Најдобрите Онлајн Казино со Nuapay

Светот на онлајн плаќањата деновиве расте со многу брзо темпо. Се воведуваат се повеќе решенија за плаќање, па сите се обидуваат да ги фатат и искористат најкорисните.

Отворените банкарски платежни услуги станаа многу корисни за сите индустрии и беа основани компании како Nuapay. Тие компании обезбедуваат отворени банкарски услуги кои работат исклучително добро со онлајн казина, бидејќи плаќањата се сигурни и многу брзи, во споредба со другите вообичаени решенија за плаќање.

Користењето на решението за плаќање Nuapay може да биде исклучително корисно и за операторите и за играчите, но како? Ајде да нурнеме подлабоко во тоа како Nuapay и онлајн казина можат да обезбедат сосема ново патување за играчите.

Што е Нупај?

Што е Нупај?

Nuapay е водечка платформа за обработка на плаќања со сметка-2-сметки и отворено банкарство на глобален опсег, чија цел е брзи плаќања и високо ниво на безбедност за придобивките на бизнисите и клиентите.

Nuapay е основан во 2003 година, оттогаш компанијата цели само кон раст, носејќи ја иницијацијата за плаќање на следното ниво. Повеќе од 42 милијарди долари се обработуваат секоја година од Nuapay, што е јасен знак дека компанијата е доверлива, преку обезбедување непречен и безбеден процес на плаќање.

Во 2020 година, Nuapay ја освои наградата за најдобар трговец со решенија за онлајн плаќања и со причина. Nuapay е фокусиран не на брзање на сопствениците на бизниси и клиенти да ги користат неговите услуги, туку полека покажува што можат да донесат неговите целосно приспособливи отворени банкарски решенија за нивна корист. На тој начин, наградуваното решение, Nuapay, добива доверба и поголем интерес секој ден.

Што е Нупај?
Како функционира Nuapay?

Како функционира Nuapay?

Како што веќе знаете, Nuapay е водечки отворен банкарски бизнис и решение за обработка на плаќања со сметки-2-сметки што работи во корист на клиентите.

Значи, сè е направено директно и за компаниите и за клиентите. Целиот процес е дека клиентите плаќаат со банкарски трансфер, испраќајќи го износот директно од нивната банкарска сметка до сопственикот на бизнисот, без да мора да издаваат плаќања со картичка. Сето тоа им дава на клиентите она што се очекува од современите производи за инстант плаќање, дури и од периодичните плаќања.

Постојат два начини да се издаде плаќање со помош на Nuapay, или со користење на мобилната апликација или веб-порталот, од кои и двата ќе издадат инстант безбедно плаќање.

Како функционира Nuapay?
Можете ли да користите Nuapay за онлајн-казино кредитни трансфери?

Можете ли да користите Nuapay за онлајн-казино кредитни трансфери?

Сè изгледа одлично за инстантните плаќања на Nuapay. Сепак, дали може да се имплементира за играње во онлајн казина? Па, одговорот е да, и всушност, Nuapay во комбинација со онлајн казина ќе обезбеди неверојатно патување за обложување за онлајн обложувачите кои сакаат да играат во казина, имаат безбеден начин на плаќање, кој продолжува веднаш и нема никакви скриени ризици.

За жал, отвореното банкарство е сосема нова можност за имплементација на онлајн казината, така што, на онлајн казино сајтови кои поддржуваат Nuapay директните задолжувања се ограничени. Без разлика на тоа, сепак има казина кои ги обезбедуваат и двете широк избор на игри и плаќања за Nuapay.

Откако ќе се приклучите на едно од тие казина, нема да имате грижи за доцнење и бавно плаќање, а средствата ќе ги внесувате и излегувате од вашата сметка речиси веднаш, без да морате да користите трансфер на кредитна или дебитна картичка.

