Најдобрите Онлајн Казино со Samsung Pay

Samsung Pay е апликација за уредите Samsung која им овозможува на играчите да складираат кредитни и дебитни картички во безбеден, лесно достапен дигитален паричник на компатибилни мобилни уреди.

Овој удобен начин на плаќање им овозможува на посетителите и лојалните играчи во онлајн казината да добиваат добивки и да плаќаат депозити за игри.

Апликацијата Samsung Pay на компатибилни телефони, таблети и часовници ги претвора избраните уреди на Samsung во се-во-едно решение за мобилно плаќање за трансакции во продавница, во продавница и онлајн.

Samsung Pay работи речиси секаде каде што прифаќаат избрани Visa дебитни картички, кредитни картички и други платежни картички.

Нејзината соработка со Visa, еден од најдоверливите светски брендови во секторот на банки или финансиски институции, значи дека мобилниот паричник директно се поврзува со банките-учеснички.

Што е Samsung Pay?

Што е Samsung Pay?

Во 2015 година беше лансиран Samsung Pay. Сепак, оваа дигитална верзија на паричник првично беше достапна само на квалификуваните уреди на Samsung во Јужна Кореја и САД.

Само две години пред лансирањето на овој удобен дигитален паричник, Visa и Samsung се согласија да работат заедно. Договорот од 2013 година помеѓу двете компании значеше дека корисниците може да ги зачуваат информациите за плаќање и деталите за картичката за да изберат уреди и да се поврзат со Visa's Mobile Provisioning Service за безбедни плаќања.

Со седиштето на Samsung во Сеул, Јужна Кореја и седиштето на Samsung Pay лоцирано во Бурлингтон, Масачусетс, во САД, опцијата за онлајн плаќање сега е достапна во 29 земји во светот, има 16,3 милиони глобални корисници и поддржува над 1.000 банки и кредити синдикатите.

Денес, Samsung Pay е алатка која е дел од Samsung Wallet. Samsung Wallet е апликација без датум, изградена на технологијата NFC на Samsung Pay која нуди заштита на картички и трансакции на онлајн купувачите и играчите на казино.

Со компатибилен телефон Samsung и избрани галакси уреди, новите и искусни онлајн играчи можат да поврзат сметка на Samsung Pay со физичка картичка и директно да се поврзат со банкарска сметка.

Исто така, обезбедува услуги за е-паричник во апликација за да се направи плаќањето онлајн лесно и безбедно од мобилен уред. Плус, начинот на плаќање работи секаде каде што можете да поминете преку Visa картичката, што значи дека е широко прифатен.

Што е Samsung Pay?
Депонирање со апликацијата Samsung Pay во Казино

Депонирање со апликацијата Samsung Pay во Казино

Играчите можат многу лесно да се поврзат со банкарска сметка и направи депозити на најдобрите онлајн казина и сајтови за игри за обложување користејќи телефон Samsung со Samsung Pay.

Сепак, плаќањата на Samsung се компатибилни само со одредени картички и финансиски институции, па затоа е најдобро да воспоставите подобни картички и банки во вашата земја или регион.

Апликацијата Samsung Pay не ги ограничува корисниците на месечни или дневни ограничувања. Но, Samsung Pay бара активна интернет конекција за обработка на депозитите.

Потребата од интернет конекција за обработка на плаќањата преку Интернет значи дека дневните лимити за депозити на апликацијата се предмет на промена според ограничувањата на локалната мобилна мрежа.

Локалните мобилни мрежи може да ограничат колку често работи Samsung Pay, во зависност од различни критериуми, како што се големината на трансакцијата или видовите трансакции. Некои корисници на апликации, на пример, добиваат дневен лимит од само десет трансакции кога немаат пристап до интернет.

Безбедносните мерки за спречување измами и ограничувањата на продавачите се елементи кои можат да ги одредат лимитите на депозитот и трансакцијата на мобилното плаќање.

