Најдобрите Онлајн Казино со Quickbit

Quickbit е шведска fintech компанија, водена од единствената цел да обезбеди едноставно, брзо и сигурно решение за интегрирање на крипто во вашиот секојдневен живот. Quickbit е сè за олеснување и поевтино плаќања со крипто, без да се грижите за безбедноста.

Quickbit може да се користи за секојдневни потреби, како едноставни трансакции, плаќања, играње во онлајн казина, размена на крипто и се што е достапно директно во апликацијата, со едноставен клик на вашиот мобилен уред.

Бидејќи Quickbit ги олесни плаќањата и трансакциите со крипто, интересот за него расте секој ден. Така, бројот на онлајн казина го додаде ова совршено решение за своите клиенти да можат да депонираат и повлекуваат. Значи, ако користењето на Quickbit Casino ви звучи привлечно, ајде да продолжиме со гледање на дополнителни детали за ова решение за плаќање и како тоа може да донесе вредност на вашето патување за коцкање преку Интернет.

Што е Quickbit?

Што е Quickbit?

Quickbit EU AB е една од најбрзорастечките шведски компании за финансиско работење, основана во 2016 година, но веќе го презема пазарот на финтех. Компанијата е основана со единствена цел повеќе луѓе и компании да имаат корист од користењето на криптовалутите на секојдневна основа.

Компанијата е водена од тоа што ги олеснува и поевтини плаќањата преку Интернет, но и побрзо и побезбедно. Така, Quickbit обезбеди крипто-паричник, кој им овозможува на клиентите да плаќаат на е-трговците со криптовалути, само со кликнување на копче на нивниот паметен уред.

Сите услуги што Quickbit ги обезбедува за своите клиенти се поврзани со верувањето на неговиот тим дека иднината на онлајн плаќањата ќе се заснова на криптовалути и блокчејн технологија, која ќе ги замени старите фиат валути.

Quickbit и онлајн казина

Како што веќе знаете дека Quickbit е едно од најиновативните решенија за онлајн крипто плаќање за секојдневна употреба, ајде да видиме со каква е неговата врска онлајн казина. Па, одговорот е едноставен, со зголемениот интерес за Quickbit од клиентите, онлајн обложувачките компании почнаа да го вклучуваат овој начин на плаќање за своите играчи, за да можат да прават едноставни трансакции без никакви скриени надоместоци.

Quickbit им овозможува на обложувачите едноставно да испраќаат крипто на нивната сметка за коцкање, а исто така да бараат плаќања директно од апликацијата Quickbit. Значи, во основа, ќе ги држите сите ваши крипто во вашиот Quickbit паричник, кој може да се користи за обложување во многу онлајн казина.

Што е Quickbit?
Како да депонирате во онлајн казино со Quickbit?

Како да депонирате во онлајн казино со Quickbit?

Сега, ајде да видиме што е процес на депонирање е за Quickbit онлајн казина. Всушност, постои многу интересен начин да плаќате со Quickbit криптовалута, но да користите евро, преку виртуелната виза картичка Quickbit. Што значи дека можете да го користите Quickbit за депонирање и фиат валута и криптовалута од една апликација.

Значи, штом знаете дека ја имате целата слобода да плаќате во која било валута што сакате, ајде да ги видиме чекорите за уплата на вашата сметка во казино.

 • Изберете онлајн казино и одете на неговата официјална веб-страница
 • Креирајте и активирајте ја вашата сметка
 • Одете во делот за депозит
 • Изберете Quickbit како начин на плаќање
 • Напишете го износот што сакате да го депонирате
 • Внесете ги сите други потребни податоци
 • Завршете ја трансакцијата
Како да депонирате во онлајн казино со Quickbit?
Како да направите повлекување од билансот на онлајн казино со Quickbit?

Како да направите повлекување од билансот на онлајн казино со Quickbit?

