Најдобрите Онлајн Казино со Skrill

Skrill е начин на плаќање што се користи за онлајн услуги како што се онлајн казина. Тоа е дигитален паричник и еден од најпопуларните начини на плаќање таму. Skrill нуди безбеден и безбеден начин на онлајн трансакции. Со неговата зголемена популарност, многу играчи избираат Skrill за депонирање добивки.

Компанијата може да врши трансакции во повеќе од 40 валути, вклучително и испраќање пари на сметки во друга земја. Исто така, можно е да се завршат трансакциите со испраќање средства на е-пошта или на телефонски број.

Сега е достапен за клиенти во повеќе од 120 различни земји ширум светот и е флексибилен избор за плаќање.
Skrill работи така што им дозволува на клиентите да поставуваат пари во нивните паричници. Ова може да се направи на неколку различни начини. Ова вклучува картички и банкарски трансфери, меѓу другото. Откако средствата ќе се најдат во паричникот, тие потоа може да се користат за плаќање на различни трговци или купување криптовалути.

Најдобрите Онлајн Казино со Skrill
Image

Депозити во онлајн казино со Skrill

Со едноставни зборови, Skrill е портал за плаќање преку Интернет кој работи како услуга за е-паричник за пренос на средства на меѓународно или домашно ниво. Се вели дека е најблискиот конкурент на другиот популарен портал за плаќање преку ИнтернетPayPal. Можете лесно да управувате со вашите средства со Skrill, бидејќи обезбедува безбедни депозити и повлекувања.

Корисниците можат да пристапат и да го префрлат своето салдо 24x7 на глобално ниво преку апликацијата Skrill. Апликацијата е достапна на Google Play Store и Apple App Store за уреди со Android и iOS.

Skrill нуди напредни карактеристики на порталот за плаќање преку Интернет кои се обезбедени од други платформи за е-паричник. Покрај тоа, директниот сообраќај е скоро 49,66% на оваа платформа, а сообраќајот за пребарување е 27,09%. Одличната придобивка на Skrill е што обезбедува иновативни решенија и нуди и разни други маркетинг капацитети.

Добитник е на различни престижни награди, како EGP B2B Award, Deloitte Technology Fast 50 Award и многу други. Платформата ви ги олеснува решенијата за плаќање со тоа што нуди напредни производи за плаќање.

Може да ја добиете припејд дебитната картичка Skrill што ја издава MasterCard. Со оваа картичка можете да купувате во продавница кои се бесплатни. Но, треба да плаќате такса од 10 евра годишно. Ова покажува дека е евтино да се подигнат пари преку Skrill.

Постојат повеќе од 100 локални начини на плаќање, како што се дигитални паричници, припејд картички, портали за плаќање, PSP, колички за пазарење и инстант банкарски трансфери за управување со речиси 40 валути за справување со прекугранични плаќања.

Skrill поддржува банкарски трансфери од повеќе од 3000 банки на глобално ниво. Исто така, нуди плаќање со еден допир со 1 допир за корисниците. Не треба да се грижите бидејќи производите за плаќање Skrill се во согласност со PCI.

Користење на Skrill во онлајн казина

Skrill е една од популарните услуги за плаќања, фокусирана на евтини трансфери на пари, која стана омилена на сите времиња меѓу сопствениците на сметки на виртуелни казино. Не само во познатите сметки на онлајн казино нудат Skrill како опција за плаќање, туку Skrill е исто така многу популарен во казина во живо.

Прво, тоа е прашање на избор на казино во кое играчот сака да игра што ќе го прифати Skrill. Потоа, да станете член на таа страница за казино со регистрација. Следно, тоа значи одење во делот за депозит во казиното и избирање на опцијата Skrill.

Казиното автоматски ќе го произведе формуларот што треба да се пополни за трансферот на Skrill. Откако ќе се обезбедат информациите, казиното ќе помине низ нивна обработка со Skrill за да ги достави информациите и да добие потврда за прифаќање на плаќањето. По одобрувањето, парите треба да се појават на сметката на играчот за користење.