Други фактори кои можат да влијаат на ограничувањата за депозит на Samsung Pay по корисник се возраста на сметката, типичната употреба и вообичаениот број на дневни трансакции што ги прави сметката.

Како да направите депозити со Samsung Pay

Апликацијата овозможува безбедни и брзи мобилни плаќања со зачувани и потврдени платежни картички во само пет едноставни чекори.

 1. Поврзете банкарска сметка. Изберете ја опцијата Платежна картичка во менито на апликацијата Samsung Wallet за да додадете банкарска сметка. Рачно додајте дебитна или кредитна картичка поврзана со вашата банкарска сметка или допрете картичка со овозможена NFC за да прикачите информации веднаш.
 2. Најдете водечко казино Samsung Pay. Штом Samsung Pay ги има сите информации за плаќање што му се потребни, можете изберете го вашето омилено онлајн казино од нашата листа и пријавете се.
 3. Изберете опција за депозит. Побарајте Visa или логото на Samsung Pay за достапни опции за плаќање, изберете ги и продолжете со процесот на плаќање во вашата сметка на Samsung.
 4. Изберете претпочитана картичка. Зачуваните дебитни или кредитни картички ќе се прикажат на екранот за да изберете. Ако се достапни повеќе картички од вашиот Samsung Pay, можете да поминете меѓу нив за да ги префрлите претпочитаните начини на плаќање.
 5. Одобри плаќање. Samsung Pay користи биометриска автентикација на Samsung Knox за да спречи неовластени трансакции. За брзо да одобрите плаќање, користете препознавање лице, отпечаток од прст, скенирање на ирисот или четирицифрен број на пинови.
Депонирање со апликацијата Samsung Pay во Казино
Како да направите повлекување со Samsung Pay?

Како да направите повлекување со Samsung Pay?

Благодарение на партнерството Visa и Samsung Pay, апликацијата за мобилно плаќање им нуди на љубителите на Samsung начини да плаќаат депозити и повлечете добивки од повеќето сајтови, овозможувајќи им на играчите брз пристап до исплати.

Со апликацијата, победниците можат да подигнат готовина во нивната апликација Samsung Pay и директно на која било потврдена сметка на дебитна или кредитна картичка во неколку лесни чекори.

 1. Отворете ја апликацијата на вашиот уред. Отворете ја апликацијата Samsung Wallet од вашиот почетен екран и најавете се.
 2. Повлечете се од вашата омилена страница за казино. Изберете ја иконата Samsung Pay или Visa како претпочитан начин за повлекување. Апликацијата автоматски ќе го внесе бројот на вашата картичка, бројот на дигиталната сметка и сите други потребни информации за успешна и безбедна трансакција.
 3. Додадете го вашиот износ за повлекување. Проверете дали вашите банкарски податоци се точни и додадете го износот што сакате да го повлечете.
 4. Добијте ги добивките во рок од неколку дена. Повлекувањата може да потраат неколку работни дена за да се одразат на вашата сметка. Казината треба да ја обработат исплатата проследена од вашиот банкарски давател на услуги. Може да потрае еден до пет работни дена бидејќи банките во различни региони имаат различно време на обработка за влезните средства.

Повлекувањата од мобилни телефони кои користат биометриска автентикација на Samsung Pay немаат дневна граница, а водечките казина често дозволуваат над 5.000 долари во една трансакција.

Сепак, казината и давателот на финансиска услуга на играчот може да постават минимални и максимални ограничувања што важат за нивните сметки.

Надоместоци и времиња за обработка на Samsung Pay

Слично на физичката картичка со технологија за магнетен безбеден пренос (MST), читачот на картички веднаш ќе ги обработува плаќањата доколку клиентите користат Samsung Pay на терминал за плаќање. Трансферите исто така ќе бидат веднаш обработени кога се користат на симболот без контакт во продавницата.

Од друга страна, плаќањата со NFC од сметката на Samsung обично траат еден до два работни дена за да се обработат.

