Најдобрите Онлајн Казино со NOWPayments

Во денешно време, љубителите на онлајн казино се повеќе избираат да користат крипто плаќања, што ви дава слобода да плаќате брзо, безбедно, па дури и анонимно. Поради тоа, онлајн казината додаваат уште повеќе опции за да користите плаќања со криптовалути.

И покрај тоа што NOWpayments е основана пред само неколку години, во 2019 година, веќе многу брзо почна да влегува во светот на онлајн казината. NOWpayments е портал за плаќање со криптовалути без притвор, кој ви овозможува да користите повеќе од 50 крипто за вашите плаќања.

NOWpayments е систем кој генерално се користи од казината за прифаќање плаќања преку Интернет во крипто, но вие, како играч, треба да знаете кои се придобивките од приклучувањето кон какви било казина што користат NOWPayments, бидејќи предностите може да бидат уште попривлечни отколку што мислите . Значи, ајде внимателно да погледнеме како NOWPayments и онлајн казината можат да обезбедат подобро обложувачко искуство и за казината и за играчите.

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
Што се NOWPayments?

Што се NOWPayments?

NOWpayments е услуга која им овозможува на казината да прифаќаат крипто плаќања. Тоа е услуга без притвор што не чува или складира средства на кој било начин, така што и вие и куќата ќе добиете брзи и сигурни трансакции.

NOWPayments е основана во 2019 година од тимот на ChangeNOW, кој е услуга за размена на криптовалути. NOWpayments поддржува повеќе од 50 криптовалути со една од најконкурентните такси таму. NOWPayments се наоѓа во Амстердам, Норд-Холандија, Холандија. NOWPayments им овозможува на своите деловни партнери да креираат фактури, да поставуваат претплати или да прифаќаат донации, сето тоа на едно место.

NOWPayments и казина

Нема да го гледате NOWPayments како начин на плаќање во онлајн казина, бидејќи ова е услуга интегрирана со различни приклучоци со одредени казина, но ако станете дел од едно од тие казина, ќе имате корист на многу различни начини, како ниски такси, брзи трансакции и високо ниво на безбедност, сето тоа од речиси секое место во светот.

Многу онлајн казина го користат избегнувањето на вообичаените даночни регулативи, фискалните политики и законите за коцкање за да обезбедат подобро и понепречено искуство за обложување за своите играчи, така што NOWPayments и криптото се корисни.

Што се NOWPayments?
Како да депонирате со NOWPayments во онлајн казино?

Како да депонирате со NOWPayments во онлајн казино?

Кога ти регистрирајте се за онлајн казино што е поврзано со NOWPayments, ќе можете да правите брзи, лесни и едноставни депозити, со многу ниски или воопшто без надоместоци.

Можете да изберете да го направите вашиот депозит во повеќе од 50 криптовалути, како што се Bitcoin, Dash, Ethereum, Litecoin, Monero, Shiba Inu, Binance USD, Pax Dollar, Gemini Dollar, USD Coin и многу други.

Откако ќе изберете која паричка да ја користите за финансирање на вашата сметка во казино, процесот е јасен и сличен за речиси секое казино:

 • Отворете го вашиот крипто паричник,
 • Изберете да направите трансфер,
 • Внесете го износот што сакате да го депонирате,
 • Залепете ја адресата на казиното во лентата „Испрати до“.

Во повеќето случаи, вашите средства ќе ги добиете на вашата сметка веднаш, но имајте предвид дека може да потрае до 5 минути.

Како да депонирате со NOWPayments во онлајн казино?
Како да направите повлекување со NOWpayments?

Како да направите повлекување со NOWpayments?

Огромната предност на користењето крипто плаќања за играње во онлајн казина е тоа што можете повлечете ги вашите добивки во секое време без никакви одложувања на трансакцијата. Само треба да побарате повлекување и веднаш ќе го добиете вашиот крипто.

За крипто казината не е потребна никаква потврда, така што не треба да поминете никаква KYC-верификација, што не само што ви заштедува време, туку и не ве принудува да ги споделите вашите лични податоци со казиното.

NOWPayments обично обезбедува инстант повлекувања, така што, откако ќе го побарате вашето повлекување, веднаш ќе ги видите вашите средства во вашиот паричник, без да мора да чекате со денови за да пристигнат.