Играчите можат да играат удобно и со најголема безбедност користејќи ја сметката на Skrill како опција за плаќање. Користењето на овој дигитален начин на плаќање на тој начин ја подобрува онлајн безбедноста при трансакции во казино во живо.

Image

Како да отворите сметка на Skrill?

Отворањето сметка со Skrill е прилично лесно, бидејќи можете да ги добивате вашите пари бесплатно. Покрај тоа, можете да ја потрошите сумата кај разни онлајн трговци и да ја повлечете и на вашата банкарска сметка. Можете да ја отворите вашата сметка во неколку лесни чекори:

 1. Одете на почетната страница на Skrill и потоа на страницата Сметки > регистрирање
 2. Внесете го вашето име, земја, валута, е-пошта и лозинка.
 3. После ова, договорете се за условите за регистрација и регистрирајте се во Skrill
 4. Сега, пополнете ги деталите за вашата адреса и другите лични податоци
 5. Внесете ги вашите податоци за контакт и завршете го предизвикот captcha
 6. Изберете го начинот на плаќање и соодветно наведете релативни детали
 7. Ако се согласувате со одредбите и условите на Skrill, тогаш штиклирајте го полето.
 8. Сега, изберете „Отвори сметка“

Овде, ќе забележите дека до сега немало направено верификација на лична карта, бидејќи Skrill им дозволува на своите клиенти да држат помали износи без потврда на нивната лична карта. Покрај тоа, потребна ви е лична банкарска сметка за да испраќате или примате пари преку Skrill Money Transfer. Ова значи дека треба да имате и банкарска сметка.

Што да запомните кога користите Skrill

Skrill можеби поставил различни старосни ограничувања за одредени производи кои треба да го земат предвид овој давател на системот за плаќање преку Интернет. Севкупно, треба да имате 18 години и повеќе за да ја отворите сметката, а корисникот може да отвори само една сметка. Треба да земете одобрение од Skrill под неколку околности за да отворите дополнителни сметки.

Има многу ограничувања за одржување на сметка на Skrill, како што се:

 • Максималниот трансфер што можете да го направите е 1.000 УСД по трансакција.
 • Дозволена е само една сметка по лице, а повеќе сметки се за клиентите на Skrill VIP.
 • Само до ограничен износ може да испраќате или примате пари без потврда
 • Само на именуваните сопственици им е дозволено да додаваат начини на плаќање на нивната сметка на Skrill
 • Можете да пристапите до сметката во наведени валути и само од земји.
 • Сомнителните активности како неуспешни обиди за најавување може да доведат до суспензија на сметката на корисникот.
Како да користите Skrill за онлајн плаќања во казино: водич за почетници за 2023
Image

Како да финансирате сметка на Skrill?

Ако сакате да додадете средства на вашата сметка на Skrill, тоа може да се направи со вашата постоечка сметка на Skrill. За да ги депонирате средствата на вашата сметка на Skrill, мора да ги следите овие значајни чекори:

 1. Најавете се на вашата сметка на Skrill
 2. Сега, одлучете се за табулаторот „благајник“ и изберете „депозит“
 3. Овде ќе се појави логото Skrill 1-Tap. Можете да ја изберете оваа опција за депозит со едноставно кликнување на иконата.
 4. Ако има бонус код (ако е применливо) или износ на депозит, кликнете на „Депозит“. Сепак, едно нешто што треба да се забележи овде е дека фондот што сакате да го депонирате мора да биде помал или еднаков на износот на вашата сметка на Skrill.
 5. Сега ќе бидете упатени на почетната страница на Skrill, каде што треба да ги пополните вашата адреса за е-пошта и лозинка.
 6. Завршете ја вашата трансакција преку веб-страницата на Skrill

По овој чекор, ќе видите порака „Одобрена нарачка“. Сега, кликнете на 'OK' за да се префрлите назад во благајната, каде што ќе најдете порака за успешен депозит.

