Најдобрите Онлајн Казино со SelfPay

Во овој водич, CasinoRank ви обезбедува сè што треба да знаете за најдобрите онлајн казина кои прифаќаат SelfPay во Романија. Нашиот тим од експерти за iGaming направи длабинско истражување за методот на депозит SelfPay и ги собра неговите главни карактеристики. Исто така, на оваа страница ќе најдете информации за подобноста за бонус. Ве водиме, чекор по чекор, за тоа како можете да го користите SelfPay за да ја финансирате вашата сметка на онлајн казино.

Нашата мисија е да им обезбедиме на играчите на онлајн казино во Романија фер и непристрасни критики. Затоа, ќе ви ги претставиме и недостатоците на кои може да наидете кога користите SelfPay како начин на плаќање преку онлајн казино. Имајќи ги сите овие информации на дофат на раката, се што треба да направите е да одлучите дали тоа е најдобриот начин на плаќање за вашите потреби.

Што е SelfPay?

Што е SelfPay?

SelfPay е основан во 2009 година под името ZebraPay, а на почетокот на 2018 година се смени во SelfPay. Компанијата, со седиште во Букурешт, нуди услуги за електронско плаќање во Романија преку авто-сервис машини за плаќање. Всушност, компанијата ја поседува најголемата мрежа на терминали за самопослужување во Романија.

Сигурно барем еднаш сте виделе ваква машина за плаќање. Тие се наоѓаат во трговските центри низ целата земја. SelfPay има повеќе од 8.000 платежни станици. Тие се распространети на повеќе од 1.000 локации во Романија.

Преку платежните машини можете да плаќате до над 170 локални и национални сервиси. Овој метод нашироко се користи за плаќање на сметки за струја, вода, интернет, гас, санитарии, мобилен телефон и други сметки. Можете исто така да платите рати во банка или да купите картичка за регистрација на автомобил или дури и картичка за осигурување на автомобил.

Во оваа статија, ќе го разгледаме SelfPay како метод за депозит и откријте врвни онлајн казина кои прифаќаат SelfPay.

Што е SelfPay?
Депонирање во онлајн казина со SelfPay

Депонирање во онлајн казина со SelfPay

Самоплаќање може лесно да се користи за направи онлајн казино депозит. Сè што треба да направите е да најдете една од локациите каде што има автомат за плаќање SelfPay.

 1. Одете во „Други услуги“ и изберете го казиното од списокот.
 2. Потоа следете ги чекорите опишани за да направите депозит. Вашиот депозит може да го платите во готово или со картичка.

Ве молиме имајте предвид дека некои SelfPay машини прифаќаат само готовина. Ако сакате да платите со картичка, прво проверете дали вашата картичка има посебна област за плаќање со картичка. Покрај тоа, SelfPay не наметнува лимити на трансакции. Единствените ограничувања се оние наметнати од онлајн казиното.

Апликација SelfPay Now

Мобилната апликација SelfPay Now може да ви помогне да депонирате готовина на вашата сметка на онлајн казино. Апликацијата може да се поврзе со лична картичка, на која можете да вчитате готовина директно од станиците за плаќање SelfPay. Значи, ако немате готовина на вашата картичка и сакате да депонирате во казиното, ова е многу корисен метод. Можете да ја вчитате вашата банкарска картичка со инстант готовина (без разлика која банка ја издала вашата картичка). Потоа користете банкарска картичка за да направите депозит во вашето омилено казино. Можете исто така да депонирате преку машина SelfPay или традиционалниот метод на картичка.

За да префрлите пари на вашата картичка, треба да ги внесете деталите за вашата картичка во апликацијата SelfPay Now. Потоа генерира единствен код за плаќање. Ве молиме имајте предвид, овој единствен код важи само една минута. Користете ја шифрата за плаќање на банкомат, платете и парите ќе се кредитираат на вашата сметка. Овој вид трансакција се наплаќа 3 леи.

Депонирање во онлајн казина со SelfPay
Повлекување на вашите добивки од онлајн казина со SelfPay

Повлекување на вашите добивки од онлајн казина со SelfPay

Во моментов, SelfPay не ја нуди услугата на повлекување на добивки од коцкање од онлајн казина. Сепак, можете да депонирате готовина користејќи го овој метод. Можете да ги повлечете вашите добивки преку една од другите опции понудени од казиното во кое сте регистрирани.

