Најдобрите Онлајн Казино со PayPal

PayPal е широко признат онлајн систем за плаќање кој им овозможува на корисниците да вршат безбедни онлајн трансакции. Основана е во 1998 година и има над 300 милиони активни сметки ширум светот. Тоа е исто така популарна опција за плаќање за онлајн казина, дозволувајќи им на играчите безбедно и лесно да прават депозити и повлекувања. Тоа ви овозможува брзо и лесно да вршите депозити и повлекувања без да ги споделувате вашите банкарски податоци или информации за кредитна картичка со вашето онлајн казино. Плаќањата се обработуваат веднаш, што ви овозможува веднаш да играте врвни онлајн казино игри. Иако не сите онлајн казина го поддржуваат PayPal како еден од нивните безбедни начини на плаќање, тој е широко прифатен од врвните казино сајтови. Оваа статија ќе сподели подобри сознанија за онлајн казината на PayPal и нивните карактеристики.

Најдобрите Онлајн Казино со PayPal
Image

Вовед во онлајн казина на PayPal

PayPal е меѓу најпопуларните и нашироко користени безбедни начини на плаќање преку Интернет. Многу онлајн казина имаат интегрирано PayPal за да обезбедат сигурни и брзи решенија за онлајн плаќање. Можете лесно да ја финансирате вашата сметка и повлечете ги вашите добивки користејќи PayPal. Онлајн казина на PayPal нудат напредни безбедносни мерки со брзо време на обработка. Лесен е за користење и стана популарен меѓу играчите на онлајн казино. Прегледајте ги банкарските услови и услови во вашето онлајн казино за да ги знаете сите ограничувања и такси поврзани со плаќањата со PayPal.

Добрите и лошите страни на користењето на PayPal за онлајн казино
Image

Како да направите депозити во онлајн казина на PayPal

Некои сајтови за коцкање бараат да го потврдите вашиот идентитет пред да започнете депозит во казино на PayPal. За да бидете безбедни, прво прегледајте ги условите и условите на казиното на PayPal за да ги разберете таксите, времето на обработка и ограничувањата за земјата што може да важат. Еве чекор-по-чекор водич за депозити на онлајн казино PayPal.

 1. Најдете го најдоброто казино PayPal и пријавете се. Потврдете дека PayPal е меѓу поддржаните начини на плаќање.
 2. Од почетната страница, одете до делот за благајна и кликнете на опцијата за депозит.
 3. Изберете PayPal како претпочитан начин на плаќање.
 4. Внесете го износот што сакате да го депонирате, а потоа поднесете ја трансакцијата.
 5. Ќе бидете пренасочени на вашата PayPal сметка. Мора да се најавите и да ја потврдите трансакцијата од вашата сметка на PayPal.

Откако ќе заврши трансакцијата, ќе бидете пренасочени назад на вашата страница за онлајн казино PayPal. Средствата ќе се кредитираат на вашата сметка, а вие можете да играте врвни казино игри за вистински пари. Горенаведените чекори може малку да се разликуваат во зависност од онлајн казиното и земјата на живеење.

Како да ги повлечете добивките од онлајн казина на PayPal

Да претпоставиме дека не сте ја потврдиле вашата сметка при правењето на првиот депозит. Во тој случај, мора да го направите тоа пред да започнете повлекување. Процесот на верификација KYC бара доказ за идентитет и адреса за да се потврди вашиот идентитет и сметка. Еве чекор-по-чекор водич за повлекување добивки од онлајн казино на PayPal.

 1. Пријавете се во вашето казино за депозит на PayPal и одете до делот за благајна.
 2. Кликнете на опцијата за повлекување и поставете го PayPal како претпочитан начин за повлекување.
 3. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете ги вашите детали за PayPal, а потоа поднесете го барањето за повлекување.

Откако барањето ќе биде одобрено, вашето казино PayPal ќе го обработи, а средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка. Времето на обработка за повлекувања од PayPal може да варира од едно до друго онлајн казино. На секое угледно казино што прифаќа PayPal треба да му бидат потребни до 48 часа за да го заврши процесот на повлекување.

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи PayPal
Image

Бонуси и промоции на онлајн казино на PayPal

Како популарно решение за дигитално плаќање, PayPal не ги наградува своите корисници со бонуси или промоции во онлајн казина. Сепак, можете да уживате во ексклузивни бонуси и промоции ако депонирате во казино PayPal. Некои од овие ексклузивни PayPal онлајн казино бонуси и промоции вклучуваат:

 1. Бонус за добредојде: Оваа понуда е за нови играчи кои се регистрираат во онлајн казино и го прават својот прв депозит користејќи PayPal. Може да се понуди како бесплатни вртења или бонус готовина.
 2. Бонус за повторно вчитување: Кога постоечките играчи депонираат средства на нивните сметки користејќи PayPal, тие се наградени со бонус за повторно вчитување. Нуди екстра готовина, што е процент од депонираниот износ.
 3. Бонус за враќање на готовина: Играчите кои редовно користат PayPal во онлајн казина можат уживајте во бонус за враќање на готовина. На играчите им се нуди како процент од нивните загуби во одреден период. Во онлајн казино, овој бонус може да биде ограничен на корисниците на PayPal.
 4. ВИП програма: Некои онлајн казина нудат a ВИП програма за играчите кои вршат трансакции со PayPal. Играчите во ВИП програмата уживаат ексклузивни бонуси и промоции, повисоки лимити на трансакции и персонализиран менаџер на сметки.
 5. Бонус за упатување: Ако ги упатите вашите пријатели и семејството да се регистрираат за онлајн казино и да го направите првиот депозит користејќи PayPal, можете да уживате во ексклузивен бонус за упатување.