Овде, можете да го изберете начинот на плаќање по завршувањето на овој депозит. Ова може да се направи со помош на Skrill 1-Tap. Треба да кликнете на „Плати“.

Овие чекори за депонирање направени со помош на Skrill 1-Tap ќе ви помогнат да направите последователни депозити и не мора постојано да се најавувате на вашата сметка на Skrill.

Skrill 1-Tap е безбеден метод, бидејќи ја следи безбедноста на вашата трансакција преку SMS трансакции и верификација.

Image

Добрите и лошите страни на користење на Skrill во онлајн казина

Еве некои од главните причини зошто треба да го користите Skrill во онлајн казина.

Безбедност - FSA ги регулира и следи активностите на давателот на услугата Skrill портал за плаќање.

Оваа платформа користи шифрирање на високо ниво за да ги заштити информациите доставени до корисниците на онлајн казино. 128-битното шифрирање и двофакторната автентикација обезбедуваат максимална безбедност за корисниците.

Тоа помага да се наведе дека вашите информации се заштитени, а деталите нема да паднат во рацете на хакерите. Лозинките на корисниците се строго доверливи за да се спречи каква било злоупотреба.

Функциите за проверка против измами додаваат безбедносен слој за трансакциите. Сепак, времето за идентификација е прилично долго, а износот на корисникот долго време заглавува на сметката, што ги вознемирува луѓето.

Брзина - Сметката на Skrill е лесно достапна, а износот може да го префрли веднаш преку припејд картички и други платежни системи. Но, банкарските трансфери може да потраат помеѓу 3 и 5 работни дена, што може да изнервира некои играчи. Можете да префрлите готовина насекаде низ светот.

Со оглед на тоа што готовинските трансфери се моментални, играчите на казино можат да ги префрлат парите и да прават повлекувања. Ако го споредите Skrill со други платформи, надоместокот што се наплаќа е прилично поевтин, но може да се сфати како недостаток.

Бонуси за повторно вчитување на казиното - Играчите на казино кои ќе се одлучат за Skrill како опција за плаќање имаат право да го добијат бонусот за повторно вчитување на казиното.

Сепак, износот на бонусот ќе варира во зависност од депозитот и казиното што ќе го изберете. Ова може да вознемири неколку играчи на казино. Покрај тоа, многу онлајн казина базирани на Skrill нудат 100% бонус за добредојде на своите играчи.

Погодност - Skrill е прифатен во над 200 земји, а може да се изврши трансакција во речиси 40 валути. Ова ги прави исплатите и депозитите погодни за играчите. Можете да ја користите мобилната апликација на Skrill за правење депозити, така што е прилично погодно да се користи Skrill во секое време и насекаде низ светот.

Skrill обезбедува услуга за поддршка на корисници 24x7 и ЧПП, во случај да не можете да ги повлечете или депонирате парите. Но, треба да знаете за една работа: системот за поддршка на Skrill не секогаш реагира брзо. Затоа, ако вашата трансакција со казино е одложена, тогаш треба да почекате неколку дена.

Репутација - Skrill е целосно лиценциран и овластен онлајн систем за портал за плаќање. Тој е под Финансискиот орган на ОК за управување со финансиите. Има висок кредибилитет, доверливост и доверливост кај своите корисници. Тоа само им дозволува на проверените сметки да вршат трансфери и депозити на средства.

Иако Skrill има толку добра база на клиенти, може да префрли само помалку од 1 милијарда на своите клиенти. Ова може да биде затоа што неговиот процес на идентификација трае долго време во споредба со другите е-паричници.

Цена - Да претпоставиме дека плаќате на трговец директно од вашиот Skrill паричник, испраќате пари на меѓународна банкарска сметка преку Skrill трансфер на пари или ги добивате парите на вашата Skrill сметка.

