Најдобрите Онлајн Казино со VCreditos

VCreditos е платежна платформа која се наоѓа само во Бразил која може да се користи за различни цели, а една од нив е правење депозити во онлајн казина. Тоа е солидна алтернатива на добро познатата платформа Neteller и им нуди на бразилските играчи нова шанса да имаат систем на е-паричник кој може да се справи со повеќе опции за плаќање на едно место.

Оваа статија ќе ги разложи сите клучни карактеристики на VCreditos, кои се главните придобивки од неговото користење и како може да се користи за да се направат депозити и кои казина моментално го прифаќаат.

Што е VCreditos?

Што е VCreditos?

Во временски период кога другите платформи за е-паричници станаа недостапни за бразилските корисници, VCreditos се искачи на врвот на купот како локално растечка опција. Работа со повеќе национални банки во Бразил за обработка на плаќања и достапни за играње во над 20 одделни врвни онлајн казина, тој е чисто достапен во Бразил, па затоа има исклучително фокусиран дизајн. Иако е релативно нов систем, тој брзо се движи кон тоа да биде универзален низ целата земја.

VCreditos не е финансиска институција како таква, но работи повеќе како овозможувач за плаќање на ист начин како PayPal. Плаќањето може да се врши преку банкарски ливчиња, банкарски трансфери или Bitcoin паричници, а повлекувањата се прават исто. Постојат повеќе специфични опции за правење депозити, иако неколку од брзите бараат од корисникот да направи неколку редовни депозити пред да добие пристап до нив. Исто така постои и системот PIX, но овој е сè уште во развој и не е универзално достапен како другите.

Депонирање со VCreditos во казина

 • Депозитите со VCreditos прво бараат отворање сметка кај нив, иако тоа е бесплатно. Имајте предвид дека VCreditos ги ограничува сметките на една по IP адреса.
 • Откако ќе се активира сметката, најдобриот следен чекор е да ја преземете апликацијата на паметен телефон или таблет.
 • Оттаму, можете да се поврзете со банкарска сметка или е-паричник, така што плаќањата ќе се обработуваат непречено во иднина.
 • Опциите за депонирање потоа се директен банкарски трансфер, банкарска сметка или преку системот PIX. Со 5 одредени банки кои го нудат, постои и Инстант банкарски депозит, кој може веднаш да депонира средства како што сугерира името. Исто така, постои опција за брзо банкарско ливче за оние играчи кои користеле VCreditos најмалку 60 дена и депонирале минимален износ.
 • Откако ќе има средства на сметката, е-паричникот може да се користи во казина кои учествуваат на ист начин како и другите опции за плаќање како што се кредитните картички и PayPal. Повеќе од тоа, не е важно дали средствата додадени во паричникот првично биле во BRL, USD или дури и во Bitcoin, бидејќи апликацијата автоматски ќе конвертира сè.
Што е VCreditos?
Како да направите повлекување со VCreditos?

Како да направите повлекување со VCreditos?

Бидејќи VCreditos работи како е-паричник, секое казино што ќе прифаќа депозити од него ќе го прифати и како опција за правење повлекувања, иако правилата и границите за тоа во овој случај би биле поставени од конкретното казино.

Што се однесува до повлекувањето од сметката на VCreditos, средствата може да се повлечат на поврзана банкарска сметка или на паричник на Биткоин. Сепак, постојат неколку правила за тоа како функционираат повлекувањата:

 • Сите средства депонирани на сметка на VCreditos мора да се користат во едно од нивните партнерски казина и не можат директно да се рефундираат. Повлекувањата се ограничени на добивки кои наместо тоа се враќаат од тие казина. Ова ги вклучува сите награди или бонус средства додадени директно на сметката.
 • Од безбедносни причини, VCreditos ќе дозволи банкарски повлекувања само на истата банкарска сметка што ја поврзал играчот, а не на која било надворешна сметка.

Надоместоци и времиња за обработка на VCreditos

Времето за обработка на депозитот е 2 работни дена, не вклучувајќи го денот кога е поднесено барањето. За сите депозити над 30.000 Реал или 10.000 УСД, тоа се зголемува на 3 работни дена, а максимумот што може да се побара во една трансакција е 40.000 Реал или еквивалент во САД.

Повлекувањата направени во бразилска банка не носат такси за трансакциите, но повлекувањата во паричник Биткоин носат надомест од 1,5%.

Како да направите повлекување со VCreditos?
Каде се прифаќа VCreditos?

Каде се прифаќа VCreditos?

VCreditos е достапен само за користење од бразилски играчи, иако неколку казина надвор од Бразил го прифаќаат ако имаат локална бразилска верзија на нивната страница.

