Најдобрите Онлајн Казино со PurplePay

Во текот на изминатите неколку години, опциите за плаќање онлајн казино се префрлија на сосема ново ниво, нудејќи огромен избор на методи, ниски надоместоци, брзи трансакции и прилично јасен процес на плаќање преку Интернет.

Меѓу многуте начини на плаќање што можете да ги користите за депозити и повлекувања во онлајн казина, PurplePay навистина се издвојува со своите брзи и сигурни трансакции. PurplePay е платформа управувана од технологија која ви овозможува лесно да управувате и да плаќате во кое било онлајн казино, без никакви скриени надоместоци.

Досега, едно од најчестите прашања што го имаат онлајн обложувачите кога станува збор за начините на плаќање е како да го изберат најдобриот, бидејќи разновидноста е широка. Затоа, за да бидеме што е можно покорисни, ајде да навлеземе подлабоко во начинот на плаќање на казиното PurplePay за да видиме дали тоа е вистинската опција за вас.

Што е PurplePay?

Што е PurplePay?

Пред да продолжиме напред, ајде прво да видиме што е PurplePay и како функционира со онлајн казина. Многу играчи мислат дека PurplePay е само систем за плаќање со е-ваучери, кој може да се купи со користење на различни кредитни картички, дебитни картички, банкарски сметки и е-паричници. Сепак, тоа не е сосема точно.

Пред само малку, Purpledot Media воведе нов начин на онлајн плаќање, PurplePay. Тоа е производ за дигитална финансиска услуга, кој може да се преземе и инсталира на кој било мобилен уред или директно користејќи ја страницата PurplePay. Откако ќе добиете целосен пристап до PurplePay по регистрацијата, ќе добиете брз и лесен начин за управување со вашите средства.

Генерално, PurplePay е систем за плаќање преку е-паричник, кој ви овозможува да ги контролирате вашите пари кога сакате и каде и да сте. Една од најголемите предности на плаќањата во казиното PurplePay е тоа што ќе ја видите точната сума што ќе ја депонирате, без никакви скриени такси.

Што е PurplePay?
Како да направите депозити во казина PurplePay?

Како да направите депозити во казина PurplePay?

Е-паричници се доста популарни за едноставни, едноставни и безбедни трансакции, што исто така важи и за PurplePay. Значи, кога ќе ја добиете апликацијата, треба да започнете да барате онлајн казина кои прифаќаат PurplePay, чиј број се зголемува, поради зголемениот интерес за овој е-паричник.

Откако ќе се приклучите на соодветното казино, можете да влезете на веб-страницата на PurplePay или да ја преземете апликацијата, од каде што можете да отворите сметка на платформата за плаќање.

Потоа, можете да продолжите со депозитите на PurplePay, што е повторно многу едноставен процес.

 • Направете сметка на PurplePay
 • Одете на вашата сметка во казино
 • Одете во делот за депозит
 • Изберете PurplePay како начин на депозит
 • Испратете средства на вашата сметка во казино
Како да направите депозити во казина PurplePay?
Како да повлечете пари со PurplePay од онлајн казино?

Како да повлечете пари со PurplePay од онлајн казино?

Кога ќе почнете да уживате во онлајн казино игрите, веројатно ќе почнете да се прашувате дали е можно да ги соберете вашите добивки користејќи PurplePay. Па, одговорот е да, но треба да бидете информирани дека не секое онлајн казино поддржува PurplePay како метод за повлекување.

Меѓутоа, ако одговорот е да, можете лесно да се повлечете, бидејќи веќе сте направиле депозит со методот, така што сè е веќе поврзано.

 • Одете на вашата сметка во казино
 • Внесете го делот за повлекување/благајна
 • Изберете PurplePay како метод за повлекување
 • Внесете ги бараните детали за трансакцијата
 • Почекајте казиното да го одобри вашето барање за повлекување

Дали е потребна потврда за повлекување?