Можете ли да користите Nuapay за онлајн-казино кредитни трансфери?
Како да депонирате во онлајн казино користејќи Nuapay

Како да депонирате во онлајн казино користејќи Nuapay

Приклучувањето на казина кои ги имаат решенијата за плаќање на Nuapay ќе го доведе вашето обложувачко патување до нови височини. Ќе можете да депонирате средства на вашата сметка буквално неколку минути.

За да ја надополните вашата сметка во казино, ќе треба да внимавате на неколку работи.

 • Прво, казиното треба да поддржува инстант банкарски трансфери на Nuapay.
 • Потоа, треба само да ја издадете исплатата на вашата сметка во казино.
 • Ќе ги добиете вашите средства префрлени од вашата банкарска сметка на вашата сметка во казино за неколку минути.
Како да депонирате во онлајн казино користејќи Nuapay
Како да се повлечете од онлајн казина со Nuapay

Како да се повлечете од онлајн казина со Nuapay

Процесот на повлекување средства од онлајн казина може да биде малку различен од депозитите, бидејќи не секој оператор ги поддржува тие излезни плаќања. Значи, препорачливо е да се провери дури и пред да се регистрирате за точно казино, дали поддржува повлекувања преку инстант банкарски трансфери.

Пред само неколку години, инстантните повлекувања на банки од казина со користење на Nuapay или друг отворен банкарски бизнис беше речиси невозможно, но со оглед на тоа што тимот на Nuapay постојано ги подобрува своите технолошки моќи, љубителите на казино лесно можат да повлечат средства од сè повеќе казина.

Ако најдете казино што поддржува инстант повлекувања, треба само да ги внесете вашите податоци и ќе ги добиете вашите средства на вашата банкарска сметка за многу краток период. Бидејќи Nuapay ги автоматизира повлекувањата и ги испраќа сите добивки назад на оригиналната сметка на депозитот, и вие и операторот заштедувате време од верификацијата.

Дали е потребно да помине верификација за трансакциите со Nuapay?

Без разлика што Nuapay обезбедува решенија за трансакции со висока безбедност, онлајн казината сè уште бараат од вас да поминете потврда за идентитет и адреса. Тоа е комплетно задолжително на секоја легална веб-страница за казино, така што нема начин да го прескокнете, бидејќи нема да можете да ги соберете вашите профити пред тоа.

За успешно да ја потврдите вашата сметка, ќе треба да поминете потврда KYC, која има за цел да ги потврди вашиот идентитет и адреса.

За среќа, за да го поминете, ќе треба да обезбедите скенирана копија или слики од некој од следниве документи:

 • Лична карта
 • Пасош
 • Возачка дозвола

Доколку е потребна дополнителна проверка на адресата, можете да ја користите секоја сметка за комунални услуги или извод од банка издадени во последните 3 месеци. Се разбира, тие барања може да бидат малку различни во различни казина.

Како да се повлечете од онлајн казина со Nuapay
Надоместоци за обработка и време за трансакции со Nuapay

Надоместоци за обработка и време за трансакции со Nuapay

Една од најголемите придобивки што го носи Nuapay на врвот во индустријата на онлајн плаќања е фактот што времето на обработка на сите трансакции е прилично ниско, во повеќето случаи инстант.

Од друга страна, провизиите се толку ниски, па банките и другите платежни системи не можат ни да се натпреваруваат. Севкупно, секое онлајн казино што се интегрира со водечките API во индустријата на Nuapay е веќе чекор понапред од своите конкуренти.

Надоместоци за обработка и време за трансакции со Nuapay
Каде е прифатен Nuapay

Каде е прифатен Nuapay

Како што споменавме погоре, Nuapay е водечко решение за отворено банкарство на глобален опсег. Значи, може да го користат луѓе од повеќе од 34 земји. Добрата вест е што Nuapay е фокусиран само на растот, така што неговиот тим постојано ги подобрува своите услуги и се проширува, додавајќи повеќе од најголемите банки во светот на листата на банки за поддршка што можете да ги депонирате на вашата сметка во казино.