Откако ќе почнете да играте игри во вашето онлајн казино, ќе почнете да се прашувате дали можете да повлечете средства од вашата сметка користејќи Quickbit. За среќа, компанијата ја нуди и оваа услуга. Се разбира, за да ги соберете вашите средства нема да морате да чекате долго, бидејќи сите крипто трансакции со Quickbit се инстант. Значи, кои се чекорите за повлекување од Quickbit од онлајн казина?

 • Одете во вашето казино и пријавете се
 • Одете во делот за повлекување/благајна
 • Изберете Quickbit како метод за повлекување
 • Внесете ги сите потребни детали за трансакцијата
 • Напишете ја сумата што сакате да ја повлечете
 • Испратете го барањето за повлекување

Откако ќе се прифати вашето барање за повлекување, бараниот износ ќе го добиете веднаш на вашата сметка. Сепак, на некои онлајн казина може да им требаат до 24 часа за да обработат барање за повлекување. Но, не грижете се, ќе добиете притисни известувања кога трансакцијата ќе биде одобрена и ќе пристигне во вашиот веб-паричник Quickbit.

Потврда на сметката

Со оглед на тоа што го користите крипто-паричникот за да го соберете бараниот износ, нема да мора да правите никаква потврда на идентитетот или адресата. Секако, крипто ви дава можност да се обложувате анонимно, без да треба да внесувате лични податоци, освен бројот на вашиот паричник.

Како да направите повлекување од билансот на онлајн казино со Quickbit?
Време на обработка и такси за Quickbit

Време на обработка и такси за Quickbit

Поевтините и побрзи трансакции се меѓу највредните цели на Quickbit. Значи, можете да очекувате да имате многу брзи трансакции со речиси нула такси. Всушност, кога испраќате средства во вашето казино, нема да ви се наплати. Сепак, ќе мора да плаќате такси за продажба, купување и размена на дигитални валути преку апликацијата Quickbit. Секоја друга услуга се чини дека е бесплатна на Quickbit во овој момент.

Се разбира, ако испраќате средства на други корисници на Quickbit, можете да уживате во движењата без наплата, што може да биде исклучително корисно во некои ситуации. Се разбира, ако сте спремни да знаете дополнителни детали за таксите, секогаш можете слободно да ја посетите официјалната веб-страница на Quickbit.

Кога станува збор за времето на обработка, не е изненадување што корисниците можат да направат каква било трансакција веднаш. Светот на крипто навистина презема контрола, па не е изненадувачки што можете да уживате во услугата за инстант трансфер на пари.

Време на обработка и такси за Quickbit
Каде е поддржан Quickbit?

Каде е поддржан Quickbit?

Quickbit започна како бизнис кој обезбедува решенија за плаќање за луѓето во Шведска. Меѓутоа, со својот голем успех, почна да се шири во повеќе земји. Се разбира, компанијата сè уште не е достапна низ целиот свет, но ширењето на услугата во Финска, Норвешка и Холандија, настрана од нејзината основачка земја, Шведска, е одличен почеток за Quickbit.

Каде е поддржан Quickbit?
Најдобри понуди за бонус за казино Quickbit

Најдобри понуди за бонус за казино Quickbit

Quickbit онлајн казина се уште се во еден вид на фаза на лансирање, што значи дека тековната веб-страници за коцкање кои прифаќаат Quickbit плаќања сè уште не се толку многу. Значи, бонусните понуди за правење економични депозити на Quickbit сè уште се ограничени.

Сепак, ако сте обложувач кој сака да собира промо понуди, сè уште не го напуштајте Quickbit. Всушност, кога сте во онлајн казино што прифаќа плаќања на Quickbit, можете да ја добиете понудата за добредојде што ја има и само да направите депозит со Quickbit.

Се разбира, треба да проверите дали Quickbit е прифатен како начин на плаќање, а исто така и дали понудата за добредојде има некакви барања за депозит. Друга бонус услуга од која можете да имате корист на речиси секоја веб-страница на казино од целиот свет, е бонус за повторно вчитување, кој во основа е ист како промо за добредојде. Но, имајте на ум, мора повторно да проверите дали можете да ја надополните вашата сметка со средства од Quickbit.