Во тој случај, сите овие трансакции се бесплатни. Сепак, Skrill можеби не е бесплатен за други видови глобални или локални платежни трансакции.

Треба да платите провизија од 1% на депозитите, но износот за повлекување е доста висок. За банкарски трансфер треба да платите 5,50 евра, на Visa картичка се наплатува 7,50%, а за Swift е 5,50 евра. Друг недостаток е тоа што корисникот треба да направи трансакција преку својата сметка на Skrill еднаш во 12 месеци; ниту од 5 евра нема да бидат одбиени од нивната сметка.

Услуги на клиентите - Skrill има добро поврзан дел ЧПП каде што корисниците можат да бараат одговори на многу корисни прашања. Но, ако не можете да ги решите вашите прашања, тоа обезбедува целосна поддршка на клиентите. Можете да ги контактирате преку локалните телефонски броеви за патарина на САД и ОК.

Но, мора да го зачувате референтниот број на клиент за да може агентот да се справи со вас. Можете дури и да испратите директна порака до нив или да ги повикате директно на нивните телефонски броеви за инстант помош. Сепак, недостатокот е што Skrill не нуди можност за „разговор во живо“.

Ограничувања и такси на Skrill: Разбирање и управување со трошоците за онлајн плаќања во казино
Image

Опции за поддршка на корисници на Skrill

Skrill, порано познат како Moneybookers, е бизнис за онлајн трансфер на пари со седиште во Велика Британија. Давателот на портал за плаќање нуди разновидни опции за поддршка на клиентите за своите клиенти. Но, неколку се инстант, а за неколку може да потрае и до 2-3 работни дена.

Можете да изберете да испратите е-пошта, да ги повикате на нивниот број за услуги на клиентите или дури и да добиете билет издаден преку е-пошта. Ајде сега да ги видиме сите овие опции една по една, а исто така да признаеме зошто клиентите обично ја повикуваат грижата за корисници на Skrill.

Е-пошта/билет

Овие е-пораки ќе ви помогнат да генерирате билети и да се поврзете со претставникот за грижа за корисници на Skrill. Можете да испратите е-пошта на Skrill на help@skrill.com ако вашето прашање не е толку итно. Ако сте ВИП-член на Skrill, можете преку е-пошта до тимот vip@Skril.com или ако сакате да бидете ВИП член, тогаш е-пошта до тимот на Skrill wanttobevip@Skrill.com.

Откако ќе го генерирате вашиот билет, може да очекувате одговор во рок од 2-3 работни дена од нивниот тим за поддршка на клиенти преку е-пошта. Алтернативно, можете исто така да проверите за вашите прашања во делот ЧПП.

Телефон

Можете да контактирате со тимот на Skrill преку нивниот телефонски број за услуги на клиентите 800-238-9984. Времето на чекање е скоро 3 минути за бројот за услуги на клиентите. Покрај тоа, неговиот меѓународен број на кој можете да се јавите за пократко време на редица е +44 203 308 2520.

Можете да го користите вашиот ID на клиент за да се поврзете побрзо. Стандардните трошоци за повици ќе се применуваат во зависност од вашиот оператор. Сопствениците на ВИП сметки можат да се јават во тимот за грижа за корисници на Skrill на овој број +44 (0) 203 608 1405.

Причините зошто клиентите се јавиле на Skrill биле:

„Не можам да се најавам на мојата сметка на Skrill“

„Како да станете ВИП член на Skrill“

„Зошто не можам да уплатам повеќе од оваа XXX сума на мојата трговска сметка“

„Ве молам помогнете; Го заборавив мојот ID и лозинка за најава. Не можам да се логирам.

„Ја затворив мојата сметка на Skrill, но сега сакам повторно да ја активирам“

„Би сакал да го сменам моето име на мојата сметка на Skrill“.