Времето на обработка на трансферот на апликацијата се менува поради различни елементи кои влијаат на брзината на обработка. Овие фактори ги вклучуваат давателите на банката на играчот, локацијата, размената на валута и бизнисот што го прима плаќањето.

Како и обработката на плаќањата на Samsung, процесите за повлекување се разликуваат во зависност од казиното што ја врши исплатата и системот за обработка на давателот на финансиската услуга на играчот.

Други аспекти кои влијаат на обработката на повлекувањето се потребата за конверзија на валута и локацијата на исплатувачот и примачот.

Создавањето сметка за Samsung Wallet and Pay е бесплатно, а апликациите не наплаќаат такси за користење. Нема пречекорување, управување со сметки или такси за погодност за кои треба да се грижите.

Нејзината политика да нема такси за банкомати во мрежата, исто така, значи дека играчите можат да повлечат 55.000 банкомати ширум светот.

Единствените такси што важат за апликациите за плаќање на Samsung се трошоците за податоци за мобилната мрежа бидејќи на апликациите им е потребна интернет-врска за да може Samsung Pay да работи.

Како да направите повлекување со Samsung Pay?
Каде се прифаќа Samsung Pay?

Каде се прифаќа Samsung Pay?

Samsung Pay работи речиси секаде каде што можете да поминете или да користите Visa, American Express, MasterCard, Discover картички и дигитални паричници.

Единственото ограничување што се однесува на Samsung Pay е дека апликацијата нема да работи директно на пумпи за бензински пумпи. Но, корисниците можат да ја користат нејзината технологија за плаќање NFC и читач на картички за плаќање на бензинските пумпи.

Овој начин на плаќање е најпопуларен меѓу корисниците на Samsung во Јужна Кореја, а 9% од корисниците на дигитално плаќање во ОК велат дека претпочитаат Samsung Pay.

29 земји можат да користат Samsung Pay да вршите плаќања преку Интернет и во продавница ширум светот, а апликацијата поддржува 25 глобални валути.

Поддржани земји и региони:

 • Соединети Држави
 • Обединето Кралство
 • Австралија
 • Белорусија
 • Бразил
 • Канада
 • Кина
 • Франција
 • Германија
 • Хонг Конг
 • Индија
 • Индонезија
 • Италија
 • Казахстан
 • Кувајт
 • Малезија
 • Мексико
 • Порторико
 • Русија
 • Сингапур
 • Јужна Африка
 • Јужна Кореа
 • Шпанија
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Тајван
 • Тајланд
 • Обединети Арапски Емирати
 • Виетнам

Поддржани валути:

 • САД долар УСД
 • Фунта Стерлинг GBP
 • Австралиски долар AUD
 • Белоруска рубља BYN
 • Бразилски Реал БРЛ
 • Канадски долар CAD
 • Кинески јуани CNY
 • евра евра
 • Хонг Конг долар HKD
 • Индиска рупија INR
 • Индонезиски рупии IDR
 • Казахстански Тенге КЗТ
 • Кувајтски динар KWD
 • Малезиски Ringgit MYR
 • Мексикански пезос MXN
 • Руска рубља RUB
 • Сингапурски долар SGD
 • Јужноафрикански Rand ZAR
 • Јужнокорејски вон KRW
 • Шведски круни SEK
 • Швајцарски франк CHF
 • Нов тајвански долар TWD
 • Тајландски бах THB
 • Дирхам на Обединетите Арапски Емирати AED
 • Виетнамски Донг ВНД
Каде се прифаќа Samsung Pay?
Најдобри бонуси за нови играчи со Samsung Pay

Најдобри бонуси за нови играчи со Samsung Pay

Онлајн казина и сајтовите за игри на коцкање нудат многу различни видови на бонуси на играчи кои користат Samsung Pay.

Најпопуларните бонуси што им се издаваат на играчите се бонусите за нов играч или за добредојде. Казината ги доделуваат овие бонуси на играчите за отворање сметка и уплата на нивниот прв депозит со Samsung Pay.