Најдобри понуди за бонус за казино Quickbit
Што да барате при изборот на начин на плаќање во казино?

Што да барате при изборот на начин на плаќање во казино?

Изборот на начин на плаќање за онлајн казина може да биде многу тешко да се направи, во случај да не знаете што да барате. Се разбира, не постои такво нешто како најдобар метод за депозит. Треба да го изберете оној кој најдобро функционира за вас, во зависност од вашите лични потреби и барања.

Но, сепак, да се знае што го прави начинот на плаќање добар е драгоцено знаење. Значи, кога станува збор за плаќања во казино, прво треба да проверите дали вашиот метод е прифатен во казиното. Исто така е бесплатна за користење. Настрана од тоа, мора да ги проверите достапните валути, дали има само фиат валута или дали има виртуелни валути. Друга работа што треба да се земе предвид е времето на обработка. Ако трансакцијата трае доста, веројатно вреди да се провери друга услуга за плаќање.

Последно, но дефинитивно не и најмалку важно, не заборавајте да проверите дали методот е безбеден и ќе ги зачува вашите податоци безбедни.

Зошто да изберете Quickbit?

Ако се прашувате дали Quickbit може да ги покрие сите тие барања, одговорот е да. Со вашиот Quickbit паричник, можете да ги складирате сите ваши средства, па дури и да продавате крипто валути за евра, а потоа да плаќате со вашата виртуелна Visa картичка. Ако сте тип на личност што сака да користи дигитални валути за обложување, Quickbit ќе обезбеди брзи и безбедни трансфери, без да мора да внесувате детали за картичката, лични податоци или било што друго за да направите депозит.

Што да барате при изборот на начин на плаќање во казино?
Како да се регистрирате за Quickbit?

Како да се регистрирате за Quickbit?

Како и со секој друг крипто-паричник, ќе мора да регистрирате сметка за да ја користите. Сепак, процесот е прилично едноставен.

 • Изберете дали сакате да добиете Quickbit веб-локација, мобилен или десктоп паричник
 • Отворете го и одете во формуларот за регистрација.
 • Внесете ги сите потребни информации како име, е-пошта, лозинка
 • Изберете ја вашата земја и креирајте ја вашата сметка
Како да се регистрирате за Quickbit?
Безбедност и безбедност на Quickbit

Безбедност и безбедност на Quickbit

Безбедноста и безбедноста се други суштински делови на Quickbit EU AB. Финансиските услуги што ги обезбедуваат се на највисоко безбедносно ниво, така што немате за што да се грижите кога ги користите.

Quickbit ги користи најновите безбедносни технологии за да ги заштити сите ваши лични информации и информации за плаќање. Згора на тоа, Quickbit користи заштитни ѕидови и внатрешни технологии со високо шифрирање за дополнителна безбедност. Генерално, кога ќе станете член на Quickbit, можете да бидете сигурни дека сите податоци што ги споделувате со него се безбедни.

Безбедност и безбедност на Quickbit
Quickbit алтернативно решение за плаќање

Quickbit алтернативно решение за плаќање

Quickbit е многу импресивна fintech компанија, која без сомнение обезбедува одлични услуги за љубителите на казино. Меѓутоа, бидејќи апликацијата Quickbit не е достапна низ целиот свет, можеби нема да можете да ја користите од вашата локација. Значи, ајде да провериме некои алтернативи за платежни услуги што ги одобрува вашето казино.

Апликации за криптопаричник

Ако сакате да се придржувате до услугите за плаќање крипто, можете да користите многу други е-паричници за криптовалути. Ајде да видиме некои од најпопуларните кои обично се прифатени од речиси секоја веб-страница на онлајн казино.

PayPal

Во случај да барате начин да користите фиат валута како начин на плаќање на вашата веб-страница на онлајн казино, можете да размислите за користење PayPal. Се разбира, PayPal е меѓу најпопуларните системи за плаќање преку Интернет, кој ви обезбедува високо ниво на безбедност, брзи трансакции и достапност речиси низ целиот свет.