Image

За Skrill

Skrill е основана во 2001 година, а најпрво беше во сопственост и управувана од Skrill Limited. Претходно беше регистриран како „Бизнис за парични услуги“ со „Приходите и царината на нејзиното височество“. Покрај тоа, тој беше регулиран од страна на Управата за финансиско однесување и беше лиценцирана да работи во рамките на Европската економска област.

Седиштето е во Лондон, Велика Британија. Компанијата има повеќе од 500 вработени, со речиси 40 милиони активни корисници на глобално ниво. Поддржува 40 различни валути, а трансакции може да се вршат во речиси 200 земји. Сегашниот извршен директор на Skrill е Лоренцо Пелегрино.

Првично, компанијата започна како „Moneybookers“, но и припаѓа на Paysafe Group од 2015 година. Уште во 2018 година, компанијата исто така им дозволи на своите клиенти да купуваат криптовалути користејќи го билансот на нивните фиат валути.

Припејд картичката на Skrill може да се користи во која било од четирите валути: евра, американски долар, PLN и GBP. Клиентите со висок промет може да користат премиум план за членство познат како „Skrill VIP“. Се состои од повеќевалутни сметки, безбедносни токени и поени за лојалност.

Skrill не само што им дозволува на луѓето да вршат плаќања поврзани со бизнисот, туку може да вршат депозити и повлекувања преку Skrill на нивните онлајн казино сметки. Ако изберете да испраќате пари од Skrill на нивната банкарска сметка, тоа е бесплатно, а примањето пари е исто така бесплатно.

Skrill не е само една од софистицираните платформи, туку наплаќа и пониски такси. Бројот на трговци на оваа платформа е речиси 120.000 ширум светот, а може лесно да се користи со платформите Facebook и eBay. Двата главни пазари на Skrill кои нудат услуги на портали за плаќање се брокери на девизен курс и индустријата за онлајн коцкање.

Програми за награди на Skrill: Максимизирање на придобивките за онлајн трансакции со казино
Image

Како да депонирате и повлечете од сметката на Skrill?

Можете да ги депонирате парите на вашата сметка на Skrill со опцијата за депозит „Skrill 1-Tap“. Корисниците можат да ги депонираат парите само преку жица, банкарска картичка или други е-паричници поврзани само на нивната банкарска сметка.

За да продолжите со депозитот, треба да ги наведете датумот на раѓање и адресата, а потоа да продолжите со плаќањето. Доколку сакате да ги повлечете парите од Skrill, можете да ги испратите директно на вашата банкарска сметка, со избирање на опцијата „Повлечете“. За е-паричници тоа е инстант, а за банкарска картичка потребни се 3 работни дена.

Може да направите директен депозит во Skrill преку „директен трансфер до вашата банка“, што е најкористениот метод. Можете да користите припејд картички, Neteller (како што купи Moneybookers), Trustly, Klarna, Paysafecard или Bitcoin за да направите директни депозити.

Дневниот лимит на Skrill е 1.000 долари на ACH, а за кредитна картичка е 2.500 долари по трансакција. Ако плаќањето е прифатено од Skrill, тогаш потребни се 20 минути за кредитирање на износот. Но, ако биде одбиено, Skrill ќе ви обезбеди целосна наплата на вашата банкарска сметка по целосна потврда.

Времето за обработка на Skrill е моментално за е-паричници и припејд Skrill MasterCard. Банкарските трансфери може да траат помеѓу 1-5 работни дена, MasterCard може да потрае до 3 работни дена, Visa Card ќе потрае 7 работни дена, а мобилниот паричник и плаќањето се инстант.

Можете дури и да вршите мобилни плаќања преку апликацијата Skrill, достапна и за мобилните уреди со Android и iOS. Можете да изберете да вршите трансакции со достапните валути на Skrill во овие казина во 2020 година како Карамба, Дандер, казино за забава, Casino.com и Betway.

Image

Skrill Costs for Money Transfer

Надоместокот за инстант трансфер за Skrill на е-паричници е бесплатен преку трансферот на пари на Skrill. Лимитот за трансфер на Skrill е 1.000 долари преку Автоматска клириншка куќа, а за кредитни картички е 2.500 долари по трансакција. Ова е дневната граница за извршување на трансакциите на Skrill.