Повлекување на вашите добивки од онлајн казина со SelfPay
Надоместоци за самоплаќање и време на обработка на трансакции

Надоместоци за самоплаќање и време на обработка на трансакции

Друга голема предност што ја имаат корисниците на SelfPay е поврзана со надоместоците. Трансакциите направени преку платежните машини на компанијата не се наплаќаат. Корисниците ќе го платат само износот што го депонираат во казиното. Така, корисниците можат уживајте во онлајн казино игрите без дополнителни давачки.

Сепак, помалку позитивната страна е тоа што не можете да направите депозит преку SelfPay во сите онлајн казина во Романија. За да дознаете кои казина нудат можност за депонирање пари преку SelfPay:

 1. Посетете ја сметката на играчот и начините на депонирање.
 2. Можете да дознаете и директно од машината SelfPay.
 3. Одете на други услуги и скролувајте надолу за да видите кои казина го прифаќаат овој начин на плаќање.

Што се однесува до времето на трансакции, тие се моментални. Уште повеќе, дури и ако одлучите да вчитате пари на вашата картичка, времето за пренос е сè уште моментално. Не е важно која банка ја издава картичката, вие ги депонирате парите во машината SelfPay и вашата сметка ќе биде финансирана за кратко време. Откако ќе ја наполните вашата картичка со пари, можете да ја користите за да направите депозит во кое било онлајн казино во Романија. Сите лиценцирани казина прифаќаат банкарски картички како начин на плаќање.

Надоместоци за самоплаќање и време на обработка на трансакции
Каде е прифатен начинот на плаќање SelfPay?

Каде е прифатен начинот на плаќање SelfPay?

Автоматите SelfPay се достапни само во Романија до 2022 година. Во јуни 2022 година, компанијата започна со проширување на мрежата на меѓународно ниво. Првиот пазар на кој влезе беше Ирска, а потоа следуваа Франција, Италија и Шпанија.

Како дел од меѓународната експанзија се мета и други земји од регионот. Во секоја земја каде што работи, SelfPay нуди можност да вршат плаќања во национална валута.

Очекувано, најголемата популарност на SelfPay машините е во Романија. Но, компанијата очекува нејзината популарност да расте во новите земји каде услугата е достапна.

Каде е прифатен начинот на плаќање SelfPay?
Топ бонуси со SelfPay

Топ бонуси со SelfPay

За секој играч на казино, многу е важно начинот на плаќање да биде подобен за бонуси. Ако не можете да пристапите до бонус преку начин на плаќање, помали се шансите тој да биде широко користен. Подобноста за бонус е една од првите работи што корисникот ќе ги провери. Кога регистрирате нова сметка, повеќето играчи сакаат да пристапат и до бонус за добредојде. Сепак, не се препознаваат сите начини на плаќање за овој тип на бонус. SelfPay не спаѓа во оваа категорија.

Значи, можеш аплицирајте за бонус за добредојде како и други слични понуди. На тој начин, бонуси за депозит, надополнување на сметка или други промоции што ги води казиното каде што имате сметка се достапни и преку начинот на плаќање SelfPay. Без оглед на бонусот што го добивате, секогаш проверувајте ги условите за превртување.

Топ бонуси со SelfPay
Како да го изберете најдобриот начин на плаќање

Како да го изберете најдобриот начин на плаќање

Иако вообичаено се занемарува, процесот на избор на најдобриот начин на плаќање е многу важен. Преку начинот на плаќање, ќе управувате со сите финансиски трансакции помеѓу вас и казиното. Значи, важно е да бидете сигурни дека вашите пари и банкарски податоци се безбедни.

При изборот на начин на плаќање, треба да се земат предвид неколку аспекти.

Време на трансакција

Важно е да изберете опција каде што трансакцијата се врши веднаш. Никој не сака да чека со часови или денови парите да стигнат на сметката на казиното. Истото важи и за повлекувањата. Кога повлекуваме добивки, сакаме да ги имаме парите на нашите сметки што е можно поскоро.

Комисијата

Некои начини на плаќање наплаќаат провизија. Значи, покрај фактот што казиното може да ви наплати провизија за депозит (2% на депозит и 3% при повлекување), може да важат и други такси.

Граници на трансакции

Некои начини на плаќање наметнуваат посебни ограничувања од оние што ги поставуваат онлајн казината. Така, може да се најдете во ситуација кога не можете да ја депонирате потребната сума за целосна корист од бонусот.