Повеќето онлајн казина ќе бара од вас да поминете процес на верификација за да го докажете вашиот идентитет и адреса, пред да можете да соберете добивки од вашата сметка. За среќа, овој процес е прилично едноставен за поминување, бидејќи ви треба само скенирана копија или дури и слика од некои од вашите лични документи.

За да ја поминете верификацијата KYC (Запознајте го вашиот клиент), имате можност да користите некој од следниве лични документи:

 • Лична карта
 • Возачка дозвола
 • Комунални сметки
 • Извод од банка
 • Пасош

Кога успешно ќе ја поминете потврдата KYC, нема да имате никакви проблеми поврзани со плаќањата во онлајн казиното во кое сте член.

Како да повлечете пари со PurplePay од онлајн казино?
Времиња и надоместоци за обработка на PurplePay

Времиња и надоместоци за обработка на PurplePay

Еден од суштинските фактори за играчите на казино, кога избираат начин за плаќање, е времето на обработка и таксите. Со зголемениот број на опции за плаќање во онлајн казината, финансиските компании мора да обезбедат пониски такси и време на обработка, за да ја победат конкуренцијата.

И токму тоа го прави PurplePay. Откако ќе се приклучите на кое било од казината PurplePay, ќе можете да уживате во брзи трансакции, со многу ниски надоместоци. И за разлика од многу други финансиски компании кои имаат многу провизии, кои во повеќето случаи се скриени, со PurplePay сè е транспарентно, па ќе ја видите точната сума што ја депонирате и надоместоците за тоа.

Времиња и надоместоци за обработка на PurplePay
Каде е прифатен PurplePay?

Каде е прифатен PurplePay?

Многу важно прашање што обично го имаат обложувачите е „Кои онлајн казина прифаќаат PurplePay?“. Сепак, PurplePay е прилично нов начин на плаќање достапен за онлајн обложувачите. Достапно е на многу дестинации, како Канада, Австралија, Америка, Нигерија, Катар, Јужна Африка, некои делови од Европа итн.

Коцкарската индустрија со нетрпение очекува да им обезбеди на своите клиенти удобен и едноставен начин за плаќање, така што PurplePay доаѓа како одлично решение, со својата транспарентност, едноставна страница и мобилни апликации.

Каде е прифатен PurplePay?
Дали има казино бонуси со PurplePay?

Дали има казино бонуси со PurplePay?

Не е изненадување што скоро сите онлајн-локации за коцкање сè уште не даваат никакви промо понуди, поврзани со депозити со PurplePay, како што е тоа за други опции за плаќање како банкарски трансфери, кредитни картички, Neteller, Skrill.

Повеќето од бонус понуди видени на овие веб-страници за коцкање се поврзани со правење првичен депозит, а потоа добивање одреден процент како бонус. За среќа, постои трик со кој сепак можете да ги искористите предностите од правењето депозит со PurplePay и добивањето бонус за тоа.

Видете, повеќето веб-локации на онлајн казино нудат понуди за бонус за добредојде, но не постојат конкретни услови за кој метод да се користи. Значи, можете да го направите вашиот депозит со PurplePay и да ги добиете вашите бонус средства за тоа.

Друг начин на кој можете да имате корист од преземањето бонус со PurplePay, е да барате казина кои нудат различни понуди за бонус за депозит. Овие понуди се слични на првичните понуди, така што треба само да ја надополните вашата сметка, а добивате одреден процент како бонус. Тие промоции се познати како бонуси за повторно вчитување или бонуси за депозит.

Дали има казино бонуси со PurplePay?
Како да се избере најдобриот метод за депозит?

Како да се избере најдобриот метод за депозит?

На прв поглед, изборот на метод за депонирање може да звучи прилично едноставно, иако можеби не е, бидејќи мора да го користите оној што одговара на вашите барања и потреби совршено. Секој играч бара различни критериуми за депозити, па затоа може да биде корисно да проверите кои фактори треба да ги барате кога избирате начин на депозит.