Вреди да се напомене дека Skrill има своја строга усогласеност, па ако вашата земја е забранета според Skrill, не можете да вршите депозити и повлекувања преку оваа платформа. Но, Skrill дозволува трансакциите во над 200 земји да испраќаат и примаат пари. Да ги видиме земјите што Skrill прифаќа да испраќа пари или да прима пари.

Во кои земји можам да испратам пари со Skrill?

Земјите вклучени овде се:

Австралија, Австрија, Кипар, Бангладеш, Непал, Грција, Германија, Латвија, Тајланд, Виетнам, Полска, Холандија, Белгија, Обединетото Кралство, Ирска, Индонезија, Сан Марино, Словенија, Шри Ланка, Шпанија, Малезија, Италија, Кенија, Финска , Естонија, Луксембург, Литванија, Монако, Словачка и Филипини.

Од кои земји можам да добивам пари со Skrill?

Земјите вклучени овде се:

Андора, ОАЕ, Австрија, Австралија, Норвешка, Нов Зеланд, Белгија, Бахреин, Бугарија, Канада, Колумбија, Швајцарија, Чешка, Финска, Франција, ОК, Ирска, Исланд, Италија, Оман, Полска, Норвешка, Малта, Холандија, Сан Марино, Сингапур, Србија, Словенија, Словачка, Тајланд, Шведска, Тајван, Турција, Јужна Африка и многу повеќе.

Адреса на Skrill, информации за контакт и детали за телефонот

Skrill, претходно Moneybookers, е давател на услуги за плаќање преку Интернет кој се грижи за над 200 земји и 40 валути. Клиентите можат беспрекорно да се поврзат со системот за поддршка на корисници на Skrill преку овие опции за да ги решат нивните поплаки.

Физичка адреса

Можете да пишете до Skrill за да ги решите вашите поплаки на нивната адреса „Регистрирана канцеларија“, односно – Skrill Limited, 25 Canada Square, Canary Wharf, London, E14 5LQ, UK.

Телефонски броеви за услуги на клиентите на Skrill

Неговиот меѓународен телефонски број е +44 203 308 2520. За меѓународните корисници, тој ќе се наплаќа според нивните локални тарифи за повици. Сопственикот на ВИП-сметка може да контактира со Skrill на +44 (0) 203 608 1405. Можете да го користите вашиот клиент ID за да го намалите времето на чекање, кое може да биде скоро 3 минути. Сепак, жителите на ОК може да се јават на овој број +44 203 308 2519 во текот на работното време.

Платформата за онлајн пари Skrill досега не нудеше опција за разговор во живо, но понекогаш може да ја видиме во иднина.

Ако сте нови во користењето на Skrill, можете да отидете во делот ЧПП на платформата и да ги поставите вашите прашања.

Овие ЧПП може да се напишат во табулаторот „Добиј инстант одговори“. Може да прашате ЧПП во однос на сметките, плаќањето, безбедноста, повлекувањата итн.

Image

Безбедност во коцкањето

Ако на вас или на некој што го познавате ви треба помош поради проблеми со коцкањето, посетете ги овие веб-локации подолу:

Прикажи повеќе

Имањето безбедни и сигурни начини на плаќање онлајн е од витално значење во индустријата за iGaming. Многу коцкари сега избираат да користат Skrill, широко користена услуга за онлајн плаќање и е-паричник, додека прават депозити и повлекувања во онлајн казино Skrill.

Прикажи повеќе

Коцкањето станува светски тренд во денешно време - главно поради неговата достапност и неодамнешните иновации. Така, од клучно значење е да имате безбедни и сигурни начини на плаќање преку Интернет. Skrill, популарен и сигурен е-паричник, брзо стана еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет во индустријата.