Како да го изберете најдобриот начин на плаќање
Добрите и лошите страни на SelfPay

Добрите и лошите страни на SelfPay

Добрите страни на SelfPay

 • Депозитите се прават веднаш
 • Автоматски машини за плаќање на над 1.000 локации низ Романија
 • Нема ограничувања за исплата, важат само ограничувања за казино
 • Без провизија за трансакција
 • Подобни метод за пристап до бонуси.

Недостатоци на SelfPay

 • Нема повлекувања од казиното
 • Мора да отидете на банкомат за да направите депозит во онлајн казиното.
 • Сè уште има релативно малку казина кои го прифаќаат начинот на плаќање.
Добрите и лошите страни на SelfPay
Процес на отворање сметка со SelfPay

Процес на отворање сметка со SelfPay

SelfPay работи поинаку од традиционалниот метод на депозит во казино. Пред сè, треба да се забележи дека не мора да отворате сметка на SelfPay за да депонирате пари на вашата корисничка сметка во онлајн казиното. Еве ги чекорите што треба да ги следите:

 1. Првиот чекор што треба да го направите е да пристапите до вашата сметка на играчот.
 2. Одете на депонирање средства и изберете го методот SelfPay.
 3. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потоа потврдете.
 4. Казиното ќе генерира код за плаќање за вас.
 5. Запишете го или побарајте да ви биде испратено преку е-пошта.
 6. Ова ќе се користи за плаќање на платежната станица SelfPay.
 7. Сега се што треба да направите е да отидете на локација каде што има автомат за плаќање SelfPay.
 8. Од екранот „Други услуги“, изберете го вашето казино и внесете го кодот за плаќање генериран од вашата сметка на казино.
 9. Следете ги останатите упатства на екранот за да го завршите процесот на плаќање.
Процес на отворање сметка со SelfPay
Кој може да користи SelfPay?

Кој може да користи SelfPay?

Како што можете да видите, секој може да го користи овој начин на плаќање. Не треба да се регистрирате со SelfPay или да ја користите вашата банкарска сметка за депозити. Иако SelfPay не бара лицето што депонира да биде полнолетно, ова го бара онлајн казиното. Кога отворате сметка за онлајн казино, од вас се бара вашиот CNP. Ова осигурува дека операторот за игри се погрижи да нема лице под 18 години зад сметката.

Не е неопходно да ја користите вашата банкарска сметка за да отворите сметка во казино. Можете дури и да депонирате готовина или да ги повлечете вашите добивки без да ја користите вашата банкарска сметка на платформата. Секое казино има неколку начини на плаќање, вклучително и опции за небанкарски сметки.

Кој може да користи SelfPay?
Безбедност и сигурност на плаќањата со самоплаќање

Безбедност и сигурност на плаќањата со самоплаќање

SelfPay е еден од најбезбедните методи за плаќање во онлајн казино. Со повеќе од 13 години искуство, компанијата посредува во безбедни плаќања до различни даватели на услуги. Од една машина, можете да плаќате до повеќе од 170 локални и национални услуги. Опсегот на даватели на кои може да се врши плаќање постојано се проширува. Значи, не е исклучено во иднина на оваа листа да се додадат и други онлајн казина.

Безбедноста е обезбедена и со тоа што не мора да ги внесувате вашите лични или банкарски податоци при уплата. Во суштина, не треба ни да се грижите. Како што е објаснето погоре, го правите вашиот депозит користејќи единствена шифра за плаќање генерирана од вашата сметка на казино. Единственото нешто за што треба да се грижите е кодот за плаќање. Погрижете се правилно да го внесете кодот за плаќање во машината SelfPay.

Безбедност и сигурност на плаќањата со самоплаќање
Плаќање во машината SelfPay

Плаќање во машината SelfPay

Друг аспект што треба да се има на ум е како да плаќате во машините SelfPay. Сите SelfPay машини прифаќаат готовина. Сепак, треба однапред да знаете дека платежните станици не даваат кусур во готовина. Земете го примерот на депозит од 180 леи и кружен износ од 200 леи. Нема да добиете класичен кусур. Наместо тоа, машината генерира ливче за промена на истиот износ, 20 леи. Ова вклучува баркод. Овој ваучер можете да го користите за идни плаќања на платежните станици.

Главната предност е што ваучерот за промена нема временско ограничување во кое мора да се искористи. Но, мора да се погрижите да не го изгубите и да го чувате недопрено за да може машината да го скенира бар-кодот.