Nuapay ги покрива сите земји во Европа, што го прави водечко пазарно отворено банкарско решение за целиот континент.

Каде е прифатен Nuapay
Топ бонус понуди за казино со Nuapay

Топ бонус понуди за казино со Nuapay

Отворените банкарски решенија се сосема ново решение за онлајн казина, така што тие сè уште не се толку распространети. Значи, има целосен недостаток на промоции за играчите што прават депозити кај Nuapay.

Сепак, сè уште постои правен начин да собирате понуди само со користење на депозитите на Nuapay. Се разбира, сè е поврзано со понудите за бонус за добредојде, што речиси секое онлајн казино ги нуди за своите новорегистрирани клиенти.

Понудите за бонус за добредојде се достапни за секој новорегистриран казино играч да го направат својот прв депозит. Повеќето оператори немаат специфични барања за начините на плаќање, така што можете да се квалификувате дури и ако користите Nuapay.

Понудите за добредојде обично се дел од вашето прво дополнување, на пример, 100% од вашиот депозит до 300 евра и дополнителни бесплатни вртења. Ова е само пример за тоа какви првични понуди нудат казината, кои може да се добијат со депозити кај Nuapay.

Топ бонус понуди за казино со Nuapay
Како да ги изберете најдобрите методи за депозит

Како да ги изберете најдобрите методи за депозит

Кога станува збор за изборот кој метод да се користи за правење депозити во онлајн казина, треба да бидете многу внимателни, бидејќи треба да го изберете оној кој најдобро функционира за вас. Вообичаено, она што игра огромна улога во таа одлука е продолжувањето на орочените депозити, таксите, исто така обезбедувањето и ограничувањата.

За среќа, Nuapay е отворено банкарско решение кое го комбинира сето тоа во едно. Компанијата обезбедува инстант депозити со ниски, па дури и без провизии, каде сигурноста е на највисоко можно ниво, и последно, но не и најмалку важно, минималните лимити се многу ниски, па можете да започнете со колку што сакате.

Придобивки од користење на Nuapay како метод на депозит

 • Безбедна
 • Рентабилно
 • Брзо
 • Сигурен
 • Нема потреба да ја посетите вашата банка
Како да ги изберете најдобрите методи за депозит
Процес на отворање сметка на Nuapay

Процес на отворање сметка на Nuapay

Nuapay е отворен банкарски бизнис, кој обезбедува решение за директни задолжувања од вашата сметка на операторот, така што нема да треба да креирате дополнителна сметка, туку веднаш ќе ги добивате вашите средства на вашата сметка во казино.

Процес на отворање сметка на Nuapay
Безбедност и безбедност со користење на Nuapay за онлајн казина

Безбедност и безбедност со користење на Nuapay за онлајн казина

Најголемиот проблем со правењето трансакции во онлајн казина е безбедноста, придружена со такси и време на чекање. Nuapay обезбедува се-во-едно решение за обработка на плаќања, што е во корист и за играчите на казино и за казината.

Nuapay е фокусиран на обезбедување на најдобри услуги и израдување на своите клиенти, па безбедноста е прв приоритет. Сите плаќања на Nuapay се заштитени со гаранција за директно задолжување, што ви дава налог дека ако нешто тргне наопаку со плаќањето, веднаш ќе ви биде издадено целосно враќање.

Безбедност и безбедност со користење на Nuapay за онлајн казина
Откријте други врвни начини на плаќање

Откријте други врвни начини на плаќање

Nuapay е одлично отворено банкарско решение и за операторите и за играчите на казино, бидејќи доаѓа со тони бенефиции, како што се ниски надоместоци, ниски времиња на обработка, високо ниво на безбедност, а исто така и ниски минимални ограничувања.

Сепак, не секое онлајн казино поддржува плаќања на Nuapay, што може да ви отежне да најдете добро што го прави. Поради тоа, многу играчи претпочитаат да користат други опции за депозити и повлекувања, кои почесто се гледаат во казината, а исто така обезбедуваат слични придобивки.

