фактор одговорен за популарноста на Нетлер.

1. Безбедност

Neteller има над 20 години искуство и висока репутација. Се напојува од PaySafe Group Limited и е регулирано од FCA. Како што FCA го овластува, има доверба, над 100% од средствата на своите членови. Освен тоа, нивната порта е обезбедена со непромислена заштита на шифрирање SSL, автентикација во два чекора и други безбедносни протоколи за стандардни индустриски стандарди. Повторно, оние кои имаат свои ВИП членства уживаат 100% гаранција за измама. Сепак, за да се обезбеди безбедност, играчите треба да инвестираат доста време во процесот на идентификација, што може да биде малку досадно.

2. Брзина

Играчите кои користат Neteller сметки се благословени со немилосрдна брзина. Овие сметки се удобни за пристап, трансферите на пари се случуваат веднаш, а бидејќи е глобална платформа, играчите можат да префрлаат пари до каде било низ светот. Играчите можат да повлечат и да депонираат пари со помали износи на надоместоци. Сепак, банкарските трансфери може да потраат малку повеќе време, што може да биде причина за нервоза на неколку играчи.

3. Бонус за повторно вчитување на казиното

Возбудливи бонуси за повторно вчитување од онлајн казина е уште една работа во која уживаат играчите кои користат Neteller. Сепак, износот на бонусот за повторно вчитување што играчот има право да го добие зависи од казиното и од депонираниот износ. Ова може да биде уште една причина за бесот на играчот. Сепак, изобилството од платформи за онлајн коцкање доликува на Нетлер користејќи играчи со 100% бонуси за повторно вчитување.

4. Погодност

Сметките на Neteller може да се управуваат преку мобилни телефони, бидејќи има две различни мобилни апликации што играчите можат да ги преземат од нивната продавница за апликации. Овој метод е брз, достапен во 200 различни земји, прифаќа 26 странски валути. Освен тоа, тој е повеќејазичен со 15 различни јазици.

Овие карактеристики се доволни за да бидат погодни за играчи од целиот свет. Дополнително, нивната одговорна активна поддршка 24x7 и информативниот дел за ЧПП се исто така умешни за правење играчи од сите видови проблеми ориентирани кон трансакциите. Меѓутоа, во случај на какво било одложување на трансакцијата, играчите можеби ќе треба да чекаат неколку дена.

5. Репутација

Neteller е еден од најдобрите и највисоките даватели на услуги за финансиски трансакции присутни во овој момент. Тоа е регулирано од страна на FCA, кој е исто така познат орган за финансиска контрола. Оттука, Neteller може да се смета за сигурно и веродостојно решение за финансиски трансакции. И, тоа е доста забележливо со гледање на огромната база на клиенти што моментално ја содржи Neteller. Сепак, иако процесот на верификација носи засилено ниво на безбедност, тоа одзема малку време.

6. Цена

Neteller е ослободен од годишни или месечни трошоци за одржување. Нема потребни трошоци за неактивни сметки. Сепак, депонирањето на вашата сметка, повлекувањето од вашата сметка и трансакцијата на пари имаат право на мали одредени трошоци.

Ако вашиот депониран износ е под 20.000 УСД, трансакцијата ќе се наплати со 2,50% од депонираниот износ.

Повлекувањата со помош на банкарски трансфери, членска жица, Net+ припејд мастер картички, соодветно чинат 10 УСД, 12,75 УСД и 0 до 1,75%. Сепак, за Merchant Sites, тоа обично е бесплатно.

Трансферите на пари преку Neteller подлежат на надоместок за трансфер, почнувајќи од 1,45%. И за крипто газење, корисниците се обврзани да обезбедат надоместоци од 1,50% ако се користат ЕУР или УСД. За другите валути тоа е 3,00%.

7. Услуги на клиентите

За да им понуди на своите корисници непосредни решенија, Neteller опфаќа добро дизајниран дел за ЧПП. Делот ЧПП е детален за поедноставување на сите вообичаени проблеми. Меѓутоа, ако ви треба дополнителна помош, можете да го контактирате неговиот тим за поддршка преку повеќе точки на допир.

Непосредна опција за добивање на тимот за поддршка би била опцијата за разговор во живо. Поддршката за разговор во живо од Neteller е активна деноноќно и нуди услуга на повеќе јазици. Сепак, опцијата за разговор во живо е достапна само за ВИП членовите.

Можете исто така да контактирате со тимот преку телефонски повици. Различни телефонски броеви се обезбедени за различни земји, а корисниците можат да разговараат со раководителите за поддршка во одредена временска рамка. Истото важи и за е-поштата. Обично, одговорите на е-пошта доаѓаат во рок од 1 до 3 работни дена.