Плаќање во машината SelfPay
Откријте други начини на плаќање

Откријте други начини на плаќање

Како што знаете, секое онлајн казино нуди неколку начини на плаќање. Со некои од нив, како што е SelfPay, не мора да ја користите вашата банкарска сметка. Други нудат инстант трансакции и инстант повлекувања. Еве ги најпопуларните методи за депонирање на онлајн казино во Романија. Како по правило, тие се достапни и за повлекување на добивки од коцкање преку Интернет.

Банкарска картичка

Ова е популарен начин на плаќање ширум светот. Во основа, вие само ги внесувате деталите за вашата картичка и трансакцијата се врши веднаш. Исто така, во оваа категорија е и Плаќање со картичка Revolut.

Што се однесува до повлекувањата, овој метод не е најповолен поради времетраењето. Повлекувањето на картичката може да потрае помеѓу 1-4 работни дена.

банкарски трансфер

Метод што можете да го користите само ако не ви требаат инстант пари на сметката на играчот. И депозитите и повлекувањата бараат подолго време за да се завршат. Трансакцијата со банкарски трансфер може да потрае и до неколку работни дена.

Е-паричници

Повеќето начини на плаќање во онлајн казината се претставени со е-паричници. Ќе ве запознаеме со најчестите.

Paysafecard

Купете шифри за плаќање со Paysafecard и кредитирајте го вашето казино со нив. Овие можат да се купат на повеќе точки низ Романија. Можете исто така да користете Paysafecard без сметка, но доколку се регистрирате добивате зголемени лимити и повеќе бенефиции.

Скрил

Некои казина нудат дури и можност за депонирање преку Skrill 1-Tap. Ти можеш поврзете ја вашата сметка на онлајн казино со Skrill и сите трансакции ќе се направат веднаш и безбедно. Меѓутоа, за да вчитате пари на вашата сметка на Skrill, треба да ја користите вашата банкарска картичка.

Нетлер

Брз начин за депонирање пари. Neteller е интегриран од повеќето онлајн казина во Романија. Само изберете го ова и внесете го вашиот Neteller PIN. Трансакцијата на Neteller се врши веднаш, така што ќе ги имате парите на онлајн платформата за неколку секунди.

Не заборавајте да проверите кои методи се подобни за превртување и не-превртување бонуси. Депозитите направени преку некои опции може да не се бројат.

Откријте други начини на плаќање

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е SelfPay?

SelfPay е компанија која посредува во плаќањето за локални и национални услуги во Романија. Плаќањата се вршат преку повеќе од 8.000 платежни машини, кои се дистрибуирани на повеќе од 1.000 локации во Романија. Плаќањето за овие машини може да се изврши со готовина. Некои платежни станици прифаќаат и плаќање со картичка.

Може ли да верувам во SelfPay?

SelfPay е доверлива компанија која посредува за плаќања за различни услуги повеќе од 13 години. Безбедноста на податоците и безбедноста на трансакциите се два од темелите на компанијата и таа постојано се проширува. Во 2022 година ќе почне да се шири и на меѓународно ниво. Првата европска земја во која влезе SelfPay е Ирска, а потоа следат Шпанија, Франција, Италија.

Може ли да префрлам пари од SelfPay на мојата банкарска сметка?

Да. SelfPay ја лансираше апликацијата SelfPay Now. Преку него, корисникот може да префрли пари директно на својата банкарска сметка. Трансакцијата се врши веднаш, без разлика во која банка ја имате вашата банкарска сметка. Преземете ја апликацијата SelfPay Now, регистрирајте се и внесете картичка. Потоа можете да генерирате единствена шифра за плаќање и да платите на платежната станица SelfPay.

Дали методот на депозит е бесплатен?

Депозитите во онлајн казиното SelfPay се бесплатни. Пред да можете да направите депозит во казиното, треба да го генерирате вашиот единствен код за плаќање. Ова може да се направи од вашата сметка на играчот. При депонирање на платежната станица SelfPay, имајте предвид дека таа не дава кусур во готовина. Внесете фиксен износ или ќе добиете промена во форма на ваучер. Овој ваучер можете да го користите за идни плаќања.

Може ли да се повлечам од казиното со SelfPay?

Не можете да користите SelfPay за повлекување добивки од онлајн коцкање. Всушност, ова е една од недостатоците на овој начин на плаќање. За да ги повлечете вашите добивки, изберете еден од начините на плаќање наведени од казиното во кое сте регистрирани.