На крајот, казиното QueenVegas, играчите со нови сметки се квалификуваат да бараат бонус за добредојде. Овој бонус за добредојде овозможува 100% бонус вртења на избрани игри за секое депонирано 1 €.

Понудата за добредојде Локи Казиното дава нови играчи 100% бонус пари, до 100 долари за нивниот прв депозит.

Pocket Play обезбедува и пакет за добредојде со усогласување на депозитот и бесплатни вртења на избраните игри откако играчите ќе го направат својот прв депозит.

Бонус за нов играч на 1xBet го активира првиот пат кога играчот создава сметка и му дава 100% бонус на нивниот прв депозит, кој може да достигне 130 долари.

Со Casino.com, новите играчи добиваат 20 златни чипови во моментот кога ќе се пријават. Играчите можат да бараат дополнителни бонуси со уплата од 20 УСД и користење на табела со бонус код.

Прв пат играчи пополнете депозит во казиното Mansion, онлајн казиното ќе одговара на депозитот до $500. За депозити над 1000 УСД, бонусот за натпревар е 50% до вредноста од 5000 УСД.

Играј Ojo е уште едно онлајн казино кое доделува бонус за бесплатни вртења на новите играчи, 80 обложување бесплатни вртења и едно бесплатно вртење на Prize Twister.

Најдобри бонуси за нови играчи со Samsung Pay
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит

Новите и искусни играчи на казино ширум светот користат Samsung Pay бидејќи нејзините партнерства со American Express, Visa, MasterCard и Discover ја прават апликацијата широко прифатен начин на плаќање.

Безбедносните карактеристики на Samsung Knox исто така нудат мир на умот. Преку заштитата од нулта одговорност на Samsung и заштитата од измами 24/7, апликацијата гарантира дека информациите за картичката и корисничките податоци се безбедни во апликацијата.

И покрај партнерствата и безбедносните карактеристики, Samsung Pay е достапен само за некои и работи само на одредени уреди. Играчите треба да ги земат предвид добрите и лошите страни на апликацијата пред да ја изберат како претпочитан начин за плаќање или повлекување во онлајн казината.

Добрите и лошите страни на Samsung Pay

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит
Добрите страни:

Добрите страни:

 • Користи и NFC и MST технологија за плаќање.
 • Апликацијата врши плаќања без контакт.
 • Samsung Pay може да се поврзе со PayPal и со банкарските сметки кои учествуваат.
 • Компатибилен со паметните часовници Samsung.
 • Корисниците добиваат награди за враќање на готовина.
 • Лозинките, броевите на картичките, адресите и информациите за плаќање се безбедни.
 • Лесно се користи за плаќање преку Интернет и во продавница.
 • Корисниците можат да вчитаат и користат крипто средства.
 • Нема такси за сметката.
 • Плаќањата и депозитите во казино се безбедни.
 • Корисниците добиваат ексклузивни Samsung.com попусти.
 • Потребна е биометриска автентикација со секоја безбедна трансакција.

Конс:

 • Компатибилен е само со избрани картички Visa, MasterCard, American Express и Discover од банките учеснички.
 • Апликацијата работи само на квалификувани телефони, часовници и таблети Samsung.
 • Апликацијата бара активна интернет конекција за регистрација, активирање и трансакции на картичката.
 • Се применуваат такси за користење податоци.
 • Повлекувањата се побавни од другите достапни банкарски методи.
 • Активирањето на сметката може да биде бавно.
 • Потврдата на картичката може да потрае до 5 минути или подолго.
 • Достапни се само 25 глобални валути.
 • Начинот на плаќање нема да работи на пумпи за бензински пумпи.
 • Samsung Pay бара од корисниците да запомнат пин-код.
 • Функциите и содржината се разликуваат во зависност од моделот на уредот, операторите и верзијата на фирмверот и во различни земји и региони.
Добрите страни:
Процес на отворање сметка за Samsung Pay

Процес на отворање сметка за Samsung Pay

За да отворите сметки на Samsung Pay, корисниците мора да бидат на возраст над 18 години. Корисниците мора да имаат уред компатибилен со Samsung Wallet, кредитни или дебитни картички од банка или финансиска институција учесничка и активна интернет конекција.