Neteller такси и ограничувања за онлајн казино трансакции
Image

Процес на отворање сметка на Neteller

Отворањето сметка со Neteller е релативно некомплицирано и може да се направи со следење само неколку едноставни чекори. Отворањето сметка е бесплатно, а можете да депонирате и повлечете користејќи различни методи. Следниве се чекорите што треба да ги следите за да креирате сопствена сметка на Neteller.

Чекор 1: Прво, посетете ја страницата за најава на членови на Neteller.

Чекор 2: Ќе се појави страница каде што треба да го внесете вашето име, презиме, адреса на е-пошта и да поставите лозинка за вашата сметка. Потоа кликнете на копчето „Регистрирај се сега“.

Чекор 3: Кога сте најавени, внесете го името на вашата земја и претпочитаната валута со кликнување на „Money In“ од лентата за навигација на левата страна и потоа кликнете на копчето „Save“.

Чекор 4: Следната страница ќе бара вашите податоци. Внесете ги сите информации и кликнете на опцијата продолжи.

Чекор 5: Следната страница ќе ви покаже безбедна лична карта. Безбедната лична карта ќе биде со 6 цифри; треба да го чувате на безбедна страница, како што се бара во времето на трансакцијата. Кликнете на копчето „Продолжи“.

Сега, вашиот процес на регистрација е завршен. Ќе бидете автоматски навигирани до страницата за депозит. Можете да депонирате на вашата сметка со која било опција за депозит што ве задоволи.
Можете да направите сметка на Neteller само ако имате банкарска сметка. И, треба да имате минимум 18 години за отворање сметка.

Ограничувања за поседување Neteller-сметка

Редовните клиенти на Neteller можат да депонираат до 2.500 долари преку кредитни картички и од 5.000 до 50.000 долари преку друга сметка на Neteller. Сепак, ВИП клиентите уживаат пофлексибилни граници.

Ограничувањата за повлекување зависат од избраниот начин на плаќање, типот на сметка и валутата.

Едно лице има право да има само една сметка на Нетлер.

Може да вршите трансакции само со прифатената валута, а луѓето од прифатените земји имаат право да имаат сметка.

Постапка за финансирање на сметка на Нетлер

Депонирањето пари на вашата сметка на Neteller може да се направи и со следење на неколку едноставни чекори. Чекорите што треба да ги следите за да ја вчитате вашата сметка се споменати подолу.

Прво, треба да се најавите на вашата сметка со внесување на деталите за потпишување и кликнување на опцијата за најавување потоа.

Треба да ја изберете опцијата „пари во“ за лоцирање на достапните опции за депозит.

Потоа ќе ви се прикаже страница која ги содржи сите опции за плаќање и изберете ја претпочитаната.

Потоа внесете го износот што ви треба за депонирање и притиснете го копчето за продолжување. Износот ќе биде испратен на вашата сметка на Neteller.

Провизијата за депозит може да се примени за вашата трансакција и може да биде различна за различни начини на плаќање.

Image

Опции за поддршка на корисници на Neteller

Neteller, компанија која обезбедува финансиски плаќања со седиште во Островот, е целосно погодна со многу одговорен тим за поддршка на клиентите што може да го понуди. Корисниците можат брзо да контактираат со поддршката на повеќе начини. Сепак, постојат специфични разлики во времето потребно по различни методи. Ви стојат на располагање опции како разговор во живо, е-пошта и телефонски броеви. Сега ќе ги разгледаме детално сите за да ги разгледаме корисните фактори за контактирање со поддршката на Neteller.

Опција за разговор во живо

Ако сте ВИП член на Neteller, можете да го контактирате тимот за поддршка преку опцијата за разговор во живо. Одговорите ќе ги добиете веднаш преку опцијата за разговор во живо, а оваа услуга е достапна деноноќно на различни јазици. Опциите за разговор во живо се наоѓаат на интерфејсот на сметката.

Телефонски повици

Поддршката преку телефонски повици е достапна за сите корисници на Neteller. Поддршката за телефонски повици е исто така достапна на повеќе јазици. Компанијата даде конкретни бројки за играч од различни земји. Меѓутоа, за поддршка на услугите преку телефонски повици, корисниците треба да се јават помеѓу одредената временска рамка.

Е-пошта

Корисниците исто така можат да побараат помош од тимот за поддршка со подигање билети преку е-пошта. Но, корисниците можеби ќе треба да чекаат 1 до 3 работни дена за да дојде одговор.

Неколку причини поради кои корисниците контактираат со поддршката за корисници на Neteller:

Како можам да ја потврдам мојата сметка?

Имам проблем со најавување на мојата сметка.

Како можам повторно да ја активирам мојата Neteller сметка?

Не можам да се сетам на мојата лозинка, што да правам?

Како да го сменам мојот ID за најавување?