Во моментов, само три валути се прифатени од VCreditos:

 • Бразилски Реал
 • САД долари
 • Биткоин

Средствата ставени на сметка на VCreditos може да се користат во секое казино што прифаќа Реал.

Каде се прифаќа VCreditos?
Кои бонуси доаѓаат со користење на VCreditos?

Кои бонуси доаѓаат со користење на VCreditos?

Еден од попривлечните делови од користењето на VCreditos како паричник е тоа што доаѓа со голем број на специјални бонуси за корисниците. Ова доаѓа во форма на V+ шема, која работи нешто како шема за лојалност во самото казино. Club V+ им овозможува на корисниците да заработат поени на нивните трансакции, кои потоа може да се заменат за награди.

Достапна е и надградба на V+ Partner, која е премиум верзија достапна со аплицирање на една од партнерските страници. Секој статус на партнер е индивидуален за партнерот, па затоа не се споделува низ мрежата. Да се биде V+ партнер го зголемува бројот на заработени поени со секоја трансакција.

Со стандардна стапка, Реал од 100 долари се претвора во 5 поени, иако партнерите можат да ги заработат до 6 пати побрзо. Наградите варираат секој месец во зависност од тоа што има на залиха продавницата V+.

Кои бонуси доаѓаат со користење на VCreditos?
Како да го изберете вистинскиот метод на депозит

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит

Најголемата предност на VCreditos како платформа за плаќање е тоа што има врски и партнерства со многу од најголемите банки во Бразил, вклучително и многу виртуелни за кои не е потребен обемен процес на пријавување. Ова значи дека депозитите и повлекувањата може да се одобруваат и обработуваат многу побрзо отколку со глобалните алтернативи.

Шемата за лојалност Club V+ е исто така главна плус точка, бидејќи враќа нешто едноставно за користење на платформата. Покрај тоа, таа секогаш ги проширува достапните методи за депозит.

Главната негатива на VCreditos е тоа што, бидејќи е достапна само за оние кои живеат во Бразил и со бразилски банки, нема да функционира во случај корисникот да се пресели во друга земја.

Како да го изберете вистинскиот метод на депозит
Процес на отворање сметка на VCreditos

Процес на отворање сметка на VCreditos

Отворањето сметка со VCreditos е бесплатно и брз процес, бидејќи самото отворање на сметката не бара никаква документација. Сè што е потребно е потврдена адреса за е-пошта за сметката.

Постојат различни форми на докази кои може да бидат потребни за да се користат различни карактеристики, како што се повлекување:

 • Предниот и задниот дел од вашиот документ за идентификација, кој вклучува фотографија и CPF;
 • Селфи го држи документот;
 • Доказ за престој на ваше име;
 • Извод од банка што ги прикажува вашата агенција, сметка и име.
Процес на отворање сметка на VCreditos
Откријте други депозити

Откријте други депозити

Во Бразил, постојат неколку други опции за правење депозити во онлајн казина. Една од најпопуларните опции во Бразил е PicPay, една од водечките платформи за плаќање во земјата, која се користи за различни цели. Сепак, најчестиот е она што е познато како банкарски билети, начин на плаќање што е официјално поддржан од владата.

Откријте други депозити

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е VCreditos?

VCreditos е платформа за е-паричник само за Бразил која овозможува трансфер на средства, особено до и од онлајн казина. Достапна е како апликација и на паметни телефони и на таблети и работи во тандем со големите банки.

Може ли да му верувам на VCreditos?

VCreditos како платформа работи во партнерство со преку 20 посебни банкарски институции, од традиционални до виртуелни, и има особено блиски врски со 5 големи со цел да обезбеди услуги за брз депозит.

Може ли да префрлам пари од VCreditos на мојата банкарска сметка?

Кога корисникот ќе отвори сметка на VCreditos, ќе има можност да ја врзе својата сметка за да врши депозити и повлекувања. Имајте предвид дека, штом сметката е поврзана и потврдена со VCreditos, повлекувањата преку банкарски трансфер може да се направат само на таа сметка.

Дали VCreditos е бесплатен?

Создавањето основна сметка со VCreditos е бесплатно, иако ќе се применуваат одредени надоместоци за одредени трансакции. На пример, повлекувањето во паричник Биткоин носи такса за трансакција од 1,5%. Исто така, одредени карактеристики бараат од играчот да депонира.

Колку долго трае повлекувањето на VCreditos?

Тоа зависи од големината на повлекувањето што се бара. Сите барања до 30.000 Реали или 10.000 американски долари се обработуваат во рок од 2 работни дена, не вклучувајќи го денот на барањето. За сите барања што вкупно повеќе од ова ќе бидат потребни до 3 работни дена.