Како да направите повлекување со NOWpayments?
Надоместоци за обработка и време за NOWpayments

Надоместоци за обработка и време за NOWpayments

Како што веќе споменавме, NOWPayments имаат огромна придобивка од ниски провизии и брзи трансакции. Така, кога ќе станете член на кое било казино што е поврзано со услугата NOWPayments, вашите депозити и повлекувања ќе продолжат за само неколку секунди.

Вообичаено, надоместоците за NOWPayments се прилично ниски, околу 0,04%, што е уште една придобивка од приклучувањето во казино што го користи овој фантастичен крипто портал кој не е притворен. Сепак, повеќето онлајн казина што користат NOWPayments ќе ги покријат надоместоците, така што нема да треба ни да плаќате кога ја повлекувате вашата добивка.

Надоместоци за обработка и време за NOWpayments
Каде се прифаќаат NOWPayments?

Каде се прифаќаат NOWPayments?

NOWPayments работи со компании ширум светот, па без разлика каде се наоѓате, ќе можете да ги искористите предностите на сè што нуди NOWPayments поврзано со онлајн казина.

Се разбира, NOWPayments работи со повеќе од 50 валути, допаѓа:

 • Монеро
 • Цртичка
 • Шиба ИНУ
 • Лајткоин
 • Етереум
 • Солана
 • Dogecoin
 • Биткоин Кеш
 • Близнаци долар
 • Пакс долар
 • Монета од американски долари
 • Binance USD

Без разлика што NOWPayments нуди огромен избор на монети за плаќање, повеќето љубители на казино сепак претпочитаат да ги користат најпопуларните, Ethereum и Bitcoin, бидејќи тие се стабилни и подоверливи. Значи, онлајн казината постојано бараат партнери кои ќе им овозможат да прифатат БТК, Ethereum и други стабилни монети.

Каде се прифаќаат NOWPayments?
Топ бонуси со NOWPayments

Топ бонуси со NOWPayments

Како што може да предложите, NOWPayments се тесно поврзани со бонус понуди во онлајн казина. Сите казина што имаат интегрирано NOWPayments API, можат да понудат многу солидни бонус понуди, бидејќи надоместоците за NOWPayment се многу ниски и трансакциите се многу брзи.

Значи, обично ќе видите многу дарежливи бонуси од тие казина, каде што можете да добиете двојно повеќе од износот што го депонирате, што не е ограничено на добредојдени бонус понуди.

Топ бонуси со NOWPayments
Како да се избере најдобриот метод за депозит?

Како да се избере најдобриот метод за депозит?

Еден од најважните фактори на кои треба да внимавате при изборот на крипто начин на плаќање во онлајн казино е:

 • Такси,
 • Време на трансакции,
 • Безбедност.

Со оглед на фактот дека NOWPayments има многу ниски провизии во споредба со повеќето негови конкуренти, исто така многу ниски времиња на трансакции, обично во рок од неколку секунди, и последно, но не и најмалку важно, многу високо ниво на безбедност, NOWPayments дефинитивно се квалификува за врвни начини на плаќање за користење во онлајн казина.

Добрите и лошите страни на NOWPayments

За да ви помогнеме да донесете правилна одлука, ќе ги наведеме главните добрите и лошите страни на NOWPayments кои можат да ви помогнат да одредите дали тоа е најдобрата опција за плаќање за вас.

Добрите

 • Ниски надоместоци до 0,05%
 • Инстант трансакции, обично во рок од неколку секунди
 • Високо ниво на безбедност
 • Достапно ширум светот
 • Најголем избор на средства
 • Ниски минимум на депозити во светот на крипто

Конс

 • NOWPayments е прилично млада компанија, основана во 2019 година.
 • Тешко е да се идентификува дали одредено казино е интегрирано со NOWPayments
Како да се избере најдобриот метод за депозит?
Процес на отворање сметка на NOWPayments

Процес на отворање сметка на NOWPayments

Имајќи го предвид фактот дека NOWPayments е крипто-порта што онлајн казината ја интегрираат во нивните веб-локации, со цел нивните клиенти да можат и да депонираат и да повлекуваат средства во крипто, што значи дека не е потребно создавање сметка од перспектива на играчот.