Пред сè, треба да ги погледнете надоместоците, времето на обработка и, се разбира, безбедноста. Откако тоа е валидно, мора да погледнете кои валути ги поддржува начинот на плаќање. И, се разбира, какви други поволности има за вас?

Придобивки од правење депозити и повлекувања со PurplePay

PurplePay доаѓа како многу солиден начин на плаќање што можете да го користите во онлајн казина. Но, дали е вистинскиот за вас? Па, ајде да ги видиме неговите придобивки, за да ви помогнеме да одлучите дали е тоа.

 • Електронскиот паричник PurplePay поддржува многу валути
 • Можете да го користите за купување, не само за онлајн коцкање
 • PurplePay поддржува припејд ваучери
 • Можете да ги следите вашите средства во реално време со PurplePay
 • Можете да управувате со вашите пари користејќи го вашиот мобилен уред
Како да се избере најдобриот метод за депозит?
Процес на отворање сметка на PurplePay?

Процес на отворање сметка на PurplePay?

За да започнете да користите плаќања за казино PurplePay, ќе мора да отворите сметка на платформата за е-паричник, што ќе ви овозможи целосен пристап до неговите опции. Без разлика дали сакате да го користите за испраќање и примање пари, или само за добивање ваучери за PurplePay, ќе мора да бидете регистриран клиент.

За да отворите сметка на платформата, само треба да ја внесете нејзината официјална веб-страница и да се упатите до формуларот за регистрација, каде што ќе треба да ги дадете следните информации.

 • Име
 • Адреса
 • Детали за банката
 • Мобилен број
 • Локација
 • Законски идентификуван пол
 • Корисничко име
 • ПИН за најавување
 • ПИН за трансакција
 • Безбедносни прашања и одговори

Откако ќе ги пополните сите потребни податоци за вашата сметка на е-паричник, можете да продолжите со преземање и инсталирање на апликацијата PurplePay, која ќе ви овозможи моментален пристап до платформата преку кој било мобилен уред. Откако сè ќе се постави, можете да продолжите со правење депозит во казино по ваш избор.

Процес на отворање сметка на PurplePay?
Безбедност и безбедност на PurplePay?

Безбедност и безбедност на PurplePay?

Нема сомнение дека безбедноста и сигурноста се меѓу најважните фактори кога станува збор за онлајн плаќањата. Токму затоа тимот на PurplePay вложи многу напорна работа за да ја направи својата платформа многу безбедна за секој клиент, па кога купувате или само собирате пари, не треба да се грижите дали некој од вашите податоци ќе биде украден.

PurplePay користи висока технологија за шифрирање за да ги заштити вашите лични информации од трета страна. Генерално, можете да бидете сигурни дека PurplePay ќе ве заштити од измама.

Безбедност и безбедност на PurplePay?
Откријте други врвни методи за депозит

Откријте други врвни методи за депозит

Ако мислите дека казината PurplePay нема да работат за вас, не грижете се, има тони други опции за плаќање што можете да ги користите. Значи, да ги разгледаме некои од најпопуларните алтернативи што можете да ги користите за правење трансакции во онлајн казина.

Банкарски трансфер

Банкарски трансфери се меѓу најпопуларните и најкористените опции за плаќање во онлајн казина, како и за повлекување. Без разлика на фактот дека банкарските трансфери се исклучително сигурни и безбедни, тие можат да дојдат со високи провизии и многу долго време на чекање.

Кредитни/дебитни картички

Друга одлична опција за плаќање во вашето онлајн казино е со користење на a кредитна/дебитна картичка, што е многу безбедно и сигурно, но овде можеби ќе треба да ги пишувате деталите за вашата картичка секој пат. Исто така, дополнителните надоместоци за правење трансакции може да бидат доста високи, како и времето на обработка.