Исто така, бара од играчите да имаат банкарска сметка кај финансиска институција учесничка за да креираат сметка во казино. Без банкарска сметка од наведената мрежа на Samsung, Samsung Pay нема да потврди или активира картичка во својот систем.

 1. Преземете ја апликацијата.

Прво, мора да ја преземете апликацијата Samsung Wallet на вашиот телефон или часовник.

 1. Стартувајте сметка на Samsung.

Изберете Креирај сметка во Поставките на апликацијата или на веб-локацијата на сметката Samsung. Согласете се со условите и условите. Потоа доставете адреса за е-пошта, име, презиме и датум на раѓање. Ќе треба да креирате и лозинка.

 1. Поставете Samsung Pay.

Отворете Samsung Pay и изберете Започнете. Внесете нов број на пин и потврдете го пинот. Апликацијата може да побара од вас да и ги дадете дозволите за телефонот потребни за да работи Samsung Pay. Изберете Дозволи за сите задолжителни дозволи.

 1. Додајте картичка во Samsung Pay.

Кликнете на картичките во менито за да ги додадете вашите претпочитани дебитни или кредитни картички. Следете ги упатствата во апликацијата за да регистрирате картичка и да се согласите со одредбите и условите на картичката.

Процес на отворање сметка за Samsung Pay
Безбедност и безбедност со користење на Samsung Pay

Безбедност и безбедност со користење на Samsung Pay

Групацијата Samsung е добро позната по својата неслободна рамка за безбедност и управување, Samsung Knox.

Samsung Knox е претходно инсталиран на повеќето мобилни уреди на Samsung, го спречува пристапот до складираните податоци и е дел од неговата внатрешна заштита од измама.

Со сите трансакции за кои е потребна овластување за отпечаток од прст или PIN, апликацијата на корисниците им нуди безбедносни карактеристики за заштита на нивните банкарски информации и лични податоци.

Дополнителните алатки за автентикација во 2 чекора спречуваат неовластен пристап до платформата за плаќање. Корисниците на апликацијата можат да ја користат камерата на телефонот за да овозможат и достават препознавање на лицето или скенирање на ирисот за зголемена безбедност.

Апликацијата автоматски се заклучува кога е уредот на кој работи. Корисниците можат далечински да ја заклучат или избришат својата сметка со Find My Mobile доколку телефонот или паметниот часовник се изгубени или украдени.

Уредите опремени со комуникациска технологија на блиско поле (NFC) пренесуваат токенизирани верзии на ингеренциите на дебитна или кредитна картичка. Токенизацијата гарантира дека броевите на картичките, деталите за сметката или информациите за исплатувачот не се достапни или не се користат за трансакции.

Работите на кои треба да внимаваат корисниците на Samsung Pay се софтверски ажурирања за кои можеби е потребна реинсталација на апликацијата, но нема да влијаат на поставувањето на сметките или на потврдените начини на плаќање.

Некои ажурирања на софтверот може да предизвикаат и паѓање на апликацијата, но едноставното рестартирање на уредот може да ја поправи оваа грешка.

Безбедност и безбедност со користење на Samsung Pay
Откријте други депозити за уредите Samsung

Откријте други депозити за уредите Samsung

PayPal

Овој трансфер гигант има над 20 години искуство на пазарот и е еден од најпознатите е-паричници во светот. PayPal е идеален за онлајн казина како што е прифатено во 32 земји во светот.