Како можам да станам ВИП член на Neteller?

Image

Ограничувања за депозит и повлекување

Границата за повлекување со помош на Neteller Master Card ќе се заснова на вашиот VIP статус. Сепак, останува некаде помеѓу 1,000,00 и 3,3000,00 долари за секои 24 часа.

Преку банкарски трансфери, можете да повлечете најмалку 20 долари и да достигнете до 100.000 долари во секоја трансакција. Опцијата Членска жица е премногу заплеткана со сличната опција за банкарски трансфер. Барањата за повлекување прво добиваат одобрение од неговиот тим за преглед. Оттука, може да бара до 3 работни дена. Кога ќе се обработи, средствата ќе пристигнат на вашата банкарска сметка во рок од 2 до 6 часа. Ако барањето за плаќање биде одбиено, Neteller ќе го врати износот во рок од 4 до 5 работни дена.

Корисниците исто така можат да депонираат, повлекуваат и трансактираат пари преку мобилната апликација Neteller. Мобилната апликација Neteller е достапна за мобилни корисници на Android и iOS и може да се преземе преку продавници за апликации. Врв онлајн казина како Royal Panda, LeoVegas, Spin Casino и многу други ги прифаќаат плаќањата на Neteller.

Image

Како Казино рангира банкарски методи

Депонирањето во онлајн казина треба да се направи без трошка страв и непријатности. Како таков, тимот на CasinoRank има критериуми за оценување на банкарските методи пред да ги предложи на корисниците на својата веб-страница. Критериумите вклучуваат:

Безбедност и сигурност

Безбедноста води кога станува збор за избор на онлајн банкарски систем. Хакерите не треба да имаат пристап до кредитните картички на играчите и информациите за банкарските сметки. Како таков, CasinoRank врши проверки на квалитетот и безбедноста пред да им претстави каков било банкарски систем на своите корисници. Тие вклучуваат проверка на компанијата за да се осигура дека е легитимна, прегледи на корисниците и стапки на доверба на интернет. Сите овие осигуруваат дека играчите вршат трансакции преку безбедни и безбедни платформи.

Пристапност

Се претпочитаат банкарски методи кои се лесно достапни од играчи од целиот свет. Ова осигурува дека сите коцкари ширум светот имаат брз, лесен пристап до депозити во казино. Исто така, гарантира дека тие можат да ги искешираат своите добивки веднаш штом ќе посакаат.

Популарност во индустријата на онлајн казина

CasinoRank гарантира дека сите негови решенија за плаќање не се застарени. Без разлика дали се стари или нови, сигурните решенија за плаќање треба да бидат во тренд со системите за онлајн банкарство и широко користени меѓу давателите на онлајн казино.

SSL шифрирање

Потврдувањето на SSL шифрирањето е една од безбедносните проверки за користење на банкарски систем. Играчите можат подеднакво да го проверат ова со барање безбедносен симбол на веб-страницата на компанијата. Симболите обично се во форма на зелен катанец или URL на веб-локацијата што започнува со „HTTPS://“

Поддршка

Банкарските методи кои не нудат солидна клиентска поддршка не вреди да бидат во ред. Секој сигурен платен систем им нуди на операторите и играчите на казино оптимална поддршка бидејќи може да се појави проблем за време на трансакцијата. Тие вклучуваат лесен пристап преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Сите овие критериуми придонесуваат за она што е познато како „солидни банкарски методи“ за онлајн коцкање.

Image

Neteller Cost for Money Transfers

Користејќи го Neteller, корисникот може да испраќа пари во многу земји ширум светот. Трансакцијата на пари преку Neteller е моментална и обезбедена со безбедносни мерки на индустриски стандарди. За корисниците кои испраќаат пари преку Neteller се применува такса од 1,45%. Ограничувањето за испраќање пари од проверен Нетлер на сметка на Нетлер е 5.000 долари по трансакција, 10.000 долари дневно, 20.000 долари неделно и 50.000 долари месечно.

Сепак, вреди да се спомене дека ако корисникот живее во регион каде што Neteller не ја нуди својата услуга, тој не може да направи никаква трансакција користејќи Neteller. Сепак, со 200 прифатени земји, шансите да се случи ова со вас се релативно помали. Сепак, да ги погледнеме земјите кои се прифатени од Нетлер.

Земји од каде што можете да испраќате пари преку Neteller

Земјите што се вклучени овде се Австралија, Австрија, Белгија, Боливија, Бразил, Канада, Колумбија, Данска, Кипар, Египет, Естонија, Финска, ДР Конго, Ел Салвадор, Естонија, Франција, Гана, Етиопија, Гренланд, Белгија, Индонезија, Италија, Јамајка, Јапонија, Јордан и повеќе.