Крипто паричници

Крипто плаќањата пред малку влегоа во светот на онлајн коцкањето, но веќе успеаја да станат еден од врвните начини на плаќање. Плаќања со криптовалути не бараат никаква верификација, дозволувајте да бидете анонимни и доаѓате со многу ниски такси. Последно, но не и најмалку важно, крипто плаќањата продолжуваат веднаш, без разлика дали зборуваме за депозити или повлекувања.

Припејд ваучери

Друга опција за плаќање што може да се користи за онлајн казина се припејд ваучерите. Како што може да предложите, припејд ваучерите може да се користат само за депозити, но кога станува збор за повлекување, ќе мора да користите други методи. Можеби ќе ве изненади што можете дури и да добиете ваучер PurplePay што може да се користи за надополнување на вашата сметка во казино. Се разбира, припејд ваучерите PurplePay се некако застарени, па се помалку користени. Сепак, ваучерите PurplePay можат да ни се најдат во многу различни ситуации.

Откријте други врвни методи за депозит
Конечна пресуда за казина PurplePay

Конечна пресуда за казина PurplePay

PurplePay е сè уште многу млада опција за која можете да платите онлајн казина. Тоа е производ за дигитални финансиски услуги, развиен од популарната компанија Purpledot Media. Иновативниот е-паричник на PurplePay ќе ви овозможи да вршите брзи и сигурни плаќања не само во онлајн казина, туку и да вршите секое едноставно купување преку Интернет, давајќи ви слобода да користите само една платформа за сите ваши потреби.

Користењето на PurplePay нема да има никакви скриени надоместоци, долго време на чекање или нешто што ве прави да се чувствувате непријатно да го користите. Се разбира, пред да започнете да го користите, ќе мора да проверите дали е достапно на вашата локација, како и дали вашето казино го поддржува тој начин на плаќање.

Конечна пресуда за казина PurplePay

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е PurplePay?

PurplePay е еден од најновите производи за дигитални финансиски услуги, развиен од Purpledot Media. Системот на е-паричник ви овозможува лесно да управувате со вашите средства, без да се грижите за скриените даноци, банкарски информации или што било друго што е потребно за други начини на плаќање.

Може ли да користам PurplePay за депозити во казино?

Да, со зголемениот интерес за PurplePay, се повеќе и повеќе онлајн казина го воведуваат како достапен начин на плаќање. Се очекува дека во блиска иднина, ќе го видите PurplePay во речиси секое онлајн казино.

Дали е бесплатно да се користи PurplePay?

Да, креирањето сметка во PurplePay е потполно бесплатно. Меѓутоа, откако ќе почнете да го користите, ќе треба да плаќате такси за трансакции, што е важно да се знае однапред.

Каде се прифаќа PurplePay?

PurplePay е сè уште млада компанија, која не е достапна во многу земји. Сепак, зголемениот интерес за него направи онлајн казината кои го нудат овој начин на плаќање да се зголемат со многу брзо темпо. Без разлика што PurplePay работи во само неколку земји ширум светот, како Нигерија, Франција, Јужна Африка, Катар, Канада, Америка, Нов Зеланд и уште неколку, само треба да бидете трпеливи, бидејќи се шири доста брзо. .

Кои детали ги собира PurplePay од корисниците?

Кога ќе почнете да ги користите услугите на казината Purple, ќе биде побарано да ги внесете основните детали што ви дозволуваат да вршите трансакции. Прво, ќе биде побарано да ги дадете вашето име, адреса, податоци за банка, локација и пол. Откако ќе ја внесете вашата сметка, ќе треба да генерирате корисничко име, ПИН за најава, ПИН за трансакција, а исто така и некои безбедносни прашања.

Дали има бонус понуди за депозити во казиното PurplePay?

За жал, PurplePay штотуку влегува во светот на онлајн казината, па ако се придружите на некое од нив, веројатно нема да видите никакви бонус понуди поврзани со тој специфичен начин на плаќање. Сепак, сè уште можете да имате корист од фактот дека има некои понуди за бонус за депозит, кои немаат барања за специфичен начин на плаќање.