Прикажи повеќе

Со оглед на огромниот раст и развој на iGaming, новите и ветерани играчи на казино сега постојано се во потрага по најдобрите начини на плаќање на онлајн казино. Во последниве години, Skrill's стана префериран е-паричник за играчите на онлајн казино.

Прикажи повеќе

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Skrill и за што се користи?

Skrill е онлајн е-паричник кој се справува со многу различни видови на онлајн плаќања. Skrill е еден од најпопуларните методи за депозит и повлекување за онлајн казина ширум светот. Од 2015 година Skrill е дел од групата Paysafe заедно со нејзиниот поранешен конкурент Neteller.

Skrill, MoneyBookers и Neteller се веројатно најупотребуваните и најпочитуваните даватели на плаќање онлајн казино во светот и се сметаат за безбедни. Компанијата се справува со милиони плаќања годишно и е активна во многу вертикали надвор од онлајн казиното.

Дали има разлика помеѓу Skrill, Neteller и Moneybrokers

Skrill, Neteller и MoneyBookers се во сопственост на истата компанија од 2015 година. Neteller избра да ги задржи поединечните брендови иако сите тие се дел од истата групација на компании. Причината за неконсолидирање на сите брендови под едно име е тоа што различните брендови имаат регионални разлики кога станува збор за свесноста за брендот.

Кои се разликите помеѓу користењето кредитна картичка за депонирање пари во онлајн казино во споредба со користењето на е-паричник?

Многу казина нудат можност за депонирање пари со вашата банкарска картичка директно во вашето онлајн казино. Причината зошто казината нудат голем број различни опции за плаќање е затоа што депозитите со кредитни картички во онлајн казина може да бидат одбиени. Една од предностите на користењето е-паричник наместо депозити директно преку картичка е зголемената безбедност помеѓу вас и онлајн казиното.

Дали Skrill е популарен начин на плаќање за онлајн казина и слотови?

Skrill е дефинитивно еден од најпопуларните даватели на плаќања и е-паричници на пазарот во рамките на онлајн казиното и слотови.

Дали е бесплатно да се отвори сметка со Skrill?

Да, отворањето сметка со Skrill е бесплатно.

Кои се максималните лимити за повлекување и депозит на Skrill?

Откако вашата сметка ќе биде потврдена со Skrill, лимитот за депозит и повлекување е 25.000 УСД за индивидуална сметка на Skrill.

Ако Skrill не работи за депонирање пари во онлајн казиното по мој избор, кој друг начин на плаќање би го препорачале?

Ако Skrill не работи за да депонирате пари во онлајн казино, би ви препорачале да истражите кои регионални начини на плаќање ги нуди вашето онлајн казино по избор.

Дали е безбедно да се користи Skrill за депонирање и повлекување пари онлајн?

Skrill според сите стандарди се смета за безбеден начин на плаќање и повлекување кога станува збор за управување со трансакции со онлајн казино и спортско обложување во повеќето земји.

Кои онлајн казина не го прифаќаат Skrill како начин на плаќање?

Сите казина наведени во филтерот погоре и укажале на Onlinecasinorank дека прифаќаат играчи кои депонираат кај Skrill. Тоа значи дека сите онлајн казина кои не се на таа листа не прифаќаат играчи да депонираат со е-паричници на Skrill.

Кои уреди поддржува Skrill?

Skrill поддржува Android, iPhone, Windows, Mac, уреди базирани на веб, уреди базирани на Linux и многу повеќе.

Кој е ценовниот модел на Skrill?

Поддржува бесплатен модел на цени за почетници, еднократно плаќање и плаќања засновани на понуди за големите трговци.

Кои јазици ги поддржува Skrill?

Skrill поддржува јазици како англиски, француски, германски, шпански, американско-англиски, индиско-англиски, кинески, итн.

Кои други начини на плаќање се како Skrill?

Skrill е е-паричник. Други популарни е-паричници се:

 • Пејпал
 • Неосурф
 • Јетон
 • Moneybookers