Земји од каде што можете да добивате пари преку Neteller

Унгарија, Хондурас, Босна и Херцеговина, Буркина Фасо, Кабо Верде, Полска, Португалија, Венецуела, Замбија, Зимбабве, Словенија, Сингапур и повеќе.

Image

Neteller адреса, информации за контакт и детали за телефонот

Neteller, еден од најдобрите даватели на финансиски трансакции, сега ги опслужува своите понуди во 200 различни земји ширум светот со прифаќање на над 26 главни валути. Во случај на какви било проблеми, корисниците можат да контактираат со нив преку овие преземени опции.

Физичка адреса

Меѓународна куќа, вијадукт Холборн 24, Холборн, Лондон EC1A 2BN, ОК

Телефонски број

Најдобриот и најбрзиот начин за контактирање со тимот за поддршка е да се јавите преку даден телефонски број. Постојат 16 различни телефонски броеви, кои се активни во 16 различни земји. Корисниците можат да ги поминат во одредена временска рамка за искористување на поддршката. Сите овие телефонски броеви остануваат активни 24x7.

Играчите од Австралија можат да се јават на +61-2-8279-8643. За Јапонија, телефонскиот број е +81-3-4579-5524. Освен овие две земји, Бразил, Мексико, Колумбија, Холандија, Франција, Норвешка, Германија, Шпанија, Италија и Шведска, исто така, имаат одредени телефонски броеви за повикување на Нетлер.

Image

Безбедност при коцкање

Ако на вас или на некој што го познавате ви треба помош поради проблеми со коцкањето, посетете ги овие веб-локации подолу:

Прикажи повеќе

Правилното решение за е-паричник за вашите трансакции е од клучно значење бидејќи онлајн казината добиваат сè поголема популарност. Е-паричниците нудат удобен и безбеден начин за депозити и повлекувања во онлајн казина.

Прикажи повеќе

Neteller има такси и ограничувања, па затоа е од клучно значење да бидете свесни за нив ако размислувате да ги користите најбезбедните начини на плаќање во вашето омилено онлајн казино Neteller. Има многу играчи кои не се свесни за таксите и ограничувањата на Нетлер. Ако сте еден од нив, тогаш не треба да се грижите за тоа.

Прикажи повеќе

Растот на онлајн игрите ја зголеми потребата за доверливи и безбедни начини на плаќање и онлајн. Брз и безбеден начин за испраќање пари преку Интернет е користење на платниот систем Neteller. Често се користи од играчите на онлајн казино ширум светот бидејќи обезбедува брз и лесен метод за правење депозити и повлекувања.

Прикажи повеќе

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Neteller и како да се користи?

Neteller е еден од најдобрите даватели на онлајн финансиски трансакции кои нудат услуги за депозити, повлекување и трансфер на пари за корисниците на глобално ниво.

Како можам да го активирам Neteller InstaCash?

Ако веќе имате сметка во Neteller, треба да ја прикачите со вашата валидна банкарска сметка. Neteller ќе испрати мала сума на банкарската сметка што сте ја поврзале со вашата Neteller сметка. Кога ќе се потврди тој мал износ на депозит, ќе ја искористите функционалноста на instaCash.

Кои се некои од валутите кои Neteller ги прифаќа?

Некои од валутите што Neteller ги прифаќа се EUR, GBP, HUF, NOK, SEK, USD, DKK, CAD, PLN и повеќе.

Какви картички вообичаено им обезбедува Нетлер на своите клиенти?

Заедно со Net+ Master Card, достапна физички, компанијата го нуди и својот виртуелен колега. Оттука, Neteller е одличен начин за купување на онлајн и офлајн платформи. Сепак, неговите виртуелни картички не се дозволени надвор од зоната СЕПА. Сите други услуги се достапни за клиентите ширум светот.

Кое казино прифаќа Neteller?

Функционално сите казина прифаќаат Neteller. Сепак, ова е сè уште зависи од основата на казино.

Дали има такси за депозит кај Neteller?

Не. Нема такси за депозит кај Neteller, казиното ги носи надоместоците за депозитот.

Дали Neteller е безбедно да се користи за онлајн казина?

Neteller е неверојатно безбедна опција во онлајн казината. Neteller има секакви безбедносни мерки при користење на вашата картичка за онлајн плаќања во казина.

Дали има Neteller бонус за нови клиенти?

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за добредојде. Дали тоа е специфично за Neteller, ќе се разликува помеѓу казина.

Дали ми треба интернет конекција за да користам Neteller?

Да. За да обработите трансакции, мора да бидете поврзани на интернет преку Wi-Fi или мобилни податоци.

Дали Нетлер може да го блокира коцкањето?

Ова се случува на основа на казино. Но, вие, како корисник, нема да бидете блокирани за користење на Neteller.