Значи, штом ќе го пронајдете соодветното онлајн казино кое прифаќа крипто преку NOWPayments, отворањето на сметката не е неопходно за вас, бидејќи бизнисот со казино се грижеше за сè во врска со крипто плаќањето.

Процес на отворање сметка на NOWPayments
Депонирајте бонуси со NOWPayments

Депонирајте бонуси со NOWPayments

Правењето директен депозит со NOWPayments не е возможно во онлајн казина, бидејќи ова е портал кој има за цел да обезбеди услуги за онлајн казина, од кои играчите можат да имаат корист. Значи, нема да има никакви бонус понуди или промоции за вложување депозити со NOWPayments.

Сепак, индиректните бонуси за NOWPayments може да се најдат меѓу онлајн казина. На пример, кога се приклучувате на казино што работи со тој портал за плаќање, обично има бонуси за добредојде, бонуси за бесплатни вртења и многу повеќе. Значи, во основа, кога некој од нив ќе се собере, тоа е бонус за користење на NOWPayments, што може да се смета за уште една огромна предност.

Депонирајте бонуси со NOWPayments
Безбедност и безбедност со користење на NOWPayments

Безбедност и безбедност со користење на NOWPayments

Една од претходните цели на NOWPayments како компанија е да обезбеди брзи и сигурни крипто плаќања за своите партнери. Значи, секое плаќање што оди преку NOWPayments ќе продолжи за неколку секунди и нема да се складира или чува никаде, така што не треба да се грижите за безбедноста.

Сето тоа, во комбинација со најниските такси, го прави NOWPayments одлично решение и за онлајн казината и за играчите на казино, каде што двете страни можат да бидат за.

Поддршка за корисници и контакти на NOWPayments

Како што веќе знаете, NOWPayments е услуга која е интегрирана во онлајн казина, така што во случај на какви било неочекувани прашања или прашања поврзани со плаќањата, веројатно треба да стапите во контакт со поддршка на казиното директно.

Меѓутоа, ако сè уште сакате да контактирате со NOWPayments, имате неколку опции, или преку формуларот на лице место или преку е-пошта:

Доколку се случи да стапите во контакт со NOWPayments, треба да знаете дека неговиот тим е секогаш среќен да ви помогне во секоја ситуација, па достапноста е 24/7.

Безбедност и безбедност со користење на NOWPayments
Откријте други врвни методи за депозит

Откријте други врвни методи за депозит

Се разбира, ако не се занимавате со плаќања со криптовалути, можете да се потпрете на широк избор на други опции кои ви дозволуваат да депонирате или собирате исплати во онлајн казина. Некои од нив се стандардни кредит, или дебитна картичка, банкарски трансфери, е-паричници, или платежни системи.

NOWPayments е одлично решение за крипто плаќање. Меѓутоа, ако крипто не е опција за вас, може да размислите за користење на еден од алтернативните методи погоре, што има свои придобивки. Значи, се препорачува секогаш да наведете што барате, за да ја донесете правилната одлука.

На пример, ако користите какви било кредитни картички, дебитни картички или банкарски трансфери, ќе бидете посигурни и ќе можете да ги користите вашите средства веднаш по нивното пристигнување. Но, негативната страна овде е што таксите и времето на трансакцијата се прилично бавни. Исто така, не може да се прескокне проверката KYC, бидејќи користите фиат валута.

Што да користите NOWPayments или Fiat Money

Во однос на донесување најдобра одлука за кој тип на плаќање да се користи играње во онлајн казино, треба да знаете повеќе за придобивките и недостатоците на NOWPayments со крипто и старите добри фиат пари.

Зошто да користите NOWPayments за играње во онлајн казина?

Со користење на NOWPayments, треба да знаете дека ќе имате поголема слобода и нема да треба да се грижите за каква било потврда, следење или нешто слично. Треба само да имате криптопаричник и да играте во онлајн казина без за што да се грижите. Исто така, ќе имате корист од ниските давачки и времето на чекање што доаѓаат со крипто плаќањата.

Зошто да користите Fiat Money за играње во онлајн казина?

Во случај да сте тип на играч кој сака да игра со „вистинска“ валута или фиат пари, онлајн казината нудат различни начини на плаќање како дебитни картички, кредитни картички, банкарски трансфери итн. За тие плаќања, ќе мора да поминете KYC верификација, а исто така се занимаваат со такси и долго време на чекање. Сепак, нивоата на безбедност се само луди.