Неопходно е да се разгледаат условите и условите за бонус на секоја понуда за да се разберат барањата и ограничувањата пред да учествувате.

Прикажи повеќе

На квалитетот на вашето време поминато во онлајн казино може многу да влијае начинот на плаќање што ќе го изберете. И PayPal и Skrill, два од најчесто користените е-паричници, ветуваат брзи, едноставни и безбедни плаќања за да уживате во врвните онлајн казино игри.

Прикажи повеќе

PayPal е еден од најпопуларните начини на плаќање преку Интернет, кој брзо станува избор на е-паричник во онлајн казина.

Прикажи повеќе

Депозитите и повлекувањата во казиното достигнаа сосема ново ниво, со раст на системите за плаќање преку Интернет.

Прикажи повеќе

Не е ни чудо што се повеќе и повеќе обложувачи отвораат сметки на онлајн казино, бидејќи технологиите растат многу брзо и даваат многу можности за играње на далечина. Затоа ќе ви обезбедиме целосен водич за почетници за казина на PayPal, кој е еден од најлесните за користење и безбедни начини на плаќање во казиното. Ќе покриеме како да ја поставите вашата PayPal сметка, да пронајдете реномирана онлајн казино што прифаќа PayPal, а исто така и како да ги преземете сите безбедносни мерки.

Прикажи повеќе

Најнови вести

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal
2021-05-20

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal

Миграцијата на дигитални плаќања продолжува да фаќа пареа. Овој пат, PayPal е тој кој ја виде светлината и одлучи да го лансира својот паричник за криптовалути насочен кон американските трговци и клиенти. Според соопштението за печатот во октомври 2020 година, PayPal избра да оди по овој пат откако го забележа зголемениот интерес за дигитални монети од страна на неговите потрошувачи и централни банки.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е PayPal и како работи за онлајн казина?

PayPal е популарно решение за онлајн плаќање кое ви овозможува да вршите безбедни трансакции преку Интернет. Тоа е популарен е-паричник поддржан од многу онлајн казина. PayPal нуди брза и удобна опција за плаќање за играчите на онлајн казино.

Кои се придобивките од користењето на PayPal во онлајн казина?

Постојат неколку придобивки од користењето на PayPal во онлајн казина. Тие вклучуваат безбедност, широко прифаќање, практичност, ексклузивни бонуси и промоции, мобилна компатибилност и брзина.

Дали има некакви такси поврзани со користење на PayPal во онлајн казина?

Да. PayPal наплаќа такси за трансакции, додека депозитите и повлекувањата обично се бесплатни во повеќето онлајн казина. Најпрво проверете ги правилата за казино за да потврдите дали наплаќа такси за користење на PayPal како опција за плаќање.

Како да креирам сметка на PayPal и како да ја поврзам со мојата сметка на онлајн казино?

За да креирате сметка на PayPal, посетете ја официјалната веб-страница и кликнете Регистрирај се. Следете ги едноставните упатства за регистрација и потврдете ја вашата сметка со поврзување со вашата банкарска сметка или кредитна картичка. Ќе треба да обезбедите доказ за идентитет и адреса при пријавувањето. За да се поврзете со вашата сметка на казино, одете во делот за благајна и додадете PayPal како претпочитана опција за плаќање.

Може ли да користам PayPal за да направам депозити и повлекувања во онлајн казина?

Да. PayPal ви овозможува да депонирате средства и да повлекувате добивки во онлајн казина. Регистрирајте се во онлајн казино на PayPal и поставете го PayPal како претпочитан начин на плаќање.

Колку време е потребно за трансакциите со PayPal да се обработат во онлајн казина?

Да претпоставиме дека онлајн казиното прифаќа PayPal како начин на плаќање. Во тој случај, вашите онлајн казино пејпал депозити се моментални, додека повлекувањата се обработуваат во рок од 48 часа. Времето на обработка може да варира во зависност од онлајн казиното и земјата на живеење.

Дали PayPal онлајн казина се достапни во сите земји?

Не. Онлајн казина на PayPal не се достапни во сите земји. PayPal поставува ограничувања во некои земји поради правни и регулаторни проблеми.

Што треба да направам ако имам проблеми со мојата PayPal сметка или трансакции во онлајн казина?

Да претпоставиме дека наидувате на какви било предизвици со вашата PayPal сметка или трансакции. Во тој случај, се препорачува контактирање на тимот за поддршка на корисници на онлајн казино за помош во решавањето на проблемот. Ако проблемот е на страната на вашата сметка на PayPal, контактирајте го тимот за поддршка на PayPal.

Дали има некакви ограничувања за користење на PayPal во онлајн казина?

Да. Коцкањето е нелегално во некои земји; затоа PayPal може да биде недостапен како опција за плаќање. Исто така, некои онлајн казина не поддржуваат услуги за плаќање PayPal.

Дали сè уште можам да барам бонуси и промоции за казино кога користам PayPal како начин на плаќање?

Ако вашето казино прифати PayPal како начин на плаќање, можете да барате ексклузивни бонуси и промоции за казино. Тие вклучуваат бонуси за добредојде, бонуси за враќање на готовина, бонуси за повторно вчитување и ВИП програми.

Можете ли да играте онлајн блек џек со PayPal?

Да, многу онлајн казина нудат PayPal како начин на плаќање за играње игри како онлајн блек џек. Сепак, достапноста може да варира во зависност од регионот на казиното и лиценцирањето. Секогаш уверувајте се дека онлајн казиното е реномирана и проверете ги нивните опции за плаќање пред да направите депозит.