Жичен трансфер

Се разбира, можете да користите жични трансфери да испратите пари од вашата банкарска сметка директно на банкарската сметка на вашето казино. Ова е убедливо најбезбедната опција за трансакции на глобален опсег, без разлика на која веб-локација за казино сте член. Се разбира, трансферите на банкарска сметка одземаат повеќе време и имаат повисоки провизии.

Кредитни/дебитни картички

Слично на жични трансфери, можете да правите безбедни трансакции користејќи кој било виза картичка или мастер картичка. Овој метод ви обезбедува високо ниво на безбедност, но повторно, времето на чекање и надоместоците може да бидат повисоки отколку што би сакале да бидат. Сепак, користењето на вашата пластична виза картичка сè уште е еден од најпреферираните методи за правење депозити на веб-страниците на казино.

Quickbit алтернативно решение за плаќање
Резиме за користење на Quickbit казина

Резиме за користење на Quickbit казина

Quickbit поднесе огромно барање да биде меѓу најдобрите апликации за крипто-паричници во блиска иднина. Апликацијата ви овозможува да користите и фиат и дигитални валути, со помош на вашата виза картичка или Quickbit картичка.

Користењето на двата типа валути во апликацијата Quickbit е доста импресивно, како и фактот дека можете да правите едноставни размени во апликација и префрлувања на внатрешни или надворешни паричници по многу ниска цена, со минимални, па дури и без надоместоци.

Генерално, финансиската услуга што ја обезбедува Quickbit може да биде исклучително корисна во секоја ситуација, без разлика дали сте спремни да играте на веб-страница за казино, испратете крипто до пријателите и семејството или едноставно држете го крипто за да бидете дел од блокчејн технологијата.

Резиме за користење на Quickbit казина

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Quickbit?

Quickbit е шведска Fintech компанија, основана во 2016 година. Таа е водена од единствената цел да обезбеди повеќе можности за луѓето да плаќаат со крипто, да прифаќаат крипто и воопшто да вршат какви било крипто трансакции. Освен тоа, можете да ја добиете вашата виртуелна виза картичка во паричникот Quickbit и да плаќате со фиат валути.

Дали е безбедно да се користат Quickbit онлајн казина?

Quickbit е една од најбезбедните услуги за криптопаричник таму. Компанијата ги користи најновите процедури за заштита за да се осигура дека сите ваши лични податоци и податоци за плаќање се безбедни. Освен тоа, се користат политики за внатрешна заштита, како и заштитен ѕид за дополнителна безбедност на вашите средства.

Може ли да користам Quickbit за онлајн плаќања во казино?

Сепак, Quickbit е сè уште млада компанија и е достапна во ограничени земји од целиот свет. Веќе е интегриран во огромно мнозинство веб-страници на онлајн казино. Што значи дека можете да уживате во обложувањето со вашиот криптопаричник Quickbit.

Каде е прифатено Quickbit?

Финансиските крипто услуги на Quickbit се достапни во Шведска, Норвешка, Холандија и Финска. Ако не ја гледате вашата земја меѓу прифатените, не грижете се, услугата Quickbit се шири со многу брзо темпо, па наскоро може да стане достапна и во вашата.

Дали треба да отворам сметка за да користам Quickbit онлајн казина?

Да, за да започнете да ја користите услугата за плаќање Quickbit за онлајн казино трансакции, ќе мора да отворите сметка на веб-страницата или апликацијата Quickbit. Потоа, можете едноставно да се најавите на вашата сметка и да започнете со обложување.

Може ли да испратам крипто до други корисници на Quickbit преку апликацијата?

Да, иновативното Quickbit решение поддржува внатрешни трансакции кои можат да се направат без никакви надоместоци, само со едноставен клик, а уште поважно, сите трансакции ќе бидат обработени веднаш.