Нетлер

Специјализиран за трансакции до и од онлајн казина, Neteller е врвен е-паричник со низа бенефиции за онлајн играчите, вклучувајќи лесни депозити, брзи исплати и сигурна безбедност.

ecoPayz

Овој е-паричник е најсовремен начин на плаќање кој на онлајн коцкарите им нуди брзи депозити во 45 различни валути. ecoPayz е прифатен метод за депозит на сајтовите за коцкање ширум светот и нуди зголемена безбедност.

Плати по телефон

Со број на мобилен телефон и плаќање преку телефон, онлајн коцкарите можат да дозволат онлајн казината да наплатуваат такси директно на сметката за мобилни телефони на клиентот. Плаќање преку телефон им помага на играчите во 32 земји да ги заштитат сите нивни финансиски информации и веднаш да пристапат до игрите.

Виза

Како една од најпознатите кредитни картички во светот, Visa е доверлив начин на плаќање за онлајн плаќања. На играчите им нуди сигурност и удобност. Плус, стотици онлајн казина прифаќаат Visa како начин на плаќање.

MasterCard

Како еден од најголемите издавачи на кредитни и дебитни картички во светот, MasterCard се поврзува со преку 25.000 банки и финансиски институции ширум светот. MasterCard е совршен избор за играчите на онлајн казино кои сакаат да прават депозити и да се повлечат бидејќи ги обработува онлајн трансферите брзо и безбедно.

Откријте други депозити за уредите Samsung

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Samsung Pay?

Samsung Pay е дигитален паричник кој ја претвора компатибилната Samsung електроника во лесен за пристап, безбеден начин на плаќање. Со апликацијата, корисниците на Samsung можат да се поврзат со банкарски сметки и PayPal, да плаќаат депозити на онлајн казино, да примаат исплати и да користат NCF технологија за да ги влечат своите уреди како физичка дебитна или кредитна картичка.

Може ли да му верувам на Samsung Pay?

Да. Уредите на Samsung Wallet имаат претходно инсталиран и опремен Samsung Knox. Безбедносната технологија на апликацијата нуди низа функции, како што се биометриска автентикација за трансакции, PIN-кодови, далечинско заклучување, шифрирање на податоци и токенизација за да се спречи пристап до важни податоци. Samsung Knox исто така постојано ги следи и заштитува уредите од малициозен софтвер и злонамерни закани.

Дали Samsung Pay работи само на Samsung electronics?

Да. Апликацијата е достапна само за одредени телефони, таблети и паметни часовници со Android Samsung. За да се осигурате дека вашиот оперативен систем Samsung може да го стартува Samsung Pay и дека е компатибилен со апликацијата, можете да ја посетите страницата за поддршка на Samsung Pay за да ги најдете информациите за компатибилноста на уредот и барањата за мобилен софтвер.

Дали Samsung Pay е бесплатен?

Да. Сметките на апликациите се бесплатни за отворање, а Samsung Pay е бесплатна за користење. Дигиталниот начин на плаќање, исто така, не наплаќа такси за банкомат во мрежата. Сепак, важат трошоците за мрежни податоци бидејќи и за депозитите и за плаќањата потребна е интернет-врска за да се завршат безбедните трансакции и да се поврзат со порталите за онлајн плаќање на веб-локациите.

Може ли да префрлам пари од Samsung Pay на мојата банкарска сметка?

Да. Апликацијата Samsung Wallet може да префрли средства на банкарски сметки. Сепак, Samsung Pay е компатибилен само со одредени картички Visa, Mastercard, Discover и American Express од банките учеснички. За да ги проверите банките-учеснички во вашата земја или регионот и компатибилните картички, посетете ја страницата за поддршка на Samsung Pay за повеќе информации.

Дали Samsung Pay и Samsung Wallet се исти?

Не. Samsung Wallet е ажурирана верзија на безбедната и лесна за пристап технологија што се користи за изградба на апликацијата Samsung Pay. Samsung Pass и Pay се дел од новата понуда во апликацијата Samsung Wallet, заедно со низа уникатни функции како што се награди за враќање на готовина, картички за дигитални клучеви, лични карти и членски картички.