Откријте други врвни методи за депозит
Конечна пресуда за NOWPayments и онлајн казина

Конечна пресуда за NOWPayments и онлајн казина

Основана во 2019 година, со седиште во Амстердам, NOWPayments е одлично решение за сопствениците на казино бизниси кои бараат интеграции на API за повторливи плаќања за крипто. Казината кои имаат NOWPayments поврзани ќе им овозможат на своите играчи пристап до повеќе од 50 различни монети, што дава огромна корист во однос на другите платежни системи.

NOWPayments е портата за крипто плаќање без притвор, така што играчите на казино нема да имаат директни придобивки од тој тип на плаќање. Сепак, фактот што NOWPayments обезбедува ниски надоместоци, брзи трансакции и работи со многу монети, дава одлична можност дури и за играчите на казиното.

Севкупно, без разлика што NOWPayments е услуга наменета за сопственици на бизниси во казино, за обезбедување плаќања со криптовалути, креирање фактури, па дури и претплати, играчите на казино исто така можат да имаат корист, бидејќи надоместоците се ниски, плаќањата се моментални бидејќи не се чуваат или складираат , исто така, ограничувањата за депозит и повлекување се доста ниски.

Конечна пресуда за NOWPayments и онлајн казина
About the author
Emily Thompson
Emily Thompson

Емили „VegasMuse“ Томпсон е искусен ентузијаст на онлајн казино од долу. Со остро око за детали и вродена вештина за стратегии, таа ја претвори својата страст за светот на онлајн казиното во успешна писателска кариера.

Send email
More posts by Emily Thompson

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што се NOWPayments?

NOWPayments е портал за плаќање без притвор кој им овозможува на онлајн казината да се плаќаат во повеќе од 50 криптовалути. Тоа е вградена услуга што сопствениците на веб-страниците можат да ја користат за да обезбедат побезбедни и побрзи крипто плаќања.

Кој е сопственик на NOWPayments?

NOWPayments е во сопственост на тимот кој стои зад ChangeNOW (услуга за размена на криптовалути). Тимот на NOWPayments има за цел да го обезбеди најдоброто решение за интегрираните платежни системи на веб-локациите.

Дали е безбедно да се депонира и да се повлече во онлајн казина користејќи NOWPayments?

Да, NOWPayments е една од најбезбедните услуги за крипто портал, која не ги задржува или складира вашите плаќања. Значи, сите грижи за задржување или кражба на вашите средства се отстранети. И ако има какви било проблеми во однос на плаќањата, корисничката поддршка на NOWPayments е достапна 24/7, така што проблемот ќе се реши многу брзо.

Во кои монети можам да платам со NOWPayments?

Кога ќе се приклучите на онлајн казино што работи со NOWPayments, ќе можете и да повлечете и да депонирате во повеќе од 50 валути, како што се Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero, Shiba INU, Solana, Litecoin и многу други. Целосната листа можете да ја проверите на официјалната веб-страница на NOWPayments.

Дали има бонуси за користење NOWPayments во онлајн казина?

За жал, специфичните бонуси за користење на NOWPayments не се достапни за казина кои користат тој тип на платен систем. Тоа е затоа што тоа е услуга обезбедена за легална интеграција со казина. Технички, можете да собирате бонуси со NOWPayments, но не специјално за нив.

Дали NOWPayments е ограничен на онлајн плаќања во казино?

NOWPayments е огромен непритворен портал за плаќање крипто, кој не само што има создадена посебна опција за казино, туку работи и со други огромни онлајн бизниси од целиот свет.

Кои други опции за плаќање можам да ги користам за правење депозити во онлајн казина?

Освен крипто плаќања, можете да користите фиат пари, со користење на дебитни или кредитни картички, банкарски трансфери, е-паричници и системи за плаќање, кои ви овозможуваат да ги користите добро познатите „Пари“. Се разбира, и двете имаат свои добрите и лошите страни, па затоа е многу потребно да проверите што работи конкретно за вас.

Може ли да депонирам пари од NOWPayments директно на мојата банкарска сметка?

NOWPayments е портал за крипто плаќања, така што нема да можете да префрлате пари директно од него на вашата банкарска сметка. Треба да го користите вашиот криптопаричник, од каде што можете да повлекувате во валута фиат пари.