Банкарски трансфери

Одлична алтернатива за плаќања во онлајн казина е редовен банкарски трансфер, кој се издава од вашата банка на тековната сметка на операторот. Овие трансакции се сметаат за многу безбедни и сигурни, но ги имаат недостатоците на високите времиња на чекање и такси.

Дебитни и кредитни картички

Друга одлична алтернатива на Nuapay за плаќање во онлајн казина е користењето дебитни или кредитни картички, кои без сомнение се најчесто користениот начин за трансакции. Депозити и повлекувања со кредитни картички се прилично едноставни, бара од вас само да ги внесете деталите на вашата картичка и веднаш ќе ги видите вашите средства на вашата сметка на казино.

Откријте други врвни начини на плаќање
Конечна пресуда за користење на Nuapay во онлајн казина

Конечна пресуда за користење на Nuapay во онлајн казина

Водечката глобална платформа за обработка на плаќања од сметка на сметка и отворени банкарски решенија, Nuapay постави нова норма за онлајн трансакции. Високата безбедност, ниските такси и ниското време на чекање се само некои од причините зошто компанијата обезбедува едно од најпрекрасните искуства за плаќање и за плаќачите и за примачите.

Спроведувањето на решенијата Nuapay во светот на онлајн казиното се случува бавно, но сигурно има потенцијал да стане најкористениот метод за депозити и повлекувања. Операторите кои веќе ги интегрираа опциите за отворено банкарство на Nuapay привлекоа многу обложувачи, кои се подготвени да ги искористат предностите на директните задолжувања, кои продолжуваат веднаш. Ниските провизии за трансакции веќе ги освоија оние од банкарските институции, така што генерално, Nuapay има потенцијал да стане врвен начин на плаќање не само за казината туку и за сите индустрии.

Конечна пресуда за користење на Nuapay во онлајн казина

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Нупај?

Nuapay е водечка платформа за обработка на плаќања со сметка-2-сметки и отворено банкарство на глобален опсег, што има јасна цел да ги обезбеди најдобрите услуги и за операторите и за клиентите.

Како функционира Nuapay за играње во онлајн казина?

Правењето депозити или повлекувања во онлајн казина со Nuapay е прилично лесно и едноставно. Плаќањето го издавате со банкарски трансфер, испраќајќи го износот директно од вашата банка до операторот.

Кој е сопственик на Nuapay?

Компанијата зад Nuapay е EML payments, која е компанија за глобално решение за плаќања која управува со широк избор на земји од целиот свет. EML Payments е со седиште во Австралија, има канцеларии на речиси секое место во светот.

Може ли да направам кредитни трансфери до онлајн казина користејќи Nuapay?

Да, многу онлајн казина имаат можност да прифатат плаќања во реално време со Nuapay, што ви гарантира безбедни, брзи, исплатливи и инстант трансфери.

Дали има бонуси за користење на Nuapay за депозити во онлајн казина?

Па, нема конкретни бонуси за правење депозити со Nuapay. Сепак, сè уште можете да имате корист од различни бонуси, со добивање понуда за добредојде или бонус за повторно вчитување, што бара почетен депозит, но нема ограничувања во начинот на депозит.

Што е плаќање со сметка-2-сметка?

Едноставно, процесот на плаќање од сметка на сметка ги преместува парите директно од банката на исплатувачот во банката на примачот без потреба од трети лица, како што се кредитни или дебитни картички. Овие решенија за тековни сметки од следната генерација ги прават трансакциите полесни, побезбедни и поедноставни.

Дали вреди да се користи Nuapay за плаќања во казино?

Користењето на Nuapay за плаќања во казино има многу придобивки за сите играчи. Неговото директно задолжување е поврзано со ниски, па дури и без надоместоци. Исто така, трансакциите се непосредни и сигурни, што го прави Nuapay одлична опција за играчите на казино.